Jump to content
Dogomania

Psia Kraina, Gostar, Alteri ?


nathaniel

Recommended Posts

Zastanawiam się nad tymi trzema szkolami i lipa . W statusie Psiej Krainy pisze , że nie przyjmują psów agresywnych, przperaszam, ale gdzie, jak nie na szkoleniu mam wyelimionowac agresje psa, sama nie potrafie. Ceny Alteri wysokie- rozumiem ze idzie to na szkolenie psich asystentow, wiele dobrych slow slyszalam.... Gostar, w jednym meilu zadalam kilka pytan, potem przypomnialo mi sie cos jeszcze- wyslalam kolejnego meila- i co ? dostalam 2 takie same :/

Chcialbym zapytac sie was, ktora szkole wybralibyscie na moim miejscu i dlaczego ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 366
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Reyes

Ja bym Alteri. Świetne metody, [COLOR=red]dużo[/COLOR] dobrego się nasłuchałam, a przeciez wartości dobrego i nieobciążającego psa szkolenia na pieniądze nieprzeliczysz.
ps. (Ale szczerze mówiąc mało wiem o gostar. Jeśli [U]to tradycyjna szkoła[/U], [B]ja[/B] bym tam mojej psicy niezabrała, ale to moja osobista awersja do dławików i kolczatek.) ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Ja bym Alteri. Świetne metody, [COLOR=red]dużo[/COLOR] dobrego się nasłuchałam, a przeciez wartości dobrego i nieobciążającego psa szkolenia na pieniądze nieprzeliczysz.
ps. (Ale szczerze mówiąc mało wiem o gostar. Jeśli [U]to tradycyjna szkoła[/U], [B]ja[/B] bym tam mojej psicy niezabrała, ale to moja osobista awersja do dławików i kolczatek.) ;)[/quote]

[url]http://www.gostar.home.pl/[/url] >> Pani Zofia Mrzewinska polecila mi GOSTAR , Coztego Alteri , a inni Psia Kraine zachwalaja pod niebiosa

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='nathaniel'][URL="http://www.gostar.home.pl/"]http://www.gostar.home.pl/[/URL] >> Pani Zofia Mrzewinska polecila mi GOSTAR , Coztego Alteri , a inni Psia Kraine zachwalaja pod niebiosa[/quote]
Dzięki za linek :) poczytam sobie.
---- 2 min. puźniej
No... Hmmm Jak by szło o moją psice, wybrałabym alteri. Ale to twój pies, twoje decyzja.
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam ciężki orzech do zgryzienia ;) W sumie to zastanawiam się nad Gostarem i Alteri, bo w statusie Psiej Krainy pisza ze nie przyjmuja psow agreswynych, troche mnie ta poirytowalo, ale rozumiem, ze chca dbac o bezpieczenstwo innych ludzi i psow- chociaz to brzmi tak jakby przyjmowali tylko i wylacznie psy bezproblemowe.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Berek']Gostar, Gostar, Gostar. Zwłaszcza jeśli jest problem z psiakiem ktory lubi [I][U]pokowboić[/U][/I].
;)[/quote]
[quote name='Barek']
pokowboić[/quote]
Prosze definicje tego zwrotu...

Link to comment
Share on other sites

O, definicja jest dość pojemna.

W tym przypadku chodzi o pieska ktory wykazuje - na przykład - agresję.
:lol:

Pani Starkiewiczowa jest naprawdę rozsądnym człowiekiem, sądzę, że wobec tego zatrudnia pracowników ktorzy jej odpowiadają i znają się na rzeczy.

Psy z Gostaru parę lat temu prezentowały się naprawdę świetnie na zawodach posłuszeństwa - wiem, że to tylko wycinek pracy klubu czy szkoły, ale jeśli ktoś umie tak robić sport, to znaczy, że i "cywilistów" będzie potrafił - na przyklad - fajnie zmotywować. Widać że przewodnicy wiedzieli, o co biega. ;)

Znam również kilka osób ktore sobie ten ośrodek bardzo chwalą, i to osób z psami dość problemowymi ktore udało się wyprowadzić na prostą dzieki fachowej pomocy stamtąd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']a inni Psia Kraine zachwalaja pod niebiosa[/QUOTE]
To jest chyba dość młoda szkoła? Znasz kogoś, kto szkolił tam psa? :razz: Nie wiem czy Twój Rambo jest agresywny, myślę, że raczej nie wychowany ;)

Mam znajomych, którzy szkolili w gostarze, niby pies jest posłuszny, ale nie do końca podoba mi się sposób w jaki psa traktują, a mówili, że tak im kazano na szkoleniu, żeby pies znał swoje miejsce... :roll: Ale osobiście z tej szkoły nie korzystałam, więc nie mam opini. No i jeszcze jedno, czy Rambo nie jest za stary? Oni przyjmują psy do 3 roku życia, o ile mnie pamięć nie myli?

