Jump to content
Dogomania

Psia Kraina, Gostar, Alteri ?


nathaniel

Recommended Posts

[quote name='Basia i V']Mysle, ze niewiele osob szkolilo u obu szkoleniowcow, wiec pewnie malo kto potrafilby dokonac takiego porownania. Jako pozoranci obaj maja dobra marke, co do PT, nie umiem sie wypowiedziec. To znaczy - mysle, ze obaj szkola dosc twardo psy. Ja bym wybrala bardziej pod katem IPO - czyli tego,ktorego z nich wolisz jako pozoranta.[/quote]

Nie wiem jak szkoli Fryc ale Adrian faktycznie szkoli dosc twardo...:cool1:
Tarmara-mozesz go odemnie pozdrowic i powiedziec ze u Lali wszystko oki ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 366
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nieraz porównywanie szkół jest jak dyskusja nad wyższością Świąt Wielkanocy nad Bożym Narodzeniem.
Po przeczytaniu wielu postów w tym wątku doszedłem wniosku, że większość osób bardziej kieruje się własnymi upodobaniami niż potrzebami psa. Komuś nie podobają się kolczaty, a komuś nie podobają się "klikery" (bo to takie nie "męskie"?) :)

Widziałem piesków z Alteri - ogólnie dobre wrażenie, ale osobiście nie mam możliwości wyjazdu do Brzeźnicy co tydzień.
Jacol123 opuścił szeregi Alteri i otworzył szkołę "Wesoła Łapka". Max uczęszczał do tej szkółki i nauczył się kilku rzeczy (siadanie, warowanie, luźna smycz). Teraz w oparciu o wskazówki Jacka uczę Maxia chodzenia przy nodze. Zaczyna mu wychodzić. (obecnie nie możemy jeździć do Gliwic, bo Max zmienił dom i musi się adoptować).

Może komuś się wydawać, że "Wesoła Łapka" - to takie tam, coś śmiesznego do szkolenia parkietowych pudelków. Nic bardziej mylnego. Wiem jakiej dyscypliny i skupienia wymaga się od właścicieli psów i od samych podopiecznych.
Skuteczność - bardzo dobra. A co najważniejsze - zarówno właściciele i pieski uczą przy czym dobrze się też bawią!
Ogólne moje wrażenie - w Łapce wszystko jakoś idzie bez trudu i jakiegoś nieludzkiego wysiłku, bez karcenia psów, bez jakiejś nagonki. Każdy pies i właściciel są "na oku" instruktora i widać jak Jacek czy Ania reagują, gdy komuś coś się nie udaje.

Nie wiem jak dla Państwa, ale dla mnie jest ważne, abym ja się nie stresował np. że mój Maxio cierpi z jakiegoś powodu i aby pies czuł się komfrotowo.
Max nie jest psem łatwym. To jest bullowaty z problemami (trudna przeszłość, potem schronisko - dziennik Maxia można zobaczyć tu:
[URL]http://naszacena.pl/max-pomoc-dla-schroniska-tanio-pg-20.html[/URL]).
Zaczynaliśmy od tego, że byłem dodatkiem do smyczy... A teraz - sprawy toczą się we właściwym kierunku. Pies zwraca na mnie uwagę, "czyta mnie", reaguje na polecenia, jest bardziej spokojny.
Polecam zatem Wesołą Łapkę dlatego, że sam doświadczam zmian, jakie przechodzi Max, uczę się rozumieć potrzeby psa i przy tym wszystkim cieszę się z jego postępów prawie jak z własnych 2 dyplomów uniwersyteckich tuż po obronie :multi:

[URL]http://www.wesolalapka.pl[/URL] - rulez :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***']Marmara_19 i jak wrażenia, zadowolona jesteś? Rozumiem, że na 10 psów jest 2 szkoleniowców. Nie ukrywam, że Basia V troszkę mnie przestraszyła tym "twardym szkoleniem psów". My o IPO nie myślimy. Moja suczka jest dosyć strachliwa, bardziej chciałabym nad socjalizacją popracować.

PS. Pewnie przyjadę Was pooglądać za tydzień.:lol:.[/quote]
jest jeden treserek;p i to wystarcza:) ja jestem zadowolona:) i zparaszamy do poogladania:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila-dog']Nie wiem jak szkoli Fryc ale Adrian faktycznie szkoli dosc twardo...:cool1:
Tarmara-mozesz go odemnie pozdrowic i powiedziec ze u Lali wszystko oki ;)[/quote]
hmm czasem ktos zastepuje adriana.. i powiem szczerze, ze on ma najlepsze podejscie.. i jest wrazliwy na to co robia lduzie z wlasnymi psami... wczoraj ochrzanil staruszka, ze bokserka smycza leje.. i powiedzialm mu,ze kare dostanie jak jeszcze raz sie to powtorzy... kolce uzywaja.. my tez zalozylismy.. ale sa one umiejetnie stosowane... z reszta moj pies komendy zna.. musi tlyko nauczyc sie pracoac w grupie psow..

