Jump to content
Dogomania

WYŻEŁEK ze schroniska w Mielcu - Bruno odszedł za TM [*]


Murka

Recommended Posts

  • Replies 512
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Brunciowi wraca apetyt i kondycja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cunao:
Od dwóch dni pałaszuje, jak na łyżwa przystało :sabber:.
Nawet trochę się już zaokrąglił (to efekt wcześniejszego wmuszania z rączki cielęcinki) i żebra nie wystają mu tak bardzo.
Rano- 4 białka z jajeczek, 3 kabanosy.
Po południu- jogut ze zbożami i trzema garściami groszku ptysiowego.
Wieczorkiem- 80 dag surowej cielęciny z małą puszką marchewki z jabłuszkiem i ryżem.
Beka jak stary, po piwie i widać wreszcie, że jest dobrze najedzony:popcorn:.
Zalicza już całą łączkę z życiem i nie wraca do domu człapiąc na końcówce.
Widać już znaczącą poprawę i efekty intensywnego leczenia.
Wczoraj miał poświstujący oddech- domowe konsylium i okazało się, że... nosowy. Zaaplikowałem nawilżające krople do nosa w spreyu raz:scared:. Nie był początkowo zadowolony, ale jak poczuł ulgę, to drugi raz był już z ochotą:cool2:.
Cóż! geriatria w domu, ale jest całkiem fajnie! Jak to ze staruszkiem!!!

Link to comment
Share on other sites

Niestety 9 godz. temu stan Bruna gwałtownie się pogorszył.
Wystąpiła niewydolność krążeniowo- oddechowa.
Bruno walczy, my robimy, co można w takiej sytuacji.
4 godz. temu wyszedł z agonii, ale nie jest dobrze- srduszko mu wali jak oszalałe, oddech szalony również, psiak zupełnie bez sił. Leki pomagają w dziesięciu procentach. Siedzę przy nim dokąd starczy mi sił i jasnego umysłu, potem Panciowa mnie zmieni. Bruno nie chce spać, jakby chciał nacieszyć się każdą chwilą i te oczy wpatrzone we mnie. Dałem mu coś na spanie. Musi odpocząć. Jego męczy nawet parę kroków i nasila duszność. Właśnie zasnął. Oddycha jakby wolniej, ale i tak zbyt szybko. Już było tak dobrze i jego organizm załamał się w mgnieniu oka. Wiem doskonale, że nie ma lekarstwa na starość, ale nie mogę się pogodzić z tym, że to już miałby być koniec tej historii, bezimiennego niegdyś, wyżła z boksu 156 mieleckiego schronu.
Wszystkie Ciocie, Wójkowie i czworołapy, a w szczególności Agusia- Korusia oraz wszystkie myśliwce trzymajcie kciuki, ściskajcie łapki za Bruncia, najcudowniejszego przyjaciela, psiaka- wyżła, który pokochał nas tak, jak my jego.

[IMG]http://klempa.info/Files/Photos/Bruno_i_Rudolf/DSCN0264_edited.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

MOCNO MOCNO trzymam kciuki a moje cztery lapki razy 5 tez....wirtualnie i realnie.

Bruncio jest bardzo nam bliski i mam nadzieje ze bedzie swiecil przykladem Dropkowi, mlodszemu ciut niekrzesanemu koledze.

Wyzelkowe dyzury wsparcia podjete.Trzymajcie sie cieplutko i MOCNO.
Piszcie...ja caly czas czuwam, i staram sie wyslac choc troszke energii.

Link to comment
Share on other sites

W imieniu Bruncia bardzo dziękuję za wsparcie!!!
Po dwunastu godzinach troszkę zwolniło mu się serduszko, ale niewiele. Nie mogę przesadzić z dawkami leków, bo dojdzie do zatrzymania serca.
Reasumując(i bez EKG) widzę, że Bruno ma zawał serca.
Teraz przydałby mi się sprzęt z oddziału intensywnej terapii.
Bruncio się trzyma. Śpi, ale chwilami przebudza się na kilka sekund i po sprawdzeniu, że jestem zasypia ponownie.
Właśnie słuchałem przed chwilą jego serca- zwolniło się wyraźnie!!! Wreszcie!!!
Oddech ma jeszcze przyśpieszony, ale serce jest najważniejsze.
Teraz tlenoterapia, czyli okno na oścież i mój polar na Bruncia, i za godzinę zobaczymy efekty.

Link to comment
Share on other sites

Bruncio ładnie pospał, ale wielkiej poprawy nie ma. Taka huśtawka w kształcie sinusoidy, co parę godzin. Nic go nie boli, tylko ciężko mu się oddycha. Duszność sercowa. Robi parę kroków i zaraz kładzie się, żeby odpocząć, ale ciągnie go na łączkę mimo wszystko, choć nie ma siły do niej dojść. Taki jest słaby. Gdyby można było dać mu nowe serce...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...