Jump to content
Dogomania

Manu

Members
 • Posts

  2652
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Manu

 1. Jest takie ogłoszenie do wydrukowania: [URL]http://manu.dogomania.pl/varia/ogloszenie.doc[/URL]
 2. Akcja szukania Vizy to było coś na taką skalę, z jaką się dotąd nigdy nie spotkałam. A obecna w związku z szukaniem domków dla szczeniąt trzyma ten sam poziom :cool1: Jesteście wielcy ! :multi:
 3. Uff... No, powiem Wam, że nieco się bałam... Wygląda na to, że Viza bardzo szybko wychodzi z etapu przepełnionego strachem, więc i dzikością i powoli będzie wracać do normy :)
 4. [quote name='Sayrel']Manu pozwolisz moze sie przyda cos dla was o grenladkach i domkach jakich im szukacie: [url]http://baza.nordicstorm.pl/swiat_grenlandow-poz4.htm[/url][/QUOTE] Ależ oczywiście :) A Nemi na pewno nie miałaby nic przeciwko :)
 5. Bartek mi wspominał, że Pani, która opiekowała się poniekąd tą rodzinką na działce, wykonała przy okazji kawał roboty socjalizacyjnej w stosunku do szczeniąt. Bawiła się z nimi i efekt jest taki, że nie stronia od ludzi, ptrzychodzą na cmoknięcie itd... W zasadzie są mniej dzikie od własnej matki. To bardzo dobrze i również świetnie się stało, że jest mozliwość ich natychmiastowego odseparowania od niej - żeby nie przekazała im swoich wzorców zachowań związanych ze strachem w stosunku do ludzi. Trzymam kciuki za pomyślne odłowienie całej rodzinki !
 6. Chcecie listę wad tej rasy ? Proszę (tylko się nie załamcie): - zamiłowanie do kopania dziur - zamiłowanie do wycia (najlepiej zbiorowego) - potrzeba pracy w sezonie, szczególnie zimowym i jesienno-wiosennym (co w sumie dla maszerów jest oczywiście plusem) i tak naprawdę co by to nie było, będzie tylko słabym substytutem pracy w zaprzęgu. W innym wypadku pokaz wad się znacznie nasila i wynajdują się też nowe ;-) - rozpierająca zwykle energia, w mieszkaniu uciążliwe - i najważniejsze: bardzo silnie rozwinięte instynkty stadne, hierarchiczne (ogólnie pierwotne), więc tym samym wysoki stopień agresji socjalnej - także we własnym stadzie. Statystycznie dotyczy większość osobników tej rasy. To ważne, aby o tym mówić, bo może tak być, że maluch dość szybko straci dom... :-(
 7. To pewnie Spitzbergen ? Tam są grenlandy i grenlandowate.
 8. Trochę sie porobiło, ale też i trochę już było, tylko teraz jest o tym dostępna informacja... Którą galerię masz na myśli ? W galerii w bazie jest pełno zdjęć mojego autorstwa, ale różnych grenlandów. A na stronie [URL="http://photos.nordicstorm.pl"]http://photos.nordicstorm.pl[/URL] jest i galeria zdjęć grenlandów różnych jak i galerie moich psiurów, w tym grenlandów. Ja grenlandów mam sześć.
 9. Tak, oczywiście, że nadal prowadzę badania :razz: --> [url=http://baza.nordicstorm.pl/]http://baza.nordicstorm.pl[/url] 108 żyjących jest w bazie, a w ogóle w Polsce myślę, że nie więcej niż 120. Mówię o rodowodowych oczywiście...
 10. Witam i od razu przepraszam, że się wcinam, ale może będziecie mogli pomóc... Z tereny wystawy w sobotę [B]uciekła suka rasy pies grenlandzki[/B]. Więcej info znajduje się [URL=http://www.dogomania.pl/forum/f96/sopot-zaginal-pies-grenlandzki-prosimy-o-pomoc-143682/][B]w tym topiku[/B][/URL] [B]Jeśli tylko coś wiecie, coś słyszeliście, dajcie znać, każda informacja może być bezcenna ![/B]
 11. Manu

