Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dzisiaj wyjechał ze schroniska kolejny pies, Quatro; to ósmy pies w ciągu ostatnich dni, który dostał szansę na nowe życie.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym zapadł w serce los zamojszczaków i pomagają jak mogą. serce-ruchomy-obrazek-0824.gif

Za ok. 2 - 3 tyg. podjadę znowu, żeby porobić zdjęcia, pokazać kolejne psy, bo dla tych w boksach ogólnych to czasami jedyna szansa na zaistnienie no i na nowe życie.

Ja wiem, że tych psich nieszczęść wciąż ogromna ilość, że nas tutaj mało, że pomoc ogranicza brak funduszy, brak miejsc. Ale jak jest szansa na wyjście chociaż dla jednego  takiego psiego rozbitka, to trzeba je jak najczęściej pokazywać.

  • Like 5
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Tola napisał:

Radość, że dla 8 psów zaczęło się nowe życie, ale w takie dni jak dzisiaj częściej myślę o tych, które tam zostały.

U nas dzisiaj w nocy było -22, a podobno na obrzeżach -25 :(

U nas było "tylko" -10. Borys wychodzi na krótkie spacery, a Kokos spacery pomija i wychodzi, jak juz go potrzeby przypilą. Żal tych w schronisku, też o nich stale myślę.

Link to comment
Share on other sites

Tolu one wszystkie na zawsze w sercu i te ktorych nawet nie widzimy

Sciskam stokrosci sciskam za kolejne uratowane zycia 

                                                             

                               764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...

Link to comment
Share on other sites

Mam domek chętny do adopcji psiaka, aktywna rodzina, z dzieckiem - szukają psa, który lubi dzieci i długie spacery. Kołobrzeg. Nic o nich nie wiem, to znajomi naszego pracownika i trochę negatywnie odebrałam fakt, że adoptowany ze schroniska pies ugryzł dziecko, więc go oddali. Dlatego szukają psa z domu tymczasowego, o którym wiadomo, że lubi dzieci. Jeżeli ktoś chce im zaproponować psiaka - proszę o PW z numerem telefonu, przekażę, żeby się skontaktowali ( bo chyba oni powinni prosić o psa, a nie my ich o jego adopcję ;)

Może któryś z zamojszczaków "hotelikowych" ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, mari23 napisał:

Mam domek chętny do adopcji psiaka, aktywna rodzina, z dzieckiem - szukają psa, który lubi dzieci i długie spacery. Kołobrzeg. Nic o nich nie wiem, to znajomi naszego pracownika i trochę negatywnie odebrałam fakt, że adoptowany ze schroniska pies ugryzł dziecko, więc go oddali. Dlatego szukają psa z domu tymczasowego, o którym wiadomo, że lubi dzieci. Jeżeli ktoś chce im zaproponować psiaka - proszę o PW z numerem telefonu, przekażę, żeby się skontaktowali ( bo chyba oni powinni prosić o psa, a nie my ich o jego adopcję ;)

Może któryś z zamojszczaków "hotelikowych" ?

A jak duży ten psiak ma być? Chyba mam kandydata :)

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyśka) napisał:

A jak duży ten psiak ma być? Chyba mam kandydata :)

Napisałam to już na wątku maluszków, ale i tu powtórzę, że dobrze byłoby wiedzie c w jakich okolicznościach doszło do pogryzienia, bo jeśli dziecko dokuczało psu, a konsekwencje tego poniósł pies, a nie dziecko, to prawdopodobnie sytuacja się powtórzy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tyska, widzę, że zaglądasz tutaj, więc znowu pytam o Szpulkę...

Robiłaś jej OLX na Śląśk, ostatnio pytałaś o koteczkę, ale nie wiem, czy coś zmieniłaś, czy tylko przeniosłaś na Poznań, chociaż ogłoszenie wydaje się dawniejsze...

Prosiłabym o zmianę lokalizacji, bo do Poznania kotki nie wyślę, za daleko, a  wczoraj i dzisiaj miałam parę zapytań.

Szpulka jest już starsza, jest już po sterylizacji i szuka domu w dwupaku.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.01.2021 o 19:29, Tola napisał:

Tyśka, to ten post, str.1007

Dziekuje :) 

 

Przepraszam Tolu, na tym wątku sporo się dzieje, ja zabiegana...przeoczyłam że mi odpowiedziałaś. Dopiero teraz zauważyłam, dobrze ze przypomniałaś się.

Na jakie miasto teraz przenieść?  Jutro postaram się zedytowac ogloszenie, bo faktycznie jest nieaktualne. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Tyśka) napisał:

Dziekuje :) 

 

Przepraszam Tolu, na tym wątku sporo się dzieje, ja zabiegana...przeoczyłam że mi odpowiedziałaś.

Na jakie miasto teraz przenieść?  Jutro postaram się zedytowac ogloszenie. :) Tak , aby było dobrze.

 

Rozumiem;)

Jak możesz to jednak nadal Śląsk, żeby z Mysłowic było blisko...

I proszę  dodaj, ze to w dwupaku z mamcia Esterką, wrzuciłam ich wspólne zdjęcia na poprzedniej stronie, zacytowałam Twój wpis

Moje jest na Kraków.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tola napisał:

Rozumiem;)

Jak możesz to jednak nadal Śląsk, żeby z Mysłowic było blisko...

I proszę  dodaj, ze to w dwupaku z mamcia Esterką, wrzuciłam ich wspólne zdjęcia na poprzedniej stronie, zacytowałam Twój wpis

Moje jest na Kraków.

