Jump to content
Dogomania

Taste of the wild


MissKobieta

Recommended Posts

[quote name='taks']
Helcia 13 a czy my aby mówimy o tym samym?;) bo ja odpowiadałam na pytanie o karmę chocopee a teraz zobaczyłam , że wkleiłaś rankingi totw:evil_lol:[/QUOTE]
No zdecydowanie nie dogadałyśmy się :lol: Ja myślałam, że piszesz o TotW :-D Zasugerowałam się tytułem wątku. Chicopee nie znam... ale faktycznie w rankingu 1 gwiazdka, czyli poziom Pedigree :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Na szukaniu karmy spędziłem dobre kilka godzin, wyszło tak jak to zauważył ktoś przede mną - w Polsce z karm dostępny jest Orijen, Acana, Taste of Wild, reszta to jest coś co do jedzenia się nie nadaje, z mitycznym RC na czele.

Nie chce wnikać w szczegóły ale np. mączki (z kurczaka, itp) robi się ze zwierząt, które nie koniecznie zostały zabite, ale również z tych które padły z powodu chorób, starości itp. Słynne "4-D". Innymi słowy syf kompletny. Warto też poczytać o sposobie oznaczania składu. Wymóg jest taki by elementy składu były wymienione w/g zawartości Dlatego producenci większości karm stosują oszustwo, które nazywa się "splitting" czyli dzielenie składników.Dla przykładu zamiast zgodnie z prawdą napisać,że karma składa się z "pszenicy,ryżu,mączki z kurczaka..." czyli jest marna, producent dzieli składniki i podaje, że karma składa się z "mączki z kurczaka (meal), nasiona pszenicy, zmielona pszenica, otręby ryżowe, włókno pszeniczne". I kupującemu wydaje się, że głównym składnikiem karmy jest mączka z kurczaka.


Z musu kupiłem TOW Pacifica, i musiałem go zastosować bez okresu przejściowego. Wcześniej młody byl na Acanie. Karma rzeczywiście smakuje łososiem (wiem bo sam jadłem)

Pierwszy dzień, bez problemu z trawieniem, to co zostawia o dziwo nie śmierdzi. Będę informował co dalej.

Link to comment
Share on other sites

Dlatego właśnie coraz więcej osób przechodzi na BARF. Mniej syfu, widzę po moim psie jak ładnie wygląda sierść, jak nie tyje - a bierze na stałe sterydy więc jest dość tłusty i tycie byłoby dla niego klęską... Nawet najlepsza karma nie zastąpi natury :)

Link to comment
Share on other sites

Trzeci dzień, dalej bez problemów... za to są plusy, wcina aż miło, do tej pory nie za bardzo smakowały mu karmy. Wczoraj zamiast wodzić oczami za czymś innym wciągnął zalecaną dzienną dawkę. Po raz pierwszy od dawna.

Link to comment
Share on other sites

Przetłumaczyłem i dostosowałem tekst z dogfoodanalysys - [URL="http://kula.ndl.pl/index.php/wybor-karmy/"]http://[/URL][URL="http://kula.ndl.pl/czytelnia/"]barbety[/URL][URL="http://kula.ndl.pl/index.php/wybor-karmy/"].pl/index.php/wybor-karmy/[/URL]

Edited by Kula
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Może zostawię swoją opinię o tej karmie ;) Mój pies jest na rybnym od 3 miesięcy i pierwszy raz od kilku lat nie miał wiosennych problemów z alergią, sierść jest miękka i niewiele jej gubi. Nawet po kąpieli nie miałam za bardzo co wyczesywać.
A dodam, że jest alergikiem, również na białko zwierzęce.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moje duże duże pudliszcze wychowało się na TOTW od maleńkości, hodowca karmił RC, ja z miejsca praktycznie przestawiłam go najpierw na ProPlan, na którego miał uczulenie, a potem około 4 miesiąca życia na TOTW rybny. Jadł go do ukończenia roku jako podstawową karmę, teraz je różne rzeczy, z TotWem wlącznie. Zmieniłam karmę, bo przestał jeść suche jako takie, teraz gotujemy. Ale do rzeczy. Pies rósł w tempie zastraszającym, przybierał co tydzień po centymetrze i około 2 kilogramach, martwiłam się, czy nie będzie miał kłopotów ze stawami, krzywic, miękkich nadgarstków, ale przez cały okres wzrostu nie było żadnych problemów. Natomiast znam sukę Goldena, która również karmiona TOTW rybnym miała krzywe nadgarstki, które niestety jej zostały. Mimo, że dostawała witaminy, chondrocany itd. Więc dla mojego psa ta karma była ok, ale nie znaczy, że będzie taka dla każdego.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kupiliśmy TOTW z łososiem i przyznam,że zapach jest dla mnie nieznośny,karma tłusta. Na konkretną ocenę za krótko,ale pies zajada z apetytem i mimo,że granulki małe to napycha się mniejszą ilością karmy..więc z ekonomią nie będzie źle :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Od niedawna moją westkę karmię tą karmą. Wybrałałam ją, bo jest bez kurczaka, a więc dobra dla psów ze skłonnością do alergii. Sunia je karmę od kilku dni, wprawdzie nie rzuca się na miskę, ale je chętniej niż inne karmy, które do tej pory próbowała. Pewnie będziemy dalej stosować tą karmę, ale jeszcze za wcześnie, żebym mogła ocenić efekty.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Zastanawiam się nadTOTW dla 6-miesięcznej seterki irlandzkiej, skład karmy jest w porównaniu z innymi karmami super, tylko chciałambym wiedzieć jak duże są kawałki karmy (jakby ktoś mógł porównać np. do bilonu) - bo mój szczeniurek ma tendencje do połykania karmy bez gryzienia i wolałabym nie dawać jej mikro kawałeczków ;) bo myslę też o Acanie i Nutra Gold - składy tych karm jak dla mnie też są dobre, jeśli się mylę, to mnie poprawcie proszę:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgataP'](...) tylko chciałambym wiedzieć jak duże są kawałki karmy (jakby ktoś mógł porównać np. do bilonu) (...)[/QUOTE]