  Artykuly o wilkach

  Jeśli o mnie chodzi, to też jestem zdania, że są to proste informacje prasowe i inne informacje, które można rozpowszechniać w internecie z podaniem autora :cool1: Na dodatek wszystko to dla celów edukacyjnych :p
 12. Stałam obok [B]Jagienki [/B]na porównaniu grupy - ta mała iskierka niesamowicie ujmuje za serce ! Przecudna :multi: Juz raz gratulowałam, ale jeszcze raz -[B] moje gratulacje ![/B] Gdybym komuś przez przypadek wlazła w kadr z moją czarną grenlandką Blackie, to bardzo prosiłabym o zdjęcie.... ;)
 13. Odświeżę temat... :cool3: Czy możecie mi potwierdzić, że dr Przemysłam Bryła jest jak najbardziej uprawnionym lekarzem do badań oczu i wydawania certyfikatów ? Ta lista psich okulistów się powiększyła, prawda ?
 14. [quote name='NigdyNigdy'] "Wracaj"- to nie komenda na przyjście do mnie- nie nie ;) To komenda, którą wydaję psu, kiedy idąc z nim na smyczy, ominiemy słupek, drzewko, krzaczek, czy co tam jeszcze, z dwóch różnych stron. Zwykle pies głupieje i nawet jeśli zauważy, co się dzieje, wpada w panikę i zaplątuje się jeszcze bardziej. Na komendę "wracaj", moje psy (Żuk jest w tej kwestii naprawdę godny podziwu :p) idealnie wraca tą drogą, którą przylazł, dzięki czemu odplątuje się bez problemu.:painting:[/quote]Jeszcze jak mieszkaliśmy w mieście w bloku, tez moich tego uczyłam ! I dokładnie ta komendą :lol: Manu z Chinookiem do tej pory ją rozumieją i wykonują. Reszta mniej, bo i mniej uczę...
 15. Cześć ! Odpisuję skandalicznie późno :oops:, ale spodziewałam się powiadomienia, jeśli ktoś odpisze. Tak, kupiłam Blackie od Maji :cool3: Co do samych warunków kupna-sprzedaży dogadałyśmy się bardzo szybko, najtrudniejszym było wykombinowanie, jak ją przetransportować, bo wyjazd po nią nie wchodził w grę. Akcja była dość złożona, mieliśmy zapasowe opcje w razie czego, ale wszystko super się udało :) Więcej o Blackie jest tutaj: [URL="http://manu.dogomania.pl/mysli_nieuczesane01.htm"]Strona Manu - mysli nieuczesane[/URL] i tutaj: [URL="http://baza.nordicstorm.pl/baza-sunie-qornoq%27s_arctic_qimas_blackcat.htm"]http://baza.nordicstorm.pl/baza-sunie-qornoq's_arctic_qimas_blackcat.htm[/URL] A zdjęcia tutaj: [URL="http://manu.dogomania.pl/coppermine/thumbnails.php?album=24"]Galeria Manu - Nasze psy - cz. 5[/URL]
 16. [B]Ona jest taka śliczna [/B][B]:loveu: .[/B][B]..i taka moja :loveu: :multi:[/B] [SIZE=1](od wczoraj)[/SIZE]
 17. [B]Kasiu ![/B] No proszę ! Życzyłam Ci powodzenia i pięknie zaszalałaś ! Dla mnie - mimo, że tam nie byłam - ta wystawa to ważne wydarzenie, bo koleżanka od wilczaków odebrała mi stamtąd [B]sunię grenlandkę[/B] i przywiozła do Polski :multi:
 18. [quote name='Light of Shin-Ra']Dzięki. 50 euro to nie jest jakaś koszmarna kwota i taniej wyjdzie płacić na miejscu niż robić przelew bo bank żąda sporo kasy ( w PeKaO mi powiedzieli 102,- zł :angryy:).[/quote] [quote name='Maks i Spark']dzięki za podpowiedź, bo na europoejską w PKO BP za przelew zapłaciłam 100,- (słownie: sto zlotych polskich) prowizji:angryy:[/quote] Ja też nie wiem, czemu Wy tyle przepłacacie... W PKO BP niezależnie od kwoty za przelew zagraniczny z konta PLN płaci się 8 zł (warunki: SWIFT i SEPA, Słowacja jest przecież w obszarze SEPA...). Koszty przewalutowania to oczywiście inna sprawa. Ale głownie to ja chciałam Was zapytać, jak sie dowiedzieć, co za [B]pies grenlandzki[/B] jest wystawiany na tej wystawie ? Bo jest jeden, jestem go ciekawa... Będą jakieś wykazy po wystawie ?
 19. Słuchaj, ja na przykład z Twojego postu nie wiem, o co pytasz... :roll: Chocby to: czy o wyniki sportowe czy wystawowe ? I w ogóle sprecyzuj jakoś bardziej swoje pytanie :cool3:
 20. Manu

  Oczy-WAŻNE!

  Mówisz, że o badania w kierunku jaskry trzeba specjalnie poprosić ? :roll: Hmm... muszę pamiętać w takim razie.
 21. Wszyscy pewnie dostali... ;-)

  Ale bardzo dzi?kuj?, bo dzi?ki temu wiem o tej nowo?ci :evil_lol:

×
×
 • Create New...