Jump to content
Dogomania

Pety, A Zwierzeta Wystawowe I Hodowlane


orsini

Recommended Posts

[quote name='Olivka']Dorotak!

Hmm, chyba w Polsce " [B]Pet[/B]" jest słowem określającym bardzo niepoprawnego wzorcowo psa, niehodowlanego, czyli jak dla mnie " na kanapę"
Natomiast tłumacząc z angielskiego to nic innego jak tylko polskie "Pies/Zwierze"
.[/quote]

no i widzisz: a dla mnie pet mimo ze mieszkam w Polsce oznacza to samo co w USA-czyli poprostu wszystko co nie jest show. A showdogs sie rodzi w miocie niewiele albo i wcale czasem, wiec sie tam dlugo czeka na showdoga.
Przyklad mojego peta wkleilam-jest jaknajbardziej hodowlany, jest jaknajbardziej wzorcowy i jak najbardziej nie ma ciezkich wad anatomicznych dyskwalifikujacych go z hodowli.
ALe chyba mi podsunelyscie definicje co dla mnie jest show a co pet. Pet to oczywiscie wszystko poza showdogs, a showdog to taki, ktory bedzie wygrywal nie tylko z dobrym hendlerem.
S.P.Elke Pepper powiedziala, ze na wystawach to 1/3 sukcesu to pies, a 2/3 to hendler, wiec ja przyjmuje za definicje showdoga takiego psa, u ktorego ta 1/3 wystarczy zeby wygrywac. I za takie zwierzatko mysle, ze z czystym sumieniem mozna zadac wiecej pieniedzy jako za cos wyjatkowego. A za cala reszte chyba nie -z tym sie chyba wszyscy zgodza?:diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 396
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cowiecej-wiadomo ze jakby tylko same shows mogly byc rozmnazane to wielu ludzi poprostu by na nie nie bylo stac!ale powtarzam-nie mam nic przeciwko temu zeby te zwykle psiaki byly rozmnazane-wazne zeby byly zdrowe,ale mam pretensje o to, ze potem zwykle takie pety sa sprzedawane za Bog wie ile kaski, czesto nawet drozej od tych show dogs:mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Tak ,ja w sumie przychylam sie do tego co Orsini pisze.Denerwuje mnie jesli hodowca nie roznicuje szczeniakow tylko twierdzi ,ze wszystkie sa jednakowe co nie jest mozliwe.
Choc idealem byloby ,jak pisze Pink,gdyby tak pokierowac hodowla zeby rodzily sie bardzo dobre i wyrownane mioty.
Wiec w sumie wszystko sprowadza sie do uczciwosci hodowcy i do jego wizji rasy.
Moja wizja jest taka ,ze rasa powinna sie rozwijac i dlatego szukalabym najlepszych psiakow lub nie kryla wcale .Wiem to skrajnosc ale psow sa takie tysiace ,ze spokojnie .
Owszem pieski show dogi pewno nie sa czeste i pewno nie tak latwo przekazac ich geny ale tez sytuacja ,ze rodza sie same wyrownane szczeniaki nie jest dobra.Bo zaraz rodza sie troszke mniej piekna nadal wyrownane ,potem jeszcze troche mniej piekne ale nadal wystawowe i tak jedziemy do dolu.
Na szczescie ja moge sobie teoretyzowac ,bo w hodowle sie nie bawie.Za kilka lat bede mogla powiedziec o tym cos wiecej ale dyskusja jest potrzebna i ciekawa ,bo pozwala skrystalizowac poglady.
Pieski to nie kartofle wiec slusznym jest zeby wstepna selekcja byla juz u hodowcy .