Proszę, TotW Wetlands Canine Formula:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/51/tasteofthewild.jpg/][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/2544/tasteofthewild.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mój pies je tą wersje z baraniną, rybnej nie je. Zaletą jej jest to, że jest dość twarda. Przez jakiś czas byliśmy na Premium Edge, krokieciki miękkie i sypiące się, zaczął odkładać się kamień na zębach. W tej chwili po kilku kilogramach TOTW kamień zniknął, ząbki ładne

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam Was dużo się dowiedziałam w tym wątku na temat tej karmy. Jak narazie dawałam mojemu Westowi Orijena, ale dostał od niej małej alergi, wcześniej dostawał RC dla Westików, alee dowiedziałam się, że ta karma nie jest zbyt dobra jakościowo, więc zmieniła. Aktualnie od paru dni dostaje Royala typowego dla alergików, którą narazie dała mi nasza pani weterynarz. Hyppoallergic czy coś takiego no, ale mniejsza z tym. Czytałam i czytałam o karmie Taste Of The Wild i zdecydowałam się napisać. Mam nadzieję, że coś mi doradzicie. Głównie bym chciała wiedzieć czy to dobry wybór dla mojego pieska, bo pewnie jak każdy kochający właściciel chcę dla niego jak najlepiej, lecz jest taki wybór dobrych karm, że nie wiadomo do której się 'uśmiechnąć'. :P
Więc proszę Was o porady i opinię. :)
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie TOTW jest najlepszą karmą jaką miałam. Wcześniej pies karmiony był britem niestety ciągłe bąki, często luźne koopy i dosyć często były nie do zniesienia. Totw jest niedużo droższy, za to sierść jakby bardziej miękka, koopy zwarte, bąków nie ma,a pies tak ją lubi, że nawet zje jak się mu do konga włoży a do tego ma dużo więcej energii :D Jak na razie wcina wersję z bizonem.
Z drugim psem próbowaliśmy też RC - jedna wielka masakra. Cena w ogóle nie adekwatna do jakości i do tego ciągłe przeboje pokarmowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Padali']Wg mnie TOTW jest najlepszą karmą jaką miałam.[/QUOTE]

my też urzędujemy na TOWT na zmianę z Fish4dogs :)

[quote name='pauli_lodz']pytanko - czy to to - czyli TOTW - się sprawdzi u psa z wrażliwymi jelitami? szukam ideału, RC sensible było moją nadzieją ale chyba nie do końca psu służy, a TOTW nie ukrywajmy, skład o niebo lepszy.[/QUOTE]

moj jest z tych wrażliwszych i po TOWT nigdy mu nic nie bylo. Moze na początek warto rybnej spróbować

Link to comment
Share on other sites

Co do wielkości granulek, to są takie same w każdym z trzech rodzajów karmy. My przeszliśmy przez wszystkie trzy i bizon cieszy sie zdecydowanie największym powodzeniem wśród psiaków, następnie jest wersja rybna i na końcu z ptactwem. Muszę zaznaczyć, że oba psy to spore niejadki, a TOTW jedzą bardzo chętnie. Starszy ma żołądek z azbestu, więc nie jest dobrym przykładem, jednakże młodszy co rusz miewał rewolucje żołądkowo-jelitowe (przeszliśmy przez Fish4Dogs, karmy weterynaryjne itd.), a odkąd również je TOTW jest pięknie:)

Dla mnie o klasie tej karmy świadczą przede wszystkim kupy psów. Śmiało mogę porównać częstotliwość załatwiania potrzeb oraz wygląd i wielkość kup obu psów do tego, jak wyglądała sytuacja, gdy starszy był na BARFie. Niestety ponieważ starszy sporo ze mną podróżuje i rzadko kiedy są warunki by kupić, badź zabrać ze sobą mięcho i warzywa, musieliśmy wrócić do suchego.

Link to comment
Share on other sites

dzięki, może spróbuję tej karmy bo dzisiaj widzę, że znów coś nie tak mimo tygodnia samego RC, odrobaczę poczekam parę dni i jak nic nie będzie lepiej to bach, następna karma. najbardziej mnie kusi wersja z bizonem bo jest energetyczna, ale może rybkę lepiej potestować bo niby dla delikatesów bardziej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...