Jump to content
Dogomania

AKCJA STERYLIZACJA -WZNAWIAMY ! Tymczasowe konto


3 x

Recommended Posts

Hm..ja myślę, że to by był dobry pomysł taka Fundacja sterylkowa, tylko trzeba by wtedy zaznaczyć, że gminy też powinny się do tego dokładać, a nie wyręczać fundacją... bardziej ona powinna działać po to, aby uświadamiać ludzi o co w ogóle chodzi w sterylkach i kastracjach, po co one w ogóle są i ile dobrego dają.
Każdy kto słyszy ode mnie słowo sterylizacja i kastracja to patrzy na mnie jak na głupka i jak tłumaczę o co chodzi to mówią do mnie, że w TV jakoś o tym nie mówią, więc po co ja robię wielkie halo...
a jak ostatnio zorganizowałam tzw. "pogadanke na temat kastracji i sterylizacji" dla ludzi, szkoła mi użyczyła sale, zaprosiłam zaprzyjaźnioną panią lek.wet., mówiłam o tym wszędzie, że będzie coś takiego - to wiecie ile osób przyszło? ok. 10 i to byli prawie sami moi znajomi, co przyszli żeby tłum robić... - porażka...

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie .

daje 5 zl co miesiac i postaram sie pozatym cos dorzucic..

jesli chodzi o weta z poraja to owszem tak jak dora pisala 150 zl duza suka 100 zl mala, jednak moj wet prosil zebym w razie takiej sterylki ja dzwonila i umawiala takie zabiegi
wet nazywa sie
SYNOWIEC JAROSLAW
Poraj ul. ogrodowa 13 .

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

WITAM...dziś do południa myślałąm i rozmawiałam o AKCJI sterylkowej na DOGOmani...
mowilam, ze kazdy, komu nie obojętne losy piesów..suczek...szczeniaków...powinien rocznie opodatkować się
60 zł rocznie to nie kolosalna suma...znalazłam rozmówców w temacie..zachęcałam do wpłacenia...
a dzis późnym popołuniem znalazłam JĄ - sunieczkę owczarka szetlandzkiego/colie, kt wazy 10/11 kg...
mozna uczyc sie na niej anatomii...sunia miała obroże parcianą na szyi...
w auto i do weta...
zabezpieczona - odrobaczona, ale mozliwe, ze zaciązona...
sunia ma ok 1,5/2 lat, napewno jest po cieczce
stan suczki jest straszny - maskuje ja futerko :/

co robić w takich przypadkach jesli nie wiadomo, ze sunia jest szczenna, a jest podejrzenie...
czekac, az cos sie wykluje za tydzień ???

nie wiem..nigdy nie miałam szczennej suki...

oto LALIKA
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/185406-LaLiKa-owczarek-Szrtlandzki-Colie-10-kg-psa-Skóra-i-kości-znaleziona-na-ulicy[/URL]
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/319/d88dad3ba40be924.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/319/ebed20573dae4585.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/319/d2e039730a97f23d.jpg[/IMG][/URL]

wszelkiego rodzaju informacje zbieram na jej wątku...mam zerowe doświadczenie z suczkami z takim bagazem...

Link to comment
Share on other sites

Może nic nowego nie wniosę ale można starać się o fundusze z Unii. Musi być zarejestrowana Fundacja albo Stowarzyszenie. Lepsiejsza byłaby fundacja. Wieksze pieniadze. Trzeba przejsc sie rowniez do gminy. Nie wiem czy nie zaczac od Krakowa. Zreszta to musi byc gmina gdzie bedzie dzialala Fundacja. Powiedziec ze Fundacja sie zwraca z prosba o przekazywanie co miesiac jakis pieniazkow. Zadna gmina nie odmowi!!!! To dla nich wyręka:) Wiem że Straż Miejska moze przekazac rowniez jakies pieniazki. Policja również. Potrzebujemy specjalistki od dotacji unijnych. Trzeba dobrze powypełniac wnioski! Oby zyskac jak najwiecej pieniedzy. Uda sie Wam ja to wiem. Musi byc tam napisane cos w stylu walka z niekontrolowanym przyrostem naturalnym zwierzat.( nie tylko suk i pieskow) Tyle wiem i sie dziele. Wiecej grzechow nie pamietam...

