Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/221118-Ma%C5%82e-skarpetusie-sk%C5%82adane-krzese%C5%82ko-kocyki-High-School-Musical-Do-23.01"]http://www.dogomania.pl/threads/221118-Ma%C5%82e-skarpetusie-sk%C5%82adane-krzese%C5%82ko-kocyki-High-School-Musical-Do-23.01[/URL]
bazarro ze skarpetkami dla dziewczynek :)

reszta już sprzedana :( a to krzesełko takie fajne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']A ja od kilu dobrych dni mam problemy ze spaniem :mad: Pomijam fakt, że nie mogę już spać na brzuchu. Ale wieczorem jestem nieprzytomna, więc godz.21 max.22 już śpię. I od kilku dni budzę się w środku nocy z niewiadomych powodów i nie mogę ponownie zasnąć :angryy: Potrafię się tak przewracać z boku na bok, czasem nawet przez godzinę, zanim ponownie zasnę. A potem w pracy jestem nie do życia :shake:[/QUOTE]

nie pociesze cie-ale bedzie juz tylko gorzej hihi.Potem dochodzi zgaga, problem ze znalezieniem pozycji i u mnie cisnienie na pecherz jeszcze,wiec wstawalam kilkanascie razy w ciagu nocy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo']nie pociesze cie-ale bedzie juz tylko gorzej hihi.Potem dochodzi zgaga, problem ze znalezieniem pozycji i u mnie cisnienie na pecherz jeszcze,wiec wstawalam kilkanascie razy w ciagu nocy[/QUOTE]

Wielkie dzięki za pocieszenie :eviltong: Czyli kolejne pól roku będę się tak męczyć :crazyeye: Co do ciśnienia na pęcherz, to wstaję raz w ciągu nocy (wcześniej było to 2-3 razy), ale po takiej pobudze zasypiam bez problemu :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']a potem też nici ze spania przy maluszku:)

Kiedy wasze dzieci zaczęły przesypiać noce? albo choć z 8 godzin;)[/QUOTE]

Ina miała ponad dwa lasta jak zaczęła przesypiać noce. Biana też nie przesypia, budzi się dwa, trzy razy na mleko a ma prawie 15 miesięcy........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']a potem też nici ze spania przy maluszku:)

Kiedy wasze dzieci zaczęły przesypiać noce? albo choć z 8 godzin;)[/QUOTE]

Moja Zosia od dawna już przesypia całe noce :) Z resztą, od początku pięknie w nocy spała.
Dzieci karmione mm potrafią dłużej wytrzymać bez picia i jedzenia w nocy. Jak Zocha skończyła 3 miesiące spała już od 20 do 6 rano, non stop ;) Więc jeszcze troszkę i będziesz mogła się wyspać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']a potem też nici ze spania przy maluszku:)

Kiedy wasze dzieci zaczęły przesypiać noce? albo choć z 8 godzin;)[/QUOTE]


U mnie zdarza sie ze Julia przespi cala noc od 20 do 6 rano ale czasami sie noce kiedy budzi sie na mleko..a tak przesypiac zaczela jak miala z 6 mies.
Jak widac kazde dziecko jest inne ;)

Link to comment
Share on other sites

A u mnie nie tylko problem ze spaniem, ale w piatek coś mi się porobiło w krzyżu i nie mogłam spać w ogóle na plecach, na boku (o brzuchu nie wspomnę), bo nie mogłam się podnieść, w ogóle coś mi promieniowało z krzyża na pupę i uda, także średnio. I tak od piatku wieczorem do soboty wieczorem. Przeprowadziłam sporo eksperymentów z pozycją, poćwiczyłam, kupiłam wałek pod plecy i pupę i w niedziele mogłam się ruszać i podjechać do Sokolnik na spacer po lesie.
Poza tym pęcherz - dramat, co chwila sikac, a tam trzy kropelki. Uh, masakra. No a poza tym zyjemy. Własnie w piatek i sobote było fatalnie. Poza krzyżem permanenta zgaga i ósmy dzien migreny, także tylko stopy miałam uzywalne :) Mam nadzieję, ze to się nie powtórzy, bo ja strajkuje.

Link to comment
Share on other sites

Plus tego weekendu taki, że zaczynamy się rozglądać za łóżeczkiem. Bylismy w weekend w Ikei, ale mój TZ się zdruzgotał, że nie ma dostępu pod łózeczku, zeby pieluchy chowac, więc jedziemy w weekend szukac dalej.
No i za 2 tygodnie ide na zwolnienie permanentne. Nie będę się szarpac, skoro się dowiedziałam, ze jestem problemem. Tylko w takim razie dlaczego wszędzie słyszę, że kobieta w ciązy w firmie jest pasożytem? Chcę pracowac, to nie moge. Bzdura kompletna.

