Jump to content
Dogomania

Manu

Members
 • Content Count

  2,652
 • Joined

 • Last visited

About Manu

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 10/01/1976

Converted

 • Location
  woj. łódzkie
 • Interests
  psy zaprzęgowe, wilki, fotografia, wędrówki górskie
 1. Manu

  Szpice w potrzebie!!!

  Jest takie ogłoszenie do wydrukowania: [URL]http://manu.dogomania.pl/varia/ogloszenie.doc[/URL]
 2. Uff... No, powiem Wam, że nieco się bałam... Wygląda na to, że Viza bardzo szybko wychodzi z etapu przepełnionego strachem, więc i dzikością i powoli będzie wracać do normy :)
 3. Chcecie listę wad tej rasy ? Proszę (tylko się nie załamcie): - zamiłowanie do kopania dziur - zamiłowanie do wycia (najlepiej zbiorowego) - potrzeba pracy w sezonie, szczególnie zimowym i jesienno-wiosennym (co w sumie dla maszerów jest oczywiście plusem) i tak naprawdę co by to nie było, będzie tylko słabym substytutem pracy w zaprzęgu. W innym wypadku pokaz wad się znacznie nasila i wynajdują się też nowe ;-) - rozpierająca zwykle energia, w mieszkaniu uciążliwe - i najważniejsze: bardzo silnie rozwinięte instynkty stadne, hierarchiczne (ogólnie pierwotne), więc tym samym wysoki stopień agresji socjalnej - także we własnym stadzie. Statystycznie dotyczy większość osobników tej rasy. To ważne, aby o tym mówić, bo może tak być, że maluch dość szybko straci dom... :-(
 4. Manu

  Qornoq's Arctic Qimas Blackcat

  To pewnie Spitzbergen ? Tam są grenlandy i grenlandowate.
 5. Manu

  GRENLANDY - Ile ich w Polsce ?

  Wszystko się zgadza :)
 6. Manu

  GRENLANDY - Ile ich w Polsce ?

  Trochę sie porobiło, ale też i trochę już było, tylko teraz jest o tym dostępna informacja... Którą galerię masz na myśli ? W galerii w bazie jest pełno zdjęć mojego autorstwa, ale różnych grenlandów. A na stronie [URL="http://photos.nordicstorm.pl"]http://photos.nordicstorm.pl[/URL] jest i galeria zdjęć grenlandów różnych jak i galerie moich psiurów, w tym grenlandów. Ja grenlandów mam sześć.
 7. Manu

  Sopot - międzynarodowa 08-09.08.2009

  Witam i od razu przepraszam, że się wcinam, ale może będziecie mogli pomóc... Z tereny wystawy w sobotę [B]uciekła suka rasy pies grenlandzki[/B]. Więcej info znajduje się [URL=http://www.dogomania.pl/forum/f96/sopot-zaginal-pies-grenlandzki-prosimy-o-pomoc-143682/][B]w tym topiku[/B][/URL] [B]Jeśli tylko coś wiecie, coś słyszeliście, dajcie znać, każda informacja może być bezcenna ![/B]
 8. Manu

  Artykuly o wilkach

  Jeśli o mnie chodzi, to też jestem zdania, że są to proste informacje prasowe i inne informacje, które można rozpowszechniać w internecie z podaniem autora :cool1: Na dodatek wszystko to dla celów edukacyjnych :p
 9. Manu

  Badania a hodowla psów

  Odświeżę temat... :cool3: Czy możecie mi potwierdzić, że dr Przemysłam Bryła jest jak najbardziej uprawnionym lekarzem do badań oczu i wydawania certyfikatów ? Ta lista psich okulistów się powiększyła, prawda ?
 10. Manu

  Jakie komendy wykonuje Twój zaprzęgowiec?

  [quote name='NigdyNigdy'] "Wracaj"- to nie komenda na przyjście do mnie- nie nie ;) To komenda, którą wydaję psu, kiedy idąc z nim na smyczy, ominiemy słupek, drzewko, krzaczek, czy co tam jeszcze, z dwóch różnych stron. Zwykle pies głupieje i nawet jeśli zauważy, co się dzieje, wpada w panikę i zaplątuje się jeszcze bardziej. Na komendę "wracaj", moje psy (Żuk jest w tej kwestii naprawdę godny podziwu :p) idealnie wraca tą drogą, którą przylazł, dzięki czemu odplątuje się bez problemu.:painting:[/quote]Jeszcze jak mieszkaliśmy w mieście w bloku, tez moich tego uczyłam ! I dokładnie ta komendą :lol: Manu z Chinookiem do tej pory ją rozumieją i wykonują. Reszta mniej, bo i mniej uczę...
 11. Manu

  Nitra - CACIB - 1.11.2008

  [B]Kasiu ![/B] No proszę ! Życzyłam Ci powodzenia i pięknie zaszalałaś ! Dla mnie - mimo, że tam nie byłam - ta wystawa to ważne wydarzenie, bo koleżanka od wilczaków odebrała mi stamtąd [B]sunię grenlandkę[/B] i przywiozła do Polski :multi:
 12. Manu

  01-02.11.2008r. CACIB Nitra (SK)

  [quote name='Light of Shin-Ra']Dzięki. 50 euro to nie jest jakaś koszmarna kwota i taniej wyjdzie płacić na miejscu niż robić przelew bo bank żąda sporo kasy ( w PeKaO mi powiedzieli 102,- zł :angryy:).[/quote] [quote name='Maks i Spark']dzięki za podpowiedź, bo na europoejską w PKO BP za przelew zapłaciłam 100,- (słownie: sto zlotych polskich) prowizji:angryy:[/quote] Ja też nie wiem, czemu Wy tyle przepłacacie... W PKO BP niezależnie od kwoty za przelew zagraniczny z konta PLN płaci się 8 zł (warunki: SWIFT i SEPA, Słowacja jest przecież w obszarze SEPA...). Koszty przewalutowania to oczywiście inna sprawa. Ale głownie to ja chciałam Was zapytać, jak sie dowiedzieć, co za [B]pies grenlandzki[/B] jest wystawiany na tej wystawie ? Bo jest jeden, jestem go ciekawa... Będą jakieś wykazy po wystawie ?
 13. Manu

  GRENLANDY - Ile ich w Polsce ?

  [quote name='Manu']Nie, nie, absolutnie nie myślę o posiadaniu Grenlanda... [/quote] :lol: [IMG]http://1.1.1.1/bmi/manu.dogomania.pl/emot/rotfl.gif[/IMG] Tak jakoś zerknęłam w ten stary topik.... [quote name='Manu'] Ale mnie, kurka, to wciągnęło... [/quote]Tiaaa... skutecznie :diabloti:
×