Jump to content
Dogomania

Manu

Members
 • Posts

  2652
 • Joined

 • Last visited

About Manu

 • Birthday 10/01/1976

Converted

 • Location
  woj. łódzkie
 • Interests
  psy zaprzęgowe, wilki, fotografia, wędrówki górskie

Manu's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Jest takie ogłoszenie do wydrukowania: [URL]http://manu.dogomania.pl/varia/ogloszenie.doc[/URL]
 2. Akcja szukania Vizy to było coś na taką skalę, z jaką się dotąd nigdy nie spotkałam. A obecna w związku z szukaniem domków dla szczeniąt trzyma ten sam poziom :cool1: Jesteście wielcy ! :multi:
 3. Uff... No, powiem Wam, że nieco się bałam... Wygląda na to, że Viza bardzo szybko wychodzi z etapu przepełnionego strachem, więc i dzikością i powoli będzie wracać do normy :)
 4. [quote name='Sayrel']Manu pozwolisz moze sie przyda cos dla was o grenladkach i domkach jakich im szukacie: [url]http://baza.nordicstorm.pl/swiat_grenlandow-poz4.htm[/url][/QUOTE] Ależ oczywiście :) A Nemi na pewno nie miałaby nic przeciwko :)
 5. Bartek mi wspominał, że Pani, która opiekowała się poniekąd tą rodzinką na działce, wykonała przy okazji kawał roboty socjalizacyjnej w stosunku do szczeniąt. Bawiła się z nimi i efekt jest taki, że nie stronia od ludzi, ptrzychodzą na cmoknięcie itd... W zasadzie są mniej dzikie od własnej matki. To bardzo dobrze i również świetnie się stało, że jest mozliwość ich natychmiastowego odseparowania od niej - żeby nie przekazała im swoich wzorców zachowań związanych ze strachem w stosunku do ludzi. Trzymam kciuki za pomyślne odłowienie całej rodzinki !
 6. Chcecie listę wad tej rasy ? Proszę (tylko się nie załamcie): - zamiłowanie do kopania dziur - zamiłowanie do wycia (najlepiej zbiorowego) - potrzeba pracy w sezonie, szczególnie zimowym i jesienno-wiosennym (co w sumie dla maszerów jest oczywiście plusem) i tak naprawdę co by to nie było, będzie tylko słabym substytutem pracy w zaprzęgu. W innym wypadku pokaz wad się znacznie nasila i wynajdują się też nowe ;-) - rozpierająca zwykle energia, w mieszkaniu uciążliwe - i najważniejsze: bardzo silnie rozwinięte instynkty stadne, hierarchiczne (ogólnie pierwotne), więc tym samym wysoki stopień agresji socjalnej - także we własnym stadzie. Statystycznie dotyczy większość osobników tej rasy. To ważne, aby o tym mówić, bo może tak być, że maluch dość szybko straci dom... :-(
 7. To pewnie Spitzbergen ? Tam są grenlandy i grenlandowate.
 8. Trochę sie porobiło, ale też i trochę już było, tylko teraz jest o tym dostępna informacja... Którą galerię masz na myśli ? W galerii w bazie jest pełno zdjęć mojego autorstwa, ale różnych grenlandów. A na stronie [URL="http://photos.nordicstorm.pl"]http://photos.nordicstorm.pl[/URL] jest i galeria zdjęć grenlandów różnych jak i galerie moich psiurów, w tym grenlandów. Ja grenlandów mam sześć.
 9. Tak, oczywiście, że nadal prowadzę badania :razz: --> [url=http://baza.nordicstorm.pl/]http://baza.nordicstorm.pl[/url] 108 żyjących jest w bazie, a w ogóle w Polsce myślę, że nie więcej niż 120. Mówię o rodowodowych oczywiście...
 10. Witam i od razu przepraszam, że się wcinam, ale może będziecie mogli pomóc... Z tereny wystawy w sobotę [B]uciekła suka rasy pies grenlandzki[/B]. Więcej info znajduje się [URL=http://www.dogomania.pl/forum/f96/sopot-zaginal-pies-grenlandzki-prosimy-o-pomoc-143682/][B]w tym topiku[/B][/URL] [B]Jeśli tylko coś wiecie, coś słyszeliście, dajcie znać, każda informacja może być bezcenna ![/B]
×
×
 • Create New...