Jump to content
Dogomania

Pety, A Zwierzeta Wystawowe I Hodowlane


orsini

Recommended Posts

  • Replies 396
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bagsfuny!

Mnie to się śmiać już chce, jak czytam takie posty o farbowaniu. Piszą je zagorzali przeciwnicy farbowania, którzy przegrywają, z gorszym psem, twierdzą ,że nigdy by nie ufarbowali, a potem na następnej wystawie biegają z wyfarbowanym od łba po ogon psem.
Wiadomo, że u sznaucera, niezależnie jakiego koloru jeśli nie wypracujesz sierści odpowiednio trymerem , to niemasz efektu.
Jeśli ktośnie umie, lub mi się nie chce prowadzić odpowiednio psa, to sorki, ale to tylko wyłącznie jego wina.
U amerykana i to czarnego , jak nie wypracujesz sierści to masz albo brązowego, albo popielatego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bagsfuny']Ale mi chodzilo nie o wystawy, tylko jak to sie ma do uczciwosci wystawiajacego i hodowcy jak pies nie ma odpowiedniego koloru a po farbie jest showdog , to pet czy show wedlug hodowcy????? Na to pytanie chce odpowiedz. Ta kwestia mnie interesuje najbardziej jak jest klasyfikowany piesek ze zlym kolorem przez hodowce jako pet czy jako show bo mozna go pofarbowac bo nie ma testow.[/quote]
to zalezy:)))
jak ma anatomie super to ja nie widze problemu, bo kolor idzie bardzo latwo poprawic-juz w pierwszym pokoleniu, a anatomii i w 50tym czasem nie poprawisz:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Bagsfuny!

Mnie to się śmiać już chce, jak czytam takie posty o farbowaniu. Piszą je zagorzali przeciwnicy farbowania, którzy przegrywają, z gorszym psem, twierdzą ,że nigdy by nie ufarbowali, a potem na następnej wystawie biegają z wyfarbowanym od łba po ogon psem.
Wiadomo, że u sznaucera, niezależnie jakiego koloru jeśli nie wypracujesz sierści odpowiednio trymerem , to niemasz efektu.
Jeśli ktośnie umie, lub mi się nie chce prowadzić odpowiednio psa, to sorki, ale to tylko wyłącznie jego wina.
U amerykana i to czarnego , jak nie wypracujesz sierści to masz albo brązowego, albo popielatego psa.[/quote]
DOKLADNIE TAK!!!!:loveu: :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja nie pisze z punktu wystawiajacego, tylko z punktu laika przygladajacego sie tej dyskusji. Przeciez wiele championow i interchampionow nimi by nie bylo gdyby nie farba. Bo tak niestety bywa jak orsini napisala ze anatomia ok a kolorek nie ten , fakt to poprawisz natomiast krzywy grzbiet wyprostowac to jest wyzsza szkola jazdy.

Link to comment
Share on other sites

Bagsfuny!

Gorzej jak kolorek ok, a anatomia do bani.
A jeszcze bardziej źle jak anatomia i kolorek do bani.
A jeszcze gorzej jak anatomia , charakter i kolor do bani.
A już tragedia jek anatomia, charakter, kolor i właściciel do bani.
A tak wogóle, to już mi Orsini wszystko tak zamotała, że nie wiem co piszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Bagsfuny!

