Jump to content
Dogomania

Taste of the wild


MissKobieta

Recommended Posts

Właśnie zamówiłam pierwszy worek TOTW z rybką, mam duże nadzieje co do tej karmy ;) że będzie szczeniurkowi smakować, nie trzeba będzie dosmaczać i poprawią się kupale :eviltong: bo na obecnej acanie nie są za ciekawe, poza tym nie smakuje jej:razz: i sucz często się drapie, pcheł nie miała, łupieżu też nie, więc podejrzewam, że to wina jakiegoś składnika w karmie. Mam nadzieje, że po karmie bez kurczaka i zbóż poprawi jej się:)

Link to comment
Share on other sites

Agata koniecznie napisz czy poprawiło się po TOTW :D A czy twój piesek ukończył już 3 miesiące?

Jeszcze animal service jest importerem i można kupić karmę na e-karma.pl. Ogólnie w ofercie są worki 2x ten sam smak, jednak można zadzwonić oraz poprosić o dwie różne paczki. Nie robią żadnych problemów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Padali']Agata koniecznie napisz czy poprawiło się po TOTW :D A czy twój piesek ukończył już 3 miesiące?
[/QUOTE]
tak, ma już prawie 8 miesięcy :p a karmę musiałam zamówić jeszcze raz w zooplusie bo w krakvecie nie mieli w magazynie i zadzwonili z ta wiadomością dopiero po kilku dniach, więc pewnie najwcześniej przyjdzie w piątek,poczekamy jeszcze niestety,a na acanie piechu już biduje...

Link to comment
Share on other sites

mam takie pytanie - czy przy przejściu na nowego karmiszczona muszę przez pewien czas mieszać karmy? W sumie wiem, że powinno się, ale acana pieskowi nie służy i nie smakuje, dlatego niechciałabym jej już na początku obrzydzić nowej karmy mieszając ją ze starą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgataP']mam takie pytanie - czy przy przejściu na nowego karmiszczona muszę przez pewien czas mieszać karmy? W sumie wiem, że powinno się, ale acana pieskowi nie służy i nie smakuje, dlatego niechciałabym jej już na początku obrzydzić nowej karmy mieszając ją ze starą.[/QUOTE]

teoretycznie tak - na opakowaniu TOTW zalecają by okres przejściowy trwał nawet 7 do 10 dni. u nas będzie to ekstra zmniejszone bo dzięki krakvetowi i ich pustkom w magazynie miałam taką obsuwę w terminie dostania karmy, że mieszanki mi starczy na 1,5 dnia. [i jak na złość nigdzie nie mogłam dostać starej karmy na wagę, wszędzie pustki, widać tak pisane było] oby jazd nie było ;)
lepiej jak jednak trochę pomieszasz karmy przez parę dni, nawet jak dotychczasowa karma nie do końca służy.

Link to comment
Share on other sites

w końcu 2 dni temu dotarła karma, wygląda ładnie, tłuściutka, zapach taki ogólny, nic konkretnego;) dałam psicy od razu kilka ziarenek, powąchała i poszła :crazyeye: ruda stwierdziła, że ta karma też nie powala, znów muszę dosmaczać żeby coś zjadła:shake: i tak pewnie będzie już zawsze... nie wiem już jaka będzie jej smakowała bez niczego, poza tym chciałabym zostać przy jakiejś karmie w końcu, nie będę co worek zmieniać. A co do kup to jeszcze nie mogę nić powiedzieć, bo mamy okres przejściowy i ma mieszaną karmę, dam znać za jakiś czas :)

Link to comment
Share on other sites

Moja jadła josere kilka ostatnich miesięcy i po pierwszych 2 tygodniach przestała sien ia interesować, z resztą ona nawet jak jej oliwą poleję albo jajko wrzucę to nie dopada sie do jedzenia.. Też zamówiłam w zooplusie totw z rybą i mam nadzieję, że będzie ok, bo na joserze sierść wygląda bardzo brzydko jest matowa, odbarwiona i sucha. Agata jak długo czekałaś na dostawe karmy? Ja zamówilam w weekend a dopiero dzis mam wiadomośc ze paczka dostarczona do kuriera..

Link to comment
Share on other sites

karmę zamówiłam w czwartek, pieniądze też od razu przelałam, a paczkę dostałam we wtorek. Co mi się spodobało - bardzo porządnie było zapakowane, wszystko w dużym kartonie (zamawiałam jeszcze inne rzeczy) + prezent powitalny :) a w krakvecie całe zamówienie owijają folią (można się mocno wkurzyć przy rozpakowywaniu) i wszystko wygląda jak psu z gardła wyjęte :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnezia']Dla niejadków polecam joserę festival z fajnym sosikiem. Skład jest tak dobry jak TOTW ale psu się uszy trzęsły ;)[/QUOTE]

nie wiem jak smakuje psu Josera bo nie próbowałem, ale wiem, że TOTW ma znacznie lepszy skład :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']zawsze tam zamawiam i karma jest migiem :)[/QUOTE]
no i karma przyszła, więc zamówienie zrealizowane migiem :) nie wiem czy tak jest zawsze czy mój rozpaczliwy apel o szybką wysyłkę bo inaczej pies będzie od soboty głodował poskutkował :P

