Jump to content
Dogomania

Ugotowany żywcem szczeniak POMOCY !!!! Ma dom.


Laura1108

Recommended Posts

wyjasnienie przyczyny zamkniecia ambuvetu... no comment dla "lekarzy"
[COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][B]Pogotowie jest tyle warte, ile jego lekarze…![/B][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][B][COLOR=red][FONT=Verdana]Ale…jeśli lekarze okazują się Q-warci, to ile jest warte takie pogotowie?[/FONT][/COLOR][/B][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=black][FONT=Verdana]Jest środa 2 grudnia 2009 r., kilka minut po dwudziestej. Jestem już w domu, mam przy sobie telefon alarmowy, na dyżurze w Ambuvecie jest lekarz weterynarii z 8-letnim doświadczeniem, który pracuje w Ambuvecie od miesiąca oraz kierowca z ambulansem. Nagle dzwoni telefon alarmowy. Czy to klinika dr. Orzechowskiego? Nie jestem lekarzem, osoba dzwoniąca jest zdenerwowana, więc nie tracę czasu na zaprzeczanie, tylko się pytam: w czym mogę pomóc? Otrzymuję informację, że pies „coś połknął”, z odbytu leci mu krew. [/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Właściciele psa próbowali uzyskać pomoc w innych zakładach leczniczych w Wołominie, ale ponieważ nie mają pieniędzy, to nikt nie chce im zaufać, że dopiero 11 grudnia 2009, „po wypłacie” pokryją koszty. Dla mnie taka sytuacja to nic dziwnego. Nie ma żadnych państwowych zakładów leczniczych dla zwierząt. Są tylko i wyłącznie prywatne: gabinety, przychodnie, lecznice i kliniki weterynaryjne. To, czy jakikolwiek weterynarz „skredytuje” leczenie, zależy tylko i wyłącznie od jego dobrej woli i sumienia. Nie ma obowiązku leczyć za darmo.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]To, że ten Klient nie ma pieniędzy, nie ma dla mnie w tym momencie absolutnie żadnego znaczenia, ważny jest tylko zwierzak. [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Zadaję pytanie: czy możecie Państwo przywieść tego psa, czy też mam natychmiast do Was wysłać ambulans? Otrzymuję informację, że psiaka dowiozą przed 21:00. Zapewniam Klienta, że zrobimy absolutnie wszystko, aby pomóc cierpiącemu zwierzakowi. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Natychmiast dzwonię do Ambuvetu, informuję lekarza o sytuacji, uprzedzam, że zaraz zostanie dowieziony psiak i [/FONT][/COLOR][B][COLOR=red][FONT=Verdana]proszę o udzielenie mu wszelkiej niezbędnej pomocy[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Verdana]. Po godzinie 21:00 wyłączam telefon alarmowy (działał on tylko w godzinach pracy Ambuvetu). Mam drugi numer całodobowy. Jeśli lekarz będzie miał jakikolwiek problem to zadzwoni do mnie. Jeśli będzie potrzeba przeprowadzenia natychmiastowej operacji chirurgicznej, w 20-25 minut dowiozę do Ambuvetu mojego głównego lekarza (Kierownika Ambuvetu). [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nikt do mnie nie dzwoni, wiec myślę, sytuacja nie była aż tak krytyczna. W czwartek 3 grudnia 2009 r. przyjeżdżam do Ambuvetu po godzinie 13.00. Na dyżurze jest ten sam lekarz, co wczoraj. Pytam lekarza o tego psiaka. Czego się