Jump to content
Dogomania

Mieleckie schronisko prosi o pomoc!


XWegaX

Recommended Posts

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Murka, moze lepiej Krakow, bardziej kojarzony niz Niepolomice...a przeciez cioteczki Beatka, Irenka sa z Krakowa.

Statystyka adopcji za rok 2007 - wstawiam informacje, zeby wszyscy wiedzieli jak dzialamy :p

[B]1/ styczen - 11 psow

2/ luty - 25 psów i 3 koty

3/marzec - 28 psów i 3koty

4/ kwiecień - 25 psów i 3 koty

5/ maj - 31 psów i 4 koty

6/ czerwiec -28 psów i 4 koty

7/ lipiec - 21 psów i 5 kotów

8/ sierpień - 34 psy i 4 koty

9/ wrzesien - 23 psy i 9 kotów

Razem do konca wrzesnia 226 psow oraz 35 kotow.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie wiem ile zwierzakow zostalo przyjetych do schroniska w tym czasie :shake: Ale pewnie wiecej niz udalo sie wyadoptowac.

Tak wygladaja kacik adopcyjny i ogloszenia w GW
[img]http://img101.imageshack.us/img101/8975/dsc6211ak5.jpg[/img]

[img]http://img101.imageshack.us/img101/8035/dsc6212iw3.jpg[/img]


To jest platne ogloszenie, mamy 50% rabatu, gdyby ktos chcial oglosil jakiegos psiaka, to dam namiary do Pan w GW.
Kolejne dam za 2 tygodnie w wydaniu weekendowym.

[img]http://img101.imageshack.us/img101/5879/dsc6213wz0.jpg[/img]

[img]http://img101.imageshack.us/img101/6582/dsc6214jg1.jpg[/img]

[img]http://img101.imageshack.us/img101/8384/dsc6215av1.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Wizażanki proszą o wybranie kotka/kotki do wirtualnej adopcji. Zwiększymy naszą comiesięczną wpłatę o 20 zł ( czyli będzie 120 zł ). Oczywiście wiemy o symbolice adopcji wirtualnej, ale w razie jakby nasz kotek potrzebował leków czy coś będzie miał " sponsora ". Nie mamy żadnych wymagań. Może być każdy schroniskowy bidak. Czy młodziak czy staruszek.

Link to comment
Share on other sites

Viris,
z wirtualna adopcja kotka moze byc problemem, bo trudno jest np. dac specjalna karme temu wybranemu kotkowi. Ale mozna np. zrobic sterylke dzieki takim wplatom. Proponowalabym charakterystyczna kotke czyli Babunie 2 - "Kotka znaleziona w piwnicy i przywieziona do schroniska wraz z piątką kociąt" :
[img]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/jakbabcia2.jpg[/img]

[img]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/kotkapiwnica2.jpg[/img]


Halciu,
na Twoje pytanie nie znam odpowiedzi....ale zawsze ile razy jestem w schronisku i widze ta ciasnote, te psy zamkniete na malej powierzchni, niektore przez lata, to mam kilka dni z glowy, nie mowiac o bezsennych nocach....im wiecej adopcji, tym wiecej przyjec, zeby dobic do tej liczy 500 :shake: A przeciez pani inspektor od PLW podczas kontroli mowila, ze to schronisko jest przeznaczona na max 280 psow i to jest prawidlowa liczba rowniez wg mnie.

Co do sterylek, to zgadzam sie, ze tylko dzieki wplatom glownie bardzo regularnym Hesi, Alii oraz Wizażanek i wielu, wielu innych dogomaniakow, bylo mozliwe wykonanie tylu zabiegow. Wiele osob adoptuje sterylizowane suczki, bo nie boja sie problemow.

