Jump to content
Dogomania

FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!


magdyska25

Recommended Posts

[quote name='Monika z Katowic']Ojej! A dzisiaj nikt Franulka nie odwiedził. :(
Więc odwiedzam Cię kochany pieseczku.

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-PsL6-SnjKiY/Tgc5-aTSusI/AAAAAAAAARg/abomSr22CBs/s640/DSCF5416.JPG[/IMG]

Franio otrzymał wspomożenie ze Skarpety im. Talcott.
Regulaminową kwotę zwrotu (30 zł) biorę na siebie - to taki mój mały prezencik dla Franulka.[/QUOTE]
Ja odwiedzam Franusia:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U Frania bez większych zmian. Z oczka nadal gęste łzy, jest cały czas mniej lub bardziej przymkniete. Ale wczoraj wieczorem, gdy zadarł główkę do góry, to patrzył na mnie obydwoma oczkami. Natomiast mam wrażenie że robi sie coraz bardziej wesoły i psotny :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']U Frania bez większych zmian. Z oczka nadal gęste łzy, jest cały czas mniej lub bardziej przymkniete. Ale wczoraj wieczorem, gdy zadarł główkę do góry, to patrzył na mnie obydwoma oczkami. Natomiast mam wrażenie że robi sie coraz bardziej wesoły i psotny :)[/QUOTE]

Fantastycznie, że pojawiają się małe i dobre franeczkowe wieści.:loveu::loveu:
One są jak promyczki słońca. :):)

[URL="http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://jolanta.blogan.pl/gallery/1670/1aso58iarf6.gif&imgrefurl=http://www.mojageneracja.pl/3262408/blog/185490172149e451c097c3f/0&usg=__f2RGFPn_BWO1mG4-zKCeus_X3sE=&h=344&w=313&sz=166&hl=pl&start=275&um=1&itbs=1&tbnid=b7meqdO99ELX7M:&tbnh=120&tbnw=109&prev=/images%3Fq%3Dgify%2B-%2Bdzi%25C4%2599kuj%25C4%2599%26start%3D260%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1"][IMG]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:b7meqdO99ELX7M:http://jolanta.blogan.pl/gallery/1670/1aso58iarf6.gif[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj spotkałam się (na rehabilitacji sparaliżowanego Dropsika) z drogą Hebanową, która przekazała mi fanty na franiowy bazarek.
Dziękuję serdecznie w imieniu naszego staruszka. :iloveyou:
Jutro wysyłam fanty (moje i Hebanowej) do Wrocławia do Hitoshi, która zaoferowała nam bazarkową pomoc dla Franulka.

Przyszła też pomoc finansowa dla Frania od Halizy (zapisuję jako deklarację lipcową z naddatkiem). Także bardzo, bardzo dziękuję.:iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue][B]Uważam, że "Grupa Franeczkowego Wsparcia" rośnie w siłę z dnia na dzień i to jest cudowne.[/B][/COLOR]:loveu::loveu:

Dzisiaj spotkałam się, po raz kolejny, z Teresą Borcz na rehabilitacji Dropsa.
Uważam, że Dropsa i naszego Frania łączy ich ciężki los - bezdomność, groźba kalectwa...
Drops, tak jak Franio jest dzielny i chociaż nie chodzi to przebojowy chłopak: :evil_lol:[FONT=&quot][URL]http://images8.fotosik.pl/2226/407d75b038895c42gen.jpg[/URL][/FONT]

[U]Teresa zaproponowała ziołowe wspomożenie dla naszego Frania:[/U]

[B]"Miłorząb japoński"[/B]
Poprawia krążenie, usprawnia ukrwienie mózgu i jego pracę.
Poprawia też pamięć i ... męskość (ale to chyba Franeczkowi już nie jest potrzebne:evil_lol::evil_lol:).
Składniki zawarte w liściach (flawonoidy, terpeny i inne) wykazują działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i uszczelniające naczynia kapilarne, działają rozszerzająco na naczynia krwionośne i zmniejszają lepkość krwi, usprawniają krążenie, podnoszą zużycie tlenu i glukozy, hamują zmiany miażdżycowe, wpływają korzystnie na układ immunologiczny. Poprawiają pamięć, ukrwienie mózgu, działają antydepresyjnie i przeciwmigrenowo, stabilizują ciśnienie.

