Jump to content
Dogomania

Terierek w schronisku ma PADACZKĘ !!! Jest DT - pilnie potrzebne deklaracje!!!


Madziek

Recommended Posts

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Madziek']Irenko, dzięki, że się pojawiłaś :loveu:

Ron czuje się w miarę dobrze, jest trochę spokojniejszy niż był wcześniej, ale z drugiej strony odzywa się w nim znowu jego niespokojny duch. Dopomina się spacerów, więc to też dobry znak.
Póki co stanęliśmy na dawce 1/2 100 mg x2. Na tą chwilę nie dostaje nic więcej. Ron waży około 15 kg.
Nie miał zrobionych żadnych badań, nie ma też żadnych podejrzeń co do przyczyny padaczki.
Niestety ani odpowiednie leczenie (/ustalenie odpowiedniej dawki), ani badania nie są możliwe w schronisku... dlatego tak bardzo potrzebujemy dla niego tymczasu.
Ron w stosunku do ludzi jest przekochany, ostatnio nawet bardziej niż zwykle. Lubi się tulić, doprasza się o głaskanie, przebywanie z człowiekiem wyraźnie sprawia mu radość. W stosunku do psów jest raczej obojętny. Jest aktywnym i energicznym psem, chyba dlatego jeszcze bardziej przykro jest widzieć go po atakach przygaszonego i na wpół przytomnego... :([/QUOTE]

Madzia, a póki nie ma DT, to nie można mu odpłatnie zrobić diagnostyki?
Dorzucę się, jak będzie taka możliwość.
Dla mnie diagnostyka, to podstawa, nawet jak pies jest w schronisku.
Zanim u Patosa wystąpiły ataki padaczki, to nic o niej nie widziałam.
Teraz wiem, że padaczka może być skutkiem ogromnego stresu, ale może być też objawem choroby, choćby wątroby. Warto zrobić diagnostykę, może coś się znajdzie w tych badaniach. Po drugie, jak Ron ma podawany Luminal, to koniecznie musi mieć coś na osłonę wątroby. Mam w domu 80 tabletek Heparegenu, mogę Wam przesłać, tylko czy jest gwarancja, że będzie on podawany?:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Madzia, a póki nie ma DT, to nie można mu odpłatnie zrobić diagnostyki?
Dorzucę się, jak będzie taka możliwość.
Dla mnie diagnostyka, to podstawa, nawet jak pies jest w schronisku.
Zanim u Patosa wystąpiły ataki padaczki, to nic o niej nie widziałam.
Teraz wiem, że padaczka może być skutkiem ogromnego stresu, ale może być też objawem choroby, choćby wątroby. Warto zrobić diagnostykę, może coś się znajdzie w tych badaniach. Po drugie, jak Ron ma podawany Luminal, to koniecznie musi mieć coś na osłonę wątroby. Mam w domu 80 tabletek Heparegenu, mogę Wam przesłać, tylko czy jest gwarancja, że będzie on podawany?:shake:[/QUOTE]

Irenko zobaczę co się da zrobić....

Póki co zmniejszyliśmy troche dawke luminalu, bo Ron był nieco śnięty po dotychczasowej. Teraz dostaje 30 mg rano i 50 mg na wieczór. Zobaczymy jak na to zareaguje i ewentualnie będziemy dalej zmiejszać.

Z tymi 15 kg to może rzeczywiście przesadziłam. Prędzej 12 kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madziek']Irenko zobaczę co się da zrobić....

Póki co zmniejszyliśmy troche dawke luminalu, bo Ron był nieco śnięty po dotychczasowej. Teraz dostaje 30 mg rano i 50 mg na wieczór. Zobaczymy jak na to zareaguje i ewentualnie będziemy dalej zmiejszać.

Z tymi 15 kg to może rzeczywiście przesadziłam. Prędzej 12 kg.[/QUOTE]

Madzia, to trzymam kciuki, żeby było lepiej.
Nasz Patosek jedzie do DS w czwartek, mam nadzieję, że Ron też się doczeka:smile:
Warto o tych wrażliwców powalczyć!!!

Link to comment
Share on other sites

[B]Proszę zajrzyjcie na wątek staruszki Soni z niedowładem łapek ... jestbardzo źle, może ktoś będzie potrafił coś poradzić? [url]http://www.dogomania.pl/threads/198243-NIEDOW%C5%81AD-WSZYSTKICH-%C5%81APEK!!-male%C5%84ka-13letnia-Sonia.-Podzielcie-si%C4%99-do%C5%9Bwiadczeniem[/url]..[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Madziek']a Sylwiairys się zgodziła przyjąć Rona?????[/QUOTE]

tak zgodziłam się ale od dwóch tygodni cisza a ja mam już w domu jedną sunię ze schronu i czekam w sobotę na jednego bezdomniaka więc RON musi poczekać ile to nie wiem LI1 przekazała informację ale nie było odzewu :( najwidoczniej to jeszcze nie ta pora ..... dam znać jak się zwolni miejsce

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzięki li1
Czasem natykam się na jego ogłoszenia gdzieś w sieci,ale dobrze by było zrobić "zmasowany atak" ogłoszeniowy.

Wklejam zdjęcia, które robiłam kilka miesięcy temu, a o których zapomniałam. Mam też nowe zdjęcia i filmik z Ronem, ale to jakoś wieczorem wrzucę.

[IMG]http://img862.imageshack.us/img862/3565/dsc1605.jpg[/IMG]

[IMG]http://img62.imageshack.us/img62/6968/dsc1612u.jpg[/IMG]

[IMG]http://img69.imageshack.us/img69/9273/dsc1617i.jpg[/IMG]

[IMG]http://img855.imageshack.us/img855/4440/dsc1622.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...