Mnie cały czas marzy się alteri, o ile kiedyś będzie mnie na to stać :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']
Mam znajomych, którzy szkolili w gostarze, niby pies jest posłuszny, ale nie do końca podoba mi się sposób w jaki psa traktują, a mówili, że tak im kazano na szkoleniu, żeby pies znał swoje miejsce... [/quote]
Jeśli coś by mi się nie podobało na szkoleniu, to nie zastosowałabym tego wobec mojego psa - nikt by mnie do tego nie zmusił.

Mam w planach iść na PT właśnie do Gostaru, ale się jeszcze na 100% nie zdecydowałam (nie wiem czy iść teraz na PT czy może zaczekać na agility w Gliwicach:niewiem: )

Byłam w przedszkolu w Gostarze i wiem do kogo na PT bym tam nie poszła.
Gdy byłam na części teoretycznej, to szkoleniowiec bardzo dużo mówił o teorii dominacji (nie wiem, jak jest teraz), ale ja i tak nie stosuje tych "sztuczek" (kolejność jedzenia, przechodzenia przez drzwi, itp.).

Link to comment
Share on other sites

Czyli zostaje Alteri :) :)


Rambo byl wziety ze schroniska majac okolo roku, teraz ma okolo 3 . - do GostaRU PRZYJMUJA PSY DO LAT 3 , I WYZEJ (ALE TU MUSI SPRAWIAC DUUUZE PROBLEMY ZEBY PSA PRZYJAC)

Natalio, pewnie masz racje, ze jest nie wychowany, w domu zachowuje sie dobrze, boi sie "psich gości" wskakuje na fotel do mamy i sie w nia wtula, a na spacerze :( :angryy::angryy:

Zabieram sie do pisnia listu do Alteri ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ifat']Jeśli coś by mi się nie podobało na szkoleniu, to nie zastosowałabym tego wobec mojego psa - nikt by mnie do tego nie zmusił.
[/QUOTE]
Oczywiście, tylko nie po to idę na szkolenie, żeby się nie stosować do rad szkoleniowca :p

Link to comment
Share on other sites

Z drugiej jednak strony mozna "zdominowac" psa samemu :/ Przy pomocy ksiazki pani Fennel. Wole miec psa partnera, niz psa zastraszonego, bo zastraszyc to kazdy potrafi, a ja chce zeby Rambo chcil isc ze mna na spacer, zeby wiedzial ze ze mna nie sposob sie nudzic, poki co to mnie na spacerze olewa, chyba ze mam cos do jedzenia, ale to nie zawsze

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Oczywiście, tylko nie po to idę na szkolenie, żeby sie nie stosować do rad szkoleniowca[/QUOTE]
Owszem, tylko nie zawsze do końca wiesz, jak będzie to szkolenie wyglądać.
Np. jak byłam na szkoleniu, to właścicielce charta powiedziano, że najlepszą metodą oduczenia ciągnięcia na smyczy przez jej psa będzie kolczatka. W tej sytuacji od właściciela zależy czy posłucha rady czy nie.
Gdybym szkoliła psa u Zofii, to z pewnością stosowałabym wszystkie jej rady, ale nie zawsze trafi się na takiego eksperta.

