Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

2 godziny temu, Tola napisał:

 

Jak na razie nie wiemy, czy jakiś pies wyjedzie ze schroniska...

Plan jest taki - pojadę po niedzieli i wypytam o te psy, o które były tutaj zapytania - szorstka sunia, piesek wskazany przez Anulę.  Spróbuję się też po raz  kolejny rozejrzeć za jakimś niedużym psiakiem, który mógłby jechać do szafirki  pod opiekę Anuli i Bogusik. Wcześniej, innymi drogami, spróbuję się dowiedzieć o wiek i charakter tego rudego z dłuższą sierścią. Mam nadzieję, że i tym razem uda się uratować chociaż jedno psie życie.

Jest też organizowana pomoc wyrzuconemu z auta maluchowi , jeśli wszystko będzie dobrze, to być może  też pojechałby do szafirki.

 

W takim razie wstrzymam się do poniedziałku. Pan Maciej i tak zarezerwował mi transport. Mam nadzieję, że uda się jak największej ilości psiaczków.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za ten wpis ale myślę ,że jest to ważne zwłaszcza dla właścicieli czworonogów ,które strasznie przechodzą takie wybuchy.

PETYCJA - ZAKAZ SPRZEDAŻY I UŻYWANIA FAJERWERKÓW PRZEZ CAŁY ROK

https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/sejm_rzeczypospolitej_polskiej_zakaz_sprzedazy_i_uzywania_fajerwerkow_w_calym_kraju_caly_rok/?cvlibob&utm_source=sharetools&utm_medium=copy&utm_campaign=petition-825961-zakaz_sprzedazy_i_uzywania_fajerwerkow_w_calym_kraju_caly_rok&utm_term=vlibob%2Bpl

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.01.2021 o 15:30, Tola napisał:

Duży, łagodny pies, skrajnie wychudzony;  jak on da radę w boksie ogólnym:(

IMGP2315.JPG

IMGP2316.JPG

IMGP2321.JPG

 

Niepotrzebnie weszłam na wątek :( Tak piekny pies. Może ma zwykłe lamblie? Solar też był wychudzony przez te pierwotniaki. Zaburzają wchłanianie tłuszczu, stąd powodują wychudzenie. Tolu, on tez gdzieś jest w poblizu kojca w którym był Solar? Mój ulubiony typ psa.  Po odkarmieniu bedzie piękny i imponujący. Jakby krótkowłosa wersja mojego Kaja. Gdybym nie miała Amely, to pewnie nie oparłabym się mu. Teraz co najwyżej mogę zaproponowac kilkudniowy przystanek w Katowicach, gdyby znalazło się jakieś  miejsce dla niego i była potrzeba przechowania.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Jaaga napisał:

Niepotrzebnie weszłam na wątek :( Tak piekny pies. Może ma zwykłe lamblie? Solar też był wychudzony przez te pierwotniaki. Zaburzają wchłanianie tłuszczu, stąd powodują wychudzenie. Tolu, on tez gdzieś jest w poblizu kojca w którym był Solar? Mój ulubiony typ psa.  Po odkarmieniu bedzie piękny i imponujący. Jakby krótkowłosa wersja mojego Kaja. Gdybym nie miała Amely, to pewnie nie oparłabym się mu. Teraz co najwyżej mogę zaproponowac kilkudniowy przystanek w Katowicach, gdyby znalazło się jakieś  miejsce dla niego i była potrzeba przechowania.

Jaaga, właśnie miałam to pisać na wątku białasa założonym przez Onaa, że gdyby to było wcześniej, na pewno probowałabyś zabrać go do siebie.

Pies jest po sąsiedzku z boksem Solara. Moim zdaniem on w hierarchii na końcu, taki sierotek, stąd jego chudość, podobnie miała Andrea.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, b-b napisał:

Przepraszam za ten wpis ale myślę ,że jest to ważne zwłaszcza dla właścicieli czworonogów ,które strasznie przechodzą takie wybuchy.

PETYCJA - ZAKAZ SPRZEDAŻY I UŻYWANIA FAJERWERKÓW PRZEZ CAŁY ROK

https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/sejm_rzeczypospolitej_polskiej_zakaz_sprzedazy_i_uzywania_fajerwerkow_w_calym_kraju_caly_rok/?cvlibob&utm_source=sharetools&utm_medium=copy&utm_campaign=petition-825961-zakaz_sprzedazy_i_uzywania_fajerwerkow_w_calym_kraju_caly_rok&utm_term=vlibob%2Bpl

 

34 minuty temu, Jo37 napisał:

Podpisane.

I rozesłane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tola napisał:

Jaaga, właśnie miałam to pisać na wątku białasa założonym przez Onaa, że gdyby to było wcześniej, na pewno probowałabyś zabrać go do siebie.

Pies jest po sąsiedzku z boksem Solara. Moim zdaniem on w hierarchii na końcu, taki sierotek, stąd jego chudość, podobnie miała Andrea.

Próbowałabym nawet gdyby Amely była zdrowa i nie gryzła, bo dałabym ją córce do Katowic. Ona ma tylko króliki. Jednak w obecnej sytuacji, kiedy chyba tylko gastroskopia moze wyjaśnić stan Amely, to zupełnie odpada. 

To pewnie tez ma pierwotniaki. Gdyby ktoś walczył z lambliami to zostawię tu info, ze jest psi metronidazol w smakowej zawiesinie, specjalnie ze wskazaniem do ich leczenia - nazywa się Eradia. Super sprawa, ułatwione podawanie leku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.01.2021 o 19:10, Onaa napisał:

Myślałam m.in. o tej suczce, ale nic o niej nie wiem no i wydaje mi się że jest dość duża - wysoka, coś jak chart.