Link to comment
Share on other sites

właśnie mam taką znajdkę 10 miesięczną kundelkę na tymczasie i dziś orientowałam się dzwoniąc do gabinetów , które brały udział w poprzedniej akcji sterylkowej w lublinie i żadna nie chce mniej niż 300 zł za 8kg sunię jak znaleźć tańszy gabinet w lublinie przecież wszystkich nie obdzwonię
chętnie bym ja zgłosiła do tej akcji bo to duży wydatek jednorazowo dla mnie bo mam na garnuszku 2 swoje adoptowane z dogomanii a ta jak sie jesienią przyplątała tak siedzi u mnie
może po sterylce łatwiej znalazłaby dom
teraz ma jakieś 10 m-cy
jeszcze młodziutka jest
tylko ludzie wolą takie psiaki ,które niespodzianki w postaci kłopotów z małymi nie przyniosą

Link to comment
Share on other sites

Kluska, spytaj evl, ladySwallow o tańsze lecznice. Przecież za takiego małego psa to potwornie dużo.:shake:
Nie wierzę, że nie da się taniej...

Co do dotacji, muszę się dowiedzieć co i jak. Nie sądzę, żeby SM, policja chciały wykładać pieniądze na to.
Bardziej myślałam o sponsorach.. np. producenci kubraczków posterylkowych :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Popieram ze wszystkich sil, fundacja, dotacje z gmin i Unii, wszystko jest wykonalne, jezeli ktos sie tym zajmie! Nie zrazac sie reakcja ludzi, spoleczenstwo mozna wychowac. Pamietacie 100 lat temu walke o swiadome macierzynstwo? Bylo tak samo, a przeciez nastapil postep.
Czytalam,ze gdyby wszystkie bezdomne psy i koty sterylizowac, to dopiero po kilku latach zaczniemy odczuwac zmiane na lepsze, taki to dlugotrwaly proces. Ale to jedyne wyjscie.

A ta psina znaleziona przesliczna, szybko do weta na badanie i sterylka obowiazkowo, potem juz mozna na spokojnie.
Ja kilka lat temu znalazlam stara seterke w strasznym stanie,wzielam do domu i okazala sie szczenna, urodzila 10 (!), z czego 4 przezyly. Mialam w domu dom wariatow przez 3 miesiace. Oprocz tej znalezionej i jej 4 synow mialam moja stala Regine i 8 kotow, a mieszkam w bloku. Przez 2 miesiace wakacji szukalam domow dla 4 szczeniat i znalazlam, ale dostalam taka nauczke, ze nigdy wiecej. Sterylka zwykla lub aborcyjna na dzien dobry. Piekne czasy rozkosznych szczeniat w dworkach skonczyly sie w XIX wieku.
Zycze powodzenia, akcje rozpropagujemy na nk.
Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

Wbrew pozorom SM i Policja maja specjalna pule pieniedzy na"drobne wydatki" I jak je przeznacza glownie zalezy od tego ile kto ma inwencji i jak bardzo chce je dostac. Uwierzcie. A tych pieniedzy nie moga dac np na place albo urzadzanie biur:)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie: znajoma ma jednego "swojego" piesa i dwa adopcyjniaki - psa i sunię. Płacimy po 50,-zł podatku od sztuki, zapłacila z własnej kieszeni za kastrację psa (zaśw. do sprawdzenia). Sunia nie jest po sterylce (obie adopcje byly załatwiane na cito) a ma skłonności "wycieczkowe". Czy byłaby możliwość refundacji sterylki. Koszt na pewno nie będzie duzy bo mała pipidówka ale weci ok, pies mial robiona kastrację na miejscu-koszt 50zl czy niewiele ponad.
Jeżeli chodzi o deklarację to na razie dycha na m-c z mojej strony. Czy można wpłacać za dłuższy okres jednorazowo?

