Jump to content
Dogomania

Cała prawda o pit bullach


agniesias

Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Toffuś'] Może przeciętny Kowalski zacznie się łamać?[/quote]

niestety obawiam sie, ze najpierw musialoby byc takie cos wydrukowane w gazetach typu SE lub F... :angryy: :-(
ale mam nadzieje, ze chociaz troszke osob przeczyta i zacznie myslec bardziej pozytywnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martyna&Zara']Nareszcie coś o prawdziwej naturze TTB:multi:, a nie o krwiożerczych bestiach w typie.:angryy:
Wielkie brawa dla osoby, która to napisała! Może przeciętny Kowalski zacznie się łamać?[/quote]
Tylko, że w schroniskach mamy psy jak to mówisz głownie w typie.
Zatem sformułowałaś to tak jakby te psy ze schroniska były be.
Wiem, że zapewne miałaś co innego na myśli, ale oprócz propagowania zakupu psa z hodowli, a nie pseudo, trzeba też pokazywać, że ttb z schroniska też może ufać, kochać- że także trzeba mu dać szansę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

zawsze po ogloszeniu jakiejs informacji, w ktorej jeden wlasnie z takich psow pogryzie kogos, robi sie taka mega nagonka na wszystkie pitt bulle, amstaffy itd. i wrzuca sie je do jednego wora, ze niby wszystkie takie be i wogole tylko do uspienia...nienawidze czegos takiego :mad: Naprawde świetny artykul!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Oj, tego tekstu kynolog nie pisał na pewno.

Bardzo dużo w nim rażących błędów!

To podważa wiarygodność tekstu.[/quote]
a artykuły w brukowcach to kto pisze ? czy tamte są wiarygodne ? :lol:
ja wiem , że wielkim nietaktem , jest pisanie czegoś dobrego o tych rasach - jak to razi co ? od razu można wytknąć błędy ....
gdzie wytykacze błędów , gdy malują w jakimś podrzędnym pisemku , bzdury ?
ale wtedy się stuka w klawisze , powybijać wszystkie TTB , wtedy się nie widzi błędów tych nie kynologów ...

artykuł wg mnie całkiem z sensem , nie ma tam lukrowania ochania i wzdychania ... słusznie napisane , że to psy dla ludzi z silną osobowością , pewnych siebie ... a nie popaprańców którzy boją się własnego cienia i kupują ochroniarza na 4 łapach ...
i słusznie napisane , że psy służyły do walk ze zwierzętami , a nie z ludźmi.Że dla ludzi miały i mają być aniołami - bo tak hodowano te psy , tak je selekcjonowano ...
A z miksami tych ras , no cóż .. każdy miks , ma coś wmiksowane i nie wiadomo co ... jaka krew była dolana .. zresztą też ujęte w artykule .. wszystko co ma większą morde , uszy , kilka mięśni , podpina się pod TTB.
Ja już tu na dogo też widziałam na PWP psy niby w typie ast/pit .. które zupełnie nie mają nic wspólnego z tymi rasami ... ale miały uszy stojace i szerszą morde :lol:

to taki ładny na dziś cytat dostałam
nie wina to psów , że ludzie są debilami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saite']Co do opinii o ttb, to artykuł przypadł mi do gustu. Jednak uważam, że jest bardzo pobieżny niestety, a autor rzuca hasłami (nieprecyzyjnymi- nazwę to subtelnie) odnośnie innych ras psów.[/quote]

I stąd można wysnuć wniosek, że odnośnie ttb są to również "wybiórcze hasła".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Może trochę cukrujecie ?
To też był TTB :
[/quote]
A to nie był TTB:
[quote]W Sarbinowie koło Dębna Lubuskiego w województwie zachodniopomorskim pies zagryzł 5-letnią dziewczynkę.
[COLOR=#2f5da2][FONT=Tahoma]Dziecko[/FONT][/COLOR] zauważyło gryzące się na polu psy i pośpieszyło z interwencją. Niestety ta zakończyła się tragicznie.
Dziewczynkę znalazła właścicielka owczarka i powiadomiła pogotowie ratunkowe i policję. Lekarz przybyły na miejsce stwierdził zgon dziecka.
Trwa policyjne śledztwo.[/quote][URL="http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/znow%3Bpies%3Bzagryzl%3Bdziecko,30,0,56862.html"]Znów pies zagryzł dziecko[/URL]

To też nie był TTB:
[quote][B] Tragicznie zakończyła się rodzinna wizyta w Szczepkowie-Borowym koło Nidzicy dla 3,5-letniego Roberta. Chłopca, który przyjechał z Nidzicy śmiertelnie pogryzł pies pilnujący posesji [/B]

Tragedia rozegrała się na terenie gospodarstwa Jana K. po godz. 16. - Pies był przywiązany do drzewa, a dziecko bawiło się przed domem - opowiada chłopak, który mieszka niedaleko miejsca zdarzenia. - Rodziców dziecka nie było wtedy w domu. Kobieta, która opiekowała się chłopakiem, poszła na chwilę do łazienki. W tym czasie pies rzucił się na dziecko.

Karetka, która przyjechała z Nidzicy stwierdziła, że dziecko już nie żyje. Jak mówili świadkowie zdarzenia, dziecko miało obrażenia w okolicach twarzy i głowy.

Pies-mieszaniec nie uchodził we wsi za groźnego, choć - jak powiedział nam jeden z mieszkańców - pogryzł już wcześniej jedno dziecko (obrażenia nóg nie były jednak groźne).

Pies został przewieziony na obserwacje do weterynarza. Policja i prokurator badają, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy też zawinili dorośli, którzy nie dopilnowali dziecka.
[/quote][URL="http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,1633654.html"]Pies zagryzł dziecko[/URL]

A tamta "ofiara" TTB żyje.
Licytacja? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...