Jump to content
Dogomania

Najrzadszy pies POLSKI


ZEMAT

Recommended Posts

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Podengo portugalskie w wersji miniaturowej gładkowłosej jest w Polsce. Jest jedna hodowla, w której było kilka miotów. Włascicielka jednego podengo portugalskiego (moja była sąsiadka) jest na dogo.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

Własnie mi sie wydawało, ze cos słyszałam o takowych w Polsce. W sumie to sie ciesze, że z mojej listy odpadlo troche ras - lubie jak jest róznorodnosć a nie jak wszyscy mają goldeny(od razu mówie, ze nie mam nic przeciwko goldenom i ich właścicielom:cool3: )

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='Moskva']Mysle, że jest wiele ras których nie ma w Polsce.
Np.
1. Podenco ibicenco i portugues(może jest jakaś pojedyncza sztuka)
2. Aidi/Canaan Dog/Refeiro do alentejo/Koehond i kilka innych ras pasterskich.
3. Sennenhund
4. Glen of imaal terrier
5. Eskimo/Gronlandshund
6. Elghund/Szpic finski
7. Lapphund i inne Fińskie psy do pilnowania stad
8. Szweckie i norweskie szpice(np Norsk Buhund)
9. Iceland dog
10. Hokkaido-ken i kisshu inu
11. Segugio italiano
12. Harrier/Billy/Poitevin i inne gończe francuskie oraz z pewnością jugosławianskie
13. Wiele ras francuskich wyżłów
14. Inca Orchid dog

[/quote]


do tej listy można dodać jeszcze sporą ilość psów. niestety, polski ZK nie obfituje w rzadkie rasy i myślę, że nie zmieni się to przez najbliższe parenaście lat ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='butterfly15']nie wiem ale chyba nie ma rosyjskiego toya[/quote]
Bo on dopiero co zostal uznany przez FCI...
Nie zapominajcie ze topic tyczy sie psow ktorych w Polsce jest [U]malo![/U] a nie takich ktorych wogole nie ma(wiadomo ze takich ras jest mnostwo:roll:), bo nie o to chodzilo autorowi watku...

Link to comment
Share on other sites

kiedyś baaaaardzo żadkie były jużaki(owczarek południoworosyjski jeśli się nie mylę) ale teraz chyba spowszedniał:)mój sąsiad miał tego zwierza dobre parę lat temu i WTEDY był on jednym z czterech w Polsce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Łajki ja widziałam na wystawie w Głogowie na przykład. I to dwie :lol: Ciężko ich było nie zauważyć, bo gadatliwe były :lol:[/quote]

Jeden przedstawiciel tej rasy mieszka nieopodal mnie. Kiedyś chciał zjeść moją Ambrę na spacerze, gdy jego Pan się z nią witał. :diabloti: Ale Ambra nic sobie z tego nie zrobiła... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...