Link to comment
Share on other sites

Ja nie chcialabym nikogo zniechecac do szkolki Fryca, czy Piatkowskiego. Jesli suka ma problemy z socjalizacja, to moze wlasnie zabawa z pozorantem jest jej potrzebna. Specjalnie uzylam slowa "zabawa", bo tu chodzi o lekkie umocnienie psa, a nie rozszczucie. I wtedy mozna robic jedno przy drugim - posluszenstwo z umocnieniem (czy jak kto woli - socjalizacja).
Pomiedzy kolcami a klikerem jest jeszcze dosc obszerny "srodek", gdzie ani kolce, ani kliker nie sa "swietoscia". Mysle, ze PT u w/w szkoleniowcow, to wlasnie taki "srodek" metod szkoleniowych.

Link to comment
Share on other sites

Ja też polecam Adriana.
Chodziłam do niego z moim delikatnym wrażliwym psem, i byłam zadowolona. A co najważniejsze - mojemu psu też się podobało:razz:
Jeśli ktoś może sobie pozwolić, to może iść też na zajęcia indywidualne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia i V']. Jesli suka ma problemy z socjalizacja, to moze wlasnie zabawa z pozorantem jest jej potrzebna.) [/quote]

Mój sucz nawet poprzeciągac się nie chce z nikim poza mną, tak że pozorant by się chyba zanudził. Poza tym i gabaryty nie te. Bylibyśmy najzabawniejszą parką na placu ;).

Jak tak chwalicie, to chyba faktycznie na Adriana się zdecyduję. Zobacze jeszcze tylko jak przebiegnie wizja lokalna :cool3:.
Marmara, mogłabys napisać mniej więcej co juz robiliscie? Zastanawiam się czy jest sens dołączać w środku zajęć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='***']Mój sucz nawet poprzeciągac się nie chce z nikim poza mną, tak że pozorant by się chyba zanudził. Poza tym i gabaryty nie te. Bylibyśmy najzabawniejszą parką na placu ;).

Jak tak chwalicie, to chyba faktycznie na Adriana się zdecyduję. Zobacze jeszcze tylko jak przebiegnie wizja lokalna :cool3:.
Marmara, mogłabys napisać mniej więcej co juz robiliscie? Zastanawiam się czy jest sens dołączać w środku zajęć.[/quote]
hmm ta grupa jest juz w polowie.. mysmy wlasnie tak dolaczyli.. bo na grupie ptt bysmy niepociagneli za dobrze;p jakeis podstawowe komendy w rozproszeniachrobimy.. moj to potrafi... ale wlasnie w grupie psow musi nauczyc sie pracowac ze mna:D:D jak peis potrafi podstawowe komendy to mzoesz "wejsc" do grupy

Link to comment
Share on other sites

Ja nie twierdze ze Adrian jest zly ;) ,wrecz przeciwnie.Szczegolnie jesli chodzi o obrone to polecam go jak najbardziej.Tylko ze ja Adriana znam kilka lat i widzialam tez rzeczy ktore mi sie nie podobaly...Moze nikt z was by na to nie zwrocil uwagi ale ja tak :p

Link to comment
Share on other sites

Zły ten czy dobry tamten... Ludzie - zobaczcie ten filmik. Fakty mówią za siebie :)

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=Fg3HhI4MbkA[/URL]


[SIZE=2]Polecam Wesołą Łapkę [/SIZE][U][SIZE=2][COLOR=#0000ff]www.wesolalapka.pl[/U][/COLOR][/SIZE][SIZE=2] i osobiście Jacka Gałuszkę. POmaga mi szkolić bardzo trudnego psa. Pies jest zachwycony, ja też. Jacek to kompetentny i doświadczony trener. Dlatego polecam! [/SIZE][SIZE=2][SIZE=2]Wszyscy moi znajomi, kórzy u niego szkolili psy są bardzo zadowoleni.
[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mad_max']Zły ten czy dobry tamten... Ludzie - zobaczcie ten filmik. Fakty mówią za siebie :)[/QUOTE]