Link to comment
Share on other sites

Soema to samo pytanie czy moge zadeklarować 300/ rok i od razu wpłacic ? Tak sobie wymysliłam ,ze bede miała w ten sposob 1 wirtualna sterylke rocznie na swoim koncie ( tych oplaconych u konkretnych psiakow nie liczę )
Licze na to ,ze utrzymacie akcję w odpowiedniej temperaturze = wrzenia :) ! I za rok upomnicie się o nastepna wpłatę - moze być ??

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że może. Nastawię sobie przypomnienie w telefonie i Cię znajdę:diabloti:

Pela, tylko suki bezdomne. Przykro mi. Na tym etapie akcji, nie możemy robić wyjątków. Jeśli będą chętni do wpłacania, pomagania etc. rozszerzymy kryteria.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pelaodrudego']No trudno. Rozumiem.[/QUOTE]
JA naprawdę bym ciachała jak leci... Za wcześnie na to. JA ciągle myślę, jak skombinować pieniądze.
[quote name='Lucyna']Soema, rozmawiałam z opiekunką Dziuni - suczka jest w kolejce. Zabieg będzie możliwy na początku czerwca, w czasie jak opiekunowie będą mieć urlop.[/QUOTE]
No to już niedługo. Koszt wiadomo?
[quote name='Lu_Gosiak']super sprawa... narazie 30zł jednorazowo[/QUOTE]
dopisuję ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie , umiesiclam w dt suczke ktora znalazlam w zlym stanie w lesie to sunia pekinczyka szukalam wlacicieli ale niestety nikt sie nie zglosil , suczka mialaa ok 70 kleszczy strasznie chuda oczy zaropiale , okazalo sie ze sunia sika pod siebie diagnoza guz na macicy jedyne wyjscie to sterylizacja z usuniecie tego guza koszt calkowity 200 zl , 100 zl ja jestem w stanie zaplacic jednak 100 zl mi brakujejest mozliwosc na jakies dofinansowanie??

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, wiecie ile można byłoby zaoszczedzić gdyby tak któraś cioteczka zamiast brać kase za sterylkę brała owoce albo warzywka? Wikt i opierunek za każdą sterylkę i kastrację :evil_lol: Przyznawać się bez bicia która na studiach uczyła się sterylizacji...:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Poczytam jak skoncze kwestowac o pieniazki dla Tamarki, miedzy innymi na sterylke bo inaczej nie moze isc do adopcji :(:(

[B]Tamarka potrzebuje funduszow na sterylke, bo inaczej nie moze byc wyadoptowana
Brakuje tez 80 zl. stalych deklaracji :placz::placz::placz::placz:
[/B]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/182992-%C5%81YSA-zaniedbana-w-depresji-co-jeszcze-zniesie!-BRAKUJE-100Z%C5%81-NA-hotelik[/url]

Blagamy o pomoc!!!!!:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/threads/184670-Znalazlam-suke-pekinczyka-ruda-wycienczona[/url]!!!

tylko zalozylam jej watek w znalezionych...

suczka ma szanse zostac na stale w DT jednak w tej chwili nie jest w stanie pokryc kosztow leczenia suni ....

Diagnoze postawil dr,Synowiec z Poraja ktory zreszta zgodzil sie na tansze sterylki...zabieg jest potrzebny na cito... ja staram sie z innych zrodel uzyskac te 100 zl jednak ciezko jest od kogos taka kwote uzyskac ,, oczywiscie moj wet wystawil by fakture lub co bedzie potrzeba jako potwierdzenie iz kwota zostala uzyta na ten konkretny cel:)) czekam na odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...