Jump to content
Dogomania

Uwaga! Przyjeżdzają 2 psy!! A może nawet 3! Staruszek Szado już jest, Heban i mały szczeniorek przyjeżdżają na dniach. Bardzo prosimy o najmniejsze choćby deklaracje dla szczeniorka.


Recommended Posts

Napisałam prośbę do Oli, żeby to ona zamieściła post o pomyłce i info, a wtedy możemy poudostepniać. Przy obserwowaniu mojego profilu od przyjazdu rodzinki ja nie mogę nic napisać.  A ludzie nie zrozumieją, co za problem wrócić psa do schroniska. On już jest w trasie ponad 2 doby. W poście jest prośbą o miejsce, DT lub opiekuna psa w hoteliku.

Ja już robię od rana mydła 

Link to comment
Share on other sites

Ola odpisała, że zrobi post. Jak będzie to bardzo wszystkich proszę, udostępniajcie go u siebie i gdzie się da.

Jest okazja transportu Oczusia na święta, tylko nie ma środków na utrzymanie dwóch psów. 

Wczoraj Marina zrobiła mi na szybko filmik z nim. Ona na filmie też mówi do niego Oczko.

Drugie oko nie wygląda źle.  Gdyby zoperować i zaszyć to uszkodzone, to można mu przecież szukać domu. Jest sprawny, aktywny i zapewniają, że towarzyski. 

Link to comment
Share on other sites

KOLEJNA WIEŚĆ NIESPODZIEWANA jest taka, że jedna z pań z grupy maltańczyków weźmie psiaka pod swoją opiekę! 😃😃😃 To niesamowite, ale tym sposobem zamiast jednego piesia uratujemy dwa! 😃👍

Będzie potrzebna tylko pomoc przy opłaceniu kosztów weta, więc jeśli marcowe deklaracje na Hebana Oczusia mogą chociaż częściowo na to pójść - byłoby cudownie 🌻🌷🪻

A Heban Oczuś przyjedzie na święta 😃

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • agat21 changed the title to Uwaga! Przyjeżdzają 2 psy!! Ratujmy cudownego bezbronnego bezokiego psiaka. Bardzo prosimy o najmniejsze choćby deklaracje... To życie dla niego - Już niedługo może przyjechać, brakuje tylko 20zł deklaracji na hotel. Proszę! Błagam!
Dnia 16.03.2024 o 11:47, agat21 napisał:

KOLEJNA WIEŚĆ NIESPODZIEWANA jest taka, że jedna z pań z grupy maltańczyków weźmie psiaka pod swoją opiekę! 😃😃😃 To niesamowite, ale tym sposobem zamiast jednego piesia uratujemy dwa! 😃👍

Będzie potrzebna tylko pomoc przy opłaceniu kosztów weta, więc jeśli marcowe deklaracje na Hebana Oczusia mogą chociaż częściowo na to pójść - byłoby cudownie 🌻🌷🪻

A Heban Oczuś przyjedzie na święta 😃

Tak, to się dzieje naprawdę 😍😁 To prawdziwy cud.

Chyba będę potrzebowała wolontariuszy do robienia mydeł, bo wiszę tylko na telefonie.  

Uwierzycie, że oba stare, chore psiaki dostały szansę?

Pani Małgosia napisała mi, że przy Szado, czyli tym psie, który jedzie fundacja też pomoże. Potrzebna więc będzie naszą pomoc w ogłaszaniu go jeśli będzie mógł tylko szukać domu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Juz potwierdzona wiadomość, bo pisałam do pani. Eva zadzwoniła, że jej druga koleżanka chce wziać pod opiekę u nas Oczusia. Po prostu nie do uwierzenia! Tak więc tutaj możemy odetchnąć, ew. deklaracje czy zebrane środki możecie przeznaczyć na innego pieska, bo Szaduś i Oczuś od dziś mają swoje opiekunki 🙂

Żal mi tej malutkiej z bliznami na główce, od której wszystko się zaczęło :( Może jak ktos dałby radę, to zamiast chopakom, chciałby jej pomóc? Tylko w obecnej sytuacji  trudno z miejscem. Dalej czekamy na  Szado. Musimy sprawdzić jak zdrowie i funkcjonowanie obu chłopaków, żeby ew myslec o kruszynce. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Takiego zwrotu akcji to w najśmielszych snach bym się nie spodziewała 😃

W przeciągu kilku godzin taki happy end, ależ się cieszę, staruszek o którym nikt nie myślał, który nie miał szans też dostał nowe życie !!!

