Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Asiunia, nie masz się zupełnie czym martwić - u nas też do połowy ciąży szło wszystko idealnie z wymiarami, a potem się "pomieszały" i właśnie coś było na 'akurat" coś na "za dużo" a coś na "za mało". Ponieważ ja zanałam datę poczęcia nie było mowy o pomyłce w wyilczeniach - widać poprostu tak jest, nie nie wszystko idzie równomiernie :) Poza tym tak jak napisała Jukutek - znacznik postawiony na USG milimetr obok zmienia wiek płodu, więc wahania 1-2 tygodniowe to nic straszniego :)
Co do chusty - owszem odkurzysz czy pozmywasz, ale ja nie gotowałam ze względu na możliwosć poparzenia i nie sprzątałam łazienki ze względu na chemię. Więc nie do końca wszystko w chuście się da ;)

Sybel ja zanim nie powiesz, że już PO to nie będę gratulowć, bo przecież mogłaś się rozmyślić ;)

Link to comment
Share on other sites

I ja zapraszam na bazarkowanie:)

A ja zapraszam na bazarek z różnościami. Głównie ciuchy i dziecięce ubranka ale i słodkosci, książki i inności:smile:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/225739-Niewiele-mi-w-domu-zostało-))))-Na-4DogS-do-21-04"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/forum/thread...4DogS-do-21-04[/COLOR][/URL]

[COLOR=#4444ff]



[IMG]http://img560.imageshack.us/img560/6056/dsc1590r.jpg[/IMG][/COLOR]

[IMG]http://img844.imageshack.us/img844/7839/dsc1583z.jpg[/IMG]




ZAPRASZAM

Link to comment
Share on other sites

No cóż, prawdopodobnie u nas przyczyna jest już znana... Wikingowi idą ząbki :crazyeye::crazyeye::crazyeye:
Teściowa spojrzała dziś swym doświadczonym okiem i wskazała nam dwa śliczne dolne zaczątki ząbków :cool3: teraz jeszcze z dwa tygodnie powinny się przebijać na dobre no i będzie mały trollik ząbkowy. Dodam, że mąż też swe pierwsze ząbki uświadczył w czwartym miesiącu.

Gameta - u nas na szczęście tylko takie dni bywają generalnie daje żyć. Teraz zgadzałoby się, że te zębiska idą. Choć dziś wreszcie usnął i pospał nawet 3 godzinki, pilnie obudziwszy się na swoje 120 ml.

Link to comment
Share on other sites

Hej, melduję, że żyjemy :) Ślub był super :D Ubaw, po pachy, uznaliśmy, że możemy to powtórzyć za rok ;) Pani urzędniczka była mega miła, towarzyszyli nam wszyscy nasi najważniejsi znajomi. Dawno się tak nie uśmiałam, po prostu policzki mnie wieczorem bolały :) Podczas przysięgi co chwila sala parskała śmiechem, kiedy my usiłowaliśmy być poważni :] Kiedy skończyłam moją część przysięgi, oczywiście zrobiłam wielkie Ufff..., co oczywiście musiało zostać uchwycone ze zbliżeniem... Typowe :]
No i zebraliśmy jakieś 120-130 kg karmy dla Medoru w Zgierzu :)

A teraz muszę mojego męża (jak to dziwnie brzmi) pilnować, zeby obrączkę nosił, osioł jeden :] Bo już jojczy, ze on nie jest przyzwyczajony, że dziwnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']
A teraz muszę mojego męża (jak to dziwnie brzmi) pilnować, zeby obrączkę nosił, osioł jeden :] Bo już jojczy, ze on nie jest przyzwyczajony, że dziwnie...[/QUOTE]
mój mąż od 3-4 lat nie nosi, bo mu się odcisk robił (biedaczek!):mad:
jeszcze raz gratulacje:)

Link to comment
Share on other sites

Sybel - gratulacje!

Aniu - zagęszczanie wpływa na zmniejszenie ulewania. My b. szybko wprowadziliśmy kleik, bo M. ze wzgl. na skazę ulewała.

