Jump to content
Dogomania

Pety, A Zwierzeta Wystawowe I Hodowlane


orsini

Recommended Posts

Pink !

Ja Ci dam Fancowate dzieci, czekaj ty zajac ;)

Ja wcześniej pisałam, że ten show ze zróżnicowanego miotu, może w przyszłości dawać szczeniaki do bani.
Jak jeszcze pokryje się nim sukę show też ze zróżnicowanego miotu to już klapa.Problem może się powtórzyć u następnych pokoleń.
Dlatego trzeba też patrzeć dalej w rodowód, w wygląd dziadków , pradziadków, bo wiadomo , przeważnie u dzieci odzywają się cechy dziadków.
Fakt ja mam linię , którą bardzo lubię ( chociaż niektórzy mnie zakrzyczą) i jest to Havenstad. Uwielbiam wygląd tych psów, dlatego tą linię chcę mieć w rodowodach , nie chcę od niej odchodzić.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 396
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Olivka']Fakt ja mam linię , którą bardzo lubię ( chociaż niektórzy mnie zakrzyczą) i jest to Havenstad. Uwielbiam wygląd tych psów, dlatego tą linię chcę mieć w rodowodach , nie chcę od niej odchodzić.[/quote]
Olivko, a czemu ktos mialby Cie zakrzyczec?????????? To przeciez Twoja sprawa co Ci sie podoba (zreszta havenstady wyhodowaly wiele slicznych psow). Jedni wola amerykance, drudzy niemcy, a trzci typ pomieszany i chyba o to chodzi nieprawdaz? Jaki swiat bylby straszny jakby wszystkim podobalo sie to samo :crazyeye: .

Link to comment
Share on other sites

nikt nie mowi ze Havenstady sa brzydkie wrecz przeciwnie:))ale to z innych powodow coraz wiecej hodowcow ucieka od tych linii, przeciez dobrze wiesz dlaczego:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Pink ja mam to wszystko co napisalas przeczytac?????????:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:

Olivko dalam Ci przyklad mojego miotu a Ty dalej swoje. Prosze: masz miot WYROWNANY BARDZO,a w nim jedna perelke. Ja uwazam, ze tylko ta perelka byla warta tego zeby za nia krzyczec wieksza kaske jako show dog,a Ty swoje ze suka ze zroznicowanego miotu...no to podalam przyklad miotu niezroznicowanego-bardzo wyrownanego:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: i co?:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: jak na razie moja definicja [B]psa show[/B] mi sie podoba:))))[B]to taki, ktory bedzie wygrywal z kazdym , a nie tylko z dobrym hendlerem [/B]w skrocie:diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

No i na koniec zadam pytanie takie:
jak zamierzacie roznicowac cene za swoje szczeniaki jesli w wieku 8tygodni nie widac wg.Was jakiej klasy jest szczenie?(pytanie kieruje do tych osob ktore tak twierdza). Jesli pet to takie cos co ma ciezkie wady anatomiczne to to jest prosto stwierdzic, ale w takim razie jak zroznicowac reszte szczeniat skoro w wieku 2 miesiecy nie widac:))))
pozdrawiam i zycze milego dnia:)))
see you tomorrow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink']. I teraz moje "znowu" dwa przyklady, dlaczego potrzebne sa dobre psy... nie piekne, nie nieprzecietne, nie super show-y.. tylko dobre wzorcowe psy, bez ktorych rozwoj hodowli bylby skazany na porazke.

[/quote]

Pink sorry ale dobry show jest jaknajbardziej wzorcowy:)))tylko w porownaniu do reszty populacji ma jakies cechy wybitne:))))

CO TO JEST LEP KROKODYLA?????:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
Pink jakby hodowla byla taka prosta ze krzyzujesz 2 wybitne psy i masz wybitne szczeniaki to by byla nudna:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Pink aha:)))prosze tu tematu nie zmieniac: topic brzmi Pety a reszta:)))wiec i dyskusja jest o tym jak wybierac szczeniaki z miotu i jak je klasyfikowac a co za tym idzie jak sobie cenic, czy caly miot tak samo?czy za niektore wiecej?jesli tak to za ktore itp
ok spadam:)

