Jump to content
Dogomania

Galeria psów z Grupy 3 (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Yorkies

Recommended Posts

bo-ja osobiscie potrafie zauwazyc wady u swojego psa.Zreszta

omowilam jego wady i zalety z doswiadczonym hodowca rasy,ktory

na spokojnie i w milej atmosferze omiwil jego mocne i slabe strony.

I tak to sie wlasnie powinno odbywac.Dokladne obejrzenie psa przez

osobe ktora uznajemy za autorytet a nie zjadliwe komentarze po zobaczeniu kilku zdjec.Jesli ktos chce wystawiac to nie ludz sie ze po

takim komentarzu zmnieni swoje plany.A ze nie kazdemu sie dany pies

podoba?To zalezy jak sie do tego podchodzi.......Mnie osobiscie podobaja

sie wszystkie bo je poprostu lubie i nie mam zapedow sedziowskich.

A ze tu u nas na terierach 'za slodko,jak w brazylijskiej telenoweli' to ja

akurat sie ciesze bo w zyciu codziennym czesto nie zawsze spotyka sie

ludzi milych,wesolych i zyczliwych.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bo-A ze tu u nas na terierach 'za slodko,jak w brazylijskiej telenoweli' to ja

akurat sie ciesze bo w zyciu codziennym czesto nie zawsze spotyka sie

ludzi milych,wesolych i zyczliwych.

HMMM, mówia mi,że dałam się podpuścić i Was trochę podpuściłam :D

Chyba tak. Ale naprawdę z drugiej strony trzeba wiedzieć, co się ma na drugim końcu smyczy BEBE. I wcale nie mam zapędów sędziowskich, ale często widziałam rozczarowanie później. A życzliwość wcale nie wyklucza krytyki. Dobrze wiedzieć, na czym się stoi, na co zwrócic uwagę. A kota też można zagłaskać na śmierc :wink:

Link to comment
Share on other sites

bo: Nie chce byc ani niemila, ani obrazac Ciebie, ale z pewnymi opiniami nalezy sie jednak wstrzymac! Jestem przekonana, ze nie ma ani jednego specjalisty na swiecie, ktory widzac te zdjecia byl w stanie powiedziec dokladnie, co z tego psa wyrosnie! Sama bylam swiadkiem, bedac w Zwiazku w Warszawie, jak Pani Chwalibog oceniala miot westikow... najpierw byly 6/8-tygodniowe i Pani sedzina powiedziala, ze tak na szybko nie jest w stanie ocenic, co z tych psow wrosnie! Pozniej oceniala tez westika 3 miesiecznego i powiedziala, ze zapowiada sie dobrze, ale gwarancji nie daje! Jesli czujesz sie sedzia bardzie kompetentnym od sedziego, ktory w ciagu roku zalicza wystawy w calej Europie i nawet w RPA, to gratuluje.

Mysle, ze Twoj komentarz byl zbedny... i zdecydowanie niefachowy!

Link to comment
Share on other sites

bo: Nie chce byc ani niemila, ani obrazac Ciebie, ale z pewnymi opiniami nalezy sie jednak wstrzymac! Mysle, ze Twoj komentarz byl zbedny... i zdecydowanie niefachowy!

No widzisz i nie rozumiesz. To było TYLKO moje zdanie( a może i nie tylko :wink: ). I nie rozumiem, skąd ta burza. A opiniami, nawet tymi niepopularnymi, należy się dzielić. Jak ze starej epoki. Jedyne słuszne zdanie to zdanie....

Link to comment
Share on other sites

bo- a ja nadal twierdze ze lepiej na takie tematy rozmawiac osobiscie , psa rowniez oceniec 'empirycznie' i wydac opinie ale

tylko na prosbe zainteresowanego czyli wlasciciela.Ja rozumiem szczerosc

ale czasem jest ona zupelnie nie na miejscu pomimo dobrych intencji oceniajacego.

Link to comment
Share on other sites

Ja zdaje sobie sprawę, ze wszystkie szczeniaki zachwycaja nas swoja szczeniecoscia! Jednak, wiem ze ta suka pochodzi od Elizy i jestem przkonana, ze jesli ona sama (przynajmniej teraz, nie wiem jak bedzie w przyszlosci) chce, zeby Kora byla wystawiana, to znaczy, ze wie co mowi. Przeciez tak na logike... zaden hodowca nie chce, zeby poziom panujacy w hodowli byl zanizany. Wtedy wlasnie "gorsze" maluchy oddaje sie do kochajacych ludzi, ale informuje sie ich, zeby tego psa nie wystawiali. I jest to najnormalniejsza sytuacja.

Mi chodzi jedynie o to, ze po zdjeciach, ktore sa tu zamieszczone nie mozna wiele powiedziec ani o siersci ani o eksterierze... ani o wielu wielu szczegolach.

Link to comment
Share on other sites

Bo,

A ja tak sobie myśle, że nie chodzi o niepopularność tego sądu, ale o to, ze ani czas, ani miejsce, a przede wszystkim ZA MAŁO danych - a można w ten sposób kogos zniechęcić zupełnie niepotrzebnie. Jak Munio będzie chciał - to pokaże swoją suczke na wystawie. Dzisiaj widziała ja Flaire - na żywo - i jakoś nie leciała do nas dzielić sie ze swoja opinia, a pewno sobie jakąś wyrobiła i miała po temu o wiele więcej danych niz my.