[B]"Sufrin" [/B]
bioprzyswajalna siarka, która wspomaga działanie wątroby i przeciwdziała starzeniu się organizmu.
To suplement diety produkcji francuskiej, złożony wyłącznie z naturalnych składników, którego głównym aktywnym składnikiem są związki łatwo przyswajalnej przez organizm bio-siarki, która została wzbogacona olejami – piniowym i lnianym – antyutleniaczami zwalczającymi wolne rodniki. Współczesna wiedza medyczna i farmaceutyczna potwierdziła rolę i skuteczność składników preparatu w łagodzeniu skutków starzenia się organizmu oraz w utrzymywaniu organizmu w prawidłowym stanie i kondycji. Ze względu na wyjątkową skuteczność i działanie nie powodujące powstawania skutków ubocznych, pomimo upływu lat receptura preparatu oraz sposób jego wytwarzania nie zostały zmienione do dnia dzisiejszego. Naturalne składniki preparatu oraz receptura i sposób wytwarzania niezmienione od 400 lat są gwarancją skutecznego, sprawdzonego i bezpiecznego działania. Ponadto ze względu na biologicznie aktywne składniki oraz korzystny wpływ siarki na organizm. Charakteryzuje się bardzo wszechstronnym i kompleksowym działaniem.

[B]"Kapilar" [/B]
naturalny obrońca naczyń włosowatych, polepsza pracę naczyń krwionośnych, normalizuje metabolizm na poziomie komórki.
Działanie: wolne rodniki przyczyniają się do rozwoju miażdżycy, zawału serca, udaru mózgu a także maja swój udział w powstawaniu nowotworów. Taxifolin jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy neutralizującym wolne rodniki. KAPILAR zawierający ten antyoksydant jest w swoim działaniu kilkadziesiąt razy silniejszy od witaminy E i C. Zalecany dla palaczy, wzmacnia naczynia włosowate wspomagając mikrokrążenie, chroni układ krążenia i zmniejsza niewydolność naczyń żylnych, a co za tym idzie zapobiega przedwczesnemu starzeniu się.


[B]Kochani? Co sądzicie? Które byłoby najlepsze dla Franeczka?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Z tych preparatów znam tylko miłorząb japoński (Gingko biloba) - to na sklerozę :evil_lol:. Jest kilka preparatów (zawierających ten miłorząb) poprawiających ukrwienie mózgu i hamujących miażdżycę naczyń mózgowych. Na pewno by Franiowi nie zaszkodził, a drogi nie jest.

PS. A które najodpowiedniejsze to nie wiem, pewnie wszystkie są dobre i być może podawane łącznie dają lepsze efekty. A co radzi Pani Teresa dla Frania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']Z tych preparatów znam tylko miłorząb japoński (Gingko biloba) - to na sklerozę :evil_lol:. Jest kilka preparatów (zawierających ten miłorząb) poprawiających ukrwienie mózgu i hamujących miażdżycę naczyń mózgowych. Na pewno by Franiowi nie zaszkodził, a drogi nie jest.

PS. A które najodpowiedniejsze to nie wiem, pewnie wszystkie są dobre i być może podawane łącznie dają lepsze efekty. A co radzi Pani Teresa dla Frania.[/QUOTE]

Teresa radzi stosowanie kompleksowe. Oczywiście tego na sklerozę też. :):):)
Myślę jednak, że Franio ma już tyle leków i suplementów, że może wybierzemy jedno, później drugie, trzecie...
Ceny wszystkich są porównywalne - wahają się "w okolicy" 40 zł (bo to preparaty ziołowe).