Link to comment
Share on other sites

Romas dokladnie:))))
caly miot jednakowych psow to czysta utopia, bo to sa blizniaki i owszem ,ale nie jedno jajowe, wiec jako takie nie maja prawa byc takie same, a skoro sa rozne to wiadomo,ze jedne sa lepsze a drugie gorsze,a co za tym idzie i cena powinna byc rozna,choc wszystko jest kwestia wlasnego sumienia, jak ktos umie wciskac kit i sie z tym dobrze czuje, to nic sie na to nie poradzi:(((
ale potem taka florance:evil_lol: :evil_lol: bedzie krzyczec, ze hoduje sie dla zysku:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']Romas dokladnie:))))
caly miot jednakowych psow to czysta utopia, bo to sa blizniaki i owszem ,ale nie jedno jajowe, wiec jako takie nie maja prawa byc takie same, a skoro sa rozne to wiadomo,ze jedne sa lepsze a drugie gorsze,a co za tym idzie i cena powinna byc rozna,choc wszystko jest kwestia wlasnego sumienia, jak ktos umie wciskac kit i sie z tym dobrze czuje, to nic sie na to nie poradzi:(((
ale potem taka florance:evil_lol: :evil_lol: bedzie krzyczec, ze hoduje sie dla zysku:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :mad: :mad:[/quote]

bo się hoduje!!!! :diabloti: :diabloti: :diabloti: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dlaczego Orsini tak uparcie trzyma się klasyfikacji albo show , albo pet .
Dlaczego nie klasyfikuje jeszcze pet breeding. Przecież właśnie tego wstawionego na zdjęciu psa można by było na dobrą sprawę do tej klasy zaliczyć.

Rozumiem dążenie do wyhodowanie tego show, bo to marzenie każdego hodowcy. Natomiast myślę, że taka dobra suka hodowlana, która nie koniecznie jest show, natomiast urodzona z bardzo wyrównanego miotu, z bardzo wzorcowymi przodkami w rodowodzie jest właśnie skarbem dla hodowli. I dlatego brakuje mi w tej Orsinowej klasyfikacji tego breeding.
Co do show, to jeśli w miocie bardzo zróżnicowanym jest jedno show, a reszta to pieski odbiegające znacznie od wzorca, to ja bym się na takiego show napewno nie zdecydowała.
Wolałabym wybierać z wyrównanego miotu sukę wzorcową , choć nie show.

Link to comment
Share on other sites

niby tak, ale po co wymyslac sztuczny podzial?wiem ze jestem wredna, ale moze jesczze wprowadzimy podzial na pet show-krajówki, i petshow-międzynarodówki?:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
Ok juz nie bede wredna-wrocmy do rzeczowej dyskusji: a wiec jestes za podzialem cenowym w zaleznosci od klasy szczeniecia?to nie ulega dyskusji, tylko w takim razie jak je podzielisz?:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: bo ja mam jasne kryteria-show to pies ktory bedzie wygrywal z kazdym reszta to pet-moze wygrywac, ale nie z kazdym.
Natomiast interesuja mnie kryteria podzialu u innych-bo zalozmy ze takich ciezkich wad to nie bedzie, bo to zadkosc jest jednak mysle, wiec?mamy caly miocik bez ciezkich wad anatomicznych i co wtedy?bo jesli 8tygodni to za wczesnie aby stwierdzic klase szczeniecia to co robimy?puszczamy wszystko jako showdogs?albo show potencial?czyli wszystkie puszczamy w jednej cenie jesli nie maja wad anatomicznych ciezkich?hmmm...kucze no!poszukuje speca od markietingu co bedzie mi szczeniaki sprzedawal w takim razie. Ktos chetny????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']niby tak, ale po co wymyslac sztuczny podzial?wiem ze jestem wredna, ale moze jesczze wprowadzimy podzial na pet show-krajówki, i petshow-międzynarodówki?:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
Ok juz nie bede wredna-wrocmy do rzeczowej dyskusji: a wiec jestes za podzialem cenowym w zaleznosci od klasy szczeniecia?to nie ulega dyskusji, tylko w takim razie jak je podzielisz?:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: bo ja mam jasne kryteria-show to pies ktory bedzie wygrywal z kazdym reszta to pet-moze wygrywac, ale nie z kazdym.
Natomiast interesuja mnie kryteria podzialu u innych-bo zalozmy ze takich ciezkich wad to nie bedzie, bo to zadkosc jest jednak mysle, wiec?mamy caly miocik bez ciezkich wad anatomicznych i co wtedy?bo jesli 8tygodni to za wczesnie aby stwierdzic klase szczeniecia to co robimy?puszczamy wszystko jako showdogs?albo show potencial?czyli wszystkie puszczamy w jednej cenie jesli nie maja wad anatomicznych ciezkich?hmmm...kucze no!poszukuje speca od markietingu co bedzie mi szczeniaki sprzedawal w takim razie. Ktos chetny????[/quote]