Co innego jeszcze oceniać psy na podstawie zdjęc wystawowych - pies na wystawie jest przecież pokazywany właśnie po to żeby go oceniać. A i tak wszyscy wiemy, że zdjęcia są niemiarodajne. Wystarczy popatrzyć na zdjęcia psów pstrykniętych w fazie ustawiania - mnóstwo jest takich w internecie, niektórzy wręcz uwielbiaja prezentować rywali z nogami pod siebie.... i odpowiedzcie sobie sami czy to jest fair.....

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny wcale nie chciałam nikogo obrażać. Podejrzewam, ze widziałam więcej airedali niż Wy. Stwierdziłam tylko, że nie zachwyca mnie tak jak Was to, CO ZOBACZYŁAM NA ZDJĘCIACH. Mogło? Mogło. I uwazam to za koniec pewnej dyskusji. Ne bedziemy roztrząsały, czy hodowla Poezja Ruchu jest cacy czy be. Nie to było jej przedmiotem. Szczeniaki wszystkich ras łączcie się :D

Link to comment
Share on other sites

Nie widziałam słoneczka, o które awanturka cała, ale na zdjęciach MI SIE NIE PODOBA ZA BARDZO. A kocham wszystkie airedale. Naprawdę. W domu mam taki niezbyt "udany" egzemplarz. I tez go kocham. Dlaczego nie mogę powiedzieć, że mi się nie podoba?? Ratunku!!! Jaki dziwny kraj. Dlaczego zaraz jakieś uczucia itp.

A Tobie Fuka podobało się to zwierzatko na zdjęciach??

Link to comment
Share on other sites

BO - a skąd ja mam wiedzieć czy mi sie podoba skoro tam nie ma ani jednego zdjęcia do oceny. A w skoku karpik niejednemu sie trafil. Chyba zaraz poszukam ilustracji odpowiednich..... Ja poza tym tak mam jakoś dziwnie, że jak nie mam pewnosci to staram sie nie komentowac, a jak nawet wiem, a opinia jest mało pozytywna to niepytana sie niewyrazam. Raczej staram sie doszukac dobrych cech ktore sa.....

Link to comment
Share on other sites

Bo, piszesz, ze widziłaś dużo at , a nie wiesz, że one prawie czarne się rodza? Niewybarwienie u szczeniaka nie jest chyba jeszcze wadą? Że nie wspomnę, że znam iluś niewybarwionych championow, interow, zwyciezce swiata. Niektore całe życie mają czarne policzki i uda....

Link to comment
Share on other sites

Fuka popatrz, co napisałam po raz pierwszy. Napisałam, co widzę na zdjęciach, a nie jaki jest pies. A na zdjęciach jest to, co jest. Ne wiem, co będzie, ale to co jest, jest takie sobie. Ale Minio byłby bardzo niemądrym właścicicelem, gdyby te komentarze mogły zmienić jego stosunek do Kory.

Link to comment
Share on other sites

bomysle ze kometarz fuki do postu Wojtka byl zartem,w koncu wszyscy wiemy ze erdele dopiero z czasem sie wybarwiaja.

A Fuka napisala o czyms waznym,co ja wczesniej sygnalizowalam ,ze

nie wypowiada sie autorytatywnie jesli nie jest o to pytana i to chyba wszystko na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

bomysle ze kometarz fuki do postu Wojtka byl zartem,w koncu wszyscy wiemy ze erdele dopiero z czasem sie wybarwiaja.

A Fuka napisala o czyms waznym,co ja wczesniej sygnalizowalam ,ze

nie wypowiada sie autorytatywnie jesli nie jest o to pytana i to chyba wszystko na ten temat.

Chyba żartujesz albo kpisz już teraz ze mnie BEBE.

To chyba wolny kraj??

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie, ja to tak sobie mysle, ze trzeba zamknac ten temat i poczekac, co z malenstwa nam wyrosnie.

Oby byl to jakis ladniutki AT!

Mi tylko chodzilo, zebysmy niepotrzebnie nie zniechecili nikogo do wystaw, no i , skoro psa nie widzialam na "wlasne oczy" to ocena bedzie dosc trudna i raczej lakoniczna. Nawt jesli bylabym sedzina balabym sie takich ocen tylko i wylacznie ze zdjec.

No nic.... Kora rosnij nam zdrowa i piekna!

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie, ja to tak sobie mysle, ze trzeba zamknac ten temat i poczekac, co z malenstwa nam wyrosnie.

Oby byl to jakis ladniutki AT!

Mi tylko chodzilo, zebysmy niepotrzebnie nie zniechecili nikogo do wystaw, no i , skoro psa nie widzialam na "wlasne oczy" to ocena bedzie dosc trudna i raczej lakoniczna. Nawt jesli bylabym sedzina balabym sie takich ocen tylko i wylacznie ze zdjec.

No nic.... Kora rosnij nam zdrowa i piekna!

Amen

Link to comment
Share on other sites

bo-nie zartuje ani nie mialam zamiaru kpic z ciebie.Ta czesc mojej

wypowiedzi laczy sie z tym co napisalam wczesniej i ma sens tylko w tym kontekscie.Ja rowniez uwazam ze wystarczy juz mielenia tego tematu

a kazdy i tak ma swoje zdanie na ten temat.Kora zdrowa rosnij i sprawiaj

wiele radosci swoim wlascicielom.Amen.

Link to comment
Share on other sites

:o ale za to ile Ci postów przybyło :P

Dla pociechy wkleje tu zaraz dziecko mojej Fuki, zdjęcia, które przed chwila dostałam. Jeżeli ktoś tu znajdzie coś do oceny - to zapraszam - ja dalej jestem ciekawa co z niej wyrosło......

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...