Link to comment
Share on other sites

Wkurzyłam się dziś znowu na super lekarzy- pojechaliśmy z małym na kontrolę..wyczekaliśmy się pół godziny- na szczęście w oddzielnym gabinecie, a nie w poczekalni.
Przyszedł pediatra- osłuchał z przodu, z tyłu , dotknął brzucha, zważył -powiedział wszystko dobrze i wyszedł-trwało to może z 3 minuty!!!!!!![IMG]http://mxf02.bbstatic.pl/images/smilies/square/realmad2.gif[/IMG]Nie zdążyłam nawet zapytać o pewne rzeczy, które chciałam...nie zmierzył go , nie spytał o nic kompletnie!!
Tyle co wiem , to mały waży 4100.

K...a czy wszędzie trzeba chodzić prywatnie aby traktowali cie normalnie?? to się wygadałam o;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Wkurzyłam się dziś znowu na super lekarzy- pojechaliśmy z małym na kontrolę..wyczekaliśmy się pół godziny- na szczęście w oddzielnym gabinecie, a nie w poczekalni.
Przyszedł pediatra- osłuchał z przodu, z tyłu , dotknął brzucha, zważył -powiedział wszystko dobrze i wyszedł-trwało to może z 3 minuty!!!!!!![IMG]http://mxf02.bbstatic.pl/images/smilies/square/realmad2.gif[/IMG]Nie zdążyłam nawet zapytać o pewne rzeczy, które chciałam...nie zmierzył go , nie spytał o nic kompletnie!!
Tyle co wiem , to mały waży 4100.

K...a czy wszędzie trzeba chodzić prywatnie aby traktowali cie normalnie?? to się wygadałam o;)[/QUOTE]

gdy moje dzieci były maluśkie to jeżdziłam do doktor patan, o każdej porze dnia i nocy przyjmowała nas w domu swoim prywatnie, najpierw na pogotowie ale szybko zrezygnowaliśmy chociaż było ciężko bo nie pracowałam i tylko jedna mała wypłata - potem sama pani doktor powiedziała ze w normalne pory możemy do niej przyjeżdżać normalnie do przychodni - kolejki fatalne, ciasno , brak miejsc siedzących na poczekalni, ale chociaż lekarz jest ok - nie raz nawet po recepty tylko przychodziłam, takie których ona nie przepisała tylko specjalista np pulmonolog czy alergolog to bez problemu wystawiła żeby tylko nie latać po lekarzach, dobrze radziła, nie pośpieszała nigdy, wszystko tłumaczyła , spokojnie i dobrze - nie wiem jak jest u innych lekarzy bo kilkanaście lat u innego pediatry nie byłam, - boję się tylko jednego - że gdy skończą 18 lat to zaczną się podjazdy tak jak ja mam z lekarzem pierwszego kontaktu dla dorosłych, - co choroba to inny lekarz i cię przewalają od jednego do drugiego, byle wypchnąć za drzwi - a chciałaby się takiego lekarza jak doktor patan co zna cię od urodzenia , zna twoje wszystkie przeszłe choroby, - każdy powinien mieć jednego lekarza co cię zna i wie co masz w środku

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,jak to jest z tabletkami p/bolowymi w ciąży? Od kilku dni miałam potworny ból głowy,z wymiotami,światłowstrętem,dzisiaj ostaecznie zemdlałam i zdecydowałam się wziąć APAP. Mam potworne wyrzuty sumienia czy nie zaszkodziłam dziecku,zaczęłam już po fakcie grzebać w necie i opinie na temat stosowania tabletek są podzielone pół na pół :( (jestem w 17 tc)

Link to comment
Share on other sites

asiunia, ja miałam w święta gorączkę, nie chciałam jechań na żadną pomoc świąteczną (bo mi glupio było, nie miaam 38, ale prawie) i brałam panadol (to ma chyba 500 mg, ale nie jestem pewna) - jedną tabletkę na dobę, a tak to starałam się wypocić. To był 14 tydzień, też świrowałam, ale chyba jest ok... No bo gorączka też szkodzi, tak samo omdlenia - walniesz w coś i dopiero się porobi... Dobrze przy najbliższej wizycie u gina popytac...

Link to comment
Share on other sites

Mnie migreny ustały dopiero, jak zaczęłam brać witaminy. Zrobiło mi się po prostu coś w rodzaju anemii (w rodzaju, bo wyniki jak na ciążę miałam na dolnej granicy. Ale liczy się stosunek do poprzedniego stanu, a miałam np. morfologię super) + reakcja na wysoką prolaktynę. Miałam migreny z zawrotami głowy, torsjami, nie żyłam przez prawie miesiąc :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...