Jump to content
Dogomania

Żywienie, karmy itp.


Ula

Recommended Posts

Eukanuba jest droga,anuk jadl ja przez pierwsze 1,5 roku.Potem jadl pedigree advance,a potem zwykle pedigree.To ostatnie to tragediaaaa.Niedawno zmienilam mu karme na Chicopee(czy cos w tym stylu).Sprzedawca powiedzial ze jest to bardzo dobra karma o skladzie bardzo zblizonym do eukanuby,tyle ze jest tansza bo mniej znana.Kosztuje 9,50 za kg.Anuk je ja chetnie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Metro, ja też początkowo karmiłam Ceika Eukanubą, ale... przestałam. Ceik jest uczulony na niektóre karmy a Eukanuba podobno nie uczula. Pisze podobno, bo jakieś półtora roku temu u Ceika wystąpiło uczulenie (placki na skórze). Odstawiłam tę karmę i właściwie skupiłam się na własnmoręcznym przyżądzaniu mu posiłków. Potem usłyszałam jak to Eukanuba się pogorszyła i w ogóle. Faktem jest, że wycofano ją ze sprzedaży w Niemczech, a w Polsce nadal można było ją kupić. To też coś znaczy. Oprócz tego kiedyś była to karma importowana z USA, teraz jest rozsypywana w Polsce :-?

Co do Royala to nie słyszałam na jego temat złej opinii. Sama go nie stosuje! Oferta firmy jest baaardzo bogata, innymi słowy jest w czym wybierać. :)

Po pojawieniu się u mnie Luny, zaczęłam dawać im jako karmę uzupełniającą Nutrenę - nie zrezygnowałam z robionego jedzenia. Nutreną są karmione wszystkie psy z hodowli, z której pochodzi Luna. Są zdrowe i piękne. Na wystawach również odnoszą sukcesy. Karma moim psom strasznie smakuje. Obecnie jedzą Nutrenę Junior Pro. Ceik również, bo zmienia futro, więc potrzebuje więcej energii :wink:

Zauważyłam znaczną różnicę w ilości białka i tłuszczu w Nutrenie dla szczeniąt a w odpowiednim Royalu. Otóż Nutrena ma 27,5% białka i 12% tłuszczu, a Royal - 32% białka i 20% tłuszczu!

Link to comment
Share on other sites

no wiec tak.. z royalem sie spotkalam tylko chilowo , bo dostalam kiedys opakowanie chyba 3kg, psu smakowalo, ale nie zdazylo to wplynac na jego siersc itd.. dawalam mu to przed treningiem, i biegal fajniej niz jak jadl przed treningiem cos innego.

moze i moje dostawalyby royala, ale to ja musialabym wygrac w lotto :P

moje psy tez dostaja chicopee, tyle ze ja je kupuje taniej niz 9,50/kg, przywoze z czech, wychodzi mi od okolo 100zl do jakichs 120zl za worek 15 kg, kupuje to ode mnie pare osob w gliwicach po 130/worek.

karma jest dobra, troszke slaba w sezonie. zastanawiam sie teraz nad karma 'bewi-dog' - niemiecka, podobno fajna, teraz chyba kupie, tro zobaczymy w praktyce.

;)

karmy krtorych nie polecam, to przede wszystkim polskie chapi i pedigree, szkoda slow, nie polecam tez bosha.. moze nie az taka tragedia ale za taka cene mogloby byl lepiej.. hmm. wiecej narazie nie pamietam, jak sobie przypiomne to napiisze ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja od wczoraj karmie Paco karmą Bewi Dog. Słyszałam, że jest dobra no i jest bardzo tania. Np. za Bewi Dog Sport 25 kg placi się 134zł. Można ją kupić pod dwoma postaciami : -croc (zwykle krokiety) lub -menue (czyli w formie takiej jakby sałatki, którą zalewa sie wodą). Więcej o tej karmie możecie przeczytać na stronie http://www.akita.pl/bewi-dog/ a tutaj jest cennik http://www.republika.pl/mixhurt/bewi_dog.html Jeżeli ktoś chciałby zamówić to mogę podac przedstawicieli w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

nie polecam tez bosha.. moze nie az taka tragedia ale za taka cene mogloby byl lepiej.. hmm.