Może naprawdę nic się nie dzieje bez powodu ... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie mamy szansę zamiast jednego uratować trzy psy! To się nazywa rozmach. 😁 Teraz trzymać kciuki, żeby Szado był spokojnym psiaczkiem (a jak się zachowuje w nowym miejscu? Na szczęście nie wygląda na strasznie wymęczonego 🙂👍). Potem trzymajmy kciuki za Hebana Oczusia i... maleńką sunię z raną na łebku.

Jaaga serdeczna prośba o podsumowanie na kogo i jaką kasę trzeba, bo ja już kompletnie nie wiem 🤪😁

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.03.2024 o 20:43, agat21 napisał:

Potem trzymajmy kciuki za Hebana Oczusia i... maleńką sunię z raną na łebku.

Ta sunia ma też zszytą ranę na prawej łapce  😞 

418179893_444126974635335_7646425980305739442_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.03.2024 o 20:43, agat21 napisał:

Słuchajcie mamy szansę zamiast jednego uratować trzy psy! To się nazywa rozmach. 😁 Teraz trzymać kciuki, żeby Szado był spokojnym psiaczkiem (a jak się zachowuje w nowym miejscu? Na szczęście nie wygląda na strasznie wymęczonego 🙂👍). Potem trzymajmy kciuki za Hebana Oczusia i... maleńką sunię z raną na łebku.

Jaaga serdeczna prośba o podsumowanie na kogo i jaką kasę trzeba, bo ja już kompletnie nie wiem 🤪😁

Dziś szalenstwo u nas, ale takie szczęśliwe.

Na oba chłopaki wykorzystałam od Poker 100 zł na mydła, od Jo37 30 zł na dodatki do nich. Potem, kiedy pojawilo się wiecej zamówień, to limonka80 przesłała mi 120 zł na dokupienie kolejnego kompletu do 30 mydełek. Pieniążki były z zebranych na Hebana/Oczusia srodków tu , na dogo. Jutro wstawię paragon na chyba ponad stówkę, resztę dodatków mam z Chin.  na bazarku chciałam wystawić breloczki na Lindę, ale jej drybedy kupiła kolezanka Evy, wiec Eva breloczki wystawiła na Oczusia.  Z breloczków będzie na bazarku 180 zł. jesli mogę prosić o zwrot 30 zł za materiały ( żeby było na nastepne), to zostanie z nich 150 zł. na mydła dostałam tu 250 zł, a z bazarku wpłat bedzie z nich ok 700 zł. to mysle, ze było warto.

Całe pieniądze z bazarku zostaną wpłacone na konto fundacji na potrzeby weterynaryjne Hebana/Oczusia i Szadusia. wet będzie wystawiac faktury fundacji. Do tego jest te 2000 zł, jakie fundacja przeznaczyła na lekarza. Nie sądze, że będą większe potrzeby, więc jesli są zebrane pieniążki, to mozna je przeznaczyć na inne pieski. podobnie jak deklaracje.

To jakies przeznaczenie, ze przyszło mi do głowy poprosić Evę o bazarek. Odzew był natychmiastowy, bo ludzie całkiem inaczej podchodzą, kiedy ktoś robi tylkochce kasę, a inaczej kiedy daje coś od siebie- Wy środki, ja pracę. Eva uruchomiła swoje kontakty i tym sposobem Linda dostanie nowe drybedy, oba staruszki mają opiekunki i swoje miejsce, fundacja przeznaczyła pieniadze na pomoc.

Planowalismy jednego staruszka na miejsce po Drugim. Jednak kiedy p. Małgosia od mojej Luśki powiedziała, ze bedzie opłacac Szado, ale jesli moze zostac u nas, to nie dało się inaczej, niż brać obu. Już wtedy poczułam ulgę. Potem telefon od evy, ze jej koleżanka zaopiekuje Oczusia jak przyjedzie, to był naprawde szok.

Wszystkim Wam serdecznie dziękuję. Wiem, ile pomagacie i ze każda deklaracja wiąże się z poświęceniem i odmawianiem sobie czegoś. Tylko taką drzazga w sercu jest ta malutka z bliznami na główce. Może deklaracje ktoś przeniesie na nią? 

