Jump to content
Dogomania

Najrzadszy pies POLSKI


ZEMAT

Recommended Posts

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zgadzam się dog duński jest bardzo rzadkim psem, dość rzdkie sa besengije [URL="http://kupiepsa.pl/detail.php?siteid=999"]http://kupiepsa.pl/detail.php?siteid=999[/URL] i moje ulubione, hawańczyki [URL="http://kupiepsa.pl/detail.php?siteid=748"]http://kupiepsa.pl/detail.php?siteid=748[/URL] - zamówiłem na maj:) - dwie hodowle w Polsce

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']wsiach,bez budy,lancucha,z pelnym brzuchem,chodzacy na spacery,nie bity i poniwierany,glaskany,posiadajacy cieply kacik w domu.Traktowany jako czlonek rodziny no i oczywiscie kastrowany lub sterylizowany![/quote]

Przesadzasz. Często widzę pieski na wsi szczęśliwe: mieszkają w domu, mają pełna michę i chodzą ze swomi ludźmi na spacery.
Czasami gdy czytam o psach na polskiej wsi to zastnanawiam się, czy "nasze" wioski są bardziej cywilizowane, czy gdzie indziej na podstawie jednego przypadku tworzy się obraz całej wsi.

Link to comment
Share on other sites

rzadki objaw.Jezdze bardzo duzo autem,i z przykroscia musze stwierdzic .ze to co widze :psy na lancuchach,zle odzywione,nie kastrowane itd to nie sa pojedyncze wypadki.Natomiast ogromnie sie ciesze,ze tam gdzie mieszkasz jest inaczej,pieskowi zapewnia sie godziwe zycie.Byle byloby wiecej takich miejsc!Dopoki nie zmieni sie to prymitywne stwierdzenie ze pies musi byc w budzie,a kot musi tylko lowic myszy(bez dokarmiania,bo myszy wystarcza)psy,koty nie beda szczepione nie tylko p/wsciekliznie, sterylizowane-nie dot.tylko psow,kotow rasowych to nie zmienie zdania,ze"Najrzadszym psem Polski jest szczesliwy pies na wsi"

Link to comment
Share on other sites

zauważyłam że robi się moda na dziwne i niespotykane rasy
kilka lat temu oglądałam program o gościu który miał dwa rodezjany po jakimś czasie inny program o hodowli tych psów a już w ubiegłym roku zawitała pierwsza sunia na moją dzielnicę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goja']zauważyłam że robi się moda na dziwne i niespotykane rasy
kilka lat temu oglądałam program o gościu który miał dwa rodezjany po jakimś czasie inny program o hodowli tych psów a już w ubiegłym roku zawitała pierwsza sunia na moją dzielnicę[/quote]

Goja, a co to znaczy "moda" i dziwne psy? Jakie psy zaliczasz do "dziwnych"? Duże i chude czy małe i okrągłe? A moze rude, czy łaciate? Ze stojacymi czy klapniętymi uszami? Ile musi byc sów by byla to juz "moda?"
Ja mam dwa cirneco o których juz tu wspomniano, i kupiłam je bo sa dla mnie piękne, marzyłam o nich od dnia kiedy je pierwszy raz zobaczyłam ( rok 1997!!!) , nie dlatego bo są rzadkie i bede mogła sie nimi pochwalic..
Wiele jest rzadkich ras, i miejmy nadzieje ze ich przedstawiciele beda sie coraz częsciej pojawiali w Polsce, nie tylko jako zagraniczni goscie na wystawach..

Link to comment
Share on other sites

wiesz ty kupiłeś psa bo tobie się podoba a są tacu którzy kupują żeby się wyrużnić

były mody na jamniki na spaniele na buldożki na owczarki iwiele innych głównie zależało to jaki film akórat szedł w telewizji
a teraz ludzie kupują psy których jeszcze nie ma w kraju

to dobrze ja to wiem ale zanim kupi się takiego psa powinno się coś niecoś wiedzieć o danej rasie i nie mam tu na myśli wiedzy czysto książkowej bo książki swoje a życie swoje

nie piszę że każdy kto ma pojedyńcze egzemplaże ras w kraju zalicza się do szpanerów ale tacy też są

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']rzadki objaw.Jezdze bardzo duzo autem,i z przykroscia musze stwierdzic .ze to co widze :psy na lancuchach,zle odzywione,nie kastrowane itd to nie sa pojedyncze wypadki.Natomiast ogromnie sie ciesze,ze tam gdzie mieszkasz jest inaczej,pieskowi zapewnia sie godziwe zycie.Byle byloby wiecej takich miejsc!Dopoki nie zmieni sie to prymitywne stwierdzenie ze pies musi byc w budzie,a kot musi tylko lowic myszy(bez dokarmiania,bo myszy wystarcza)psy,koty nie beda szczepione nie tylko p/wsciekliznie, sterylizowane-nie dot.tylko psow,kotow rasowych to nie zmienie zdania,ze"Najrzadszym psem Polski jest szczesliwy pies na wsi"[/quote]

Miastowy się odezwał. :angryy: :angryy: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

No i Chesapeake Bay Retriever raczej nie należy do popularnych.:cool1:
A co do rzadkich ras- nas też nie ma za dużo na wystawach, ale nie widzę żeby moda kształtowała zakup pieska tej rasy, względnie potrzeba szpanu.. W każdej rasie i popularnej i nie, może sie zdarzyć że ktoś nabędzie pieska bez pomyślunku. Bo całkiem dobrze może być tak, że kupuje ktoś goldena bo wszyscy go mają, albo nabywa Tollera bo mało kto ma.. Ale takich delikwentów się odstrasza opisem rasy :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...