PS
Ja głównie wybieram się na szkolenie po to, zeby mój pies mógł ćwiczyć w grupie psów, bo niestety w Bytomiu nie było chętnych na coś takiego.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, Godelaine, zawsze chciałam coś z Karen robić, a teraz wychodzi na to, że na G. Śląsku tylko PT nam pozostaje:-( Przydałoby się też czasem poćwiczyć w towarzystwie innych psów; u mnie w parku to większość osób puści psa, żeby sobie polatał, ewentualnie coś mu porzuca - nie ma mowy o wspólnym ćwiczeniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ifat']
Gdybym szkoliła psa u Zofii, to z pewnością stosowałabym wszystkie jej rady, ale nie zawsze trafi się na takiego eksperta.[/QUOTE]
Dlatego, chciałabym iść na szkolenie do człowieka, o którym wiem, że jest dobry i że mogę mu zaufać.
Bo rad szkoleniowca mogę nie słuchać za darmo ;) Wydaję 500 zł po to, żeby się czegoś nauczyć, a nie po to, żeby się spierać ze szkoleniowcem.
[QUOTE]Ja głównie wybieram się na szkolenie po to, zeby mój pies mógł ćwiczyć w grupie psów, [/QUOTE]
Ja też, ale przy okazji chciałabym się czegoś nauczyć, poznać nową metodę, dlatego myślę o alteri.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ifat']Wiesz, Godelaine, zawsze chciałam coś z Karen robić, a teraz wychodzi na to, że na G. Śląsku tylko PT nam pozostaje:-( Przydałoby się też czasem poćwiczyć w towarzystwie innych psów; u mnie w parku to większość osób puści psa, żeby sobie polatał, ewentualnie coś mu porzuca - nie ma mowy o wspólnym ćwiczeniu.
Nie wiem czy się w końcu doczekam na to agility w Gliwicach - na to wolałabym bardziej iść.
Już nawet u T. Pecolda próbowałam, ale nic z tego nie wyszło.

Chyba trzeba się przeprowadzić do Warszawy:roll:

A co do socjalizacji - Karen zawsze się przyda.[/quote]

No u mnie tez trudno kogos z domu z psem wyciagnac zeby pojsc na spacer pocwiczyc troszku posluszenstwo ( siad i do mnie - to zawsze cos:evil_lol: )
W tez sobie mysle o jakims sporice dla nas obojga ale, najpierw trzeba zmienic zachowania Ramba ( zrobic cos jak mu sie bedzie chcialo, jak nie to nie )

Link to comment
Share on other sites

No u nas też jest problem z ćwiczeniami w grupie. W ogóle jest tu mało fajnych psów do zabawy, co dopiero do ćwiczeń :(
My póki nie ruszy agility zadawalamy się namiastkami - zaczęliśmy ostatnio frisbee, w końcu tygodnia zaczniemy jazdy na rowerze. Jednocześnie trochę ćwiczeń na spacerach. Ale fakt - to mało :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Czyli zostaje Alteri :) :)


Rambo byl wziety ze schroniska majac okolo roku, teraz ma okolo 3 . - do GostaRU PRZYJMUJA PSY DO LAT 3 , I WYZEJ (ALE TU MUSI SPRAWIAC DUUUZE PROBLEMY ZEBY PSA PRZYJAC)

Natalio, pewnie masz racje, ze jest nie wychowany, w domu zachowuje sie dobrze, boi sie "psich gości" wskakuje na fotel do mamy i sie w nia wtula, a na spacerze :( :angryy::angryy:

Zabieram sie do pisnia listu do Alteri ;)[/quote]

a zastanawiales sie nad szkola pana Marka Fryca w Katowicach Muchowcu? ja zaczelam tam szkolenie i bylam zadowolona. w grupie bylo 9 psow, dwoch szkoleniowcow i naprawde mieli czas dla kazdego psa. zajecia trwaly godzine pieski ,mialy przerwy na zlapanie oddechu:) ludzie tez:). placilam 350z.ze wzgledu na problemy osobiste musialam przerwac szkolenie ale wracamy w prawdopodobnie w maju je dokonczyc. zycze ci udanego wyboru:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Czyli zostaje Alteri :) :)


Rambo byl wziety ze schroniska majac okolo roku, teraz ma okolo 3 . - do GostaRU PRZYJMUJA PSY DO LAT 3 , I WYZEJ (ALE TU MUSI SPRAWIAC DUUUZE PROBLEMY ZEBY PSA PRZYJAC)

Natalio, pewnie masz racje, ze jest nie wychowany, w domu zachowuje sie dobrze, boi sie "psich gości" wskakuje na fotel do mamy i sie w nia wtula, a na spacerze :( :angryy::angryy:

Zabieram sie do pisnia listu do Alteri ;)[/quote]

Zabrzmiało jak skazanie. Nie znam innych szkół w Krakowie, do Alteri chodziłam z 3 różnymi psami i jestem bardzo zadowolona. I bez znaczenia do którego trenera trafiłam wszyscy znają się na robocie.Gorąco polecam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...