Jump to content
Dogomania

Pety, A Zwierzeta Wystawowe I Hodowlane


orsini

Recommended Posts

Mam nadzieje , ze tego Justa nie wykasuje.
Powtarzam: dyskusja o petach nie dotyczyla zadnego konkretnego psa, a naszego podejscia do tego tematu.
A wiec jeszcze raz proponuje:
wywoluje do tablicy wszystkich hodowcow, wszystkich przyszlych hodowcow itd.
jaka jest definicja PETA wg. Was?
Z tego co kojarze z usunietych postow to Olivka twierdzila , ze pet to taki co ma krzywy zgryz,nie ma jader badz ma ciezkie wady anatomiczne dyskwalifikujace go z shows. Z tego co pisalas to te wady widac juz na [U]przegladzie hodowlanym[/U], wiec bardzo Cie prosze o podanie przykladow jak rozumiem brak 1 lapki czy rozszczep podniebienia, ale co jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 396
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja definicja peta brzmi: wszystko to co mi sie nie podoba, nawet jesli wszystko ma na miejscu: zeby, jadra i chyba brak ciezkich wadf anatomicznych, pisze chyba, bo jeszcze nie wiem co ta definicja oznacza:))))wklejam fotke mojego pecika:
[IMG]http://img461.imageshack.us/img461/3171/szczenki46uo.jpg[/IMG]
dodam, ze wzrostowo tez byl jak najbardziej OK, ale uwazam, ze krolem ringow by nie zostal, wiec czym w takiej sytuacji on byl jak nie petem?

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam nadzieję, ze dyskusja się rozwinie. Jeszcze nie jestem hodowcą, bo mimo, że mam dwie suczki nie mogę tak siebie nazwać. zamierzam jednak ostatecznie poddać się mojej hodowlanej pasji. Niestety pasja a doświadczenie to dwie różne rzeczy, dlatego chętnie usłyszę Wasze opinie, by w niedalekiej przyszłości, jako właścicel uroczych sczeniaczków, nie wciskać potencjalnym nabywcom kitów.

Link to comment
Share on other sites

szczerze powiedziawszy właśnie to mnie martwi, czy będę w stanie w miarę trafnie ocenić szczeniaczki. Niby znam wzorzec i teoretycznie sporo wiem, ale jak patrzę na maleństwa to one wszystkie wydają mi się przecudne. Jak widzę zdjęcia jakiejś hodowli to kupiłabym wszytskie szczeniorki, no a później dopiero słyszę, że ten na wystawy nie bardzo, inny będzie lepszy itp.

Link to comment
Share on other sites

Pelka, no to poprosisz kogos o pomoc. Pomylki tez sie zdarzaja tak jak Olivka wtedy pisala, ze z brzydkiego kaczatka wyrasta cudo i na odwrot, ale generalnie jednka widac czy pies rokuje jakies nadzieje czy tez nie, jesli rokuje to i tak w tym wieku nie stwierdzisz co z niego wyrosnie, ale jesli nie rokuje, to takich brzydkich kaczatek jest naprawde bardzo, bardzo malo

Link to comment
Share on other sites

Orsini!

Ja Cię uprzedzam po raz ostatni, bo nie mam zamiaru z Tobą rozmawiać, ani na forum, ani gdziekolwiek byś nie była.
Prowokujesz, zaczepiasz, oczerniasz. Wywołujesz mnie do dyskusji na którą nie mam ochoty. Piszesz niby mnie cytując i do tego jeszcze mówiąc nieprawdę, przedstawiając mnie, czytającym to forum w krzywym zwierciadle.
Uprzedzając i prostując chcę napisać przyszłym czytającym ten topik.
PET TO DLA MNIE PIES NIE TYLKO NIE KLASYFIKOWALNY JAKO SHOW, ALE TAKŻE [B]NIEHODOWLANY [/B]Z ODPOWIEDNIĄ ADNOTACJĄ W METRYCE.
RESZTA SZCZENIĄT Z MIOTU W ZALEŻNOŚCI OD POSIADANYCH CECH KLASYFIKOWANA JEST JAKO:
SZCZENIAKI SHOW
SZCZENIAKI HODOWLANE
I TE BEZ WAD ANATOMICZNYCH ALE W/G MNIE GORSZE OD RESZTY TO TE " NA KANAPĘ "
I po raz setny napiszę, że bardzo ciężko jest z pełną odpowiedzialnością zakwalifikować najlepsze szczenię jako show. Na to potrzeba miesięcy.
Dlatego hodowcy, którzy są tego świadomi najlepsze szczenięta z miotu trzymają u siebie dłużej niż resztę.
Jeśli hodowca sprzedaje szczenię 8 tyg jako show, to chyba nie za bardzo wie co robi.
To tyle Orsini, tak jak powiedziałam, nie zamierzam się dalej wgłębiać w dewagacje, chyba, że znowu spróbujesz sugerować czytającym coś czego nie powiedziałam.