[B]Dziewczyny, które mają foteliki Maxi Cosi Tobi lub Romer King - czy mogłbyście zmierzyć szerokość siedzenia (wewnętrzną, miejsce na pupę dziecka)??? Bardzo, bardzo proszę...[/B]. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Jukutek - dziękuję :)

My dziś kupiliśmy masę rzeczy dla Młodego. Mamy łóżeczko, materacyk, kołderkę, poduszkę, jeden komplet pościeli z zabezpieczeniem na około i moskitierą, dwa zapasowe komplety pościeli, stojak na moskitierę (mieszkamy przy stawie, mamy latem chmary komarów), leżaczek, wózek (x-lander move 2012 zielony), fotelik Maxi Cosi City (chyba). No, nie powiem, solidne zakupy, wróciliśmy wykończeni straszliwie... I jacy zadowoleni :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Jukutek - dziękuję :)

My dziś kupiliśmy masę rzeczy dla Młodego. Mamy łóżeczko, materacyk, kołderkę, [B]poduszkę[/B], jeden komplet pościeli z zabezpieczeniem na około i moskitierą, dwa zapasowe komplety pościeli, stojak na moskitierę (mieszkamy przy stawie, mamy latem chmary komarów), leżaczek, wózek (x-lander move 2012 zielony), fotelik Maxi Cosi City (chyba). No, nie powiem, solidne zakupy, wróciliśmy wykończeni straszliwie... I jacy zadowoleni :)[/QUOTE]

Fajnie zaszaleliście :) Ale z tego co się orientuję, dziecku się nie daje poduszki :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Fajnie zaszaleliście :) Ale z tego co się orientuję, dziecku się nie daje poduszki :shake:[/QUOTE]a powiem ci, że taka podłużna poduszka(bo pewnie taką kupili, bo są zwykle w kompletach z kołderką) bardzo się przydaje przy noworodku, bo bierzesz sobie takiego noworodka i całego kładziesz na tej poduszce i jest go wygodniej trzymać i karmić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']a powiem ci, że taka podłużna poduszka(bo pewnie taką kupili, bo są zwykle w kompletach z kołderką) bardzo się przydaje przy noworodku, bo bierzesz sobie takiego noworodka i całego kładziesz na tej poduszce i jest go wygodniej trzymać i karmić ;)[/QUOTE]

Jeśli chodzi o taką poduszkę, to ok ;) Ale jeśli o taką zwykłą pod głowę, to wiem, że się nie daje maluszkowi.

Link to comment
Share on other sites

Jukutku, Tobi i King Plus o ile dobrze pamietam roznia sie w szerokosci o 2 cm. My mierzylismy oba w sklepie, ale na koncu siedziska, juz gdzie sie spuszczaja nozki. A na pupe bylo tak samo - chociaz optycznie to tak nie wyglada.
Ale Tobi jest glebszy (ma bardziej zabudowane boki) i moze to sprawia wrazenie, ze jest wezszy.
Niestety Ci nie zmierze dzisiaj King Plus, bo jest w aucie.

Link to comment
Share on other sites

[B]nefesza, bira [/B]- będę wdzięczna za pomiary. Jesteśmy w końcowej fazie podejmowania decyzji, a jak dokładnie oglądaliśmy foteliki w sklepie, nie mieliśmy miarki Teraz czasu brak na cokolwiek :(
M. co prawda jest dość lekka (waży niewiele ponad 9 kg), ale długa (prawie 80 cm) i nogi jej wystają poza fotelik, odpycha go od siedzenia, więc już najwyższy czas na nowy....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Jukutku, Tobi i King Plus o ile dobrze pamietam roznia sie w szerokosci o 2 cm. My mierzylismy oba w sklepie, ale na koncu siedziska, juz gdzie sie spuszczaja nozki. A na pupe bylo tak samo - chociaz optycznie to tak nie wyglada.
Ale Tobi jest glebszy (ma bardziej zabudowane boki) i moze to sprawia wrazenie, ze jest wezszy.
Niestety Ci nie zmierze dzisiaj King Plus, bo jest w aucie.[/QUOTE]

Jukutku, a głowa jej wystaje . Bo jak nie, to nie trzeba jeszcze zmieniać fotelika. Fotel tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniejszy dla takiego maluszka. I wcale nie chodzi nawet o zderzenie czy wypadek, ale nawet o zwykłe nagłe hanowanie.



Sorrki jakaś zakrecona jestem. Cytuję Nefeszę, a oodpowiadam Jukutkowi.
Ehhhhhhh chyba czas na jakiś urlop.

Odpowiedź była oczywiście do Jukutka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...