Jump to content
Dogomania

Kolusia i Red łobuziak z nową kaczką :)


MagdaNS

Recommended Posts

Madziu nawet nie wiesz ile nas tutaj jest, które dostają od życia duuuuuużoooo kopów i ile nas tutaj, które mają takich a nie innych TZ-tów. Ile ja się nasłuchałam................ książkę można by napisać, ale pokazałam mu jedno, że nie zabije we mnie miłości do zwierząt. I niech się nie podoba teściom, mężowi, sąsiadom, znajomym to, że pomagam zwierzakom, a ja mam to głęboko w d..........
Madziu chociaż słowem, ale chcę Cię wesprzeć. Trzymaj się kobieto.

Link to comment
Share on other sites

[B]Basiu[/B] dobre słowo w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia. U nas godzinę temu rozpętała się burza, piorun tak uderzył blisko nas, że huk omal nie ogłuszył. To cud, że Marta się nie obudziła. Siedziałam dobre pół godziny u Reda, on się biedny tak boi burzy, że szok. Telepał się ze strachu, biedaczysko. Teraz już tylko leje, więc już go zostawiłam schowanego w jego domku i biorę się za ubieranie do pracy.Jestem totalnie nie do życia, a dzisiaj taki ciężki dzień... Ciekawe jak tam Kolusia po nocy z Lenonem, Kasia na pewno coś potem napisze. No i muszę dziś ustalić warunki pobytu w Brzyściu.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Panią Asią i z naszą Kaskadaffik. Kolusia podobno się zadomowiła, Lenon już jej nie dokucza, a nawet się cieszy z towarzystwa.
Pani Asia będzie mi liczyła za Kolusię po stawkach dogomaniackich czyli 300 zł miesięcznie i karma.
Moje biedne psie dziecko...

Link to comment
Share on other sites

Magda - dopiero dotarłam i zamarłam... Bardzo, bardzo Tobie współczuję. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.
Zrobiłaś kawał dobrej roboty! A takiego TZa to bym (nie powiem co zrobiła, bo za niecenzuralne słownictwo mogą mnie zbanować). Nie daj mu się. Tak jak dziewczyny pisały - musisz być twarda.

Postaram się napisać tekst specjalnie dla Kolusi. Jak będą dwa od Eloise i ode mnie to zawsze można na różnych portalach różne teksty zamieszczać.

A jak u Ciebie z finansami w tej sytuacji? TZ pewnie nie poczuwa się do opłacenia hotelu?

Link to comment
Share on other sites

[B]Ra_dunia [/B]TZ by mnie zabił, jakby się dowiedział, że ja będę płacić za hotel. On myśli. że ona pojechała z powrotem do schroniska. Jak większość TZów nie ma bladego pojęcia o dogomanii i o tym, co się tu dzieje :). I był bardzo zdziwiony, że taka ładna i młoda dziewczyna jak nasza Kaskadaffik pracuje z bezdomnymi psami :) A nasza Kaskadaffik jest naprawdę fantastyczna i wspaniała i to nie tylko z powodu urody, ale przede wszystkim kochanego wrażliwego i wielkiego serduszka :).
Miałam uskładane trochę pieniędzy na czarną godzinę, niewiele, ale zawsze coś. No i czarna godzina nadeszła...
Dziękuję Kochana, że zrobisz tekst dla Kolusi, jak będą dwa to faktycznie będzie łatwiej, będzie można je w razie czego podmieniać. Pani Asia obiecała dalej pracować z Kolusią, zresztą do "normalności" niewiele jej brakuje, teraz może być gorzej, bo zabraknie stabilizacji.
Karmę już zamówiłam, taką jak panienka do tej pory jadła czyli Arion Premium Senior, myślę że na środę będzie już w hoteliku.

Link to comment
Share on other sites

No ładne rzeczy, cioteczki mi się z pracy wykruszają ;). Myślę że tak naprawdę przydałyby się dwa teksty, długi i krótki. Może [B]eloise [/B]napiszesz taki krótszy?
Powiem Wam, że ja zawsze miałam dar do pisania, ale odnośnie własnego psiaka nie potrafię jednego zdania sklecić, żeby było sensownie i zaraz beczę....