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, suplementy działają powoli i raczej wybiórczo, dlatego dobre jest stosowanie łącznie kilku uzupełniających się, dopełniających swoje działanie.

No co, :evil_lol: skleroza to miażdżyca naczyń mózgowych, Gingko biloba przecież nie zaszkodzi, a na przyszłość może się to okazać jak znalazł (zwłaszcza u palaczy takich jak ja)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Ja z kolei znam kapilar i mam o nim jak najlepsze zdanie.[/QUOTE]
[FONT=Times New Roman]
[SIZE=3]Teresa Borcz także wypowiadała się o tym specyfiku z uznaniem.
Ja zasięgam Waszej rady, bo wszystko wygląda "smakowicie", a coś trzeba wybrać. [/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]
To może jednak od razu dwa specyfiki?

[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Bo [/SIZE][/FONT][FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][FONT=Times New Roman][SIZE=3]suplement dla Frania, który kupiliśmy - [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]"Brainactiv Balance" pewno już się kończy. Podobnie jak olej z czarnuszki, który Franiowi podarowała Malibo.
Zresztą poczekajmy na Ajlii - będą wieści z pierwszej ręki.
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że przychodzimy! :)

Ciotka malibo, z którą rozmawiałam dzisiaj 22 sekundy (słownie: dwadzieścia dwie sekundy czasu casio!! :placz:) również!
Zalatana jest okrutnie i nie wie gdzie ma przód a gdzie tył także wybaczmy jej, że się nie udziela u Franeczka, ok?
Ale na pewno jest na bieżąco... he..he...! ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Ja bym podała [B]sufrin i miłorząb lub sufrin i kapilar[/B]. [B]Nie łączyłabym miłorzębu z kapilarem[/B] choćby dlatego, by z racji faktu, że mają pokrewne działanie móc wyrobić sobie zdanie o danym, wdrożonym jako suplement.[/QUOTE]
Też tak uważam, sufrin i miłożąb działają podobnie/tak samo więc żeby nie przedobrzyć z tym dokrwieniem.

Link to comment
Share on other sites

Kochani? Więc po skończeniu przez Franeczka suplementów (które ma obecnie - czekamy na informację Ajlii, czy jeszcze ma) zakupimy[B] "Sufrin" i "Kapilar"?[/B]

Ja jestem za! Krystyna też i Majqa... :) Czekamy na dalsze konsultacje.
A co sądzą i[COLOR=black]nn[/COLOR][COLOR=black]i, wspaniali i samodzielnie myślący, członkowie "Grupy Franeczkowego Wsparcia"???:loveu::loveu:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

W kwestii kapilaru, bierze go od dawien dawna moja mama, długi czas brałam i ja, znam innych ludzi, którzy brali, różnica kolosalna, swoim zwierzakom dawałam, zrobiłam przerwę, lada moment od niego wrócę, widzę w tym sens.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika z Katowic']Kochani? Więc po skończeniu przez Franeczka suplementów (które ma obecnie - czekamy na informację Ajlii, czy jeszcze ma) zakupimy[B] "Sufrin" i "Kapilar"?[/B]

Ja jestem za! Krystyna też i Majqa... :) Czekamy na dalsze konsultacje.
A co sądzą i[COLOR=black]nn[/COLOR][COLOR=black]i, wspaniali i samodzielnie myślący, członkowie "Grupy Franeczkowego Wsparcia"???:loveu::loveu:[/COLOR][/QUOTE]

Muszę zacytować sama siebie - bowiem przenoszę pytanie z poprzedniej strony.
[B]To ważna kwestia do rozstrzygnięcia.[/B]

Zapytam też Joasię z USA, która bardzo Frania wspomogła, bo Ona nieustannie interesuje się zdrowiem naszego dziadeczka.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...