Jump to content
Dogomania

Kropa

Members
  • Posts

    90
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Kropa

  1. Co do ustępowania miejsca, to ja się młodzieży nie dziwię, bo oni nie wiedzą o co chodzi, patrzą na starszych, którzy zachowują się pod tym względem skandalicznie. Z młodym można się jeszcze jakoś dogadać, popyskują trochę, żeby wyjść z twarzą, zdziwią, ale ustąpią i może czegoś nauczą. Z panią po 50-nie wygrasz. Ja też stałam w kolejkach (jak musiałam) i jeśli sporadycznie ktoś mi ustapił, to były to zazwyczaj młode kobiety, które też niedawno były w ciąży. A ustępowały, bo im nikt nie ustępował i one wiedzą jak to jest. Generalnie zauważyłam, że nawet jak kobieta w ciąży stoi i o nic nie prosi, to i tak wzbudza jakąś wrogość u współkolejkowiczów, taki dyskomfort, że taka tu stoi zamiast w domu siedzieć ("niech męża przyśle", "jak sobie zrobiła, to ma") i może jeszcze wypadałoby ustąpić, ale jak to kotoś kiedyś rzucił za mimi plecami "PRZYWILEJE SIĘ SKOŃCZYŁY RAZEM Z KOMUNIZMEM". Generalnie unikałam kolejek sklepowych, ale nie wszędzie się dało (apteka, poczta, przychodnia), Kiedyś w aptece (czyli w miejscu, gdzie kupuje się towary pierwszej potrzeby) jakaś emerytka ostro zaprotestowała jak ktoś zaproponował mi zakupy poza kolejnoscią. Zaznaczam, że miejsca siedzące zajęte były przez panie ok. 60-tki. Ja stałam, a ostatnie miesiące mojej ciąży przypadały na upalne lato, więc nie miałabym nic przeciwko, gdyby ktoś mi ustąpił, ale sama nie chciałam prosić. Jak jeszcze kiedyś usłyszę, że ciąża to nie choroba, to chyba komuś przywalę. To samo na poczcie (trzeba było wysyłać zwolnienia do pracy) i w przychodni. Na szczęście nie musiałam jeździć autobusami. Moja koleżanka (w zaawansowanej ciąży) w autobusie właśnie usłyszała od siedzącej młodej emerytki tekst, który jest dla mnie hitem sezonu: "KOCHANIEŃKA, TERAZ SIĘ KOBIETOM W CIĄŻY NIE USTĘPUJE, BO TO NIEMODNE". Koleżanka zakomunikowała mi, że już nigdy, żadnej "starej babie" miejsca nie ustąpi, najwyżej powie, że to niemodne. I ja ją rozumiem.
  2. Dziewczyny, help! Potrzebuję spacerówkę w teren. Mieszkam w domku więc waga bez znaczenia, byleby można było zamontować wózek tyłem do kierunku jazdy. No i w miarę duże to musiałoby być, bo moja dzieć 12 miesięcy, 12 kg i ubranka na 86, a jeszcze nie chodzi, więc targam na rękach, albo w wózku. Mam jedną spacerówkę z obrotowymi, piankowymi kółkami - do sklepu, na asfalt jest super, ale do lasu czy na piach się nie nadaje, więc chciałabym kupić coś używanego na spacery do lasu. Podpowiedzcie coś.
  3. [quote name='Cudak']Kropa, ale śliczna :loveu: Jak ma na imię? Ile ważyła/mierzyła po urodzeniu? Nic się nie chwalisz ;)[/QUOTE] Chwalę się , chwalę, ale jeszcze na pół gwizdka, bo dopiero jutro wychodzimy do domu. Matylda troszkę się nam pośpieszyła ....;) Urodziła się 6-go września (zamiast 17-go), cc, 3,45kg, 58cm. Jak narazie jest baaardzo spokojna.
