Jump to content
Dogomania

Ceny psów rasowych - za drogie? a może... za tanie?!


pamela

czy psy rasowe kosztują  

555 members have voted

  1. 1. czy psy rasowe kosztują



Recommended Posts

"Jeżeli ktoś bardzo chce miec psa,może odkładać co miesiąc tyle, ile kosztuje jego utrzymanie (100 - 200 zł), i za rok sie uzbiera.
Jeżeli nie ma z czego odłożyć,to jakim cudem znajdzie się potem kasa na utrzymanie zwierzaka? A ewentualne choroby czy wypadki to często wydatek przekraczający cenę psa. O tym też trzeba pamiętać i mieć coś na czarną godzinę."

Eeee.. no... to juz lekka przesada... :lol: z tymi 4 tysiącami. :lol:
Pies powinien być "dobrem luksusowym" ale to tylko takie nasze rojenia.

Osobiście znam domy w ktorych ludziom się nie przelewa - natomiast prędzej nie dojedzą, niż nie dadzą jeść psu - albo nie zapewnią mu nalezytej opieki weterynaryjnej... i co, takim dokładac od razu na starcie utratę ogromnej kwoty pieniędzy za... powiedzmy sobie szczerze - rosyjską ruletkę - bo albo pies ktory tyle kosztuje jest z założenia psiskiem super-zdrowym i na dodatek pewnym championem, czy to sportu, czy wystaw - i to oczywiście nierealne - albo... no wlasnie, albo w przypadku pojawienia się problemów hodowca te kłopoty z nabywcą dzieli.
:cool1:
W Polsce, na razie, nie dzieli - tylko przestaje odbierać telefony od nabywcy.
:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Berek - czytaj dokładnie:mad: .Napisałam o[B] wszystkich[/B] psach.Champion czy kundel,zdrowy czy chorowity,duzy czy mały. Obojętne.Gdyby każdy pies kosztował przynajmniej 4 tys to już znacznie mniej byłoby psich nieszczęść.
A co, rojenia tez ludzka rzecz:eviltong: .
[SIZE=1]A z tymi wypadkami i chorobami to z autopsji i obserwacji cos mogę opowiedzieć.......[/SIZE]
[SIZE=1][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Och, Puli, gdyby to było takie proste... :shake:

Mogę Ci od razu podać sporo przykladów psów za 3 - 4 tys. złotych ktore są w swoich domach (a nieraz wręcz "pałacach") traktowane jak szmaty.

Mogę tylko bezsilnie patrzeć na marnowanie potencjalu psiej miłości i werności. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Chłop na łańcuch by nie kupił, prawda... ale... naprawdę, są rózne rodzaje okrucieństwa - i takie wynikające z niewiedzy i prymitywizmu, i takie bardziej, hmmm, "wyrafinowane".
:-(

I zapewniam Cię że znam sporo przypadków kupowania bardzo drogich psów jako zabawek dla dzieci. Lub dla żony. Albo... dla siebie...

NIe do końca sie zgadzam że pozbawianie uboższej części społeczeństwa możliwości kupienia sobie pieska cokolwiek by rozwiązało.

No, ale to i tak takie sobie nasze bajania; jest to totalnie nierealistyczne (i powiem, po moich doświadczeniach - na szczęście! :evil_lol: ).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nesuniaaa']No tak, ale zobaczcie jaką radoche mieliby pseudohodowcy. Taki szczeniaczek za 4 tys to już ładny zarobek.. Pewnie zrobili by jeszcze promocje na 2 tys to szczeniaczki by się rozchodziły jak ciepłe bułeczki.. Wszystko ma swoje plusy i minusy...[/quote]


No jakby sie za to zabrac dobrze i zrobic kompleksowo takze od strony prawnej, to by sie okazało, ze pseudohodowcy nie maja racji bytu.