Link to comment
Share on other sites

To my poprosimy tą koteczkę. Nie chcemy ani nie wymagamy specjalnej karmy tylko dla niej. Wiemy że tak się nie da i nie do końca o to chodzi w adopcjach wirtualnych. Jak możesz przekaż zatem że te 20 zł więcej przy kolejnych wpłatach jest na sterylkę tej kotki, a jak będzie już miała sterylkę to coś się dla niej jeszcze wymyśli. Dodatkowo można przecież z wirtualnych " dla kotów" zakupić jakieś witaminy, albo kocie wyposażenie typy drapaki itp.

Link to comment
Share on other sites

Hej, rozmawiałam z GuniaP w sprawie plakatów. Są do odebrania w Rzeszowie. Szukamy dla nich transportu - żadna z nas nie ma jak się wydostac z Mielca :roll:

Ktoś w przyszłym tygodniu będzie na trasie rzeszów - mielec? Są plakaty, chęci, miejsca, gdzie mozna je rozwiesić, tylko one same nóg nei dostaną. Bardzo prosze o odzew

Link to comment
Share on other sites

Kori,
GuniaP miala byc jutro w Mielcu w dawnym WSK, ale nie bedzie. Pozostale tylko przesylka poczta do Mielca. Justynka z Mielca zalatwila rozwieszanie plakatow rowniez przez hufiec ZHP. Dam adres hufca Guni, zeby wyslala plakaty. To moze stamtad je odbierzecie.

Viris, a moze nie bedziesz wplacac co miesiac na koteczke Babunie2, ale raz na kwartal? Wtedy za pierwsza wplate mozna zrobic sterylke, za druga np. szczepienie calej rodzinki. Chyba, ze napisze kierownikowi, ze wplaty beda co miesiac 20,-zl, wiec moze z gory zaplanowac, ze wystarczy i na zabieg i na szczepienia.

Link to comment
Share on other sites

Ta koteczka jak ostatnio byłam (dwa tygodnie temu) miała koci katar (jej dzieciaki również). Mam nadzieję, że zostało to już wyleczone. Ale jeśli nie - to moze za te pieniążki będzie można kupić jakieś lepsze leki.
Ze sterylką byłoby super!
Ona jest bardzo fajniutka - trafiła praktycznie dzika, a teraz daje się głaskać i mruży oczy, ale boi się jeszcze gwałtownych ruchów.
Jest już na miau i na adopcje.org. Właśnie jestem w trakcie robienia jej allegro ;)

Link to comment
Share on other sites

Ulka18. Jaki jest koszt sterylki kotki?

Wolałabym jednak aby były to wpłaty co miesiąc 20 zł, nie ma to po co zalegać na koncie żeby wpłacać co kwartał. A tak to po prostu zamiast 100 zł bym przelewała 120 na kotkę i nasze psiaki.
Gdybym nie zbierała teraz na budę przed zimą to pewnie byłoby na sterylkę ( zależy jaki jest koszt).
Sama nie wiem jak to rozwiązać, jednak ogólnie miałam spore obawy czy podołam dalej w zbieraniu kasy od wizażanek i pilnowaniu wszystkiego związanego z wizażankowymi adopcjami wirtualnymi. Trochę jednak roboty i pilnowania z tym jest, a ja teraz mam sporo na głowie. I muszę sobie to jakoś ułatwiać i wpłata co miesięczna byłaby[U] dla mnie[/U] najdogodniejsza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Kori,
GuniaP miala byc jutro w Mielcu w dawnym WSK, ale nie bedzie. Pozostale tylko przesylka poczta do Mielca. Justynka z Mielca zalatwila rozwieszanie plakatow rowniez przez hufiec ZHP. Dam adres hufca Guni, zeby wyslala plakaty. To moze stamtad je odbierzecie.

