Jump to content
Dogomania

Cieczka a sikanie w domu....


jovanna

Recommended Posts

Moja sunia jest trakcie pierwszej cieczki, to już zaczął się 3 tydzień a od jakiegoś tygodnia sika mi w domu, robi wielkie kałuże, to na podłogę, na łożko, na krzesło yhhh Tak jakby się uwsteczniła w wychowaniu...
Czy spotkaliście się z takim zachowaniem u suczki w trakcie cieczki ? Martwie się ponieważ dość długo uczyła się robić siku na dworze. Miała rok jak to opanowała i teraz wróciła do swoich starych zwyczajów...:placz: I pytanie czy jej minie ? Chorobę wykluczam konsultowałam to z wetem...

Link to comment
Share on other sites

Może to przez krótsze spacerki :roll: Moja na przykład w czasie cieczki częściej woła na dwór (częściowo na pewno jest to spowodowane chęcią prokreacji) ale faktycznie co z nią wychodzę to się załatwia. Może podobnie jak mojej o to właśnie chodzi :roll: No chyba, że coś sobie "ubzdurała" ;) Wiesz jak to jest z dziewczynami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovanna']Czy spotkaliście się z takim zachowaniem u suczki w trakcie cieczki ?[/quote]Tak, spotkałam się. Nie wiem, jak to wytłumaczyć - podejrzewam, że to kwestia zmian hormonalnych połączona z potrzebą znaczenia terenu. Moja sunia kiedyś podczas cieczki przywitała mnie po powrocie do domu sikając na stojąco... Stała w korytarzu, machała ogonem (cieszyła się z mojego powrotu) i lała... Takie zachowanie zdarzyło jej się w sumie dwa-trzy razy podczas pierwszych dwóch cieczek, potem przeszło.

[quote name='jovanna']I pytanie czy jej minie ?[/quote]U mnie minęło.

Link to comment
Share on other sites

Nie ja mam ogródek i ją wypuszczam jak sterczy przy drzwiach albo mnie napastuje ale wtedy tego nie robi kuca i szcza gdzie akurat stoi yhhh....nio i jest na dworku dłużej przez tą cieczkę mam kłopot ją do domu zawołać bo burki wabi a ja w nerwach co chwila patrzę czy jakiś amant nie sterczy pod płotem albo go nie forsuje całe szczęście płot mam solidny a furtka na klucz zamknięta... i burków niet...chociaż pieski mają różne pomysły...hmmmm pocieszam się że w najlepszym razie to jeszcze tydzień ....mamy na święta do rodziców jechać a tam jest duży burek nio i nie wiem czy pojedziemy w tej sytuacji sikająco-cieczkowej...

Link to comment
Share on other sites

Mam ten sam problem z moją sunią. Wczoraj ku mojemu zdziwieniu zsikała się na dywan, a ostatnio robiła tak kiedy była szczeniakiem, aktualnie ma prawie dwa lata. Nie jest to spowodowane krótszymi spacerami, bo chodzimy na długie spacery, żeby sie zmęczyła, bo inaczej.. Moja sunia w czasie cieczki jest strasznie pobudzona, dyszy i jest niespokojna. Całymi godzinami jęczy... Chodzi za nami jak cień, ciągle chce na dwór, a na dworze liże siki, podnosi łapę jak pies i rwie się do każdego psa. Dopiero jak nic nie dzieje się w pobliżu przypomina sobie że należy się załatwić.. Do tego źle się zachowuje kidy zostaje sama:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Moja tymczaska zaczęła lać w trakcie cieczki, tak mniej więcej po tygodniu od szacowanego początku... Nie pomagały częste spacerki ani nagrody za sikanie na dworze, pies potrafił wrócić ze spaceru, polecieć na jakiś dywan i zrobić kałużę :roll:

