Jump to content
Dogomania

Żywienie, karmy itp.


Ula

Recommended Posts

To ja spytam tak: karma Bewi dog- czy należy ją podrasowywać środkami chemicznymi z wapniem? Oraz czy prawdą jest, że nadmiar wapnia piesek wydali z organizmu poprzez kupkę? Składowanie nadmiaru czegokolwiek w organizmie jest na pewno szkodliwe, więc... Pozdrawiam. Jeszcze jedno- czy ktoś kto karmi np. Bewi dogiem trzyma sie ściśle proporcji do wagi ciała jakie są zalecane?

Fargo ma teraz 9 miesięcy i wcina Bewi dog'a - Junior...

On w ogóle lubi suche karmy i jeszcze nie było takiej, której by nie tknął. Do 6 mies. jadł Eukanubę, a potem Purinę - ale Bewi wchodzi mu najlepiej - wygląda zdrowo, co do zapachów to faktycznie na początku Bewi pierdział niesamowicie, ale po jakimś tygodniu mu przeszło.

Producent Bewi zaleca, żeby mu dawać ok 560 gr /dzień, ale Fargo je raptem z 400 i to nie zawsze... zostawia na dzień następny, więc daje mu już na oko.

No i odkąd ją je przestał niemal żebrać o jakies inne smakowite kąski - więc moge sobie jeść kiełbaski w spokoju, i nie muszę go odganiac...

Co do wapnia i itp. to ja nic nie dodaję - i nie widzę żeby zachodziła taka potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiosna, masz rację...on waży 24 kg.

Jak kupowałem karmę u dystrybutora i babka zaczęła przeglądać tabelki to jej wyszło, że te 560 gr./dzień. Jakoś mi do głowy nie przyszło, że to za dużo. Teraz po twoim poscie wszedłem na strone bewidoga i jeszcze raz to poustawiałem i mi wychodzi 390 gr/dz.

Chyba dobrze teraz rozumuję:

waga 15-25kg (obrazek tego sznaucera), wiek 6-12mies., to wychodzi te 390 gr.

Czyli jeśli Fargo wsuwał ok 400 gr to w miare ok. Ma pies wyczucie.

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka, jak wejdziesz na stronę www.bewi-dog.de to tam w Recommended Use zobaczysz, że rasy średnie, do 25 kg to ten obrazek, że średnim sznaucerem a nie ten z ONem. Ta babka od której kupowałem karmę też potraktowała syberiana jak ONa i dlatego ta pomyłka.

Babka mówiła, że jest taka zasada przy karmie dla dorosłych psów, że jeśli pies waży 25 kg to powinien jeść 250 gr, a jeśli waży 30 kg to 300gr. - ale to dla dorosłych.

Link to comment
Share on other sites

no to jasne, że karmy się różnią i różne ich ilości się podaje, ale z tego co wiem to Agnieszki Paco też je Bewi-dog'a i ma bardzo zbliżony wiek do Fargo... Dlatego te dywagacje...

No Paco ma 8 miesięcy i od zawsze był z niego niejadek, ale chudy to on nie jest. Tak mniej więcej to Bewi Doga zjada ok 300 g, ale z tym tez to jest różnie, bo czasami to zje naprawde bardzo mało.

Link to comment
Share on other sites

Mój Timur wpyla teraz Belcando, ale myslę, że zmienię mu na Bewi doga- Jak już pisałem, bąki sadzi kosmiczne, choć poza tym probelmów nie ma żadnych. Ale pomyślcie: teraz te karmy u nas są od niedawna, tak naprawdę nie wiemy, jak nasze psy bedą się czuły za 5-8-10-12 lat? Nie wiemy tego nikt tego nie zagwarantuje, prawda? To tak samo jak z blachą na dachy- nikt nie powie, jak ona będzie wyglądała za 15-20 lat, choć tyle niby ma gwarancji. Znam psy, które jadły tylko pedigree, nic innego nie chciały i umierały w mekach, ale nikt nie powie z pełną odpowiedzialnością, czy to z powodu karmy.Pewnych rzeczy nie da się sprawdzić, zwłaszcza tego jak będą się czuły nasze pieski za kilka lat. I myślę, że tak naprawdę to jest wielki problem, bo nie ma go jak rozwiązać, a karmę zawsze można zmienić. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Wojtas: masz absolutna racje. Przytaczajac slowa Lakersa (moze kiedys jeszcze zjawi sie na forum;) karmy psie jako suche granulki wprowadzono do diety psa stosunkowo niedawno.. przez tysiace lat psy zywily sie czyms zupelnie innym (mieso, kosci, ew. jakies ludzkie resztki).. dlatego nie mozna stwierdzic jak zareaguja (w sensie ogolnym, nie jednego psa) na ta zmiane.. to sie okaze za kilkadziesiat lat

Link to comment
Share on other sites

moja luna je charli to jest jeszcze mało znana włoska karma. 4 kg kosztują 27 zł karmię tym psa od 4 miesięcy i widzę że jest po tym zdrowiutka i ma ładną sierść z tym, że je ją raz dziennie a dwa razy ryż z mięsem i warzywami

Link to comment
Share on other sites

NO WŁAŚNIE JEST W TAKIEJ SAMEJ CENIE CO PEDIGREE ALE JAKOŚCOWO I SKŁADNIKOWO TO TO SAMO CO ROYAL CANIN NAWET WYGLĄDEM PRZYPOMINA CANINA. POZATYM TO JEST WŁOSKA KARMA A NIE POLSKA I MAM NADZIEJE, ZE TO NIE JEST ZWYKŁE DZIADOSTWO. KARMIĘ SWOJĄ SUCZKE TYM OD POCZĄTKU I JAK NA RAZIE SĄ NIEZŁE REZULTATY BO MAM ŁADNEGO I ZDROWEGO PIESKA. JEŚLI KTOŚ ZNA TĘ KARMĘ TO PROSZĘ O OPINIĘ.

Link to comment
Share on other sites

Jak wiecie, w zeszłym tygodniu byłem w Bieszczadach i tam bylismy u weta tak pogadać o psie. Wet powiedział, że pies jest trochę za gruby, ale idzie zima więc może dlatego zbiera sadełko. Ale chciałbym jeszcze wrócić do mojego pytania kiedyś w tym temacie na temat środków chemicznych typu Can- vit dodawanych do jedzenia suchego. I wet powiedziała, że zdecydowanie Timurowi dawać codzienną dawkę can vitu do jedzenia, czyli w jego przypadku ok. 3,5 łyżeczki, gdyż jego łapy potrzebują wzmocnienia w postaci wapnia.

Link to comment
Share on other sites

Weci twierdzą że dobre, są sypkie, łatwo je wymieszać z jedzeniem, mają smaki mięsno jakieś tam i nie są drogie. Timur łyka zielony, to jest potrójna dawka wapnia 3:1, kosztuje 5,70zł, a sposób podawania jest na etykiecie, to sie daje proporcjonalnie do wagi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...