Jump to content
Dogomania

2 suczki mikro i 1 piesek z jednego domu. Zmarł im Pan!! MAJĄ DOMKI!!!!! :):)


xmartix

Recommended Posts

Kurcze, dziewczyny,nie kloccie sie.
Kazdej z nas zalezy na dobru Miłej - przede wszystkim - ale zwracamy również uwagę na uczucia ludzi - to typowe, miłośnicy zwierząt są chyba z natury bardziej wrażliwi i empatyczni.
Sama poczulam sie w tej sytuacji zle, stawilam sie na miejscu ubiegiejacych sie o role DS.
Teraz jednak , kiedy czytam posty Kenzo wiem, ze pospiech nie jest wskazany.
Oba domki powinny najpierw uslyszec o zachowaniu suczki - kto wie, moze ktorys zrezygnuje.
Przed oddaniem psa wiadomo jednak - najwazniejsze jest wnikliwe sprawdzenie domow oraz sterylizacja (i tu ponawiam pytanie, na kiedy jest ustalony termin)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aga termin nie jest ustalony bo nie ustaliłam przy zabieraniu suni bo kazali mi pytać o to później, i pisałam że zadzwonię jutro w tej sprawie, może już będzie można ustalić jak najszybszy termin, jak znowu będą zajęci, to w środę będę osobiście tam to już na pewno się dowiem

Link to comment
Share on other sites

Informacje Kenzo mogłabym skopiowac i przekazać Małgosi z Poznania... jeśli takie będzie Wasze "zalecenie", bo nie mam doswiadczenia takiego, jak Wy, kochane dziewczyny...
w Poznaniu wizyta dopiero będzie, więc i podczas wizyty można opowiedzieć o suni, albo teraz juz przekazać - żeby był czas na przemyślenie...

wizyta w Kole już była...

a co do intencji DS z Poznania - to nie z litości! po prostu kobieta zobaczyła to zdjęcie... i pokochała sunię - nazwała to miłością od pierwszego wejrzenia... myślę, że wizyta przedadopcyjna sprawdzi całą resztę...

Link to comment
Share on other sites

az mi sie nie chce czytać tego wszystkiego.
Ludzie opanujcie się!
Jakieś "procedury" obowiązują, to sie ich trzymajmy, tym bardziej, że pies został juz wyciągniety ze schronu i ma osobe koordynującą, gdzie zazwyczaj brak takiej osoby.
Kolejna rzecz to to, że ludzie chyba rozumieją co to jest kolejność i że trzeba czekać. Obie rodziny są tak samo napalone, także nie możemy dać jednej, bo oni chcą już i amba. Mam prawo przypuszczać, że ci ludzie są nawet znajomymi, czy rodziną, że taka walka o jednego piesia.
Aż sie nie dobrze robi, bo "rzucą" jakiegoś ładnego piesia to sie mało nie pozabijają, szkoda, że o te biedy sie tak nie biją, albo sie ich nie wciska rodzinom czy znajomym. Taki pięknotek zawsze znajdzie dom, a taka walka o niego. Czy jest sens?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xmartix'] Czy nawet tydzień to za dużo dla tych Państwa na czekanie co w sprawie suni?[/QUOTE]

Napisałam przecież, że oni poczekają ile będzie trzeba i wcale nie są rozgoryczeni i zrozumieją, jeśli nie dostaną tej suczki. Zresztą mówiłam Ci także o tym przez telefon. Wątek suni oczywiście czytają. Wszystko co pisałam, pisałam w swoim imieniu, nie ich. Rozumiem, że pani z Poznania była pierwsza, ale pisząc mój post miałam na myśli obydwa domy, nie tylko ten z Koła. Dobrze jest najpierw dokładnie ustalić czego się chce dla psa, a nie szukać mu domu na wszystkie strony od razu. Bo w ten sposób dział "Dam dom" (czy jak on się tam nazywa) staje się bez sensu. I nie kieruję tego bezpośrednio do Ciebie, bo to nie Ty wkleiłaś informację na tamten wątek. Mam nadzieję, ze sytuacja jak najszybciej się wyjaśni i sunia pojedzie do nowego domu, obojętnie który miałby to być dom.

Link to comment
Share on other sites

A w ferworze walki przypominam, że dzisiaj gra [B]Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy[/B][URL="http://www.dogomania.pl/attachment.php?attachmentid=3161&d=1263144418"][IMG]http://www.dogomania.pl/attachment.php?attachmentid=3161&d=1263144418&thumb=1[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą znalazłam te zrozpaczone oczy. Może poruszą czyjeś serce? :-(

[URL="http://javascript%3cb%3e%3c/b%3E:;"][IMG]http://www.tvk-gaj.pl/%7Eschronisko-wroclaw/images/photoalbum/album_244/bab2.jpg[/IMG][/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/177389-WrocA-aw-10letnia-szara-Myszka-w-betonowym-wiAE-zieniu?p=13863994#post13863994[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Co do sterylki, rozmawiałam z lekarzem-mówił, że sie czeka (on teraz prowadzi sunie-dr. Bronisz-pracuje równiez w schronisku) na całe szczescie ma gabinet obok mnie i mieszka obok mnie:cool3:ale...moze cos ja tez wykombinuje;) Jutro jeszcze bede go męczyć:evil_lol:ide z sunia na 14.

