Jump to content
Dogomania

Taste of the wild


MissKobieta

Recommended Posts

Czy znacie tą karmę? Ja ją kupuję psu i bardzo mu smakuje. Przetestowaliśmy kilka karm, bo chociaż nie jest jakimś francuskim pieskiem, to nie wszytko mu smakuje. To jest karma dla dorosłych aktywnych psów dużych ras. Nie jest jakaś specjalnie droga, bo za kilogram płaci się 16 złotych. Można kupić w torbach po 2, 27 kg, 6,80 kg lub dwa, trzy razy tyle. Jest bardzo wysokiej jakości. Ja zamawiam ją [URL="http://www.e-karma.pl/product-pol-596-TASTE-OF-THE-WILD-High-Prairie.html"]tutaj[/URL].

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oj znamy, znamy. I jak nam się skończy obecna karma to właśnie tą spróbujemy. Przynajmniej tak myślę :) Słyszałam dużo dobrych opini o niej od znajomych. Skład fajny, cena przyjemna to czemu by nie spróbować? Boję sie tylko, że mi psiak zacznie tyć na niej ,bo to zwierze to i tak już wszystko kumuluje i przetwarza na tłuszczyk. A ta karma, jak widzę, bardziej dla psów aktywnych jest.
[B]MissKobieta [/B] czy twoja psina tyje na niej? A co z kupkami i sierścią ? Nie ma na niej żadnych sensacji?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='nuleczka']Z bizonem i dziczyzną. Chciałam zostawić ją na tej karmie dłużej....zobaczymy, może to coś innego spowodowało pogorszenie się sierści. Poza tym wsuwa ją tak, jak żadną inną do tej pory.[/QUOTE]

Mój pies też miał po niej suchą i twardą sierść. Coś a la dzik.

Link to comment
Share on other sites

Czyżby producent tej karmy chciał z naszych psów zrobić dziki? :):)
Jedni uwazają, że psy pochodza od wilków, inni, jak widać,myslą że od dzików... :) ;)

Czyli jeżeli nasz pies bedzie jadł wersję z rybką to wyrosną mu łuski... ;):eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egeri']Czyżby producent tej karmy chciał z naszych psów zrobić dziki? :):)
Jedni uwazają, że psy pochodza od wilków, inni, jak widać,myslą że od dzików... :) ;)

Czyli jeżeli nasz pies bedzie jadł wersję z rybką to wyrosną mu łuski... ;):eviltong:[/QUOTE]

Albo pióra ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Dzasta [/B] karma jest składowo napewno dobra! Ma duuuużo składników miesnych wyminionych na pierwszych miejscach, co pozwala nam sadzić, że wiekszość białka w tej karmnie jest pochodzenia mięsnego. A nasze psy NAPEWNO pochodza od wilka, czyli są miesożercami ;)
Opinie jak opinie, warto poczytać, zorientować sie co o karmie myślą inni, ale jeżeli nie spróbujesz to nie dowiesz się jak twój pies na nią reaguje :)
Każdy pies jest inny i np. to co u jednego źle wpływa na sierść i stan skóry u drugiego może polepszać ich stan.
Ja jej jeszcze nie próbowałam ( chociaż ciągle sobie mówię, że następny worek to bedzie właśnie TOTW), opini od znajomych trzymajacych psiaki na TOTW nasłuchałam się bardzo dobrych, a ich psiaki ( suka Beagle i kundelek w typie Owczarka Niemieckiego) wygladają bardzo dobrze, a energia ich rozpiera ( jedzą wresję z bizonem i dziczyzną ) .

Dla mnie jedynym składnikiem, nad którym bym pomedytowała jest owa pieczona dziczyzna ( lub bizon już niepamiętam, w kazdym razie chodzi o to, że coś jest pieczone). Co ona takiedo wnosi do tej karmy ? Chyba tylko zapach i lepszy smak, ale czy cos pieczonego dobrze wpłynie na nasze psy...nie wiem, żywieniowcem nie jestem. Ale wiem tyle: kurczaka z rożna bym psu nie dała.
Ten składnik wzbudza sporo kontrowersji, są tacy co go bronią i są też jego przeciwnicy. Ja uważam, że jest jedna z lepszych karmi w większości na bazie mięsa, więc na to pieczone mięcho moge przymknąć oko. Nie ma karmy idealnej ;)


Napisz czy jednak zaryzykujesz i spróbujesz czy nie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egeri'][B]
Każdy pies jest inny i np. to co u jednego źle wpływa na sierść i stan skóry u drugiego może polepszać ich stan.
Ja jej jeszcze nie próbowałam ( chociaż ciągle sobie mówię, że następny worek to bedzie właśnie TOTW), opini od znajomych trzymajacych psiaki na TOTW nasłuchałam się bardzo dobrych, a ich psiaki ( suka Beagle i kundelek w typie Owczarka Niemieckiego) wygladają bardzo dobrze, a energia ich rozpiera ( jedzą wresję z bizonem i dziczyzną ) .
[/QUOTE]
Dzięki ja to wszystko wiem i też tak sobie powtarzam następne będzie TOTW :)
A skład jest mocno zachęcający :)
Tyle że ja mam trochę za bardzo hopla na punkcie karm dla psów i dlatego te dywagacje na jej temat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zarzaneri']u mnie jadły to i psy i koty i wszystkie czterołapy były zadowolone ...tylko wystraszyłam sie jak zobaczyłam jako konserwant ethoxyquin ([FONT=Verdana][SIZE=2]etoksychina), ale może niepotrzebnie...
[/SIZE][/FONT][/QUOTE]

