Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

wow, szybciutko! Gratulacje :)
Niesamowite tak czytać jak po kolei się wypakowujecie :) To jest niesamowity cud natury.
A w przypadku Ani jeszcze tak idealnie w terminie.. super! Z niecierpliwością czekam na sprawozdanie z porodu i jak tam z zzo było. Ach, tak zazdroszczę Ci strasznie tego znieczulenia.. Gdybym ja miała do niego dostęp to też bym się nie zdecydowała na cc, tylko rodziła naturalnie.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, gratulacje :) Ania, cały dzień się zastanawiałam, czy Młody raczył się dziś pojawić :)

Przy okazji filmik dla wszystkich młodych mam - żeby uśpić dziecko, potrzebny jest kot:
[url]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PWXigjFm4TM[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']O 14.25 wyklul sie bartus:) 55cm, 3380 waga 10 punktow. Jest cudowny! Opisze wszystko jak wroce domu, ale prawa jest jedna: widok malenstwa wynagradza wszystko! Dzieki za wspieranie i trzymanie kciukow:) przydaly się:)[/QUOTE]

Gratulacje :)

[quote name='Sybel']

Przy okazji filmik dla wszystkich młodych mam - żeby uśpić dziecko, potrzebny jest kot:
[URL]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PWXigjFm4TM[/URL] [/QUOTE]

Mój Lumpek by tak przy dziecku napewno nie siedział :shake:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny mam pytanie. Jak przechodziłyscie z mleka matki na mm? Odrazu cała flaszka mm czy stopniowo? Dzis kupiłam Olkowi Enfamil i Bebilon (przestawił sobie jedzenie dzisiejszej nocy i bałam sie, ze nie bedzie miał co jesc, bo ja juz tyle nie sciagam mleka co kiedys). Dałam mu 150 ml. Zjadł normalnie ale strasznie potem ulewał. Co prawda to ulewanie było głównie po tym jak przewracał sie na brzuch, bo ta pozyjce ostatnio preferuje ale mimo wszystko. Wiem, ze mm jest ciezej strawne ale zeby az tak? Napiszcie jak to u Was było i jaka pora najlepsza na podanie takiego mleka, dzien czy noc. Z góry dziekuję za pomoc.
Ps. Czy po jedzenie mm kupa powinna byc codziennie? Bo Olek robi raczej co 2 dni. A przy mieszanym jedzeniu coś się zmieni?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny Wesołych Świat i radości z Maluchów juz urodzonych i tych w drodze na nasz świat :)

Ja mam zwolnienie do 09.01, bo jestem totalnie wykończona, w związku z czym... upieklam 3 pierniki, a teraz jestem w trakcie ciasteczek korzennych. Potem jeszcze makowiec i już :) Bo nie mogę wszystkiego mamie zostawic...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']Olek jest butelkoholikiem:) Cycka nie lubi. Mam nadzieje, ze to po prostu tak jakoś się złożyło i będzie spokojnie tolerował mm. Kupiłam najdroższe i niby najlepsze ale może sie okazać, że lepiej będzie tolerować jakieś tańsze rodzaje.[/QUOTE]

Lazy,nawet nie wiesz jak zazdroszcze butelkoholizmu , Tamara nienawidzi butelki, nie moge jej przekonac za cholere, sciagam mleko, probuje dawac herbatki,probowalam Bebilon dawac, kupilam wszytskie rodzaje smoczkow i butelek i d...a

karmie cycem ale nie mam jak wyjsc z domu jesli nie spi-a Tamara generalnie w dzien nie sypia(-to jest po tatusiu terminator ktory potrafi nie spac 13 godzin i jest caly czas pelna energii), musze za kazdym razem wracac na sygnale, bo mala ryczy a z butelki nie tknie

podobnie zreszta smoczka -uspokajacza nie toleruje

Link to comment
Share on other sites

Świąteczno - noworocznie życzę Wam:
Tym co się już rozpakowały - końskiego zdrowia i anielskiej cierpliwości.
Tym co jeszcze w dwupaku - bezproblemowego "nosicielstwa" , lekkich łatwych i przyjemnych rozwiązań i cudownych zdrowych i ślicznych maleństw.