dowiedziałem? [/FONT][/COLOR]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Psiakowi utknęła w jelicie grubym kość. Lekarz nie wykonał badania RTG, co powinno być jego pierwszym krokiem. Powiedział mi, że „wyczuwał palcami” kość. Przez prawie godzinę jego „pomoc” polegała na tym, że wsadzał psiakowi palec w odbyt i tą metodą próbował wyciągnąć kość. Po godzinie rozłożył bezradnie ręce i powiedział, że nie może pomóc. Zaproponował Klientowi, że możemy odwieść psiaka do Warszawy ambulansem do jakiejś kliniki całodobowej (ambulans i tak wracał do Warszawy). I tak się stało. Zgodnie z poleceniem lekarza, kierowca odwiózł Klientów i ich psiaka do Warszawy do kliniki SGGW, która była zamknięta. Wobec tego przewieziono Klientów i ich psiaka do jednej z prywatnych klinik całodobowych. Ambulans odjechał, a Klienci zostali sami z psem, bez pieniędzy, bez auta w drzwiach kliniki, o której z autopsji wiem, że jeśli nie jest się ich stałym klientem, to bez „kasy” nie ma zmiłuj. [/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Zadałem temu lekarzowi kilka pytań. Dlaczego natychmiast nie zawiadomił kierownika lecznicy? Długo patrzył na mnie cielęcym wzrokiem i odpowiedział – „nie pomyślałem o tym”. Zapytałem, dlaczego natychmiast nie zawiadomił mnie o tej sytuacji? Ponownie długo popatrzył na mnie „nieobecnym wzrokiem” i odpowiedział – „nie pomyślałem o tym”. Odpowiedziałem mu, że jest to zwykłe skur…wo wobec Klienta, pozostawienie go bez pomocy w takiej sytuacji, wywiezienie ich do Warszawy, szczególnie że nie miał pieniędzy i auta oraz pozostawienie ich z psem przed drzwiami kliniki.[/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Lekarz powinien natychmiast zawiadomić mnie oraz kierownika Ambuvetu (bardzo szybko bylibyśmy na miejscu), do czasu naszego przyjazdu powinien przygotować (spremedykować) psa do zabiegu chirurgicznego, który bez jakiegokolwiek problemu mógł przeprowadzić kierownik Ambuvetu. [/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT]
[COLOR=red][FONT=Verdana][B]Jeśli z jakiś powodów kierownik Ambuvetu nie mógłby pomóc lub nie odebrałby telefonu, wtedy sfinansowałbym z prywatnych środków ratowanie tego psa w innym zakładzie leczniczym.[/B][/FONT][/COLOR][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Nic więcej nie powiedziałem i wyszedłem z Ambuvetu. Lekarz był związanym umową o pracę na czas określony. Kodeks pracy nie przewiduje zwolnienia za „kretynizm” lub za „nie pomyślałem o tym”. Nie chcę takiego lekarza w Ambuvecie. Mając 8 lat praktyki, praktycznie nie nadawał się do pracy w jednostce ratunkowej. Oprócz ogólnej wiedzy internistycznej nie posiadał żadnych umiejętności, które są bezwzględnie wymagane w jednostce, jaką był Ambuvet. Jedynym urządzeniem „diagnostycznym”, które potrafił obsługiwać był mikroskop. Pomimo przeszkolenia nie radził sobie z aparatem RTG. Bywały dni, kiedy płonąłem ze wstydu, kiedy nie potrafił zrobić zdjęcia RTG, pomimo, że jest to sprzęt w pełni zautomatyzowany („naciśnij i zapomnij”). Cala pozostała diagnostyka była poza jego możliwościami percepcji (laboratorium, EKG, USG itp.).