Jump to content
Dogomania

Galeria psów z Grupy 3 (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Yorkies

Recommended Posts

Ale sama musisz potwierdzic, ze lebki sa strzyzone maszynka,
Nie, na pewno tego nie widzę i co więcej, jestem pewna, że tak nie jest. Czub łba jest trymowany.
wlos nad oczkami jest przyciety prawie jak u sznaucerow,
:o :o :o No ja nie wiem, jak tu robi się sznaucery, ale w USA brwi u sznaucerów są przycinane ZUPEŁNIE inaczej niż na tych zdjęciach szkotów.
Nie mam absolutnie zadnych "ale" co do hodowlii Montgomery
Montgoemry to nie hodowla - to wystawa :wink: . Tam się zjeżdżają hodowcy ze wszystkich najważniejszych hodowli w USA. To, co widzisz na tych zdjęciach pochodzi z wielu hodowli.
ale nie mozna powiedziec, ze nasze szkoty to pudle
Ja nie próbowałam sugerować, że mają sierść jak pudle, czy że wyglądają jak pudle, tylko że amerkańscy terierowcy powiedzieliby Ci, że terier powinien być właśnie mniej "elegancki", bardziej naturalny niż pudel, że polskie są zbyt eleganckie. O to mi chodziło.
bede sie trzymac tego, ze nasze sa bardziej eleganckie
I z tym się zgadzam, tyle że amerykańscy terierowcy powiedzieliby Ci pewnie, że to wada, a nie zaleta.

:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ona zostawia za dużo grzywki - ja tak nazywam to stojace przedłużenie głowy miedzy uszami.
Po angielsku "tufts" (ale przed uszami) - a po polsku jest jakieś specjalistyczne słowo?
Ale mozę uszy ma za duże.
No właśnie - bo z tego, co pamiętam, ile się zostawia zależy od wielkości ucha...
Link to comment
Share on other sites

A swoją drogą, ciekawe, jak robią szkoty w Szkocji .

Nie wiem jak w Szkocji, ale Herbert Atkinson robił je w Anglii tak - i nie wiem czy teraz po jego śmierci ktos robi je lepiej....

f5fec279.jpg

Lady Morag of Wyndam presented perfectly as one would expect by Herbert

to zdjęcie i następne, oraz podpisy pochodzą ze strony - http://www.google.pl/search?q=cache:1Nd_vAtaYwAJ:www.irishscotties.com/herbert%2520atkinson.htm+Herbert+Atkinson+terrier&hl=pl

Link to comment
Share on other sites

naprawde urosło - czary jakieś - tam jak wol stoi napisane, że miało 190 na 144 pikseli...

Ciekawe jak to wyjdzie? W oryginale ma tyle samo....

f5fec27a.jpg

Herbert at work on a Scottie

during his time in Belgium.

Tak jak już napisałam to zdjęcie i podpis pochodzi rowniez ze strony http://www.google.pl/search?q=cache:1Nd_vAtaYwAJ:www.irishscotties.com/herbert%2520atkinson.htm+Herbert+Atkinson+terrier&hl=pl

mam nadzieję, że mi sie udało to zmniejszanie i Flaire mnie nie zabije :roll:

Link to comment
Share on other sites

A teraz bedzie niskonożna seria z ringu honorowego na Crufcie.

Nie było łatwo - bo tam trzeba mieć specjalne wejsciówki. Weszłam na bezczelnego, cosik widziłam, ale do robienia zdjęć było bardzo daleko...

Zaczynam od szkockiej suki ze Szwecji - CH RAGLAN ROSE MAIDEN AT BRIO, która wygrała grupę i była druga na BISie.

f5feac4f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Flaire, napisała:

Licytować to ja się nie chcę, bo mam za dużo zdjęć . Ale te ostatnie to nawet w ogóle nie były MOJE -- tam chodziło o porównanie różnych osobników w niemal idetycznych pozach! To tak gwoli wytłumaczenia, dla niespostrzegawczych

Cóś pięknego! :D boki zrywać!!! :D W stylu znajdź 3 szczegóły różniące te dwa zdjęcia!!! :D

Pani Haniu, gratuluję ładnych zdjęć w ostatnim Psie.

