Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=red][B][COLOR=black][URL="http://img571.imageshack.us/i/dsc0095wa.jpg/"][IMG]http://img571.imageshack.us/img571/3451/dsc0095wa.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://img189.imageshack.us/i/dsc0117no.jpg/"][IMG]http://img189.imageshack.us/img189/701/dsc0117no.jpg[/IMG][/URL]

39. sukienusia z grubszej bawełny, stan bdb, dłg. 44 cm zmierzone bo nie wiem jaki rozmiar z metki, indyjska
[url]http://www.dogomania.pl/threads/224881-Ubrania-dla-małych-i-dużych-MEXX-Diadora-H-amp-M-house-na-sznupy-do-26.03-g.-20[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Byliśmy na szczepieniu, chwilkę tylko zapłakał. Waży 6700 i 69,5 cm długi. I sam się dziś przekrecił z brzuszka na plecy:)
[/QUOTE]

o kurcze, to on chyba moją lenę przerósł a wszyscy mówią, że ona jest "taaaaaka duuuuża" :D:D
dzielny chłopak :)

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny a jakie mm używacie? Bo ja się obawiam czy Bebilon Pepti dostarcza wszystkiego co trzeba mojemu małemu. W związku z tym dzisiaj porozmawiam z rodzinną małego i zobaczymy co powie na zmianę. Trochę się tego boję, bo to będzie kolejna zmiana dla jego skołatanego biednego żołądeczka, ale nic nie poradzę. Próbowałam go z powrotem na pierś dać, ale po całej nocy karmienia mały spadł mi 90 gram :( Nie mam już nerwów próbować wracać do piersi i podjęłam decyzję o przejściu na mm. Z ogromnym bólem serca, bo jest to dla mnie koszmar i bardzo mi przykro, że moja pierś już mu nie służy po tym rotawirusie (wywołuję u niego biegunkę prawdopodobnie przez to, że może nie tolerować laktozy), ale cieszę się że przynajmniej 2 m-ce był na moim pokarmie. Teraz czas na mm :( Myślę o Enfamilu, podobno dobre. Drogie też, ale trudno. Jakie Wy stosujecie?

Link to comment
Share on other sites

No ja właśnie podaję Enfamil premium /żółta puszka. Jest drogie, ale smaczne i mały pięknie rośnie na nim. Na poczatku trochę były problemy z kupką-robił dośc twardą, ale przetrzymałam mimo wszystko na tym mleku, dodawałam lactulosum pare dni i jest rewelacja ;)Enfamil kupuję na allegro w aptece dziesięciopak z dostawą gratis i wtedy wychodzi za puszkę 20-21 zł.

A czemu mały Bebilon Pepti je -ma stwierdzoną skazę?

Link to comment
Share on other sites

haha, w sumie nie miałabym nic przeciwko starszej synowej:evil_lol: :diabloti:

Darianna - gratuluję!! Imienia będziecie szukać, czy macie już upatrzone od dawna ? Jak sobie przypomnę pół roczne szukanie imienia , to cieszę się, że to już za mną;)

Co zrobić aby dzieciak nie wstawał o 5 rano!!!????????:diabloti:

Jak ma ktoś dystans do swego macierzyństwa, to polecam- poprawia humor:p, popłakałam się ze śmiechu w jednym z opisów nocnego przygotowywania mleka:lol:
[url]http://bachormagazyn.pl/2012/03/20/kiedy-wydaje-ci-sie-ze-chcesz-umrzec/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']


Co zrobić aby dzieciak nie wstawał o 5 rano!!!????????:diabloti:

[/QUOTE]

hehe zmagam sie z tym samym problemem....dzis walczymy od 5:30 a po przestawieniu czasu na letni chyba wogole przestanę sypiac bo po co sie klasc skoro zaraz i tak dziecko stwierdza że juz czas wstac:)

Link to comment
Share on other sites

Darianna gratuluje i witam w klubie.
U nas z imieniem nie było problemu, jeśli chodzi o dziewczynkę- od razu było wiadomo, że będzie Marianna. Za to jeśli chodzi o chłopaka, to boje na śmierć i życie są do tej pory- zawsze te 5% szans zostaje jeszcze przez 3 tygodnie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Ania[/B], Bartuś, jak zwykle, zaskakuje świetnie wyposażoną garderobą :)
[B]Sybel[/B], dzięki za link do filmu (wpisany na listę filmów, na które "koniecznie idę do kina")
[B]Darianna[/B], powodzenia w poszukiwaniach:) imię dla dziewczynki (tak, proszę! ;) wybrałam już dobrych kilka lat temu, potem, wpadły mi do głowy jeszcze 2, ale szukanie imienia dla chłopca (o zgrozo!) zostawiam dla TŻ.

Najszybciej się chyba ujawniłam:P jestem na etapie, kiedy nadal nie ma się za bardzo czym cieszyć (bo wiadomo - różnie jeszcze może być), a z drugiej strony chciałabym już wszystko sobie poukładać, póki jestem jeszcze w pełni "mobilna" ;)
Zgodnie z tym, co podaje "family service" w zakładce 9 tydzień, powinnam się w tej chwili zastanawiać nad: [B][I]"[/I][/B][B][I]Jeśli masz zamiar poddać się biopsji kosmówki, która ma na celu wykrycie wad genetycznych płodu, powinnaś to zrobić teraz."[/I][/B] - czy któraś z was robiła sobie to badanie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owca']
Zgodnie z tym, co podaje "family service" w zakładce 9 tydzień, powinnam się w tej chwili zastanawiać nad: [B][I]"[/I][/B][B][I]Jeśli masz zamiar poddać się biopsji kosmówki, która ma na celu wykrycie wad genetycznych płodu, powinnaś to zrobić teraz."[/I][/B] - czy któraś z was robiła sobie to badanie?[/QUOTE]

Chyba coś źle przeczytałaś. W 9 tygodniu biopsja kosmówki? Przeczytaj ponownie albo podaj tu linka

Link to comment
Share on other sites

w okolicy 14go to się mogę zgodzić - po USG genetycznym i teście PAPPA - wtedy czasem jest zalecana amiopunkcja, żeby określić, czy nie ma wad i zespołów genetycznych np. downa, natomiast nie robi się tego bez USG genetycznego (między 12 a 14 tygodniem bodajże) i właśnie testu PAPPA który określa prawdopodobieństwo wad genetycznych

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze - USG I test pappa są całkowicie bezpieczne dla ciąży, natomiast wszelkie biopsje niosą za sobą ryzyko poronienia, i to wcale nie takie znikome, dlatego wykonuje się je w ostateczności. Badanie na "nosicielstwo" chorób genetycznych można zrobić też na poziomie blastocysty, czyli ledwo co zapłodnionej i zaczynającej się dzielić komórce jajowej, z tym że ze względów oczywistych jest to możliwe tylko w warunkach in vitro, no i kosztuje około 10 000zł (samo badanie, bez programu in vitro).
Znajdź inny serwis o ciąży, bo z takimi informacjami to oszalejesz zamiast się cieszyć ciążą ;)
U lekarza już byłaś, serducho widziałaś?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...