[/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Podejmuję decyzję o zwolnieniu tego lekarza z pracy (wypowiedzenie umowy o pracę z jednoczesnym zwolnieniem z obowiązku świadczenia pracy i wypłaceniem wynagrodzenia za okres wypowiedzenia). [/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Chcę jednak tą decyzję (przed ogłoszeniem zainteresowanemu) pilnie skonsultować z moim głównym lekarzem (kierownikiem Ambuvetu), lekarzem z ponad 26-letnim doświadczeniem. Lekarzem, z którym od lutego 2009 r. mozolnie „krok po kroku” buduję Ambuvet. Kilkukrotnie do niego dzwonię. Nie odbiera telefonu. Już sam fakt nie odbierania telefonu jest złamaniem zasad, które panowały w Ambuvecie. Choć kierownik Ambuvetu ma dzień wolny, to zawsze musi być pod telefonem w godzinach pracy przychodni. [/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Oddzwania do mnie dopiero po kilku godzinach. Tym razem ja nie odbieram. Bo po co?[/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000]Przez najbliższe trzy dni kierownik będzie pracował w Ambuvecie, a ja razem z nim jako kierowca ambulansu. Będzie czas na podjęcie poważnej rozmowy dot. tego drugiego lekarza. Jego zwolnienie jest i tak przesądzone, ale musimy pilnie zmodyfikować grafik i zmniejszyć godziny pracy Ambuvetu, do czasu znalezienia innego drugiego lekarza.[/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]W piątek 4 grudnia 2009 r. o godz. 7.30 wychodzę z domu. Mam „jak zwykle” odebrać kierownika Ambuvetu z domu i razem mamy jechać do Wołomina na dyżur. Ledwo uruchomiłem silnik samochodu, kiedy dzwoni do mnie kierownik Ambuvetu. Pijackim bełkotem informuje mnie, że on nie może w dniu dzisiejszym pracować oraz że musi ze mną porozmawiać. Ja już w tym momencie wiem, że jest to koniec Ambuvetu. [/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Po dojeździe pod dom lekarza, widzę go siedzącego na murku, spitego do nieprzytomności. Nie może ustać na nogach. Zapraszam go do samochodu. Z trudem udaje mu się wsiąść do auta. Zadaję pytanie: rozumiem Panie Doktorze, że mam jechać do Wołomina i zamknąć Ambuvet. Bełkoce coś pod nosem, że nie, nie ma takiej potrzeby. Że dzwonił do tego drugiego lekarza i tamten przyjdzie za niego na dyżur. Informuje mnie także, że na godzinę 11.00 jest umówiony poważny zabieg chirurgiczny. [/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Pytam: przecież ma Pan świadomość, że ten drugi lekarz nie jest w stanie przeprowadzić tego zabiegu. Informuję kierownika Ambuvetu o wydarzeniach sprzed 2 dni. Bełkoce, że on sobie poradzi z tym zabiegiem. W tym momencie już wiem, że w trybie natychmiastowym, dla dobra klientów i ich zwierząt muszę zamknąć Ambuvet oraz pilnie muszę zawiadomić klientkę, że operacja o godz. 11.00 nie odbędzie się. [/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Cdn.[/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=#000000] [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Janusz Orzechowski[/COLOR][/FONT]
[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

