Jump to content
Dogomania

Mieleckie schronisko prosi o pomoc!


XWegaX

Recommended Posts

Bardzo prosimy o pomoc w ogloszeniach :modla:
Czy jest ktos zarejestrowany na zwierzaki Krakowa? Podobno szczeniaki z krakowskiego azylu szybko znajduja domy, a w Mielcu jest ich tyle i czekaja i czekaja....

[quote]
[B][B]Temat: [/B]różne[/B]
[B][B]Od: [/B][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B]
[B][B]Data: [/B]Śr Października 3 2007, 7:05 am[/B]
[B][B]Do: [/B][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B]

[B][B][SIZE=3][COLOR=green]Czarna ze świetlicy poszła do adopcji[/COLOR][/SIZE].[/B] [SIZE=4][COLOR=red]Wykastrowano 4 kocury oraz wysterylizowano dobermankę i wilczurkę z rzeszowskiego co siedzi z dobermanem.[/COLOR][/SIZE][/B]
[/quote]
[B]Dziekujemy Hesi za wplate na sterylki :Rose:[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ulka,jak robilas obchod z aparatem,czy potrafisz ocenic ile bud jest w bardzo zlym stanie?Czy faktycznie poprawiaja jakies budy?Bo u nas w kraju zawsze zima "zaskakuje" i tego sie boje.Aodrobaczenie tuz przed zima jest ekstra, bo podobno robale na zimnie gorzej sie rozmnazaja.

Link to comment
Share on other sites

Halcia,
widac, ze duzo bud jest z tych 'naszych' czyli w miare nowych, cieplych. Tylko, ze one sa strasznie zakurzone, z niektorych juz papa odlazi, bo psy skacza w kolko na dol i na dach... Trzeba by rolke papy kupic i odremontowac dachy.

Na moje oko jeszcze ze 40% psow, szczegolnie w tych boksach 90-130 maja strasznie stare budy, takie robione w schronisku z desek pojedynczych. Kierownik chce zamowic budy za ta dotacje ze starostwa.
Ja mam tez obiecane jeszcze w tym roku ok. 10 bud.
Na pewno czesc zwierzakow nie bedzie mialo cieplych bud w zimie :shake:


Mysle, ze jednak zima schroniska ich nie zaskoczy, kierownik juz sie martwi. Jak bylam kolo boksu 193 (tam skonczyla mi sie bateria), pan Wojtek przywiozl kolejnego, calego poloneza drzewa. A inni panowie cieli drzewo na kawalki. Jest sporo drewna na opal. To dar od znajomego nadlesnictwa, ktore co roku pomaga schronisku.

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam tablety. Będą w przyszłym tygodniu. Wyślę je do Mielca jakimś kurierem - macie może w tym zakresie jakieś doświadczenie? Jaki kurier ma rozsądne ceny i jest godny polecenia? Pocztą się nie opłaci bo za przesyłkę wartości 2000 zł wybuliłabym jak nie wiem co.

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się że z Włocławka nie ma bezpośredniego do Mielca. To strasznie daleko. Poza tym w autobusie nie dają potwierdzenia na przesyłkę - ani jej nie ubezpieczają. Wolałabym nie podawać paczki za ponad 2000 zł niepewnym dostarczycielem :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Wiem ze Kierownik kiedys mowil ze bardzo przydalo by sie linoleum do uszczelniania dacow bud.Co z tego ze pokazano mi 2 zsypy gdzie byly olbrzymie rolki zakurzonego linoleum jak mialy ze3,5 m.Stalam i cbylam bezradna jak to rabnac i jeszcze przetransportowac.Duze ,dlugie i potwornie ciezkie.Ale apeluje do ludzi z Mielca,moze ktos robi remont i sciaga linoleum?Jesli duze moze Kierownik by wzial,a jesli nieduze kawalki to moze by kogos serce ruszylo i podrzuci to do schroniska?Budy stare sa nieszczelne ,wrecz dziurawe.Pomozcie!Papa,linoleum, deski!!!!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Co z tego ze pokazano mi 2 zsypy gdzie byly olbrzymie rolki zakurzonego linoleum jak mialy ze3,5 m.Stalam i cbylam bezradna jak to rabnac i jeszcze przetransportowac.[/QUOTE]
Halciu, a gdzie bylo to linoleum :crazyeye: Moze jeszcze tam jest i p.kierownik by podjechal i wzial do schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Nie przeczytałam całego wątku, ale widze, że potrzeba leków. Ja leków dla psów nie mam, ale mam dostęp do kroplówek, strzykawek, igieł i wenflonów a także środków opatrunkowych (Różnej wielkości). Z leków to raczej wszystko w ampułkach i tylko takie jak sie podaje w pogotowiu. Czy coś takiego może sie też przydać??? Jeśli tak to poproszę o zamówienie :) Pewnie trzeba zapytać waszego weta co dokładnie i w jakich ilościach by chciał.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Oto wykaz najbardziej używanych leków:

Novibac Puppy DP - szczepionka
Stagloban
Shotapen 250
Clamoxil
Duphalite
Vit C w zawiesinie
Enroxil
Phenytoinum
Oxycort w areozolu
Neomycyna w areozolu
Unidox
Duomox

Nie jest to wykaz wszystkich leków, ale tylko tych, na które schronisko wydaje najwięcej pieniędzy.[/QUOTE]

Zapytam pana kierownika co z tych rzeczy : kroplówek, strzykawek, igieł i wenflonów, środków opatrunkowych (Różnej wielkości) będzie przydatne w schronisku. Na pewno strzykawki i igly do zastrzykow i szczepien.