Link to comment
Share on other sites

Co do szczegolowych planow krycia :-) to nie moge z Toba Pink dyskutowac :-) Za mala jeszcze jestem w tym temacie.
Ale ogolnie to moge powiedziec co bym chciala.I teraz trzeba byloby sie zastanowic jakimi srodkami mozna osiagnac to zeby moje psy dawaly ,czy daly choc raz ,szczeniaka nieprzecietnego ,mutanta jednym slowem :-)
Chwilowo nie wiem jak to osiagnac :-) ale nieszkodzi ,mam czas :-)
Wedlug mnie juz w wieku 8 tyg widac roznice anatomiczne ktore pozwalaja okreslic prawdopodobienstwo dalszego rozwoju psa.Moga byc niespodzianki ,moga ale z grubsza widac ktory jest krotki ,ktory owlosiony ,ktory ma duza glowe.
Z wlasnego doswidczenia moge pwiedziec ze w miocie DC gdzie byl Toro odrazu bylo widac ,ze jeden pies jest lepszy ,mial ogromna glowe.I faktycznie ten potem wygrywal.
W miocie Bianki tez bylo widac jakie pieski jakie maja glowki ,jakie ogonki ,jakie katowania ,jakie owlosienie.
Moze nie chce sie upierac ,moze za malo miotow widzialam ale wydaje mi sie ,ze jak sie zna rase to odrazu czlowiek widzi lepsze i gorsze pieski.
Pewno nie mozna 100% okreslic ktory jest show dog w tym wieku ale na pewno mozna okreslic ,ktory bedzie slabiej rokowal wystawowo .I ten powinien byc sprzedany jako pet.Nie ma wielkich wad ale niekoniecznie musi swoje geny przekazywac dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink'] Czarno-srebrne mini maja tendencje do westikowych pychow hihi i morda krokodyla jest skarbem w hodowli (zakladajac ze reszta psa tez jest okejos) bo zbiliza nas do [B]najbardziej wzorcowych[/B] sznaucerowych pyskow [B]jakie maja czarne mini[/B].
:mad:[/quote]

aaa no nie moge zamilknac:))))))
wg. mnie czarne minis maja najgorsze glowy(sorki zapomnialam o bialych ktore maja jeszcze krotsze), a nie najbardziej wzorcowe:))))))
ja chce takie glowy:
[IMG]http://img51.imageshack.us/img51/6551/krokodyl15xj.jpg[/IMG]
nie wiem czy to westik, chart czy pudel:)))))ale leb zajefajny i sorki, ale u czarnych TAKICH glow to ja nie widzialam:)))juz coraz wiecej jest ladnych glow u czarnych minis, ale i kupa jest glowek krociutkich i okraglych, to maja byc te wzorcowe lby?krociusienkie?z okraglymi ślipiami?:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
oki spadam juz:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Romas dokladnie wlasnie tak mysle:multi: :multi: :multi:
hihihihi raz sie zgadzamy chociaz :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
[/quote]

No i dobrze ,tez mnie to cieszy ,ze nie jestem osamotniona w mojej checi/pogladzie na selekcjonowanie szczeniat.
"Selekcjonowanie" glupio brzmi ale nie chodzi tu bynajmniej o usypianie.

A na marginesie .Jak hodowlalam koteczki syberyjskie czesto spotykalam sie z tym ,ze hodowcy ratowali za wszelka cene slabiutkie kocieta.Te z rozszczepem podniebienia i te z wada serca.
Meczyly sie te stworzenie ,niektore szybciutko zdychaly inne miesiacami dogorywaly.
W imie czego ludzie to robia jesli koteczek jest tak slaby ,ze sam jesc nie moze.Falszywie pojeta litosc czy moze kasiorka.Bo i tak bywalo ,ze potem takiego slabego nieboraka z wada serca jednak sie komus wpychalo .
Hodowla to jednak niewdzieczna dzialka ,trzeba czasem podejmowac niepopularne decyzje ,dlatego nie wiem czy moglabym byc hodowca .A gdybym byla to musialabym w zgodzie z moim sumieniem rozgraniczac mozliwosci szczeniat ( cenowo czy informacyjnie dla kupujacego) a jeszcze gorsze jest to ,ze musialabym czasem podjac taka straszna decyzje o skroceniu cierpien psiaka.

Mysle ,ze to sie laczy ze soba.Czesto ci ktorzy maja same doskonale mioty pelne championow nie potrafia tez uczciwie sie przyznac ,ze rodza im sie chore osobniki.Prosze nie brac tego do siebie , pisze ogolnie ,bo wiem co sie dzieje w hodowlach .Lub co sie dzialo kiedy aktywnie interesowalam sie tematem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Orsini !

No oczywiście. Cały czas powtarzam cena ma być zróżnicowana. Co do Show, to szybko nie wyda się werdyktu, na podstawie jakichś tam lepszych cech. Trzeba poczekać. Więc albo pies jest sprzedawany w takim wieku jak inne szczeniaki i tu bierzesz większe pieniądze na wstępie, robiąc stosowny zapis w umowie chroniący kupującego, gdyby się okazało ,że po zakończeniu wzrostu pies albo nie dorósł, albo przerósł, albo jądra nie zeszły , albo zęby , albo , albo , albo, żeby kupujący mógł mieć do Ciebie zaufanie, że go nie robisz w ciula.
Lub nie masz wyjścia i czekasz ze sprzedażą najlepszych szczeniaków, które oceniasz jako potencjalne show kilka miesięcy dłużej.
Dla mnie innego rozwiązania nie ma.[/quote]