Link to comment
Share on other sites

W e-karmie jest tak, że zamówienie opłacone od razu przez system płatności do ok. 14:00 jest wysyłane kurierem tego samego dnia. Później już nie próbowałam testować czy wyślą tego samego dnia :evil_lol: ale potwierdzam, że wysyłają błyskawicznie. Kupuję u nich od ponad 2 lat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emily-90']Pauli_lodz daj znać jak smakuje psiakowi karma :)[/QUOTE]
kubek chrupie TOTW z rybką od ponad tygodnia - zamówiłam wcześniej mały worek na próbę :) i mimo że etap przejściowy między poprzednią karmą a TOTW trwał 1,5 dnia obyło się bez sensacji :) i póki co jest ok, wybredny nie jest więc trudno ocenić jak smakuje, ale wsuwa chętnie i na zapaszek reaguje dużym zainteresowaniem ;) mam nadzieję, że posłuży na dłużej bo jest ogromnym wrażliwcem [do niedawna żyłam w przekonaniu że z chorą trzustką a tu jednak nie to :)] :) za parę dni zacznę mu dodawać acany, której ostało mi się pół worka bo nie wywalę przecież :/
a w e-karmie zamawiałam przesyłkę pobraniową coby było naprawdę szybko :) za worek 6,8 kilo przesyłka jest gratis, bez względu na formę płatności :)

Link to comment
Share on other sites

Do mnie dopiero teraz doszła paczka z zooplus! :roll:
Fibi pierwsza reakcja : powąchała granulki i ..spojrzała na mnie dziwnie, jakby miała pretensje ze znow suche bobki :lol:
Ale potem jak spróbowała to zaczęła wcinać az sie uszy trzęsły :) zobaczymy jak długo tak będzie. :razz:

Link to comment
Share on other sites

Z ciekawości i poczytaniu pozytywnych opinii zamówiłam totw swoim psiskom i myślałam że przy ilości ryby podanej na opakowaniu będzie karmę czuć rybą, ale niestety nie tak bardzo jak się spodziewałam... Młoda jak dostała granulkę na spróbowanie to plunęła nią we mnie z obrzydzeniem, kolacją opluła całą kuchnię i w końcu zjadła tylko połowę porcji. Hexa jak zawsze chętnie je, ale to wszystkożerne stworzenie jest :lol:. U nas przejście było drastyczne, bo liczyłam że przesyłka szybko przyjdzie i się przeliczyłam, ale rewolucji brzusznych nie było tylko delikatne 'rozluźnienie' kup. Teraz czekam jakie będą efekty po dłuższym karmieniu :).

Link to comment
Share on other sites

u nas też przejście było mocno przyspieszone i zero rewolucji :D kubek wsuwa już TOTW jakieś 2 tygodnie i jestem ostrożnie bardzo zadowolona :) jak tak się dzisiaj wwąchałam w karmę trzymaną chwilę w ręce to nawet czuć było trochę tę wędzoną rybkę :) bo mam wersję pacific stream.
tak się zastanawiam czy w razie czego można zmieniać smaki karmy bez jakichś przejściowych cyrków? czy te karmy są na tyle "takie same" że jak jeden smak psu służy to inny też prawie na pewno posłuży? wiem wiem, wszystko trzeba przetestować zwłaszcza przy francuskim piesku, ale się zastanawiam :) bo może na przykład na zimę na mrozy wzięłabym wersję bardziej kaloryczną z bizonem.

Link to comment
Share on other sites

Zmiana smaku to zmiana składu jedzenia, więc chyba trzeba trochę pomieszać. U nas najdłużej chyba 4 dni z poprzednią karmą było mieszanie, bo jakoś zawsze się budzę pod koniec worka :p. Jak służy ryba to nie wiadomo czy bizon czy kaczka będzie tak samo dobra ;).

Link to comment
Share on other sites

Ja swojego czasu kupiłam z kaczką dla boksera, który trafił do mnie z zapasem RC, którego nie chciał jeść.Zmieniłam karmę z dnia na dzień i pies wsuwał, aż mu się uszy trzęsły, kupy zmniejszyły się o połowę. Byłam wielce zadowolona z karmy, mniej z jej ceny :)

Link to comment
Share on other sites

my skarmiliśmy 2 worki totw 6,8kg czyli ponad 2 miesiące karmienia , karma naprawdę świetna bizon i przepiórka bardzo smakowały suce , w tym miesiącu za późno się "obudziłam"(nie miałam już karmy) i karmę musiałam zamówić na zaraz a dwupaku naszego w sklepie katani już nie mieli więc wzięłam brit care dla aktywnych ale po tym worku napewno wróce do totw .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...