Gdyby nakazac sterylizacje zwierzat bez rodowodu.
Gdyby ZKwP zalecał sterylizacje szczeniąt sprzedawanych jako pety ( chociazby tych które juz w metryke maja wpisane "niehodowlany z powodu wady takiej czy śmakiej)
Gdyby naprawde psy były solidnie ewidencjonowane i rejestrowane jak samochody.
Gdyby na podstawie tej ewidencji możliwa była obowiązkowa sterylizacja zwierzat bez metryk/rodowodów, a najlepiej wszystkich tych które nie sa zarejestrowane w ZKwP.
Gdyby od włascicieli wymagano zdawania egzaminów z obsługi psa ( jak w niemczech chcociazby).
Gdyby rzeczywiscie te niesterylizowane psy kosztowały solidne pieniadze, gdyby...
Gdyby...

Pomysły mozna mnozyc do woli, problem w tym, ze zamiast zajac sie takimi sprawami, nasze rządy, sejmy i senaty zajmuja sie wymyslonymi przez samych siebie aferami, łapówkami itp, a jak juz zejdą na tematy psie, to potrafia tylko aktualizowac liste ras uznanych za niebezpieczne i wymyslac pierdoły typu kaganiec na kazdej psiej mordce..

I oczywiscie Berek, zgadzam sie też z Tobą, jest mnóstwo psów kupionych za duze pieniądze do ozdoby/zabawy/szpanu które maja w zyciu zle, ale moze gdyby psów było coraz mniej, i by takiego kupic trzebaby sie solidnie nad tym napracowac, to moze by sie i takie sytuacje zdarzały mniej często..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Gdyby nakazac sterylizacje zwierzat bez rodowodu.[/quote]
Troche to niepowazne..
[quote name='karenina']Gdyby ZKwP zalecał sterylizacje szczeniąt sprzedawanych jako pety ( chociazby tych które juz w metryke maja wpisane "niehodowlany z powodu wady takiej czy śmakiej)
Gdyby naprawde psy były solidnie ewidencjonowane i rejestrowane jak samochody..[/quote]
Z tym sie zgadzam. W ogole ZK powinien miec wieksza kontrole nad hodowlami. Dlaczego np. nie zrobia zapisu w regulaminie o mozliwosci wyrywkowej kontroli hodowli i obowiazkowej umowie sprzedazy?
Tak. Psy powinny byc ewidencjonowane. Zeby nabywca musial troche pochodzic i zarejestrowac psa, a jak mu zginie to wyrejestrowac. I zeby wiazaly sie z tym oplaty. Wychodzi na to, ze samochody sa lepiej traktowane..
[quote name='karenina']Gdyby na podstawie tej ewidencji możliwa była obowiązkowa sterylizacja zwierzat bez metryk/rodowodów, a najlepiej wszystkich tych które nie sa zarejestrowane w ZKwP.[/quote]
Tylko przypomne.. Nie mozna nakazac ludziom nalezenia do jakiegos zwiazku. To tak jakbys kazala wszystkim zalozyc sobie telefon w TPSA.
[quote name='karenina']Gdyby od włascicieli wymagano zdawania egzaminów z obsługi psa ( jak w niemczech chcociazby).[/quote]
Powiem tak: KAZDY pies powinien przejsc przynajmniej kurs PT. To by wystarczylo. Ludzie zanim wzieliby psa, to by sie zastanowili czy im sie chce przez to wszystko przechodzic i czy maja tyle czasu.

Psy rasowe powinny byc drogie. Jesli bylyby tanie to schroniska zapelnilyby sie psami rodowodowymi. Te 1000zl za psa z metryka to powinno byc minimum. Tyle jest w stanie uzbierac kazdy w ciagu roku. Jesli nie, to znaczy ze nie da rady utrzymac psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