Link to comment
Share on other sites

czy Kolusia jest wysterylizowana? jesli nie- wyrzucić z tekstu ;)

Kolusia to psia arystokratka. Nie zje byle czego, lubi gotowane mięsko z ryżem, byle bez marchewki, nie załatwia psich potrzeb na swoim terenie, koniecznie musi wyjść na zewnątrz, nie bawi się jak inne psy zwyczajnymi zabawkami, lubi za to kopać dziury i polować na krety. Kolusia lubi siadać w podniesioną głową i obserwować świat. Wygląda wtedy nieziemsko- zamyślona śliczna sunia.
Na smyczy chodzi jak pies po szkoleniu, choć nie wiemy, czy ktoś ją kiedyś szkolił. Kolusia jest psem ze schroniska, o nieznanej przeszłości. Przez ostatnich kilka miesięcy mieszkała w domu, który wiele ja nauczył-przypomniał jej, że człowiek jest dobry a nie tylko pożyteczny. Nie tylko nakarmi ale i podrapie za uchem, przytuli w czasie burzy, nie da zmoknąć w czasie deszczu. Los jednak nie pozwolił, aby ten dom stał się stałą przystanią dla Kolusi. Dlatego dziś szukamy dla tej wrażliwej i uroczej psiny nowego, bardzo cierpliwego i odpowiedzialnego domu. Domu, który będzie gotowy na początkowe trudności i chętny aby je przezwyciężać.
Kolusia ma około 8 lat, jest zaszczepiona, wysterylizowana, regularnie odrobaczana i zabezpieczana przeciw pchłom i kleszczom.
Jeżeli możesz dać Kolusi kochający i cierpliwy dom na zawsze prosimy o kontakt:

Link to comment
Share on other sites

Kolusia ma się dobrze, Lennon powoli pauzuje :) Pokazał, ze On rządzi i już jest ok. Zaczyna zaczepiać Kolusię do zabawy, Ona nawet kilka razy wyszla z budki, widziałam jak podglądałam przez okno ;)
Je pięknie, mieszany Arion i łyżka tej puszki Madzia od Ciebie.
Noi stawik zrobił robotę, co wychodzimy to jest wskok do wody :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Kaskadaffik, bardzo dziękuje za informacje :) [/B]
Kolusia też uwielbia biegać i ganiać się tak jak Red na ostatnim filmiku, tylko nigdy nie udało mi się tego sfilmować. Kolusia często zaczepiała Reda, żeby się z nią bawił w ganianego, ale on jest krótkodystansowiec :)
No i Kolusia uwielbia się kąpać, jak stan naszej rzeczy bywa nieco wyższy, to troszkę pływa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaNS'][B]Ra_dunia [/B]
Jak większość TZów nie ma bladego pojęcia o dogomanii i o tym, co się tu dzieje :). I był bardzo zdziwiony, że taka ładna i młoda dziewczyna jak nasza Kaskadaffik pracuje z bezdomnymi psami :) A nasza Kaskadaffik jest naprawdę fantastyczna i wspaniała i to nie tylko z powodu urody, ale przede wszystkim kochanego wrażliwego i wielkiego serduszka :).
[/QUOTE]

Wcale nie taka młoda !!!!!!!! Dowód mam ;) i proszę nie wypisywac mi tutaj takich rzeczy, bo się czerwienię !!!

Zapomniałąm dodać, że Kolusia załatwia się pięknie na spacerkach, wogóle nie brudzi wewnątrz :)

Link to comment
Share on other sites

Martusia ma 3,5 roku... Dziś pierwszy dzień, gdzie udało się ją tak zagadać i zabawić, że nie pytała o Kolusię. Ale nie ma się co łudzić, będzie jeszcze pytać i płakać... Ja staram się być twarda, przynajmniej na zewnątrz :).
Dziękuję Wam za wsparcie, naprawdę bardzo dziękuję, nawet nie wiecie, jak ja się bałam, co będzie dalej.... Teraz boję się trochę mniej i mam nadzieję, że Kolusia szybko znajdzie dobry domek.

