Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 4.03.2023 o 18:54, Tola napisał:

Sunia z chorą łapka już u Hani, Aska7 wraca do domu. Szerokiej drogi!

Nareszcie porządnie odpocznie i naje się do woli.
Martusiu, czy sunia będzie miała osobny watek, czy będą informacje o niej na zamojskim?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2023 o 19:13, Tyśka) napisał:

Asiu, szerokości. Jagna sprawdziła ksiazeczkę Artura, ma nieaktualne szczepienia, mimo ze byly opłacane. 😞 Dobrze, że wyjechał. Oby dogadał się z psiakami. 

Jest bardzo grzeczny i cichy. Początkowo drapał w drzwi, chciał wyjść i ziajał z ciepła w domu. Nie dziwne, bo ma bardzo grube i gęste futro. Teraz uspokoił się. Ładnie chodzi na smyczy, do psów zgodny. Merda ogonem, nie boi się, przychodzi po głaski. Teraz wygłupia razem z Zoją i Andrzejem (tzn z mężem).

  Dobrze, że nie mamy jeszcze sąsiadów za murem, bo pewnie dziwiliby się, kogo wołam, jak nie Szymon,  to Andrzej, teraz doszli Roberto i Artur 😜

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam napisać, że jeśli sunia z chora łapka była oddzielona z Balbiną przed wyjazdem w schronisku, to warto żeby Szafirka od razu zrobiła jej test na lamblie, bo Balbinie wyszła bardzo silna kreska dodatnia i w momemcie. Pierwszym zrobiłam obu chłopakom, są czyści i już się cieszyłam. Jednak  po chudości podejrzewałam , że nie będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2023 o 19:57, elik napisał:

Nareszcie porządnie odpocznie i naje się do woli.
Martusiu, czy sunia będzie miała osobny watek, czy będą informacje o niej na zamojskim?

Jeszcze Elu nie wiem...

Nas coraz mniej na forum, na wątkach robi się pusto, chyba łatwiej będzie na takim zbiorowym.

Ale z drugiej strony łatwiej byłoby z finansami za operację...

Jeszcze zastanowię się, porozmawiam z szafirką...

Dnia 4.03.2023 o 21:09, Jaaga napisał:

Zapomniałam napisać, że jeśli sunia z chora łapka była oddzielona z Balbiną przed wyjazdem w schronisku, to warto żeby Szafirka od razu zrobiła jej test na lamblie, bo Balbinie wyszła bardzo silna kreska dodatnia i w momemcie. Pierwszym zrobiłam obu chłopakom, są czyści i już się cieszyłam. Jednak  po chudości podejrzewałam , że nie będzie dobrze.

A nie była w boksach ogólnych, czyli kwarantanna też skażona.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2023 o 21:49, Jaaga napisał:

Tyśko, jednak Artur nie ma aktualnych wirusowek, ale ma wściekliznę zrobioną. 

A to Roberto 😀

IMG_20230304_214605.jpg

      ☘️ ale żrubecek cudniastyyyy u u ...                                                                                      U tatuncia na rekach wlasnosciowych bezpiecznych 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2023 o 21:51, Nadziejka napisał:

      ☘️ ale żrubecek cudniastyyyy u u ...                                                                            U tatuncia na rekach wlasnosciowych

Po położeniu go na podłogę, mało tatuńcia nie zeżarł 😆 Taką obraza. Musiałam go uspokajać i drapać na ogonkiem tak się uniósł. Jednak nie lubi męskiej konkurencji. W końcu  ma się te 2,5 kg 😅

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2023 o 22:14, Poker napisał:

Ale śmieszny ten Roberto. 2 razy lżejszy od Tyćki. Trudno będzie go nie rozdeptać.