[IMG]http://img26.imageshack.us/img26/2118/witaog.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Moja siostra uczy się na położną i już wbili jej do głowy, że mm jest bee! Jak mi dzisiaj tak niby od niechcenia powiedziała, że to mleko jest ciężkie, zapycha żołądek itd. to aż poczułam się winna, że chcę mojemu synowi dawać sztuczny pokarm...Może powinnam po prostu ściągać ten pokarm do upadłego?
Liczę na głosy rozsądku.
Nefesza a Ty oprócz swojego mleka dawałaś mm? Jak tak to jak je wprowadzałaś? Od razu czy stopniowo? Na dzień czy na noc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']Moja siostra uczy się na położną i już wbili jej do głowy, że mm jest bee! Jak mi dzisiaj tak niby od niechcenia powiedziała, że to mleko jest ciężkie, zapycha żołądek itd. to aż poczułam się winna, że chcę mojemu synowi dawać sztuczny pokarm...Może powinnam po prostu ściągać ten pokarm do upadłego?
Liczę na głosy rozsądku.
Nefesza a Ty oprócz swojego mleka dawałaś mm? Jak tak to jak je wprowadzałaś? Od razu czy stopniowo? Na dzień czy na noc?[/QUOTE]

Paulina .... nie miej wyrzutów sumienia ..i tak długo karmiłaś . Nienawidzę takich moralizatorskich postaw jakich uczą w szkole Twoją siostrę , masz prawo do bycia sobą , a po to jest mm aby dzieciom dostarczać wartościowych produktów kiedy już nie starcza mleka matki . Co miały by zrobić matki które z różnych względów nie karmią piersią ...chyba po takich tekstach musiały by targnąć się na linę .
Olkowi miłości nie zabraknie , a i tak z czasem musi zmienić dietę więc koniec wyrzucania sobie że coś robisz źle.Nie daj się .

Link to comment
Share on other sites

lazy, ty jesteś matką i ty zadecydujesz co zrobisz i nikomu nic do tego ;) niektóre dzieciaczki tylko na mm są chowane i też zdrowo rosną.

ja jak patrzę na wysypkę mojej leny to też momentami mam ochotę przestawić ją na mm. wysypka już chyba z tydzień się utrzymuje, w końcu wczoraj i dziś wykąpałam ją w krochmalu z mąki ziemniaczanej. po wczorajszej kąpieli trochę załagodziło więc liczę na to, że zniknie w końcu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Paulina .... nie miej wyrzutów sumienia ..i tak długo karmiłaś . Nienawidzę takich moralizatorskich postaw jakich uczą w szkole Twoją siostrę , masz prawo do bycia sobą , a po to jest mm aby dzieciom dostarczać wartościowych produktów kiedy już nie starcza mleka matki . Co miały by zrobić matki które z różnych względów nie karmią piersią ...chyba po takich tekstach musiały by targnąć się na linę .
Olkowi miłości nie zabraknie , a i tak z czasem musi zmienić dietę więc koniec wyrzucania sobie że coś robisz źle.Nie daj się .[/QUOTE]

Całkowicie się z tym zgadzam ;)
LAZY, ja od początku nigdy nie karmiłam Zosi piersią i nie miałam wyrzutów sumienia ani przez minutkę - Zocha jest wielka, zdrowa, nigdy nie chorowała, zero wysypek, zero problemów. Ja mogłam spokojnie wrócić do pracy, zostawić ją pod opieką niani/cioci/babci itd. I nie sądzę, by moje dziecko na tej mojej bardzo przemyślanej decyzji ucierpiało w jakikolwiek sposób - nie brakuje jej ani miłości, ani bliskości, ani czułości.

Bądź rozsądna i rób to, co Ci podpowiada zarówno serce, jak i rozum.
A co do Twojej siostry... to pewnie nie ma dzieci, prawda? Długo karmiłaś piersią, nie daj się zwariować, bądź sobą, wszystko będzie dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

LAZY to ty jesteś matką, to TY wiesz, co najlepsze dla młodego, bo to TY musisz to znosić :) Ja mam odwrotny problem - wielki foch i moralitety, że śmiem dalej karmić Młodego cycem. A śmiem! I jak się komuś nie podoba, to już teraz mówię otwarcie, że jak będzie chciał, to to będzie ciągnął i przedszkolu. Bo to jest MOJE dziecko i MOJE cycki. Tak jak Oluś jest TWOIM dzieciem, twoje cycki są TWOIMI cyckami a MM jest dobrodziejstwem rozwiniętych państw (tak tak, w krajach trzeciego świata nie ma MM, tylko cycki) więc nie może być złe.
A tu dla ciekawych mojego stanowiska kolejny artykuł tematyczny:
[URL]http://www.edziecko.pl/szkolakarmienia/1,112212,10781083,Pieciolatek_przy_piersi___czy_to_normalne_.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...