Orsini !
Masz rację co do tego, że jesteś wredna:cool1:
Natomiast właśnie ten podział na pet , pet breeding i show jest ogólnie uznany przez hodowców na świecie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka'].
Co do show, to jeśli w miocie bardzo zróżnicowanym jest jedno show, [B]a reszta to pieski odbiegające znacznie od wzorca[/B], to ja bym się na takiego show napewno nie zdecydowała.
Wolałabym wybierać z wyrównanego miotu sukę wzorcową , choć nie show.[/quote]
alle masz konkretny przyklad mojego miotu:)))mozesz sie do niego odnosic:))))
Skorek z tego miotu sie wyroznial, mimo ze miot calosciowo byl wyrownany-co zreszta widac na przykladzie ktory wkleilam(psa z taka linia grzbietu ze swieczka szukac:))))
Wiec masz [B]miot wyrownany bardzo[/B],a nie miot w ktorym cala reszta jest blee i odbiega od wzorca, w ktorym jest perelka i co wtedy?:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: bo ja dla takich perelek hoduje wlasnie-reszta jest poprostu przecietna-zwykle sznaucerki, a perelka to perelka. I mysle ze tylko te perelki moga kosztowac konkretne pieniazki, a nie tak jak niektorzy cene wala jedna na caly miot

Link to comment
Share on other sites

Witam.Przyjrzalam sie tej dyskusji o petach i w zwiazku z tym mam jedno pytanie.Czy sznaucer (farbowany na wystawe) tzw.bez koloru np.czarno srebrny albo czarny to pet czy nie?Mam nadzieje ze uzyskam odpowiedz od doswiadczonych wystawcow i hodowcow.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Orsini !

No oczywiście. Cały czas powtarzam cena ma być zróżnicowana. Co do Show, to szybko nie wyda się werdyktu, na podstawie jakichś tam lepszych cech. Trzeba poczekać. Więc albo pies jest sprzedawany w takim wieku jak inne szczeniaki i tu bierzesz większe pieniądze na wstępie, robiąc stosowny zapis w umowie chroniący kupującego, gdyby się okazało ,że po zakończeniu wzrostu pies albo nie dorósł, albo przerósł, albo jądra nie zeszły , albo zęby , albo , albo , albo, żeby kupujący mógł mieć do Ciebie zaufanie, że go nie robisz w ciula.
Lub nie masz wyjścia i czekasz ze sprzedażą najlepszych szczeniaków, które oceniasz jako potencjalne show kilka miesięcy dłużej.
Dla mnie innego rozwiązania nie ma.

Link to comment
Share on other sites

CO z tego ze nie ma testow?Ale to przeciez oszustwo.Czyli pies,ktory nie spelnia do konca wymogow wzorca.I jak sie to ma do peta?Iidealow dobrego hodowcy?

A moze czas najwyzszy wprowadzic takie tesciki, ciekawa jestem ile wtedy by takich pet farbowanych show wylecialo hihihihihihi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Orsini !