Viris, a moze nie bedziesz wplacac co miesiac na koteczke Babunie2, ale raz na kwartal? Wtedy za pierwsza wplate mozna zrobic sterylke, za druga np. szczepienie calej rodzinki. Chyba, ze napisze kierownikowi, ze wplaty beda co miesiac 20,-zl, wiec moze z gory zaplanowac, ze wystarczy i na zabieg i na szczepienia.[/quote]

Dobrze, to odbierzemy je z hufca :cool3: Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Temat: sterylki
Od: [email][email protected][/email]
Data: N Października 14 2007, 8:01 pm
Do: [email][email protected][/email]


[COLOR="Red"][SIZE="4"]Wysterylizowano kolejne trzy suczki: Białą z czarną łatą na głowie była matką z Niska , z wyb.3 tą jasną lekko kremową po dzieciach miała ostatnio robione zdjęcia, i taką rudą również po dzieciach z wyb. tarnobrzeskiego nie miała zdjęc bo jest dzikawa. [/SIZE][/COLOR][/QUOTE] :multi::multi::multi:
Dziekujemy wplacajacym z calego serca :Rose: :Rose: :Rose:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Temat: Srodki
Od: [email][email protected][/email]
Data: Pn Października 15 2007, 7:54 pm
Do: [email][email protected][/email]

[COLOR="Red"][SIZE="4"]Srodki na robaki dotarły do schroniska. Serdeczne dzięki od środy ruszamy z akcją.[/SIZE][/COLOR][/QUOTE]
[img]http://img222.imageshack.us/img222/6605/pb300001ki4.jpg[/img]

[img]http://img207.imageshack.us/img207/5892/pb300002wd4.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Bylam w niedz w sch.Rozmawialam z kierownikiem,mowil ze u stolarza w Dobrzechowie zamowil 20 bud.Sam kupil 3 w sklepie ale zaplacil za nie prawie 1000 zl.Niestety budy sa drogie.Te od stolarza odrobine tansze bo bez marzy ale musi po nie jechac/ok 80 km/Ja u stolarza mam miec wykonane podwojne ale to sie wlecze.Jedna zrobil ale jeszcze 3 nie zrobione.Bud brakuje.Jest duzo lepiej niz rok temu,ale wiele psow ma marne budy.SA jeszcze takie cholerki ktore niszcza ogryzaja na biezaco ,niszcza tez dachy skaczac po nich.Na budy jest potrzeba.Niech w tj ciasnocie maja przynajmniej dobra,ciepla noclegownie.Ulka dzieki za namiar jak stace cierpliwosc do mojego stolarza to pewnie tam skorzystam,ale moj ma dobre ceny.

Link to comment
Share on other sites

To wlasnie niecierpliwosc mnie gubi.Jaknie wylazi stukamjeszczeraz i dlatego podwojne.Przepraszam.Viris czy Ty wybierasz sie do Mielca?Moze pogrzebie za np raz uzywana suknia sylwestrowa na bazarek?niech idzie nawet za 30 zl ale na budy.To mozliwe?Moze jeszcze ktos by sie wlaczyl,jesli potwierdzisz ze to by wyszlo.Pytam ,bo brakuje mi pomyslow a zima strasza,ze ma byc ostra.

Link to comment
Share on other sites

Halcia z wizażankami zaczynamy zbiórkę na budy, jest już koło 200 zł. Dzisiaj jeszcze postaram się zacząć wystawiać bazarki. Jaka suma jest potrzebna na budę, czy kupujemy podwójne dalej czy pojedyńcze? Jak Ty to widzisz? Podam w bazarkach ceny bud na jakie mniej więcej zbieramy. Jak już się uzbiera to będę Ci przelewać kasę żebyś zamawiała ( ja niestety we Włocławku nic nie załatwię). Co do rzeczy na bazarek - mam ich sporo. Niestety nie wybieram się do Mielca. Przynajmniej nie w przeciągu miesiąca. Ogólnie do domu mi daleko a do Mielca niestety jeszcze dalej. Ale jakbyś uzbierała jakąś większą ilość rzeczy to możesz posłać pocztą. Jak w miarę lekkie to do koperty i poleconym za 5 zł, jak nie zmieści się to paczką koło 8 zł. Ale pojedynczej rzeczy nie ma sensu. Ja zaczynam wystawiać dziś albo jutro to co mam. Na pewno uzbiera się trochę kasy. Wystawię to co mogę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...