  4. pierwszy dzień życia całuski [URL=http://wstaw.org/w/b3P/][IMG]http://wstaw.org/m/2010/09/08/IMG_0063_JPG_300x300_q85.jpg[/IMG][/URL]
  5. [quote name='Cudak']Pytam...bo dostałam zjoby od lekarki (przy okazji szczepienia) za używanie nawilżanych chusteczek :roll: Podobno dermatolodzy ostrzegają, bo one niszczą warstwę ochronną skóry itp i powinno się używać gazików z samą wodą lub z dodatkiem Oilatum. Tyle, że paczka chusteczek (72 szt) kosztuje ok 4-6 zł, a paczka gazików (100 szt, 10x10cm) kosztuje ok 12 zł i więcej z tym "zabawy", więc nijak się opłaca - chyba, żeby je prać? [B]Zapytałam, czy chociaż na spacery można je brać, to powiedziała, że po co, jeśli można wziąć wodę w termosie[/B] :evil_lol: Mam na razie zapas chusteczek (Pampers, w Selgrosie niecałe 24 zł za 6 paczek ;)) nadal krzywdzę nimi swoje dziecko. W końcu musiały przejść jakieś testy dermatologiczne...[/QUOTE] No proszę, człowieka nie ma kilka dni na wątku, a tu takie ważne informacje ;) Nie macie wrażenia, że niektórzy lekarze, szczególnie ginekolodzy-położnicy i pediatrzy poprostu nie lubią kobiet i starają się im jaknajbardziej utrudnić życie?
  6. No to nieźle, a ma takie dobre opinie u lekarzy.... Dzięki za podpowiedzi
  7. Podobno cały bajer z enfamilem, polega na dodatku lipilu. Czy inne mleka też coś takiego mają, ale pod inną nazwą? Wiecie coś na ten temat?
  8. Czy możecie coś doradzić w sprawie mleka zastępczego początkowego dla dzieci? Czy żeczywiście enfamil jest najlepszy?
  9. Powiem tak jak mawiał mój TZ :evil_lol: "Gdyby to mężczyźni byli w ciąży, to lekarstwa na dolegliwości ciążowe byłyby wynalezione jeszcze przed pierwszym porodem...." Masz baaaardzo mądrego TŻ. Mój za to, jak zobaczył świezo zakupione podkłady poporodowe powiedział, że to już lepiej miec siurka. Ja zaczęłam więcej wymagać od lekarzy - zmieniłam kilku ;) . I okazało się, że na wiele dolegliwości są środki łagodzace, przeznaczone specjalnie dla ciężarnych, tylko trzeba się o to mocno upomnieć. Tekst jednego doktorka: na pytanie, czy mogę ćwiczyć odpowiedział - "A po co?" :)
  10. Madcat, ty to masz przygody, a niech to.... Ja doszłam do wniosku, że ciąża to jedna wieeelka przygoda[IMG]http://www.dogomania.pl/threads/138202-Wątek-poradnikowy-dla-kobiet-w-ciąży-i-świeżo-upieczonych-mam./images/smilies/diablotin.gif[/IMG] .... co tydzień coś nowego.... Jak nie mdłości, to zmęczęnie i ból głowy, jak głowa nie boli to za to nogi bolą albo nie można oddychać i jeszcze cała masa innych atrakcji. A podobno ciąża to nie choroba, ha! Na początku to się trochę buntowałam, że jak ludzkość istnieje ciąże są, a do tej pory nikt nie pomyślał o jakimś "leku" na ciążowe dolegliwości. Teraz to już tylko czekam, co nowego przyniesie następny tydzień. A co do torby.... U mnie 27tc i torba jeszcze nie spakowana... Muszę nadrobić.