ja uwazam, ze ceny psow rasowych(tych, ktorymi ja sie interesuje, bo nie znam cen wszystkich) sa ok. sama mam 'zamowiona' suczke doga niemieckiego i zaczynam juz zbierac zeby mi na nia starczylo(bo do ceny psiaka dochodzi wyprawka), i znalazlam pewna hodowle, mam kontakt z psami i wlascicielka, z psem chce jezdzic na wystawy, aczkolwiek nie wiem czy nie zmienie zdania, a co do losu psow, to zadnymi nakazami, zakazami nic nie zmienimy(to tak jak z cieciem uszu, nielegalne, a niektorzy zamieszczaja nawet zdjecia psow z bandazami, o tych z cietymi nie mowie), a co do ceny, to pety mozna juz za ok 1000 z kupic, a dogi np. szare za 800, to duzo? jesli dog z pseudohodowli kosztuje 500-700? i nie wiadomo nigdy do konca czy tp dog. a co do listy ras agresywnych i wysilkow naszego rzadu, to ktos chcial doga niemieckiego wpisac na liste pso AGRESYWNYCH!!! widzial ktos agresywnego doga? to sa przeciez takie pieszczochy, wiec jak mozemy wymagac, zeby rzad tworzyl raconalnie prawo dotyczace zwierzat... absur...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Myślę,że jeśli komuś bardzo zależy na psiaku..to zapłaci za nigo wysoką cenę..Bo wychodzę z założenia,że drogie jest jeszcze droższe i każdy będzie bardziej szanować swojego nowego psiaka...tzn.nie zrozumcie mnie źle..:razz: ....ale przynajmniej droogiego psa nie wyrzucą na ulicę-tak myślę:razz: ..

Link to comment
Share on other sites

Prosze, nigdy nie mów/ nie pisz "jork" i to ejszcze przez j ja straaasznie tego nie lubie, tak jak np. na ratlerka wołają syrenka :/ to nie jest Jork a York jak już a pełna nazwa to yorkshire terrier są nawet ludzie, którzy nei wiedzą ze yorkshire to terrierki , p. moja kuzynka mówi ze ma yorka zmieszanego z terrierem, a ja na to: A York to niby co jak nie terrier, no i ją zatkało, bo w sumie nawet nie wie, co ma!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juszes']Prosze, nigdy nie mów/ nie pisz "jork" i to ejszcze przez j ja straaasznie tego nie lubie, tak jak np. na ratlerka wołają syrenka :/ to nie jest Jork a York jak już a pełna nazwa to yorkshire terrier są nawet ludzie, którzy nei wiedzą ze yorkshire to terrierki , p. moja kuzynka mówi ze ma yorka zmieszanego z terrierem, a ja na to: A York to niby co jak nie terrier, no i ją zatkało, bo w sumie nawet nie wie, co ma!![/quote]

napisalas ze by nie mowil "jork" to ma mowic "york" ?? no bo pisze sie York no to rozumiem... a mowi sie chyba jork no nie?
ps ja to nie mowie ze zloscia czy czyms takim :) tylko pytam :D:D
a co do ankiety to w sam raz...... :p

Link to comment
Share on other sites

mówi się "jork" ale ogólnie to mnie denerwuje, pytają sie jaka to rasa? I niedość ze jest to jakaś podrubka zmieszana ze sznaucerem bez rodowodu, to nie "JORK" a nawet nie zna pelnej nazwy swojego psa o to chodzi :) I to ejst naprawde głupie, bo ludzie sami nei wiedzą jakie psy trzymają! albo pytam sie raz kobiety co miala takiego fajnego pieska, jaka rsa a ona: terier. no to dużo mi to mówi :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']A ja powiem tak.Psy powinny być bardzo drogie. Wszystkie psy!
Marzą mi się puste schroniska i psy w cenie 4-10 tys. Wszystkie chipowane i rejestrowane jak samochody. I dla przyszłego własciciela kurs obsługi psa i egzamin jak na prawo jazdy. I obowiązek szkolenia i ubezpieczenia. Ale to tylko takie marzenia....
Jeżeli ktoś bardzo chce miec psa,może odkładać co miesiąc tyle, ile kosztuje jego utrzymanie (100 - 200 zł), i za rok sie uzbiera.
Jeżeli nie ma z czego odłożyć,to jakim cudem znajdzie się potem kasa na utrzymanie zwierzaka? A ewentualne choroby czy wypadki to często wydatek przekraczający cenę psa. O tym też trzeba pamiętać i mieć coś na czarną godzinę.[/quote]

I znów kolejny wątek i wypowiedz Puli z którą zgadzam się w 100%,
cieszy mnie to że są osoby które myślą tak samo jak ja:multi:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...