Gorzej jak kolorek ok, a anatomia do bani.
A jeszcze bardziej źle jak anatomia i kolorek do bani.
A jeszcze gorzej jak anatomia , charakter i kolor do bani.
A już tragedia jek anatomia, charakter, kolor i właściciel do bani.
A tak wogóle, to już mi Orsini wszystko tak zamotała, że nie wiem co piszę.[/quote]
wlasnie ze dobrze piszesz tym razem:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
Bagsik co jak co, ale koloru to u szczeniaka nie widac:))chyba ze to pieprzak to widzisz czy jasny czy ciemny, a u czarnych biale krawaty plamy itp:))))
ale nie widac jaki beda mialy kolor szczeniaki pozniej po skubaniu

Link to comment
Share on other sites

Zghadzam sie ze kolor po skubaniu jest inny , i u szczeniaka jest to trudne do uchwycenia. Spotykaja sie dwa psy na ringu dwa psy jeden jest skubany a drugi farbowany. Farbowany ma inna czern niz skubany , ktory wygra ten co ma lepsza czern(czyli farbowany) czy ten skubany ale mniej intensywna czern???? Oba psy pod wzgledem budowy sa porownywalne.

A i z tego co mi napisalas to najlepiej szczeniaka sprzedawac juz po pierwszym skubaniu?????

Link to comment
Share on other sites

ja nie widzialam, zeby ktokolwiek napisal ze po skubaniu sie sprzedaje najlepiej, ja 9tygodniowych nie skubie:)))))
nie jestem sedzia zeby mowic ktory psiak ma wygrac-jeden woli to a drugo tamto. Jesli ten drugi nie byl trymowany tylko golony i musi byc farbowany-to ma miekki wlos wiec chyba wiadomo jaka bedzie ocena:)))a jesli po strzyzeniu nie trzeba farbowac bo i takie sie zdarzaja to super

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ja mam dwa psy.
Fancy ma rewelacyjną, gęstą, czarną okrywówkę. I jakbyś zobaczyła, to na pierwszy rzut oka pewnie byś powiedziała ,że farbowana. Natomiast już odgarniając okrywówkę i zaglądając w głąb widać brązowy podszerstek.
Tak najlepiej ocenić, czy pies jest farbowany, czy nie.
Natomiast Olivka w tej chwili jest popielata, bo wytrymowana prawie do łysa i zostawione ma tylko troszkę podszerstka , wszystko to co najlepsze ma zdjęte.
Są ludzie, których z imienia nie wymienie, którzy mając psy i twierdząc ,że sami je robią , jeszcze nie wiedzą na czym ta pielęgnacja polega.
Nie wiedzą co to wyczesywanie podszerstka , przeważnie tną trymerem podszerstek razem z okrywówką , w skutek czego kolor jest cały czas do bani.

Link to comment
Share on other sites

No to dzieki za odpowiedz , ale mam swoje zdanie na ten temat i nie przekonalas mnie nic a nic co jest petem a sohowdogiem. Z Waszej dyskusji wynika ze same nie bardzo wiecie jak ma wygladac w prawidlowym naturalnym kolorze i prawidlowej budowy showdog. Tak naprawde to nawet nie dowiedzialam sie co jest petem a co show. Jestem w kropce bo nie wiem z jakiej hodowli mam kupic pieska tak aby byl na wystawy. Bo jedni maja cene na wszystkie taka sama i na dokladke kosmiczna rzedu 3000 i wszystkie super a drudzy maja rozne ceny i nie do konca wiedza co show a co pet.Nie wiem ktory piesek bedzie lepszy ten za 3000 tys czy ten za 1000 nie wiem ktorego mam kupic?????

Chodzilo mi nie o to ze napisalas ze po skubaniu sprzedaje sie szczeniaka , tylko ja wyciagnelam takie wnioski ze tak by bylo najlepiej , sory moze zle sie wyrazilam.

Pozdrawiam bagsik

Link to comment
Share on other sites

bagsik ja tam wiem co kwalifikuje jako show a co nie, co nie zmienia faktu ze komus takiemu jak Ty anonimie moj kochany to nawet peta z ciezkimi wadami anatomicznymi bym nie dala:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
sorki, ale moze bys sie w koncu przedstawila?:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']I pewnie z naturalnym , kruczoczarnym zwierzęciem u boku.[/quote]
aha to juz wiem kto to, bo ta druga by wyskoczyla z brazowym kociubem robiacym za czarnego:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...