Ten temat powstal właśnie po to, żeby podyskutować "ten dobry czy tamten". Jednym filmikiem tego nie urwiesz. Czytałam o tym, jak pan Jacek wyprowadzał na prostą agresywnego psiaka-podejrzewam, że to ten z filmu :) Być może jest dobrym szkoleniowcem-piszę "być może", bo znam tylko z opowieści.
Jednakże, [B]mad_max[/B], nie oznacza to, że jest jedynym dobrym szkoleniowcem w pd Polsce. Piszmy o różnych szkoleniowcach, o dobrych i złych stronach różnych szkół, żeby ktoś, kto potrzebuje pomocy w wyborze, miał z czego wybierać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gasnik']Ten temat powstal właśnie po to, żeby podyskutować "ten dobry czy tamten". Jednym filmikiem tego nie urwiesz. Czytałam o tym, jak pan Jacek wyprowadzał na prostą agresywnego psiaka-podejrzewam, że to ten z filmu :) Być może jest dobrym szkoleniowcem-piszę "być może", bo znam tylko z opowieści.
Jednakże, [B]mad_max[/B], nie oznacza to, że jest jedynym dobrym szkoleniowcem w pd Polsce. Piszmy o różnych szkoleniowcach, o dobrych i złych stronach różnych szkół, żeby ktoś, kto potrzebuje pomocy w wyborze, miał z czego wybierać.[/quote]

Wiadomo, że to miejsce na forum jest po to, aby ludzie mogli się zorientować. Ja nie mówię, że Prestor, Pastel czy Alteri są złe.
Próbuję jedynie poinformować zainteresowanych, że na szkołach na przykład na "P" świat się nie kończy, a z niektórych postów właśnie tak to wyczytałem: np. "Pastel albo nic"... itp. Wszyscy wiemy, że "guzik-prawda".

Nawiązując na chwilę do tematu Gringo (agresywnego psiaka). Ponieważ chcę wspierać szkołę Jacka, bo doceniam to, co robi i mam z czym porównać (obserwowałem szkolenia Prestora i Alteri) oraz chcę pomóc Schronisku "Cichy Kąt" nie chciałbym aby postrzegano jego metody wyłącznie przez pryzmat Gringo - oto Jacek, który poskramia agresywne psy. "Wesoła Łapka" - to przede wszystkim pozytywne szkolenie. Tu chodzi nie tylko o to aby pies wykonywał polecenia, lecz aby robił to z psią przyjemnością.

Co do schroniska - tu mogę też jedynie podziękować Jackowi za jego program Lira. Czy dużo jest szkół, którzy za darmo szkolą psa ze schroniska tylko po to, aby pomóc psiokowi?
Gdyby nie Wesoła Łapka Jacka - nie miałbym dziś Maxa, nie wiedziałbym nic o szkoleniach psów itp.

Widzę efekty szkoląc Max'a.
Dziś Max nauczył się już porządnie siadać i rozróżnia "bawimy się" i "puść" i "siad". Cała nauka trwała 2 sesje korzystając z metod Jacka.
Czy nie jest to dobry wynik godny polecenia?
Podsumowując: nie polecam szkół "od tak sobie" i nie mówię nic złego o tych, których nie znam. Ogólnie nie lubię mówić źle.
Polecam jedynie to, co sprawdziłem sam i wiem, że warte jest polecenia.
"Wesoła Łapka" spełnia moje oczekiwania i daje wiele radości i mnie i Maxiowi.

POLECAM :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila-dog']Tylko ze ja Adriana znam kilka lat i widzialam tez rzeczy ktore mi sie nie podobaly...Moze nikt z was by na to nie zwrocil uwagi ale ja tak :p[/quote]
Nikt nie jest doskonały:p
A tak na poważnie, to myślę, że każdy właściciel psa chyba ma jakieś granice tego, co i w jaki sposób szkoleniowiec może zrobić z jego psem.
Najbardziej trzeba uważać, jeśli ma się psa o kruchej psychice, bo wtedy każdy mały błąd może dużo kosztować.

