Jump to content
Dogomania

Galeria psów z Grupy 3 (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Yorkies

Recommended Posts

Mam fajny pomysl zeby wszyscy posiadacze pieskow z tej wlasnie grupy wstawiali tu zdj. swoich pieskow i pisali cos o nich :D

Moze ja zaczne :) A wiec ponizej sa zdj. moich 2 yorków Nikusia i Soni. W tej chwili pieski maja 1 rok i 3mies(Niki) oraz 7 mies.(Sonia). Mimo ze pieski sa bez rodowodu sa bardzo kochane i sliczne(dla mnie :wink: )

83244357zYFGGt_ph.jpg

83347433ANdnGF_ph.jpg

83358631hRUkXi_ph.jpg

83245722tVYuvn_ph.jpg

Czekam z niecierpliwoscia na fotki innych posiadaczy wspanialych Terierków!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Carianna pieski masz super, ogladalam foty bardzo mi sie podobaja tymbardziej ze to nie jest tak popularna rasa w Polsce(nigdy jeszcze krótkowlosego foxa nie widzialam za "zywo", za to szorstowlose widze prawie codziennie :wink: )

A co do rozmiaru fotek to nic nie moge zrobic bo mi sie nie chca wyswietlic :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wind, zmotywowałaś mnie, żeby cosik tu umieścić. Ale zdjęć Misi już jest pełno na dogomanii, a nie chcę się powtarzać, więc tutaj umieszcze moje dwa ulubione z jej lat szczenięcych: pierwsze w wieku 6 miesięcy, a drugie, 9 tygodni.

MisiaWithFlowersForEmail.jpg

misiasleepsontoyforemail.jpg

Link to comment
Share on other sites

Noooo .... nareszcie sie pochwalilas Misia :)

Piekna jest ... i ta mordka zakonczona czarnym guzikiem noska ... tylko calowac :)

Gdzies czytalam, ze z sukcesami ja wystawiasz, no to pochwal sie osiagnieciami bo bardzo jestem ciekawa :)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Ale zdjęć Misi już jest pełno na dogomanii, a nie chcę się powtarzać

Słucham??? Ja jak dotąd widziałam tylko jedno zdjecie Misi, a terriery baaardzo mi się podobają (mówię o tych mysliwskich terrierach). więc albo proszę na skrzynkę: [email protected], albo tutuaj, chyba w końcu po to jest ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Oczywisicie nie czuje sie urazona :)

Fakt yorki staly sie pieskami ozdobnymi i do towarzystwa, lecz na poczatku wyhodowano je tylko i wylacznie do polowania na szczury. Pierwotnie selekcjonowano je tak, aby byly ponad przecietnie odwazne, w koncu musialy swa ofiare dogonic a pozniej skutecznie osaczyc ;)

Dopiero epoka wiktorianska zmienila cel posiadania tych pieskow ...

I tak juz zostalo :)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Bardzo jesteście mili. Ale o sukcesach wystawowych Misi już pisałam, a w ogóle to my się nie lubimy chwalić :oops: , szczególnie na tematy, takie jak uroda, które zależą od szczęścia. Więc tu się pochwalimy czymś innym, o czym też już pisałam: osiągnięciami szkoleniowymi, bo te są dostępne dla każdego, czy ma rodowód, czy nie, czy jest duży, czy mały, i wymagają tylko dużo pracy.

Więc egzamin na PT Misia zdała na 196 punktów, ocenę doskonałą i pierwsze miejsce. A wszytko to mimo pięciu szwów w łapie (bo sześć dni wcześniej rozcięła sobie łapę na butelce). Pan weterynarz powiedział, że do egzaminu może przystąpić, ale łapa nie może się zmoczyć. No i oczywiście w dniu egzaminu lało jak z cebra. Misia miała na łapie najpierw opatrunek, potem skarpetkę, potem torebkę foliową, drugą skarpetkę, drugą torebkę foliową, a wszystko razem oklejone przylepcem. I trochę kulała, jak również łapa trochę bolała w trakcie przyjmowania pozycji "waruj". Ale pomimo to spisała się świetnie.

Potem zapisałyśmy się na PT-2. (Namawiali nas na obronę, ale mnie obrona nie odpowiada, a Misia jest łagodna i nieszczekliwa i nie chciałam tego zmieniać). Na PT-2, do posłuszeństwa dochodzi praca węchowa. Na egzaminie Misia uzyskała 99 punktów z pracy węchowej i 98 z posłuszeństwa, razem 197! (Ocena doskonała, pierwsze miejsce, itp). Pan sędzia wygłosił przmówienie do zebranych owczarków niemieckich jak to airedale są tak niedocenianą rasą w Polsce, jak są zbyt mało używane, a to takie wspaniałe psy. Aż musiałam Misi zasłonić uszy, żeby z dumy nie pękła :) .

Jak już pisałam do Wind, chciałabym widzieć w Polsce to, co od dawna dzieje się np. w USA: więcej "nietypowych" ras szkolonych na "wyższe" stopnie, szczególnie ras niewielkich. Do niedawna, możliwości tu były ograniczone, bo właściwie główny nacisk był na obronę, której regulamin wyklucza małe psy (z idiotycznych, moim zdaniem, powodów, ale to osobna historia -- pan pozorant, który szkolił u nas psy obronne wyszkolił do obrony dwa ... westusie, ale nie mogły zdawać egzaminu, bo wymaga on skakania na wysokość metra). Była możliwość szkolenia na PT-2 i PTT (Pies Towarzysząco Tropiący), ale było to zawsze traktowane trochę po macoszemu i niewiele ludzi jest zainteresowanych tropieniem (a szkoda, bo moim zdaniem, to najciekawsza rzecz, jaką można robić z psem). Ale od tego roku wchodzi nowy regulamin, który zawiera bardzo zaawansowane szkolenie posłuszeństwa (na poziomie mistrzowskim FCI), jak również zaawansowane tropienie. Bardzo bym chciała, żeby to pomogło zmotywować właścicieli "nietypowych" ras do szkolenia swoich psów. Nie mówiąc już o tym, że coraz bardziej popularne staje się agility, które jest idealne dla psów typu terier, które są szybkie i zwinne i łatwo się nudzą.

My z Misią oczywiście będziemy szkolić się dalej. W jakim kierunku -- jeszcze nie wiemy, bo nasz Związek jeszcze nie zdecydował się, jakie będą kursy! Ale coś będziemy robić na pewno, bo pracujące psy są dużo szczęśliwsze!

A jeśli chodzi o zdjęcia, to poszukam po dogomanii i wstawię tu, w następnym poscie, odnośniki.

Pozdrówka dla wszystkich!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...