No i jeszcze bardzo mi żal tego baiełgo dużego chudego pieska :(. Czy to staruszek czy choroba czy po prostu inne psy go nie dopuszczają do miski :( ?

121958130_3331168790335448_7918874298170299582_o.jpg

Oba chwytają za serce:( Ona ma coś z lewym okiem czy tak na zdjęciu wyszła?

Dnia 5.01.2021 o 11:10, b-b napisał:

Przepraszam za ten wpis ale myślę ,że jest to ważne zwłaszcza dla właścicieli czworonogów ,które strasznie przechodzą takie wybuchy.

PETYCJA - ZAKAZ SPRZEDAŻY I UŻYWANIA FAJERWERKÓW PRZEZ CAŁY ROK

https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/sejm_rzeczypospolitej_polskiej_zakaz_sprzedazy_i_uzywania_fajerwerkow_w_calym_kraju_caly_rok/?cvlibob&utm_source=sharetools&utm_medium=copy&utm_campaign=petition-825961-zakaz_sprzedazy_i_uzywania_fajerwerkow_w_calym_kraju_caly_rok&utm_term=vlibob%2Bpl

Podpisane:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Jaaga napisał:

Próbowałabym nawet gdyby Amely była zdrowa i nie gryzła, bo dałabym ją córce do Katowic. Ona ma tylko króliki. Jednak w obecnej sytuacji, kiedy chyba tylko gastroskopia moze wyjaśnić stan Amely, to zupełnie odpada. 

To pewnie tez ma pierwotniaki. Gdyby ktoś walczył z lambliami to zostawię tu info, ze jest psi metronidazol w smakowej zawiesinie, specjalnie ze wskazaniem do ich leczenia - nazywa się Eradia. Super sprawa, ułatwione podawanie leku.

Oby można było wykorzystać te Twoje rady, oby udało się pomóc psu.

Link to comment
Share on other sites

 TZ kontaktował się ze schroniskiem w sprawie tego rudego psa; pies byl zczytany - ma ok 9 - 10 lat, w schronisku jest  7 !:(:(. jest spokojny, łagodny, nie wadzi nikomu.

Zajrzałam przed chwilą do starych folderów, doszłam do 2017 roku  i na pewno rudy jest na zdjęciu:(

Podjadę w następnym tyg, jak już będzie więcej informacji, czy jakiś pies ma szansę na wyjście i wtedy jeszcze się upewnię.

2017 r listopad

IMGP0174.jpg

2017 grudzień

17.JPG

2018

2018.JPG

2019

2019.JPG

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tola napisał:

 TZ kontaktował się ze schroniskiem w sprawie tego rudego psa; pies byl zczytany - ma ok 9 - 10 lat, w schronisku jest  7 !:(:(. jest spokojny, łagodny, nie wadzi nikomu.

Zajrzałam przed chwilą do starych folderów, doszłam do 2017 roku  i na pewno rudy jest na zdjęciu:(

Podjadę w następnym tyg, jak już będzie więcej informacji, czy jakiś pies ma szansę na wyjście i wtedy jeszcze się upewnię.

2017 r listopad

IMGP0174.jpg

2017 grudzień

17.JPG

2018

2018.JPG

2019

2019.JPG

Przejrzałam trochę wątek i na wcześniejszych fotkach nie widzę Rudego.

W schronisku musiałby być od 2014 roku.

Nie wszystkie fotki są widoczne, niestety ...

Biedny, tyle czasu za kratami ... :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Livka napisał:

Przejrzałam trochę wątek i na wcześniejszych fotkach nie widzę Rudego.

W schronisku musiałby być od 2014 roku.

Nie wszystkie fotki są widoczne, niestety ...

Biedny, tyle czasu za kratami ... :(

Ja mam u siebie foldery od 2015 roku, wcześniejsze pokasowałam.

Wszystkie te zdjęcia pojawiały się na zamojskim wątku, ale do tej pory nikt nie zwrócił takiej indywidualnej uwagi na tego psa. Zdjęć tutaj jest sporo, psich nieszczęść jeszcze więcej:(

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Livka napisał:

IMGP0174.jpg

Rudy jest piękny, ma takie śliczne bystre oczy.

Wcale nie widać po nim, że ma tyle lat.

Tu na zdjęciu chyba z tym agresorem jest ...

Tak, tez biedny pies, jeszcze starszy i też czeka go prawdopodobnie dożywocie w schronisku:(

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Gabi79 napisał:

Livko, czy Twoje pytanie oznacza, że chcesz wyciągnąć któregoś z tych biedaków? 

 

Przed chwilą, Livka napisał:

Miejsce dla Rudego będzie od 22 stycznia.

Zapytaj Tysiu :)

Pisałyśmy w tym samym czasie. Hurra, ale się cieszę. Deklaruję dla piesia skromną dyszkę, na razie przez pół roku 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Livka napisał:

Tysiu czy dałoby radę przełożyć transport na 22 stycznia ?

Pan da mi odpowiedź jutro, teraz jest w trasie. W drodze powrotnej miał zabrać jakiegoś innego zwierzaka, więc musi tam zadzwonić i zapytać czy może przełożyć transport o 3 dni. Mam nadzieję, że tak.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tyśka) napisał:

Pan da mi odpowiedź jutro, teraz jest w trasie. W drodze powrotnej miał zabrać jakiegoś innego zwierzaka, więc musi tam zadzwonić i zapytać czy może przełożyć transport o 3 dni. Mam nadzieję, że tak.

Tysiu dziękuję za info.

Trzymajmy kciuki za pomyślność sprawy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...