Chi Kissi ważyła 1,3 kg i tyle samo waży Delicja, więc córka przyzwyczajona do malizn. Jednak kiedy stanął przy nim kot Marian, to rzeczywiście trzy razy większy. Córka jest na weekend u babci, już nie może się doczekać powrotu. Po śmierci Kissi bardzo czekała na chi. Musiałam dziś wysyłać zdjecia i nie wolno mi za bardzo przyzwyczajać Roberta do siebie.

Jest śmieszny i ma dziwne upodobanie - śpi w szafie. Dudusia i Delicja śpią w łóżku, a on otwiera sobie drzwi do szafy i tam się lokuje na ciuchach córki. Myślałam, że wszedł tam kot, zaglądam a tam pies. Może tak przetrwał zimę, kiedy rodzina go zostawiła w pustym mieszkaniu? W końcu takie maleństwo krótkowłose jakimś cudem przetrwało mroźne pół roku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2023 o 23:00, Aska7 napisał:

Wielkości breloczka do kluczy 😄

Dojechalaś?  Odpocznij Dobra Kobieto. Bardzo dziękuję za transport mojej dwójeczki. Chce wpłacić za to 200 zł. Podaj konto plizzzz.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2023 o 21:38, Tola napisał:

A nie była w boksach ogólnych, czyli kwarantanna też skażona.

Wystarczy, że pracownik wdepnie w kupę i rozniesie po reszcie schroniska.

Dnia 4.03.2023 o 23:00, Aska7 napisał:

Wielkości breloczka do kluczy 😄

Mamy mniejsze psy. Choć dla Ciebie to rzeczywiście chyba wielkości kufy Twojego psa. 

Asiu, dziękuję za szyje.  To największy przysmak chłopaków. Dylan jak Cię usłyszał, to nie chciał odejść od drzwi.

 

Dnia 4.03.2023 o 23:09, kado napisał:

A kto mu to zacne imię nadał?🤣🤣🤣

Jego nowa mamusia. Ma sunie Dudusię i Delicję oraz szczury Bonifacego, Edwarda, Szczurę i Maćka. To Roberto do nich pasuje. 

Jako, że Balbinka i Artur na razie nie mają swoich wątków, to chciałam dać znać, że oboje są fajnymi psami. Noc minęła rewelacyjnie. Nie ma żadnych problemów. Artur tylko boi się smyczy, jak chce mu się ją przypiąć, ale to jest do wypracowania smaczkami. Potem już na niej chodzi bez problemu. Jest niesamowicie posłuszny, jedno słowo i ruszą za Andrzejem.

Balbinka będzie potrzebowała lepszej karmy do odkarmienia. Dziś dostała już druga dawkę leku, a zjadłaby konia z kopytami. Nadrabia schronisko i pasożyty. Nie wiem, gdzie się to w niej mieści.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2023 o 21:38, Tola napisał:

Jeszcze Elu nie wiem...

Nas coraz mniej na forum, na wątkach robi się pusto, chyba łatwiej będzie na takim zbiorowym.

Ale z drugiej strony łatwiej byłoby z finansami za operację...

Jeszcze zastanowię się, porozmawiam z szafirką...

Dobrze byłoby, żeby miała swój watek. Trudno będzie robić rozliczenia na wątku ogólnym dla psiaków zamojskich. Sunia tak prędko nie znajdzie domu i trzeba będzie gdzieś gromadzić informacje o niej i zdjęcia do ogłoszeń. Ta dziewczyna, która zaopiekuje się sunią po operacji nie jest zalogowana na dogo więc ona nie zrobi wątku.  Mogę założyć dla suni wątek,chyba, że Ty znajdziesz na to czas Martusiu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.03.2023 o 23:15, Poker napisał:

Dojechalaś?  Odpocznij Dobra Kobieto. Bardzo dziękuję za transport mojej dwójeczki. Chce wpłacić za to 200 zł. Podaj konto plizzzz.

 

Bardzo dziękuję 🙂. Asia Alaskan poda Ci numer konta na PW, bo jest skarbnikiem Zewa, a teraz on najbiedniejszy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...