Link to comment
Share on other sites

Moja młoda nie leje w domu, ale na spacerach zaczęła wylewać z siebie niesamowite ilości i to nawet 2 razy w ciągu spaceru :-o. Cieczki dostała 3 dni temu, a jakiś tydzień przed cieczką sikała 2 góra 3 razy dziennie (na 4-5 spacerów), aż się martwić zaczynałam i kombinowałam jak mogłam żeby tylko raczyła się wysikać. Chyba zbierała na cieczkę te siuśki :evil_lol:. Suczka w cieczce wabi samców i może Waszym suczkom o to chodzi? W domu czują się bezpieczne, nie ma zapachów innych psów i może chcą zaznaczyć że czekają i wysyłają zaproszenia? Tak sobie gdybam... Moje małe wredoctwo sika tylko pod ogrodzeniem sąsiadki gdzie jest pies, ale samym psem zupełnie się nie interesuje. Na szczęście ona jeszcze łagodnie przechodzi ten czas, do tego jeszcze ma Hexę swoją ukochaną i ma się do kogo przytulić w razie potrzeby miłości :razz: (ona tak po męsku wszystkie płoty, słupy i drzewa obsikuje że może służyć jako facet - nawet raz chciała uczynić psią męską powinność ale zła pańcia nie pozwoliła :diabloti:).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mój Korek tuż przed cieczką podsikiwał w domu. Teraz (2 tydz. cieczki) potrafi siknąć na dworze nawet i 10 razy, przy czym większość to tylko takie kropelkowanie. Poza tym ma zmienne nastroje - raz jest nadmiernie pobudzona, raz wyciszona i baaaardzo miziasta, innym razem "płacze". No i zapomina najprostszych komend, czasami próbuje się buntować na spacerach i podążać własnymi ścieżkami. Ach, te hormony! :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']Odnawiam temat. A czy to możliwe ze tuz przed cieczką suka tak robi? Moja co jakiś czas leje na łóżko. Teraz kojarze, ze to moze byc i w okresach około cieczkowych.[/QUOTE]

Normalka, nie pierwszy raz czytam o czymś takim - upodobanie do lania na łóżko przed cieczką... Swoją drogą to musi być mało przyjemne dla własciciela :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Też coś o tym wiem :-/ całe szczęście to nie jest regułą i takie suki po prostu się zdarzają. Częste spacery nic nie dają bo suka myśli o czymś zupełnie innym i chyba zapomina się wysikać... przypomina sobie dopiero w domu :-D Jak ktoś słusznie zauważył można by pomyśleć, że taka "małpa" cofa się w rozwoju!
Ale to hormony instynkt i chęć znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 11 months later...

dobrze, że znalazłam ten temat :) Nasza sunia w lipcu miała cieczkę- wczoraj zrobiła u moich rodziców na dywanie, po czym 3h później jak szliśmy na spacer na klatce schodowej na schodach i dziś rano u nas w mieszkaniu na dywanie. Byłam w szoku, bo potrafi wytrzymywać bardzo długo, a jak jej się chce to daje znać, nawet jak ma rozwolnienie to piszczy i skacze na drzwi, a tu taka niespodzianka. Dopiero teraz skojarzyliśmy to ze zbliżającą się cieczką.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Dziewczyny chwała, że jesteście!. Sunia moja ma pierwszą cieczkę... i jeszcze zbiegło nam się zatrucie ;/ jakimiś pierdołami na dworze ;/ (mieszkamy na osiedlu, coś zjadła i nie dało rady w porę odebrać ;/) więc lekami nafaszefowana ;/ i było wszystko w miarę ok. do wczoraj, gdzie zasikała całe schody :O w kuchni kałuża jakby wiadrem wylać (a to maleństwo papillon) zdarza jej się być taką lekko osowiałą ;/ humory... bawić się za bardzo nie chce... jedynie po apetycie, który ma wilczy :D wnioskuję, że panikować jeszcze nie ma co... czyli do sedna humory... apatia, stany na przemian ;D jak przy kobiecym PSM? :))) tak czy siak... chyba w pon. wrócimy do p. doktora ;/ zbadać to jeszcze bo to ropomacicze mnie martwi ;/ naczytałam się tego i boję jak ognia ;/ z 2 str. żadnych upływów nie widać... ach te baby!. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam,
Nasza sunia bardzo dlugo uczyla sie czystosci ma ok 9 m-cy (ciezko stwierdzic bo jest ze schroniska). juz udawalo jej sie trzymac i sygnalizowac chec wyjscia na dwor... ale wlasnie skonczla jej sie pierwsza cieczka i teraz siusia w domu...tylko ze nie normalnie a w dziwny sposob... nadal sie wylizuje i tak jakby wtedy posikuje... oczywiscie lezy w tym moczu i cala jest mokra :( jestesmy w szoku bo pierwszy raz widze cos takiego..jak jej tego oduczyc? przejdzie jej to? przechodzil ktos z Was przez cos takiego ze swoim psiakiem?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Niestety odnawiam temat :( Suczka, trzy lata, dog niemiecki. Długo uczyła się czystości, bo jest trochę po przejściach. Od dawna jednak nie ma żadnego problemu. Czasami z ekscytacji, jak ktoś przychodzi, ale to nie reguła. Ostatnio jednak, od kilku dni, siusia w domu. Dwa razy zdarzyło się, że na łóżko. Godzinę po spacerze...Chodzi częściej niż zwykle. Na co dzień jest totalnym leniem i wołami trzeba ją wyciągać na dwór. Od kilku dni codziennie, raz dziennie załatwia się w domu. Bez względu na to, ile wychodzę. Piszecie o dokładnie takich samych objawach...Myślicie, że to zaraz cieczka? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...