Link to comment
Share on other sites

"Ludzie - zobaczcie ten filmik. Fakty mówią za siebie"

Gdzieś w sieci znajdzie się Adriana na zawodach PT - zdaje się że z dobermanką wtedy występował. Miodzio, jakie porozumienie, jaka precyzja! Suka nakręcona, ale i uważna.
WIęc co - fakty mówią same za siebie... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Moje psy potrafia nieść bułki, kiełbasę, cielece kości i obwarzanki przez dwa kilometry. I to tez sa fakty. I na każdym takim spacerze mamy kilkuset świadków.Czasem całe wycieczki robia im zdjecia. (przechodzimy przez ścisłe centrum miasta).
A ja jestem prostą kobietą, psim laikiem i szkoleniowym amatorem. I to tez fakt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']"Ludzie - zobaczcie ten filmik. Fakty mówią za siebie"

Gdzieś w sieci znajdzie się Adriana na zawodach PT - zdaje się że z dobermanką wtedy występował. Miodzio, jakie porozumienie, jaka precyzja! Suka nakręcona, ale i uważna.
WIęc co - fakty mówią same za siebie... :evil_lol:[/quote]

Jesli z dobermanka to pewnie ze swoja ['] Szona ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak, to była Szona (Rekinicha? dobrze pamietam?).
Robili wrażenie... ;)

Co do przedstawionego tu filmu, to zgaduję, że to film z treningu? Co tlumaczy niedokładności i niesamowicie częste futrowanie psa jedzeniem?

Fajnie byłoby gydyby był dalszy ciąg, tj. ćwiczenie zrobione na 100%.
To jest fajny pomysł, paru szkoleniowców robi takie eksperymenty, pokazując kolejne etapy nauki i efekt końcowy. Wszystko rozłożone w czasie, np. pokazują dane ćwiczenie co dwa tygodnie - miesiąc.

Faktem jest też że trzeba mieć do tego zaplecze techniczne :lol: , a o to nie jest tak łatwo.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.szkoleniepsow.fora.pl/viewtopic.php?t=921&start=0[/url]
Tu jest caly wątek który wyjaśnia jak doszło do nakręcenia tego filmu. Może ktoś z Was przyłaczy sie do zabawy w wielkanocne aportowanie :)
Ludzie mają różne oczekiwania i potrzeby więc moim zdaniem bardzo dobrze jest że szkoły są różne. Na Śląsku jak widać wybor jest stosunkowo duży.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='FigabaS'][URL]http://www.szkoleniepsow.fora.pl/viewtopic.php?t=921&start=0[/URL]
Tu jest caly wątek który wyjaśnia jak doszło do nakręcenia tego filmu. Może ktoś z Was przyłaczy sie do zabawy w wielkanocne aportowanie :)
Ludzie mają różne oczekiwania i potrzeby więc moim zdaniem bardzo dobrze jest że szkoły są różne. Na Śląsku jak widać wybor jest stosunkowo duży.[/quote]
O rany! Tak sobie trafiłem przypadkiem na wątek a tu... istna lawina dyskusji :) Moim zdaniem pomysł FigabaS włączenia się do wspólnej zabawy w aportowanie wielkanocne jest bardzo fajny. No więc zapraszam - pobawcie się razem z nami. W Wesołej Łapce właśnie tak robimy - szkolenie ma służyć wspólnej zabawie i porozumieniu z psem. Bycie z psem ma nas cieszyć i być miłym sposobem na spędzanie z nim wolnego czasu i niekiedy - powygłupianie się. Dlatego uczymy nie tylko zachowań z zakresu podstawowego posłuszeństwa (siadanie, warowanie, zostawanie, chodzenie na luźnej smyczy itd), ale również zabaw typu slalom, noszenie zakupów, poszukiwanie przedmiotów właściciela, stanie w miejscu jak skała itp.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich obdarzonych poczuciem humoru :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Swoja droga, przydaloby sie, aby gdzie w sieci byly zawieszone filmiki z PT I, obedience 0 i 1, z odpowiednim komentarzem - jakie bledy, jakie wymagania, za co karne punkty, co niedopuszczalne. Filmiki pokazujace prace psa doskonalego i kontrastowo dostatecznego. Mysle ze takie filmiki pomoglyby ocenic, czy warto i na jakim etapie szkolenia psa przystapic do egzaminu. Bo wielu ludzi nie do konca zapamietuje regulaminy.

Np na MS obedience ludzie nie znajacy zasad psiego sportu, ktorzy ogladali wybieranie aportu wlasnego sposrod obcych nie wiedzieli w ogole o co chodzi, dlaczego tak a nie inaczej, dlaczego nie zaliczone cwiczenie kiedy komenda zostala wydana gdy pies jest blisko przedmiotu itp.
Na egzaminach PT ludzie traca punkty powtarzajac komendy lub pochwaly nie w pore, nie wiedza, ze nie wolno nagradzac jedzeniem, ze ruch reki w strone przedmiotu czy schylenie glowy to tez jest komenda itp. Czasem lepiej zapamietac, jak sie zobaczy. Jasne, ze i tak nerwy moga przeszkodzic, ale wielu z nas ma lepsza pamiec wzrokowa.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...