A która masz na myśli konkretnie ? Bo ja przymierzam sie do "Energy X-Tra" - ponoc bardzo dobra dla pracujących huskich.

I czy to jest Twoja opinia, czy jakichś zanjomych - wypróbowali jeden rodzaj, czy kilka ?

Sorki, że tyle pytań, ale odpowiedź, jeśli możesz... :D

Link to comment
Share on other sites

A zkolei mój Chinook, który po każdym jedzeniu ze sklepu (suchym, z puszki) dostawał rozwolnienia (musiałam mu gotować), przy Boshu sie "uspokoił", kupka mu się unormowała i jest taka, jak trzeba.

To pewnie zalezy od psa i akurat Twój Ceik jest na coś uczulony, co było w tej karmie, inny na coś innego, czasem jakis na składnik obecny niemal w kazdej karmie... - róznie to może być i przy tego rodzaju sytuacjach z wydawaniem opinii trzeba być chyba ostrożnym. Czasem problem lezy nie wkarmie, a w psie i trzeba wiedzieć, czego w jego przypadku unikać. A to nie takie łatwe.

Link to comment
Share on other sites

Powiem tylko tyle(znaczy napisze :wink: ),ze kazda karma jest lepsza od karm sklepowych-Pedigree,chappi,Friskies itp.

Anuk jadl ta karme przez rok,bo moim rodzicom ciezko wytlumaczyc ze karma ma duzy wplyw na zdrowie i wyglad psa.Ale w koncu ich przekonalam. :)

Zauwazylam tez,ze im bardziej "kolorowa" jest karma tym gorsza.Wszystkie dobre karmy sa jednolite,bez zadnych dodatkow,pasztecikow itp.

No i dobrej karmy nie kupisz w kazdym spozywczaku.

Link to comment
Share on other sites

wiec bosha ja nie uzywala, ale dostalam Yokiego ktory byl karmiony boshem wdczesniej, wygladal okropnie, mial paskudna siersc, ogolnie bardzo byl brzydki :P znaczy nie brzydli ale wiecie o co mi chodzi :PP

razem z nim dostalam jakie spol worka tej karmy, ale niestety nie pamietam jaka ona dokladniej byla.. bialy worek niebieskie napisy :PP chyba :D

teraz moje po chicopee wygladaja dobrze. moze po BD bedzie jeszcze lepiej, zobaczymy.

poza tym duzo miesa, ryb, granulat energetyczny od koni :P [roslinny]

hmm. i cynk oczywiscie.

Link to comment
Share on other sites

Karma Bosha (większość) jest w niebiesko-błękitnych kolorach, tzn. od dołu niebieski i płynnie przechodzi w jasny błękit. Napis "Bosch" jest ciemny.

No cóż, chyba nie dojdziemy do żadnych wniosków. Trzeba po prostu próbowac samemu. Ja teraz będę sprawdzać na moich Boscha, niedługo kupuję pierwszy worek "Energy X-Tra" i worek zwykłej, będę mieszać i zobaczymy, jak będą sie wyglądały i czuły się w zimie.

Link to comment
Share on other sites

Napisałam o boshu to co napisałam, ale nie bezpodstawnie.

Kiedy Ceik dostał tych okropnych, krwawych plam, pierwszym pytaniem weta było czy nie daje mu właśnie bosha!

Oczywiście, że tak jak różne są karmy tak różne są psy. Ja tylko po przyjacielsku ostrzegam, by być ostrożnym i tyle :wink:

A czy nikt nie ma zdania na temat Nutreny? Tej zwykłej i tej profesjonalnej?