A gdzie to widziałaś? Na opakowaniu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zarzaneri']moze futrzakom mniej szkodzi ze wzgledu ze krocej zyja :([/QUOTE]
nie sądzę - to raczej efekt bardziej tolerancyjnych przepisów
dlatego wybieram karmy kanadyjskie bo tam przepisy dot. karm zwierzęcych sa równie rygorystyczne jak ludzkiej zywności

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zarzaneri']a ta?? [url]http://chicopee.pl/component/option,com_frontpage/Itemid,1/[/url][/QUOTE]
ta jest jak dla mnie niewspółmiernie droga w stosunku do zawartości
cena porównywalna z acana a mięso w postaci przetworzonej ( mączka),duzo wypełniaczy dosc nieciekawych no i generalnie skład mało urozmaicony.
To przyzwoita karma ale zdecydowanie z niższej półki a cena jak średniej...
Gdyby była sprzedawana w cenie max 7-8 zł /kg to owszem, polecałabym przy mało zasobnym portfelu ale przy obecnej cenie uwazam, że nie wytrzymuje konkurencji z acana

Link to comment
Share on other sites

[B]taks[/B], chyba żartujesz??!! To jest karma z najwyższej półki. Według rankingu Dog Food Analysis ta karma jest w ścisłej czołówce: 6 gwiazdek na 6 możliwych [URL="http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=1285&cat=8"]http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=1285&cat=8 [/URL]
[URL]http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=1287&cat=8[/URL]
W tej samej grupie są Acana i Orijen. A tak ukochany przez Polaków Royal Canin ma tylko 2 gwiazdki np. [URL]http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=1529&cat=all[/URL]
powód: zbyt mała zawartość mięsa, kiepskiej jakości ziarno, kontrowersyjny wypełniacz (pulpa buraczana). Dodam, że Pedigree ma 1 gwiazdkę, więc pozostawię to bez komentarza.

Link to comment
Share on other sites

nie żartuję - pomijając rankingi a czytając skład to np w wypadku adulta [U][B]chicopee[/B][/U]:
[B]ADULT [/B]

[B]Składniki
[/B]

Mączka drobiowa, pszenica, kukurydza, tłuszcz drobiowy, otręby pszenne, pulpa buraczana, hydrolizat proteinowy, sód, węglan wapnia, sproszkowana cykoria, drożdże, glukozamina, siarczan chondroityny.




czy szczenięcej:

[B]PUPPY
[/B]

[B]Składniki
[/B]

Mączka drobiowa, pszenica, tłuszcz drobiowy, kukurydza, mąka pszenna, otręby pszenne, pulpa buraczana, hydrolizat proteinowy, suszone drożdże browarnicze, sód, węglan wapnia, sproszkowana cykoria, drożdże.



skład nie powala na kolana , jest po prostu przyzwoity i tyle

jak pisałam karma bezpieczna= znając normy kanadyjskie bez dodatków chemicznych, padliny i odpadów , genetycznej modyfikacji ale jednak nie warta tej ceny jaką proponują polscy dystrybutorzy. Po prostu w tym przedziale cenowym nie wytrzymuje konkurencji np. z tym ( acana adult)
Dehytratyzowane miêso z kurczaka (40%), owies, oewie¿e miêso z kurczaka,
groszek, br¹zowy ry¿, t³uszcz z kurczaka (konserwowany mieszanin¹ tokoferoli
i rozmarynem), oewie¿e miêso ³ososia, w¹tróbka z kurczaka, oewie¿e ca³e jaja,
lucerna, olej z ³ososia, dynia, kurza chrz¹stka (naturalne Ÿród³o glukozaminy
i chondroityny), jab³ka, marchewka, zielona rzepa, ¿urawina wielkoowocowa,
oewidooeliwa olcholistna, morskie wodorosty (morszczyn pêche¿ykowaty, algi
czerwone), korzeñ ³opianu, korzeñ prawooelazu, jagody ja³owca, kozieradka,
nasiona kopru, dziêgiel litwor, rokitnik zwyczajny, korzeñ cykorii, pokrzywa, lioeæ
czerwonej maliny, ostrpest, lioeæ miêty pieprzowej, kwiat nagietka, rumianku
+ witaminy i minera³y.

tym bardziej że zarówno kukurydza jak i pszenica są dość powszechnymi alergenami i jak dla mnie ich obecnosc w karmie to pewien mankament ( a od strony producenta te składniki sa opłacalne co powinno się uwidocznic w cenie)

Co do Royala to zgadzam sie w 100% że sprawny marketing potrafi zdziałać cuda - ta karma ma zdecydowanie opinię grubo przerastającą faktyczne zalety.
edit:
Helcia 13 a czy my aby mówimy o tym samym?;) bo ja odpowiadałam na pytanie o karmę chocopee a teraz zobaczyłam , że wkleiłaś rankingi totw:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...