Link to comment
Share on other sites

[B]Olivko a GDZIE ja Cie oczerniam???????[/B]bo jakos nie zauwazylam????
cytowalabym Cie doslownie, ale Justa to wywalila, z tego co kojarze to Ty oczernialas Kreske i mnie, ze sprzedajemy jako pety "psy z ciezkimi wadami anatomicznymi"- Kreska kulturalnie pytala na podstawie jakich postow wyciagnelas tak daleko idace wnioski. Niestety nie doczekalismy sie odpowiedzi ani slowa przepraszam jesli sie mylilas.
Jesli dosc niedokladnie Cie cytuje to sorki, ale cytuje z glowy, bo tak jak pisalam topic wcielo, ale widze, ze juz inaczej dzielisz swoje potencjalne szczenieta i pojawily sie te "na kanape" a to sa[B] nasze wlasnie pety[/B]:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: w Twoich wczesniejszych postach nie widzialam "psow na kanape".
Napoczatku dzielilas szczenieta na psy na shows i pety, potem doszly do tego psy hodowlane, a dopiero [B]dzis[/B] sie pojawily "psy na kanape".
Natomiast my dzielimy psy na SHOWDOGI(hodowlane-bo tak jak kiedys pisalam [B]W HODOWLI TYLKO TO CO NAJLEPSZE JEST WYSTARCZAJACO DOBRE[/B]) i na PETY (slowo angielskie), ktorym okresla sie psy nie na shows, [B]niekoniecznie[/B] z ciezkimi wadami anatomicznymi.
Wiec ponawiam pytanie, bo przeciez pisalas o tych ciezkich wadach anatomicznych-co autor mial na mysli????ja rozumiem ze sie denerwujesz, bo brak Ci argumentow, ale przeciez mozemy na[B] spokojnie[/B] o tym porozmawiac prawda????

Link to comment
Share on other sites

Myślę Olivko, że niepotrzebnie się unosisz. Orsini bywa zaczepna ale tym razem nie dostrzegłam tu złośliwości. Jeśli są róznice zdań, to spokojną dyskusją można je sobie wyjaśnić, nie potrzeba od razu sobie skakać do oczu. temat jest kontrowersyjny i właśnie dlatego ciekawy. każdy z nas może się czegoś dzięki temu nauczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']PET TO DLA MNIE PIES NIE TYLKO NIE KLASYFIKOWALNY JAKO SHOW, ALE TAKŻE [B]NIEHODOWLANY [/B]Z ODPOWIEDNIĄ ADNOTACJĄ W METRYCE.
.[/quote]

To czekaj bo nie bardzo rozumiem, nie bede Cie cytowac, bo znowu zaczniesz krzyczec, ze zle to robie-wybacz jestem juz stara braki lecytyny itp.
Ale bylo pisane , ze zdarzaja sie pomylki , ze ze szczeniecia nierokujacego wystawowo w wieku ok.8tygodni wyrasta ladne zwierze i na odwrot.
Czy zatem nie balabys sie wbic w metryke nieodwracalna pieczatke NIEHODOWLANY????bo ja bym sie bala

Link to comment
Share on other sites

Orsini określenie [B]" psy nakanapę"[/B] nazwane zostały przeze mnie we wcześniejszych postach "[B] jako psy do kochania"[/B] . Nie jest to jednak określenie trafne, bo przecież każdy pies jest do kochania,więc lepiej określić to mianem " pies na kanapę"
Zdaję sobie sprawę ,że nie zauważyłaś tego wcześniej, albo nie chciałaś zauważyć, bo tak jak pisałam, nie starałaś się przeczytać i zrozumieć tego co wcześniej mówiłam. Nie traktowałaś mnie jako partnera do rozmowy, tylko " chłopca do bicia" nie kilem go, to pałą.
Natomiast bardzo łatwo wyłapałaś z postów, słowa które przedstawiają Was w gorszym świetle.
Nie mam zamiaru nikogo przepraszać, to stwierzdenie do Kreski i do Ciebie było celowe. Chciałam Wam pokazać , jak mogą zaboleć przekręcone słowa. I proszę Cię daj mi spokój, nie zaczepiaj mnie, bo forum nie jest miejscem na nasze potyczki. Przecież będzie jeszcze sposobność spotkania się osobiście.