Na szybko edytowałam, podmieniłam na Katowice, napisalam o mamie i że tylko adopcja w dwupaku. 

Nad zmianą opisu (ładniejszą) pomysle, dzisiaj tak na szybko sklecilam z dwa zdania,  aby już było ogloszenie aktualne.

Przepraszam, za dużo na siebie biorę:).

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.02.2021 o 21:27, Tyśka) napisał:

Na szybko edytowałam, podmieniłam na Katowice, napisalam o mamie i że tylko adopcja w dwupaku. 

Nad zmianą opisu (ładniejszą) pomysle, dzisiaj tak na szybko sklecilam z dwa zdania,  aby już było ogloszenie aktualne.

Przepraszam, za dużo na siebie biorę:).

Dziękuję bardzo, jakoś nie mają kocie szczęścia. Wszystkie pozostałe już zapomniały, ze były w domu tymczasowym, a Szpulka i Esterka wciąż czekają.

Jeszcze jedno zdjęcie dziewczynek

received_3279068282198127.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy ktoś będzie mi mógł pomóc z ogłoszeniami, ale na wszelki wypadek proszę.

Kocie rodzeństwo spod tego balkonu Bajka i Benio już prawie gotowe do adopcji - właśnie już są  po zabiegach, czekają jeszcze na szczepienia. Oboje maja po ok. 7 miesięcy.

 

Benio -  wesoły, żywiołowy, przytulaśny; bardzo lubi też harce z innymi kotami, kuwetkuje.

Zrobiłam OLX na Katowice, jakby ktoś mógł zrobić na Kraków...

received_3699711616763808(1).jpg

IMG-20210123-WA0002.jpg

received_715494045830150.jpg

received_3250149785085594.jpg

received_3212016632232588.jpg

IMG-20210121-WA0001.jpg

Link to comment
Share on other sites

No i jeszcze pokażę 2 suczki, matka i córka, gdzieś w naszym regionie; podobna sytuacja, jak u Jaśminka, tylko że one jeszcze nie wychudły - mają czas do 11.02, bo wtedy pani idzie do szpitala na operację biodra i już tutaj nie wraca. Chałupę podobno wynajmuje,  psów nie zabiera, a właściciel nie zgadza się, żeby suczki zostały:(.

SAVE_20210203_115527.jpg

SAVE_20210203_115511.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Tola napisał:

No i jeszcze pokażę 2 suczki, matka i córka, gdzieś w naszym regionie; podobna sytuacja, jak u Jaśminka, tylko że one jeszcze nie wychudły - mają czas do 11.02, bo wtedy pani idzie do szpitala na operację biodra i już tutaj nie wraca. Chałupę podobno wynajmuje,  psów nie zabiera, a właściciel nie zgadza się, żeby suczki zostały:(.

SAVE_20210203_115527.jpg

SAVE_20210203_115511.jpg

Poudostepniałam na grupach pomocowych na FB, ale nie ma za bardzo szału :( Nikt nie pyta, mało udostepnień. Pewnie te łańcuchy odstraszają, bo większosć chce sprawdzonego psiaka do domu. One sa naprawdę urodziwe. Ta przy garnku jest trochę podobna do Mysi, ma takie same kropeczki, jak ona i tez widzę trzy kolorki. O Mysię wielu dzwoniło, te sunie, gdyby były zaopiekowane, to też szybko znalazłyby domy.

Na olx ludzie kupują mieszańce małych ras i niby hybrydy po kilka tysięcy, a tu takie pięknotki kisną na łańuchach. 

Tolu, chyba musiałabyś miec więcej zdjeć, żeby im szukac domów.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Livka napisał:

Jakie śliczne psinki

 

3 godziny temu, Tyśka) napisał:

A coś więcej o tych suniach Pani powiedziała? Jakie mają nastawienie do człowieka, w jakim są wieku? 

 

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Poudostepniałam na grupach pomocowych na FB, ale nie ma za bardzo szału :( Nikt nie pyta, mało udostepnień. Pewnie te łańcuchy odstraszają, bo większosć chce sprawdzonego psiaka do domu. One sa naprawdę urodziwe. Ta przy garnku jest trochę podobna do Mysi, ma takie same kropeczki, jak ona i tez widzę trzy kolorki. O Mysię wielu dzwoniło, te sunie, gdyby były zaopiekowane, to też szybko znalazłyby domy.

Na olx ludzie kupują mieszańce małych ras i niby hybrydy po kilka tysięcy, a tu takie pięknotki kisną na łańuchach. 

Tolu, chyba musiałabyś miec więcej zdjeć, żeby im szukac domów.

Bardzo Ci Jaaga dziękuję, chociaż nie mam nadziei, że znajdzie się ktoś chętny na sunie zabrane bezpośrednio z łańcucha:(. Dziewczyny  to matka i córka, mają 5 i 4 lata. To zdjęcie przy garnku robione było w lecie i suczka była chyba wtedy ciężarna. Suczki przyjazne do właścicielki, na obcych szczekają, po to chyba stoją na tych łańcuchach. Nigdy nie były szczepione ani odrobaczane, nie mają nawet zaszczepionej wścieklizny, bo pytałam. Pani mówi, że nie ma pieniędzy.

Wybieram się do kobiety zobaczyć suczki w rzeczywistości, ale od 4 dni czekamy na auto, a mechanik na razie nie dzwoni. Martwię się, bo zostało niewiele czasu;  11 kobieta wyjeżdża i nie wiadomo, co będzie z suczkami:(.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...