  11. dzięki dziewczyny az tak bardzo to ja się nie drapię, więc mam nadzieję, że to nie wątroba...brrr
  12. Cudak, gratulacje, dziewczyna cudna. A twoje cc przerażające. Kurcze, to już może lepiej w narkozie? A na świeże rozstepy to znajomy dermatolog polecał Cicatrix. Podobno najlepsze co jest na rynku, ale z własnego doświadczenia tego jeszcze nie potwierdzę. Minusem napewno jest cena. W aptece ok. 200zł, ale w necie można już od 136zł dostać. Dziewczyny, czy jak swędzi skóra brzucha to znaczy, że własnie robią się rozstępy?
  13. Wrócę jeszcze do tematu psich insektów... Jest środek, który działa na kleszcze, pchły i [B]komary.[/B] [URL]http://www.advantix.pl/[/URL] Przetestowałam na moich psach i na nie działa.
  14. Do pępka mi polecono specjalne gaziki, nasączone już czym trzeba. Nazywa się Leko. 10 szt w opakowaniu, każda sztuka oddzielnie zamknieta. " ...Saszetki LEKO zawierają jałowe gaziki, nasączone 70% alkoholem izopropylowym o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Przeznaczone do odkażania i oczyszczania skóry przy skaleczeniach, zadrapaniach, zastrzykach, szczepieniach ochronnych, zabiegach kosmetycznych i pielęgnacji pępka u niemowląt." Niestety nie pamiętam ile kasztowało. Wydaje mi się, że to dobry pomysł przynajmniej na początek.
  15. to już kawał człowieka gratulujemy a jest czego
  16. [quote name='Alicja'][COLOR=Navy][B]ale fajny Bąbelek :)[/B][/COLOR][/QUOTE] ...i do tego nie róziowy ;)
  17. pobuszuję więc mam jeszcze trochę czasu (przynajmniej mam taką nadzieję)
  18. a poza tym z drugiego obiegu ;) można dostać ciuszki nie w różowym kolorzez z zagranicy ;) allegro itp[/QUOTE] napewno ten róź to mnie akurat w pobliskim ciuchlandzie oślepił ;)
  19. dam radę najwyżej na chłopczycę będę ubierać albo się przyzwyczaję do mody dzieciencej i nie będzie mi przeszkadzało może być i róziowe byle zdrowe
  20. no właśnie problem z tym mam jak nie wiedziałam jeszcze jaka płeć, kupowałam ubranka uniwersalne, i było ok jak się dowiedziałam, to postanowiłąm dokupić coś bardziej kobiecego ;) i doopa dla dziewczynek to same różowiutkie, różowe i zajebiście różowe jakbym Jolę Rutowicz we wczesnym dziecienctwie widziała porażka
  21. płeć już poznana podobno na 100% dziewcynka
  22. Witam wszystkich. Własnie przebrnęłam przez wątek. Zajęło mi to trochę ;) Dużo fajnych informacji, niestety allegra już nieaktualne i zdjęć nie ma jak podejżeć. Będę więc dopytywała, jakby co.
  23. Mam prośbę Jeśli ktoś bedzie dziś rozmawiał z Biafrą, niech zapyta czy dotarła karma Trovet dla nerkowców. Dziś powinien być kurier. Jeśli nie dotarła, trzeba interweniować. Nie chcę Izie specjalnie głowy zawracać, bo na głowie to ona ma dużo.
  24. [quote name='Anna_33']Kropa, sek w tym, ze potrzeby dopiero wychodza.. Nieprecyzyjnie się wyraziłam.... Nie chodzi mi o potrzeby związane z usówaniem skutków powodzi, bo jak wiadomo musi to poczekać, tylko o stałe potrzeby zwierzaków: konkretne karmy czy leki, które dotawały do tej pory. Jakby była taka lista z konkretnymi informacjami, można byłoby uniknąć dublowania zakupów jednych pozycji a pomijania innych. No i nie trzeba byłoby zawracać Biafrze głowy pytaniami typu czy lepiej RC czy Bosh czy coś innego, bo wiadomo, że lepiej teraz zwierzakom nie zmieniać karmy. Mają i tak dużo stresów. Ale jak listy nie będzie, to też "da rade" ;)
×
×
  • Create New...