jasna cholera..... toż to woła o pomste do nieba.. Są lekarze weterynarii, którzy poswięcają wszystko,m aby ratować zwierzeta... Niektórzy leczą na kredyt a niektórzy nawet nie chcą pieniędzy kiedy widzą, ze włąściciel zwierzecia jest nie majętny... . osobiscie znam lekarza, który przyjął babkę z jej psiakiem, który potrzebował pilnego leczenia, a pani była bardzoi biedna... On powiedział, zę nie trzeba pieniędzy, ze zrobi to za darmo, ale pani się uparła.... że zwróci.. nawet w ratach.. No to on wpadł na pomysł, ze w takim razie ona niech mu posprząta gabinet i będą obydwoje zadowoleni.... pani była szczęśliwa, ze mogła się odwdzięczyć i on,z ę nie wpędził Pani w gorsze zakłopotanie...
Pan Janusz też jest tego typu człowiekiem, ale jego lekarze.... :shake:.. Niestety wetom odwala jak im kasa uderzy do głowy... zreztą nie tylko wetom odwala.... :rooll:
dziwi mnie tylko fakt, iż do ambuvetu nie ma kolejki lekarzy chętnych na pracę tam....

Link to comment
Share on other sites

Nigdy jeszcze nie spotkałam dobrego weterynarza, w tym sensie ktory by kochał zwierzęta i chciał im pomagać. Dlaczego tacy ludzie idą na weterynarię ? Dlaczego ludzie kochający zwierzęta nie idą na weterynarię . Ja chciałam , dopóki nie zobaczyłam w przyszłej szkole płodów w ostatniej fazie rozwoju , specialnie wyjętych i uśmierconych.

Link to comment
Share on other sites

anna10025 : chciałam iść na weterynarię ale nie pójdę bo nie mogłabym wpychać psiakom tabletek do gardeł ... po prostu nie potrafię przemóc się ... swojemu psiakowi zawsze w kiełbasce przemycałam :D

A Mukol ma potężne łapki czy mi się tylko tak wydaje ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']zajrzyj pod podany wcześniej link do strony "kundel Polski" - tam masz Mukiego siedzącego, biegającego, leżącego - jakiego chcesz[/QUOTE]
Ale ja chciałam zobaczyć jak Muki ładnie i pewnie teraz na łapkach stoi ;)... bo w Kundlu Polskim jak stał, to w bandażach :(...

A jeśli chodzi o sytuację z kundla polskiego... to bardzo, ale to bardzo jest mi żal pana Janusza - musi mu być naprawdę ciężko, że podjął taką, a nie inna decyzję :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Ale ja chciałam zobaczyć jak Muki ładnie i pewnie teraz na łapkach stoi ;)... bo w Kundlu Polskim jak stał, to w bandażach :(...

A jeśli chodzi o sytuację z kundla polskiego... to bardzo, ale to bardzo jest mi żal pana Janusza - musi mu być naprawdę ciężko, że podjął taką, a nie inna decyzję :([/QUOTE]

swietny pomysł był z tym pogotowiem,szkoda ze nie wypaliło to.

Link to comment
Share on other sites

Jezzzu...przeczytałam jednym tchem.
Szok! :o

Też się zastanawiałam że weci, tacy wiecie, krwi i kości,z powołania, nie zgłaszają się do Ambuvetu..:( Taka klinika to jest jedynym ratunkiem dla cierpiącego zwierzaka gdzies tam w polu czy przy drodze.

Link to comment
Share on other sites

zdarzają się tacy ale rzadko. Ja osobiście niestety nie spotkałam (jeśli już, to udało mi się spotkać sympatycznego, delikatnego dla zwierzaka weta). Bardzo zasmuciło mnie to, co przeczytałam nt. Ambuvetu. Mam nadzieję, że jednak się uda reaktywować tę "instytucję". Musi się ktoś znaleźć! To była wspaniała rzecz...

A co do Mukiego to mógłby ktoś wkleić te zdjęcia biegające, siedzące itp? Na stronie kundelpolski nie mogę na nie wejść