Link to comment
Share on other sites

Olivko zupelnie Cie nie rozumiem!!!
A od czego jest forum jak nie od wymieniania pogladow????bo mi sie wydaje, ze wlasnie jest od tego, no ale moze znowu sie myle?
Nie chcesz dyskutowac Twoje prawo, aczkolwiek szkoda, bo bardzo jestem ciekawa co autor mial na mysli uzywajac slowa ciezkie wady anatomiczne, bo poza rozszczepem podniebienia i brakiem jednej lapki to nie znam takich wad (przepuklinki i braki jader byly wymieniane osobno , wiec jak mniemam ta kategoria obejmuje jeszcze jakies inne wady)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Orsini!

No ja nie mogę, czy Ty nigdy nie miałas zajęć z rozumienia tekstu pisanego.
Jak można psu nierokującemu wbić niechodowlany. No jak?
Nie ma mowy o żadnym rokowaniu u peta. To pies wykluczony z hodowli z powodu [B]definitywnych wad[/B].[/quote]
no wlasnie i ja Cie bardzo, ale to bardzo prosze [B]o wymienienie tych wad[/B]!!!Poza brakiem jader, wadliwym zgryzem i przepuklinami, bo te byly wymieniane,ale bylo wyraznie napisane, ze sa to jakies ciezkie wady anatomiczne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka'].
Natomiast bardzo łatwo wyłapałaś z postów, słowa które przedstawiają Was w gorszym świetle.
Nie mam zamiaru nikogo przepraszać, to stwierzdenie do Kreski i do Ciebie było celowe. Chciałam Wam pokazać , jak mogą zaboleć przekręcone słowa. [/quote]
Oliwko, GDZIE ja przekreciłam Twoje słowa ??? Powtarzam raz jeszcze , napisałaś na początku, ze dzielisz szczenieta na show i pety. Wywnioskowałam z tego,że to co nie jest petem w Twoim rozumieniu peta, jest automatycznie na show i o to zapytałam. Zreszta nie tylko ja dokładnie tak odebrałam tę Twoją wypowiedź. Czy uważasz to za przekręcanie Twoich słow ??? Ty natomiast nie potrafisz powiedzieć na podstawie jakich moich wypowiedzi zarzuciłaś mi i Orsini sprzedawanie petów z "ciężkimi wadami anatomicznymi". Uważasz taką wypowiedź pod moim adresem za OK ?

Link to comment
Share on other sites

Owszem Kreska!
Nadal twierdzisz ,że dzielę psy na show i pety, mimo,że pisałam coś zupełnie przecienego i to kilkakrotnie .Żeby było lepiej czytelne, nawet wydzieliłam klasyfikację, każdy rodzaj w osobnym wierszu.
No ale , to jest to co pisałam wybiórcze czytanie, cytowanie tylko częśki wypowiedzi, wkładanie w usta tego czego się nie powiedziało.
Czuję się tak jak Ty,po przeczytaniu postu , któty został specjalnie ze złej woli przez kogoś sprefabrykowany.
Nie będę Cię przepraszać. Ty nie zrobiłaś tego pierwsza, mimo, że to przez Was zaczęła się ta niemiła dla mnie dyskusja.

Link to comment
Share on other sites

Olivko, bardzo Cie przepraszam jesli ta dyskusja jest dla Ciebie niemila-nie taka miala byc, poprostu mnie intryguja Twoje slowa: co autor mial na mysli, i dalej nie wiem co oznaczaja te ciezkie wady anatomiczne????bo byly wymienione osobno poza zlymi zebami, brakiem jader, przepuklina. Coz wiec innego dawaloby prawo hodowcy wbicia w metryke nieodwracalnej przeciez pieczatki NIEHODOWLANY.

Link to comment
Share on other sites

A ja chcialam zwrocic uwage dyskutantow na jeszcze jedna sprawe.
W Polsce wystawy sa nie tylko konkursem pieknosci ale tez przepustka do hodowli.Pies/suka dostajac ocene doskonala dosteje tez przepsutke do rozmnazania w swietle przepisow ZK.
Z tego co wiem w Angli wszystkie psy rasowe moga byc rozmnazane i potomstwo jest rasowe-rodowodowe a u nas tylko psy wystawiane.
Tym samym czy nie wystarczy ,ze szczeniaki beda wystawowe ?Czy zeby byc hodowlane musza byc show?
I zeby rozwiac watpliwosci :-) w najblizszych latach nie zamierzam rozmnazac moich psow mimo ,ze bede jezdzic na wystawy :-).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...