Orsini ! No ile razy powiedz mi ja mam odpisywać na Twoje pytania, hę?
To, żeby szczeniaka w wieku 8 tyg zakwalifikować jako show, tylko dlatego,że widać ,że ma cechy ku temu go predysponujące, to trzeba wziąć na siebie odpowiedzialnośc za swoją klasyfikację. Finansową też, zapisać to w umowie i wtedy wrazie gdyby się okazało ,że szacowaliśmy za wysoko, to ponosimy konswkwencję .
A jak Ty zabezpieczasz swoje i nabywcy prawa, sprzedając show za wyższą cenę ? Bo tylko ciągle pytasz i pytasz. Teraz ja Cie wypytuję i proszę szczegółowo.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Orsini Ty chodzisz u siebie na ogladanie psow, ja chodze u siebie i u mnie czarne sa zdecydowanie lepsze niz inny kolor :eviltong:

A co do kierunku hodowli, to kazdy ma prawo sobie go sam wybierac :cool1: I czy ktos nastawia sie na stworzenie show-a, to jest jego sprawa... czy bedzie stopniowal szczeniaki i sprzedawal w roznych cenach, to tez jest jego sprawa, czy bedzie dazyl do tego zeby byly rowne mioty i bedzie bral za wszystkie tak samo, to tez jest jego sprawa... i nie ma tu jednej jedynej niezaprzeczalnie wlasciwej drogi.
Dla mnie tak jak juz powiedzialam hodowla z wyrownanymi ladnymi miotami jest duzo bardziej wartosciowa, niz show + takie sobie...... bo z takiej hodowli maja wszyscy radoche i ten kto bedzie chcial sobie powystawiac i ten kto bedzie chcial pieska na kanape. Bo nie satysfakcjonuja mnie "takie sobie" psy kanapowe, tylko dlatego ze sa tansze bo gorsze.

Link to comment
Share on other sites

Pink ale wlasnie wiekszosc psow jest taka se:)))i powinna byc sklasyfikowana...eee...pet-breeding?
no jak to jest Twoim celem, bo napisalas, ze wybitne osobniki Cie nie interesuja (w miot caly zlozony z wybitnych nie wierze) , wiec gratuluje:)))ale w sumie...ktos musi robic tlo na wystawie , zeby te wybitne osobniki byly wybitne i lsnily wsrod szarosci jak gwiazdy na bezchmurnym niebie:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

aaaaa Pink....wczoraj otworzylam encyklopedie i zlukalam tego krokodyla:))a wlasciwie jego leb...ma podwojny rzadek zebow, zadarty do gory czubek nosa i wielkie wylupiaste oczy:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: hahahaha sugerujesz ze Waciak ma leb krokodyla dalej?:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink']A co do kierunku hodowli, to kazdy ma prawo sobie go sam wybierac :cool1: I czy ktos nastawia sie na stworzenie show-a, to jest jego sprawa... czy bedzie stopniowal szczeniaki i sprzedawal w roznych cenach, to tez jest jego sprawa, czy bedzie dazyl do tego zeby byly rowne mioty i bedzie bral za wszystkie tak samo, to tez jest jego sprawa... i nie ma tu jednej jedynej niezaprzeczalnie wlasciwej drogi.
.[/quote]
pewnie ze nie ma:)))
ale potem Florance bedzie krzyczec ze sie hoduje dla kaski nie?:)))
Ja na razie nic nie kupuje, ale jak bede to zdecydowanie wole tego najlepszego z miotu i za takiego z czystym sumieniem moge zaplacic inne pieniazki, natomiast hodowcom , ktorzy twierdza ze caly miot jest taki super i bedzie wygrywal conajmniej Swiatowki to ja nie wierze poprostu:shake: :shake: :shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Orsini!

Pink użyła przenośni. Chodziło jej długą kufę. Zresztą przecież, Ty wiesz, tylko się czepiasz.:cool3:[/quote]
Olivko JA sie czepiam????:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
chyba mnie z kims mylisz:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Bo nie satysfakcjonuja mnie "takie sobie" psy kanapowe[/B]

pewnie ze sie czepia, a do tego nie czyta ze zrozumieniem.... o co orsini nie podejrzewam :p bardziej wydaje mi sie ze wyrywa z kontekstu to co Jej pod swoja ideologie pasuje :evil_lol:

[B]Pink ale wlasnie wiekszosc psow jest taka se[/B]

dlatego trzeba poprawic to takie se.... na lepsze, ale nie wierze w to ze takie se mozna za jednym zamachem poprawic perelkami ktorych jest trzy-cztery na krzyz hihi

ale musi sie ze mna zgodzic, ze jedne hodowle moga sie nastawiac na "produkcje" najlepszych, najpiekniejszych perelek, a inne maja prawo do tego zeby "produkowac" dobre, ladne, psy na kanape :eviltong:

Moj Floyd nie jest rewelacyjny i nie wali na kolana..... ale trzyma sie wzorca, nie jest przerosniety, nie ma stojacych uszyskow, jest dobrze wybarwiony, nie przypomina jamnika i co dla mnie najwazniejsze [B]jest wspanialym spokojnym, stabilnym psychicznie, nie szczekajacym psem[/B]
Czyli ja mam radoche i z wygladu i z charakteru. Ot taka zwykla mala rzecz a cieszy przecietnego smiertelnika :lol:

a co do krokodyla, to nie rznij orsini gloopa :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...