Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Mam nadzieję, że to jednak nie to, bo oszaleję chyba jak tak bedzie wyglądało zabkowanie. Ale coś tam jakby było widać na dole, cholernik mały nie da sobie zajrzeć dobrze , bo jęzor ciągle wywala. Zaaplikowałam mu czopek na noc i lepiej mu , bo leży już pół godziny w łóżeczku pod karuzelą, mam nadzieję, że zaśnie ...

Link to comment
Share on other sites

Ach... szczęściary. Witam wszystkie dziewczyny. Podczytuję was od jakiegoś czasu, od kiedy mąż powiedział: już czas. No i zaczęło się. Wczoraj odebrałam wynik rezonansu: mikrogruczolak przysadki mózgowej. W końcu wiem o co chodzi i mam nadzieję że za parę miesięcy dołączę, jako jedna z tych z bananem na twarzy! A teraz wołam, krzyczę(!) napiszcie że będzie dobrze, bardzo tego potrzebuję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']To uszy, byłam u lekarza . Nie ma mocno , ale to od tego się drze -dostałam krople. Mam tez zakupić na zęby żel, bo coś się zaczyna na dole dziać.[/QUOTE]

Biedaczek :( Może go gdzieś przewiało? Teraz ta pogoda jest taka złudna - niby ciepłe dni, chciałoby się już lżej ubierać, nawet nasze dzieciaki, a jednak tu zawieje, tak zmrozi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']To uszy, byłam u lekarza . Nie ma mocno , ale to od tego się drze -dostałam krople. Mam tez zakupić na zęby żel, bo coś się zaczyna na dole dziać.[/QUOTE]

Biedak :( A ty go o takie niecne rzeczy podejrzewałaś, jak złośliwość w stosunku do matki ;)

Link to comment
Share on other sites

mi sie co jakis czas tak od 4 mc wydaje ze to zęby idą jak Tamara jest nieznosna,smaruje dentinoxem albo daje camille-a potem sie okazuje ze bierze ją jakis katar albo infekcja a zębow jak nie bylo tak nie ma

moj diabelek postanowil nas przecwiczyc-do tej pory kąpalismy ja okolo 18,ona w dzien praktycznie nie spi, wiec dluzej nie wytrzymywala,pociumkala po kapieli cyca i szla spac bez oporu.A od kilku dni,po kapieli nastepuje 3 godzinny maraton wesolej zabawy.Cala sennosc jej odchodzi i bawi sie zabawkami,spiewa,gada,szaleje do....21

moja godzinka na czytanie ksiązek przepadla tym samym hihi

Link to comment
Share on other sites

Dzodzo, to jej czytaj :D Tylko repertuar chyba musisz zmienić ;)

Wiecie, mnie co chwila ludzie pytają, czy rozmawiam z Wiciem, czy mu czytam na głos itd. Jakoś... nie umiem rozmawiać z własnym brzuchem. Zawsze takie monologi w pustym mieszkaniu mi się nie za dobrze kojarzyły i nie potrafię. Nawet nie do końca do mnie idea rozmowy z własnym brzuchem trafia.
Wy gadałyście z maluchami, zanim się urodziły?

Link to comment
Share on other sites

Sybel,ja tez mialam problem z tym gadaniem do brzucha,nie gadalam...
jakos nie moglam sie przemoc
wiecej,troszke potrwalo zanim zaczelam mowic do noworodka,na poczatku jakos wcale nie bylo to naturalne,chcialam a nie umialam-za to jak juz zaczelam gadam do niej od rana do wieczora;)

Link to comment
Share on other sites

Gameta, ja mam podobnie ;)
Dzodzo, dzięki za info :)
Bo wiecie, wczoraj były urodziny mojej już zaraz Teściowej (tak, dobry żart...) i oczywiście babcia TZ co chwila "ale rozmawiasz z małym? bo on na kretyna wyrośnie, jak nie będziesz z nim rozmawiać" i takie tam...
Że nie wspomnę o ciągłych pytaniach o wagę, leki, które biorę (czyli witaminy i żelazo plus rennie, żeby jakkolwiek spać, a powinnam brać jeszcze to i tamto według teściowej i babci), samopoczucie, dietę i inne takie. Męczące.

Link to comment
Share on other sites

Ania, generalnie są chyba tacy ludzie, którzy mają skłonność do przewiewania uszu. Nie wiem, od czego to zalezy, może od migdałków, ale czasem się tacy zdarzają - listek zaszeleści, a uszy już bolą. Różnie bywa, może to faktycznie od takich silnych wiatrów, bo teraz to czaszkę urywa.

Link to comment
Share on other sites

biedny bartuś. maluchy łatwo dostają zapalenia ucha, po to te wszystkie czapeczki, nawet w ciepłe dni się stosuje, bo tak jak u was aniu, właśnie nie wiadomo nawet kiedy ucho zawieje i jest problem.
nigdy do "brzucha" nie gadałam. to trochę bez sensu. dziecko i tak słyszy głos matki, która rozmawia z innymi, więc i tak się do głosu przyzwyczaja :) no cóż, mam nadzieję, że moje dzieci na kretynów nie wyrosną:roll::evil_lol:
sybel, ja też nie lubiłam tych wszystkich pytań a już najbardziej jak ktoś próbował mój brzuch dotykać:angryy: oj, tego to niecierpiałam!

Link to comment
Share on other sites

Ta... Mi jedna ciotka padła na kolana i zaczęła brzuch obściskiwać, myślałam, ze padnę... I znajomi, co to mówią cześć głaszcząc mnie po MOIM brzuchu. No szlag mnie trafia, czuję się wtedy jak chodzący inkubator, co to go można pogłaskać, poklepać..

Link to comment
Share on other sites

Aga nie lubiłaś macanek przez obce baby? No doprawdy... Przecież większość osób leci z łapami do brzucha :D
;)

Zapalenia ucha u tak małych dzieci to w sumie cecha osobnicza, że tak powiem. Jest wynikiem nierównomiernego rośnięcia w uchu wewnętrzynych tych trąbek i kowadełek i czegoś tam, i tak na prawdę wcale nei jest od zawiań, tylko od wydzielin, które potrafią się cofnąć i zainfekować samoistnie :( I w zasadzie nei ma na to rady, zdaje się, że nawet nie bardzo jest jak zapobiegać. Dzieci wyrastają z tego poprostu. Ważne by szybko diagnozować, żeby infekcja się nei rozchulała i żeby nie trrzeba było bębenka przebijać. Kiedyś robili to na żywca, teraz też się zdarza to jeszcze konowałom. A dobrzy laryngolodzy robią to w znieczuleniu ogólnym, bo ból jest meeeeeeeeeeega...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']Ważne by szybko diagnozować, żeby infekcja się nei rozchulała i żeby nie trrzeba było bębenka przebijać. Kiedyś robili to na żywca, teraz też się zdarza to jeszcze konowałom. A dobrzy laryngolodzy robią to w znieczuleniu ogólnym, bo ból jest meeeeeeeeeeega...[/QUOTE]matko!!!!! aż mi ciarki przeszły.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...