Link to comment
Share on other sites

Jak chodzi o igły i strzykawki to tak myślałam, że do zastrzyków sie mogą przydać tylko, że ja nie wiem jaka wielkość i grubość. Napiszcie mi dokładnie, żebyście nie dostali rzeczy zupełnie nieprzydatnych. A co do kroplówek to może wet sie zgodzi, że on weźmie od was a da w zamian bez płacenia coś innego. On do lecznicy nie bedzie musiał kupować a wy za cos innego płacić taki handel wymienny ;)

Link to comment
Share on other sites

Graynew, zapytam dokladnie p.kierownika, a on zapyta doktora co jest potrzebne. Dam znac, jak tylko dostane odpowiedz ze schroniska.


Wiadomosc ze schroniska
[QUOTE]Od: [email][email protected][/email]
Data: N Października 7 2007, 11:12 am
Do: [email][email protected][/email]

Pani Agnieszko [SIZE="3"][B][COLOR="Green"]wysterylizowano 2 kotki tj. Pijaczka co ma iść do adopcji oraz tą,której zdjęcia wysłałem oststnio, czarno biała.[/COLOR][COLOR="Red"]Zamówiłem 20 bud od tego Pana z Dobrzechowa takie ładne brązowe.[/B][/SIZE][/COLOR][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[B]Wiesci ze schroniska :multi: Cieszy, ze liczba kocich adopcji wzrosla :p[/B]
[B][QUOTE]
[B]Temat: [/B]Re: wrzesien
[B]Od: [/B][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[B]Data: [/B]Pn Października 8 2007, 8:44 am
[B]Do: [/B][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

[SIZE=4][COLOR=green]We wrześniu poszło do adopcji 23 pieski oraz 9 kotów przeważnie młodych nowoprzyjętych.[/COLOR][/SIZE]
[/QUOTE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Mieliscie racje,zawiadomilam kierownika i linoleum pojechalo do Mielca.Kierownik pobuszowal sobie w klamotach z poprzedniego biura meza,pobral sobie to co mu sie przyda ,linoleum tez,ijeszcze podjechalismy pod zsyp ,gdzie mialam namiar i tez zostalo wziete linoleum>Ciesze si z zamowiomych bud,ale w koncu nie wiem ,sa zamowione w Dobrzechowie????Tam gosc robi ocieplane St.2 cm ale lepsze to niz nie ocieplane.Kierownik mowil. ze tam gdzie zamawia Aga a ztego co wiem tam nie robili ocieplen.Ulka,posredniczysz w zamawianiu?Gdzie w koncu?Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Halciu,
ja zamawialam takie jasne podwojne budy w Debicy. Za 150 zl podwojna buda z grubych desek bez ocieplenia.

Te, ktore zamowil kierownik teraz w Dobrzechowie pod Rzeszowem, sa z kontaktu od mojej znajomej, sponsorskiej firmy, te ciemnobrazowe z tzw. polowek, ocieplane, z odsuwanym dachem umozliwiajacym wysprzatanie.

Ciesze sie z tego linoleum. Kierownik chyba sie cieszy jeszcze bardziej :multi:

Link to comment
Share on other sites

Wykladziny Kierownik ma na tyle,z tego co wiem,bo tam w klamociarni tez byla i nie bral.Linoleum to olbrzymie tez zniknelo ale byly resztki i spory chyba kawalek z tzw klamociarni.Ale to nie znaczy ze jeszcze by sie nie przydalo.Ula,nie znasz czasem cen z Dobrzechowa?Czy kierownik sam po nie bedzie jechal?Wkurza mnie nieslownosc mojego stolarza/no i nie pada!/a z drugiej strony przekonuje cena.Do cierpliwych to ja nie naleze.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, odebrałam tabletki. I teraz męczę się z kurierem. Chyba wyślę to UPS mają w miarę ceny. Pocztex jest porąbany i muszę im sama dostarczyć przesyłkę, kupić ich opakowanie itp. Jakaś paranoja. Mam nadzieję że w 50 zł się zmieszczę, bo nie będę miała co jeść. Chciałabym osobiście zawieść tabletki do Mielca - ale taka możliwość jest dopiero za miesiąc. A to nie ma sensu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...