No oczywiście. Cały czas powtarzam cena ma być zróżnicowana. Co do Show, to szybko nie wyda się werdyktu, na podstawie jakichś tam lepszych cech. Trzeba poczekać. Więc albo pies jest sprzedawany w takim wieku jak inne szczeniaki i tu bierzesz większe pieniądze na wstępie, robiąc stosowny zapis w umowie chroniący kupującego, gdyby się okazało ,że po zakończeniu wzrostu pies albo nie dorósł, albo przerósł, albo jądra nie zeszły , albo zęby , albo , albo , albo, żeby kupujący mógł mieć do Ciebie zaufanie, że go nie robisz w ciula.
Lub nie masz wyjścia i czekasz ze sprzedażą najlepszych szczeniaków, które oceniasz jako potencjalne show kilka miesięcy dłużej.
Dla mnie innego rozwiązania nie ma.[/quote]
aha, no to ja wole sprzedawac na shows tylko te perelki, a reszta jako poprawne sznaucerki ot poprostu tak-jak ktos chce wystawiac ok, ale nie moze miec potem do mnei pretensji ze zaplacila TAAAAKAAA kase a pies jest niby OK, ale na kolana nie rzuca. W umowy jakies takie skomplikowane bawic sie nie chce,chyba ze mi sie trafi wlasnie jakis wnetr albo cos wtedy trzeba w umowie wyraznie zaznaczyc, ze kupujacy jest swiadomy no i wtedy wpis w metryce ze niehodowlany jest jaknajbardziej na miejscu, ale w innym wypadku nie-bo nigdy nie wiadomo co wyrosnie do konca ze szczeniaka, a wpis wbity juz zostaje.
no i dziekuje Bogu, ze trafilam do tej pory na takich hodowcow co mnie w jajo nie zrobili!Glupi ma szczescie chyba:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bagsfuny']CO z tego ze nie ma testow?Ale to przeciez oszustwo.Czyli pies,ktory nie spelnia do konca wymogow wzorca.I jak sie to ma do peta?Iidealow dobrego hodowcy?

A moze czas najwyzszy wprowadzic takie tesciki, ciekawa jestem ile wtedy by takich pet farbowanych show wylecialo hihihihihihi[/quote]
testy sa np. w Czechach, czy chyba w Finlandii.
No wlasnie w Szwajcarii to juz w ogole sa szajbnieci tam nie mozna szubienniczek na shows uzywac:)))))wiec bez przesady z tymi zakazami:)))lakierow tez nie mozna teoretycznie:))))))no i pudrow tak jak Olivka juz wymienila:))))a ktory pudlarz zrezygnuje z lakieru?:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bagsfuny']Dobrze ze jeszcze sa sedziowie ktorzy od czasu do czasu przetrzepuja skorke pieskom szczegolnie bialym i wtedy widac jak puderek sie sypie[/quote]
tylko ze wystawa psow to konkurs pieknosci. Czy na wyborach Miss Polonia wyskakuja panny z mysim kolorem wlosow?nieopalone?bez makijazu?NIE:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
wiec nie ma sie co dziwic, ze i psy sa zrobione na maxa na wystawach, a nie wyskakuja jakby z wyzymaczki wyskoczyly:))))a jak wyskakuja to przegrywaja i wtedy afera:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ale mi chodzilo nie o wystawy, tylko jak to sie ma do uczciwosci wystawiajacego i hodowcy jak pies nie ma odpowiedniego koloru a po farbie jest showdog , to pet czy show wedlug hodowcy????? Na to pytanie chce odpowiedz. Ta kwestia mnie interesuje najbardziej jak jest klasyfikowany piesek ze zlym kolorem przez hodowce jako pet czy jako show bo mozna go pofarbowac bo nie ma testow.

Link to comment
Share on other sites

No chyba miałaś szczęście do hodowców.
Bo ja szukając suczki trafiłam nawet na takiego magika, który wiedząć, że chcę kupić show zapewniał mnie, że on już 5 dniowego szczeniaka jest w stanie rozpoznac jako show.
Więc ponieważ ja nie jestem taka zdolna, to muszę zabezpieczać dobro swojej hodowli, jej wizerunku , jak też dobro kupującego.
I właśnie najwiekszy problem to wzięcie przez hodowcy odpowiedzialności za sprzedane show, które na show nie wyrasta.
Może tak wymyślić wspólnie stosowną umowę chroniącą obopólne interesy?

Link to comment
Share on other sites

Olivko do tego bylby potrzebny dobry prawnik:-( :-( :-(
no chyba ze wykorzystamy te kancelarie prwanicza ktora czyta DGM:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: moze by sie do czegos przydali?hahahaha sorki wredna jestem:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...