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][IMG]http://psilos.pl/images/stories/Ambuwet/Grudzien2009/muki.krakow.8.jpg[/IMG][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana]Leżące :)[/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][IMG]http://psilos.pl/images/stories/Ambuwet/Grudzien2009/muki.krakow.5.jpg[/IMG][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana]Siedzące...[/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][IMG]http://psilos.pl/images/stories/Ambuwet/Grudzien2009/muki.krakow.3.jpg[/IMG][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][IMG]http://psilos.pl/images/stories/Ambuwet/Grudzien2009/muki.krakow.2.jpg[/IMG][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][SIZE=3][COLOR=#000000][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=blue][FONT=Verdana][FONT=Verdana]Stojące :) :) :)[/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się ,że mały Muki znalazł kochający domek i swojego ludzia do kochania
Co do weterynarzy to naprawdę zdarzają się tacy z powołania,ja na swojej drodze miałam przyjemność poznać kogoś takiego.
W moim poprzednim miejscu zamieszkania jest cudowna pani Magda o której opowiadam moim znajomym.
Byłam kiedyś z moim sierściuchem na szczepieniu.Nagle do gabinetu wpada młoda dziewczyna z czteromiesięcznym pitkiem,albo stafkiem na rękach.Dziewczyna zakrwawiona,pies też.Za nią wszedł jakiś osiłek.Okazało się,że piesek biegał po podwórku i nadział się krtanią na jakiś gwóźdź czy drut.Pani Magda od razu wzięła piesa do gabinetu,ale niestety niewiele mogła zrobić,bo nie miała aparatu rendgenowskiego,opatrzyła więc pieska,dała jakiś zastrzyk i powiedziała,że z psiakiem trzeba do najbliższej większej miejscowości,bo tam mogą zrobić zdjęcie,a ona w ciemno boi się ruszyć zwierzaka.Osiłek pomilczał chwilę i przemyślał sprawę,że przecież to trzeba 30 km jechać i za paliwo zapłacić,zdjęcie też kosztuje,no to on ma to gdzieś bo za 400 zł kupi nowego psa.
Jeszcze tak wściekłej Madzi nie widziałam.Podjęła decyzję,że będzie operować szczeniaka w ciemno.Ktos może powiedzieć,że to nieodpowiedzialne,że narażała życie stworzenia.Ja wiem,że ona innego wyjścia nie widziała.Piesek operacje przeżył.Musiał jeszcze pojawić się u pani weterynarz kilka razy na zmianie opatrunków i podawaniu leków.
Teraz mieszkam w innej miejscowości,ale odwiedzając moja mamę zaglądam do pani Magdy z moim futrem,żeby go obejrzała,doradziła.Jeśli ma czas,nie ma innych pacjentów i nie musi robić nic przy Neronie nie bierze ode mnie za wizytę ani złotówki.Choć przecież mogłaby.
Panie Januszu,życzę Panu takich Pań Magd w swojej przychodni.Wierże,że tacy się znajdą.

Link to comment
Share on other sites

przepraszam za off, ale chodzi o pomoc dla maleńkiej przerażonej suczki ze schroniska, która trafiła do płatnego domu tymczasowego....
Bardzo proszę, pomóżmy jej w drodze do prawdziwego domu..... brakuje 215 zł deklaracji stałych .... proszę pomóżcie
Szukamy osób, które mogłyby podjąć się 5-złotowych miesięcznych (lub jednorazowych) wpłat na opłacenie jej pobytu w DT....
[url]http://www.dogomania.pl/threads/172095[/url]

Pozdrawiam serdecznie - z nadzieją, Malwi

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/../../members/98285-ivette3"][B]ślepy, głuchy , Filipek[/B][B][COLOR=Black] prosi o trochę serca..[/COLOR][/B]..
[COLOR=Red]Finał wątku to niechlubny precedens czy szokująca norma na dogo ?[/COLOR]

[U][URL="http://www.dogomania.pl/threads/174239-STARY-A-LEPY-niecaA-kiem-GA-UCHY-Filipek-juA-w-hotelu-odzyskuje-wiarAE-w-czA-owieka"]http://www.dogomania.pl/threads/1742...E-w-czA-owieka[/URL][/U]


[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] Czy jeszcze kiedyś zobaczymy Filipka??? [/URL]

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]Mukuś, Przepraszam za offik o Rudolfiku...

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/178530-maA-y-stary-Rudolf-porzucony-na-mrozie-zaAE-ma-wAE-troba-i-nerki-w-zA-ym-stanie-DOMU"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/1785...ym-stanie-DOMU[/COLOR][/URL]

Znaleziony w Zalesiu Dolnym mały, kilkunastoletni, schorowany staruszek Rudolfik umiera. Potrzebny domek na dożycie...
Wyniki fatalne!!! Wczoraj ogłoszenie w "Metrze" i tragedia: ani jednego telefonu!!!

Proszę, zajrzyjcie! Może kogoś znacie, kto pomoże!!! [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...