Link to comment
Share on other sites

Spoza krat schroniska z lękiem patrzyła na świat. Był ogromny i przerażający. Nigdy nie podarował jej niczego dobrego. Tylko samotność, cierpienie i głód.
Nie wierzyła, że jeszcze kiedyś los może się odmienić i dostanie szansę na dom.
Ona - piękna, młoda, przerażona Kolusia.
A jednak, wbrew zwątpieniu nadeszła cudowna chwila, gdy kraty boksu zostały otwarte i Kolusia trafiła do własnego domu.
Powoli, krok po kroku zaczęła otwierać się na świat. Determinacja jej opiekunki sprawiła, że z przerażonej suni chowającej się w najciemniejszych kątach ogrodu Kolusia zamieniła się, w co prawda przestraszoną, ale jednak radosną psinę.
Ogonek coraz częściej wędrował do góry. Nawet chodzenie na smyczy przestało być przerażające.
Niestety entuzjazmu opiekunki nie podzielali jej najbliżsi... Wycofany pies, który nie jest ideałem niczym Szarik z Czterech Pancernych, zaczął budzić niechęć i rozdrażnienie.
Pewnego dnia cały świat Kolusi i jej opiekunki runął. Sunia z nieznanych powodów zaatakowała kury sąsiada. Niestety część z nich zagryzła. Musiała natychmiast opuścić miejsce, które do tej pory było jej domem... Nie pomogły błagania ani łzy. Decyzja była nieodwołalna.
Teraz przepiękna Kolusia przebywa w hoteliku dla psów. Na szczęście nie wróciła do schroniska.
Jest zdezorientowana zaistniałą sytuacją, ale mimo wszystko ma nadzieję, że skoro los uśmiechnął się do niej raz, to i teraz nie zostawi jej w potrzebie.
Dla Kolusi szukamy odpowiedzialnego, bezpiecznego i kochającego domu (bez kur ;) ). Domu, który były już tym jedynym na zawsze...


Przepraszam, że dopiero dzisiaj, ale wczoraj miałam totalną pustkę w głowie.
Komentarze, uwagi, sugestie jak zwykle bardzo pożądane.

Link to comment
Share on other sites

Ulka - ponoć od nadmiaru głowa nie boli ;) My u Tolka na przykład też mamy parę tekstów i wystawiamy na zmianę - bo może któryś chwyci.

Właśnie też sobie pomyślałam, że kiedyś muszę stworzyć osobny folder z tekstami, bo póki co tak się po różnych wątkach plączą...

Link to comment
Share on other sites

[B]Ra_dunia[/B] wielkie dzięki :Rose:
Ja chyba zaraz zrobię mix z tych dwóch :) chociaż nie wiem, czy wtedy nie wyjdzie za długi, ale zaraz się zastanowię, coś wymyślę i wrzucę. W każdym z nich jest sama prawda, u eloise bardzo optymistyczna wersja, w Ra_duni bardzo pesymistyczna i smutna, ale wszystko to prawda... Bo Kolusia to wiele radości i wiele obowiązków, cierpliwości i miłości :)

[B]edit:[/B] jednak nie będę nic zmieniać, bo każdy tekst jest spójną całością. Myślę że do Allegro lepiej dać tekst Ra_duni, tam trafiają różni ludzie, także nie-dogomaniacy, więc lepiej niech się wystraszą niż zwrócą psa ...
A na portale gdzie zaglądają głównie psiarze dałabym tekst eloise.
Co o tym sądzicie?

[B]Ra_dunia[/B] nawet nie wiesz jak trafiłaś z tym Szarikiem :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam smutnych o wydarzeniach ostatnich dni....
Rozumiem ból i smutek i Magdy i Kolusi.
Tak czasami bywa, ze pomimo naszych staran i wlozonego serca - nagle wszystko legnie w gruzach.
Magda - współczuję sytuacji, mam nadzieje, ze łzy chociaz troche złagodzą Twój żal.
Ale trzeba tez zyc dalej - Kolusia potrzebuje nadal i serca i intensywnie poszukiwanego domu.
Mam nadzieję, ze wszystko sie uda.
Tak czytam i wydaje mi sie, ze sunia potrzebuje podobnego domu, jakiego szukamy dla naszej zamojskiej Kawy, ktora jest u Murki - z kobietami, spokojnego i cierpliwego, który da zcas suniom po przejsciach.
Czy takie się znajdą....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...