Nie wiem, czy i jesli uda się ją nam zabrać. Może macie jakies pomysły, miejsce? Transport jest na święta.

Szaduś zapowiada się na spokojnego i bezproblemowego psa. Jest smutny, tęskni. Daje się dotykać, podnosić, ale jest jakby nieobecny duchem, tylko ciałem. taka sama była Gabi. Tam cały czas rąbią pociski. Trudniej pewnie bedzie z Oczusiem, bo i operacja i jak widziałam na filmiku, jest energiczny. Gdyby udało się wyadoptowac Hejke od Toli, to byłoby łatwiej mysleć o tej smutnej, małej biedzie. 

Może jednak miało tak być, ze uratowanie tych 3 biednych nieadopcyjnych dusz jest nam przeznaczone.

Pani Małgosia dziś mi napisała, ze jak zobaczyła Szado, to jakby grom w nia uderzył. Od razu rozpłakała się i nie mogła opanować. Zaproponowałam, zeby poczekała z decyzją, przemyślała, ale ona stwierdziła, że nie . Że to przeznaczenie. Może rzeczywiście? na pewno z obrotu sprawy cieszy sie Tanya, której juz dostało się od Mariny, jak mogła być tak głupia i pomylić całkiem inne psy.

No nic, kończę i  od rana zabieram sie dalej za mydełka. Nakłaniam trochę ludzi do złego, bo wystawiłam czarną owcę. Juz jest licytowana za 50 zł. Jednak, żeby nie było, ze jestem zła, to jutro wystawię ostatnią przezroczystą owieczkę wypełnioną złotymi płatkami. Taki owczy aniołek. Mam nadzieję, że też zarobi trochę na chłopaków.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.03.2024 o 01:35, Poker napisał:

A co z tą malizną? Coś wiadomo o niej? Miałaby szansę przyjechać?

Ja ostatnio tylko z doskoku na dogo, więc nie jestem pewna ale sunia chyba jest już w Polsce. To chyba jeden z czwórki psiaków które nie zostały odebrane przez kobietę która zadeklarowała im pomoc a potem zostawiła na lodzie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.03.2024 o 10:44, Poker napisał:

Pisałam z p. Olą. Sunia jest u niej. Ma ok. 10 lat, ma lekką anemię. Jest ideałem. Jeszcze nie była ogłaszana.

P.Ola nie wie jaką miała operację łapki.

Dokładnie, pisałam że Ola szuka jej już DS. Zakłada, że jak ja pokaże to sie uda.

Szaduś jest kochany i poczciwy. Jutro jedziemy z nim na wszystkie badania, bo dziś niestety nie da się dodzwonic do przychodni. może mają jakiś trudny przypadek.

Dnia 16.03.2024 o 23:42, elficzkowa napisał:

Jaaga, dużo zdrowia Ci życzę. Ty ciągle na najwyższych obrotach.

Dziękuję serdecznie, dobre życzenia przydadzą się bardzo. Staram się jak mogę. Wczorajszy dzień był mega zaskoczeniem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.03.2024 o 10:44, Poker napisał:

Pisałam z p. Olą. Sunia jest u niej. Ma ok. 10 lat, ma lekką anemię. Jest ideałem. Jeszcze nie była ogłaszana.

P.Ola nie wie jaką miała operację łapki.

Na stronie schroniska było zdjęcie małej suni z dużym guzem na łapce, to chyba ona.

Link to comment
Share on other sites

Dziś widziałam.na filmiku na profilu schroniska Oczusia. Leżał sobie w kącie. Żal mi, że musi jeszcze tyle czekać. 

Szado dziś odsypiał. Rzeczywiście jest bezproblemowy i ciuchutki. Za to apetyt ma jak smok. W ciagu doby zjadl więcej niż moje 40 kg psy. Niby je po troszku, ale czesto. Od dziś dostaje już Arthrosterol.

Jutro na 10.00 jedzie na przegląd i badania. Chciałam też umówić grooming, ale niestety nie ma fryzjerki do końca miesiąca. 

Jaki tam jest pocieszny ten maleńki czarny piesek z krótkim ogonkiem. To chyba szczeniaczek. Był też na pierwszym zdjęciu Oczusia. Jak takiego maluszka nikt nie chce? Taka radosna pchełka powinna cieszyć się domem i swoją rodziną, a nie siedzieć ze staruszkami w schronisku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...