Cos mi znowu kaszle bidula, ale spokojnie, ja czuwam nad nia i siersc jej z głowy nie spadnie;)

Ide z włochaczami na spacer;)

a co do skopiowania postu dla Pani z Poznania-
jak najbardziej, jestem za!!Musi kobiecina wiedzieć na co się pisze:)

Ja jeszcze moge ciocie spytać, jest na emeryturze-nadmieniałam o niej w wątku...ale narazie nic nie gadam bo i ona sie napali zaraz i dopiero bedzie CYRK!

W razie czego jestem jeszcze ja;)hihihihi;)

Link to comment
Share on other sites

Aarionne pamiętam całą naszą rozmowę :) i to co pisałam było do wszystkich wypowiadających się w sprawie przekazania Miłej od razu komuś.

Dt służy poznanu psów, no i nawet te parę dni starczy by mniej więcej już wiedzieć jakiego domku możemy szukać dla Miłej, bo to że domki się "napaliły" to jedno, ale to jakiego domku potrzebuje pies to drugie. Pamiętajcie że musimy ostrożnie, a nie na "hurra" bo pieski będą powracać z adopcji... a to mija się z celem naszej pracy.

i tak się teraz zastanawiam teoretycznie czy w ogóle któryś z tych domków pasuje.. bo Pani z Poznania mieszka sama, a Miła nie lubi (nie umie) być sama, a rodzina z Koła - tu będzie problem z tym usuwaniem wszystkiego ze stołów i dosuwaniem krzeseł (domniemam tylko) bo po prostu jest tam nie małe, ale jednak dziecko, może np. nie pamietać że tak trzeba robić..

Link to comment
Share on other sites

Skoro ona ma półtora roku to jeszcze wszystkiego może się nauczyć. Zarówno zostawania w domu, jak i różnych innych zachowań. Jeśli pies będzie w domu czuł się bezpiecznie to zaakceptuje panujące tam zasady. Na początku może być trudno, ale wszystko da się zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenzo']Mam nadzieje, ze przyszli wlasciciele to przeczytaja albo sie o tym dowiedza.
Jeżeli komuś te nawyki nie przeszkadzaja, to spoko...ja w każdym razie pracuje nad sunia i ją szkole po swojemu. Spac na fotelu moze, ale w łóżku już nie a wskakuje na nie-ale konsekwentnie nie pozwalam!!i ona łapie coraz lepiej.

Kurcze, i ludzie z Koła mogliby to przeczytać wszystko...ja nie chce za dwa dni telefonu, ze Miła chodzi po stole i oni jej nie chca!!

Albo jej na to pozwola albo beda ja szkolic pod siebie, ja jak napisałam-tepie te nawyki,szkoleniem, jak tylko moge.[/QUOTE]

skopiowałam i wysłałam do Poznania, natychmiast zadzwoniła zaniepokojona Małgosia.... czy może nie chcemy, żeby ona wzięła psinkę...
wytłumaczyłam jej, że najważniejsze jest dla nas dobro psa, że psy mają nawyki, które trzeba albo zaakceptowac, albo długo eliminować.... ona tylko szczekania się boi, bo mieszka w bloku.... wiadomo - sąsiedzi... i nie ma stołu, tylko ławę w pokoju;)
ustaliłyśmy, że wizyta przedadopcyjna będzie decydująca... powiedziała : "z cierpliwością i pokorą będę czekała"....
to zdanie wycisnęło mi z oczu łzy, przez które piszę...

a mamy niewielką 10-miesięczną sunię do oddania (chcą ludzie oddać, ale nie do schronu - nie znam szczegółów, czerda wie więcej)
może przy tylu domkach dla jednej Miłej i druga się gdzieś "załapie"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xmartix'] właściwie to nawet dorośli zapominają o takich rzeczach :D [/QUOTE]
jak zapomną, to ona im szybko przypomni :D
pamiętam, jak zamieszkała u nas Hexi, to mój TZ błyskawicznie nauczył się chować buty do szafki, po tym jak Hexi wygryzła mu języki w jego skórzanych butach :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Byłam z Miłą u weta.
Dostała zastrzyki, ma się dużooooo lepiej;)
Jutro tez ide na 14;)

Miła chciała ugryść doktora!!Z bólu, przy zastrzyku, albo bardziej z paniki;) Rozkręca się koleżanka.

Spokojnie przespała całą noc;)

Martuś, wysłam Ci meila z fotami jeszcze raz;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...