Murak, SzOlka, świetne te Wasze szkoty :D

Link to comment
Share on other sites

Cóś pięknego! :D boki zrywać!!! :D W stylu znajdź 3 szczegóły różniące te dwa zdjęcia!!! :D
No właśnie. Jak zobaczyłam te zdjęcia Fugi, to natychmiast pomyślałam o tych dwóch, pomimo że już dawno ich nie widziałam.

A co do zdjęć w Psie, to nie ma co gratulować, to po prostu był szczęśliwy przypadek. Ale dziękuję. :D Większość z nich dogomaniacy już oczywiście widzieli :D .

Link to comment
Share on other sites

Większość z nich dogomaniacy już oczywiście widzieli .

A ja nie widziałam chyba nie zaszkodzi jeszce raz powiesić? :wink:

w końcu to galeria

Ale sie od wczoraj wreszcie tych szkotów "napasłam" no miód na mą duszę (tylko,że chyba będę się musiała schować w jakąś mysią dziure-tu wszyscy tacy światowi :oops: ),ale przynajmniej jak tak czytam co piszecie i porównuję ze zdjęciami to się człowiekowi powoli w główce zaczyna rozjaśniać :D

ps SzOlka-zamykaj znaczniki %7Boption%7D bo nie widać zdjęcia(ale ja sobie je obejrzałam z adresu i bardzo mi się podobał szczególnie uszka ma zgrabne.

Jakbyś miała jeszcze takie zbliżenia to bym była rada :modla: bo zwykle to można się na zdjęciach przyjrzeć jak wygląda sylwetka ogólnie a tak z bliska to rzadko.

A co do elegancji to widzę ,że z moim rozczochrańcem powinnyśmy się wystawiać w Stanach ,w ogóle to my te wystawy bardzo lubimy (szczególnie ,że wreszcie człowiek może pogadać z drugim takim samym wariatem jak on sam i nikt nie ziewa)ale najlepiej to nam jest w lesie pod Cuplikiem

Link to comment
Share on other sites

jessssu się pochorowałam jak to zobaczyłam

m8lprgus.gif

czemu u nas takich nie ma?????? :cry:

nie wklejajcie już żadnych zdjęć i linków jak nie chcecie mnie mieć na sumieniu,nie - wklejajcie- nie lepiej nie-chyba zwaroiwałam :smilecol:

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Szolka,

Swietne te Twoje szkoty, chociaz musze przyznac ze do szkotow mam wyjatkowe uprzedzenie ;) W bloku obok mieszka jakas chyba Ukrainka z dwoma szkotami - czarnym i bialym. No i ten czarny notorycznie, z zaskoczenia napada na wszystkie mniejsze i wieksze psy w okolicy :( A ze lazio bez smyczy, to draki zdarzaja sie wyjatkowo czesto :(

Mam nadzieje, ze Twoje sa przyjazniej nastawione do swiata ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Pani Bosmanka

owszem pieski roznego koloru sa kojarzone ze soba, pszeniczny z czarnym, lub z pregowanym, wychodza wtedy rozne kolorki, albo i nie jest np caly miot czarny, lub pszeniczny, roznie to bywa, zreszta szkoty u swoich podstaw to byly wlasnie pszenicznego koloru, pozniej kombinowano i wyszly w koncu czarne, teraz znowusz jest moda na pszeniczne ktore maja bardziej bujny wlos i wymagaja wiecej pracy z tymi kudelkami, oj lata to to wszedzie.

Wind

hmmmmmm jak by to powiedziec :hmmmm: szkoty to terriery sa,bardzo pozytywnie nastawione do swiata i wszystkiego co je otacza.

Szczerze, mam taka jedna francowata suku :evil: , ale porzadki robi tylko wsrod "swoich"tzn czasami nietoleruje 2-ch psow weteranow, a wynika to z tego, ze nie jest pierwsza w stadzie i tak sie probuje dowartosciowac.

Psy to fox i sznaucer z innymi chyba by nie wygrala. :D

Dziwie sie, ze puszczaja luzem szkoty, ja bym sie na to nie odwazyla, co innego na otwartm terenie, na osiedlu nigdy

Szkoty sa naj naj naj, zreszta jak kazdy psiurak :B-fly:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...