Link to comment
Share on other sites

Ja moje psy karmię eukanubą ( +++ )i jestem bardzo zadowolona.

Jeśli jest się członkiem klubu to wychodzi to całkiem tanio, ok. 2 zł na 20 kg psa dziennie, przy karmie spoczynkowej , a ok. 3 zł przy performance ( w sezonie wystawowym czy wyścigowym ).

Wcześniej próbowałam róznych karm:

Royal Canine +++

Checopee ++

Nutram +++( nie nutra nuggets ani nutrena)

Akana +++

K9 ++

Nie polecam karmienia karmami typu performance, active czy sport jeżeli pies nie jest żeczywiście bardzo intensywnie użytkowany. Powoduje to często różnego rodzaju zaburzenia metaboliczne objawiające się odczynami skórnymi lub zaburzeniami jelitowymi.

Husky doskonale wykorzystuje każdą karmę a wszelki nadmiar "witamin" raczej mu szkodzi.

Link to comment
Share on other sites

Nuto, dla husky tylko karma Nutro, polecam ja goraca, jak nie Nutro to Eukanuba albo Hills, nigdy Royal.......

Husky maja wrazliwy układ pokarmowy a ta karma, w Polsce jeszcze nie znana, jest naprawde wysmienita...

Radze sprobowac,moim psiaczka smakuje zdecydowanie bardziej niz Eukanuba

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

no wiec tak.. ja kupilkam otatnio worek Bewi-doga, psom smakuje, sklad nie jest zly tylko troche slabiutki ten 'sportowy'... ;/ ale teraz jestem w trakcie obmyslania fajnej mieszanki karm i zobacvzymy co z tego wyjdzie :)

a karmil ktos z Was Belcando ??

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę może wyciągać zbyt pochopnych wniosków (może to jest sprawa osobnicza) ale Eguś karmiony Eukanubą jest zachudzony. Wygląda jakby mu odmawiano jedzonka. Niby apetyt ma itd ale wygląda strasaznie (tzn jest ładniutki ale chudziutki') sama skóra i kosci . Yukiego nie rozpieszczam zbyt drogimi karmami dostaje karmy z Czech bo te jak mówił mi wet mają w przeciwieństwie do Polskich karm skład unormowany prawnie. No i piechio wygląda dobrze, może az za dobrze hmm...Swoja droga to dlaczego w Polsce nie ma jakis norm określających skład karm dla zwierząt, w końcu chyba u nas jest cywilizacja?

Ps Yuki ma 14 kilo mam się martwić ;) Nie za duzo? Yuki jest po Hakimie Snow a to duzy psiak (25. 08. 03.-4 miechy)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Widzicie, jak zwykle ile osób tyle opinii. Ja mojego Timura karmię Boschem dla szczeniąt dużych ras. Sierść ma piękną, kłopotów żołądkowych nie ma. Tak jak Manu napisała powyżej nie jest łatwo stwierdzić co psu nie służy. Jedynie metodą prób i błędów.

Link to comment
Share on other sites

RC - jest super karmą, ale można dostać wiele karm o podobnym składzie i o wiele tańszą.

Axel Chiccopee nie znosi , wręcz budzi u niego jadlo wstret. Po Boshu miał takie rozwolnienie, że łoj.

Polecam - z mojego doświadczenia karme Sir John's oraz Best Chioce - w tej ostatniej to się axulek zakochał , bąbie aż miło.

Link to comment
Share on other sites

A czy ktoś zna jakąś porządną hurtownię z karmami w okolicach Warszawy lub Żyrardowa?

Znalazłem jedną niedaleko (Warszawa Włochy), ale jak kupowałem 15 kg eukanby i poprosiłem o inny worek, któryby nie był rozdarty to koleś mnie wyśmiał, że niby tak mało kupuję i jeszcze marudzę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...