Jump to content
Dogomania

Z troskliwego BDT Poker udałem się do mojego wspaniałego DS. Miałem jechać do hotelu, ale Poker dała mi BDT. DZIĘKUJĘ POKER :) Tofik - roczny psiak, 7 kilo wagi zamknięty w betonowym boksie jednego z najgorszych schronów umiera z zimna i strachu.


elik

Recommended Posts

Ten malutki, roczny psiak kompletnie nie radzi sobie w schronisku. Malutki, bardzo chudy i potwornie przerażony psiak trzęsie się z zimna i ze strachu. Jest przed kastracją, a w tamtym schronie, bezpośrednio po kastracji psy lądują w boksie na betonie. O każdej porze roku jest to śmiertelnie niebezpieczne, a zimą w takim stanie bardzo szybko może zamarznąć. Za kilka dni będą święta – 4 dni bez jedzenia i wody. Niby są dyżury, ale nie trzeba posiadać zbyt dużej wyobraźni, żeby się domyślić ile i które psy pozostaną przez te dni bez posiłku.
Ma zarezerwowane miejsce w hotelu u kikou, ale musi uzbierać 400,00 zł miesięcznie, tak, tylko 🙂  ale jest jeszcze kwestia transportu z okolic Olkusza do kikou.  Ma załatwiony bezpłatny transport, ale dopiero po Nowym Roku.  
Nie wiem czy uda się przetransportować go do Kasi przed Nowym Rokiem, ale nawet jeśli nie, to po Nowym Roku, też będzie potrzebował naszej pomocy. Proszę, bardzo proszę w jego imieniu o ratunek. Jeśli nawet jakimś cudem uda się mu przeżyć kastrację w tych warunkach i 4 dniową głodówkę, to w tym betonowym boksie przetrwanie zimy to wielkie wyzwanie dla takiego maluszka 😞  U Kasi szybko dojdzie do dobrej formy, a chętnych na dom dla niego nie zabraknie. Ogromnie wraz z maluchem liczymy na Waszą pomoc.     

spacer.png spacer.png spacer.png

Poker zaproponowała Maluszkowi bezpłatny DT  do czasu znalezienia mu odpowiedniego domu stałego.
Poker, wielkie dzięki

serce1.gif.8d78ea95d305482347019b346aa39bbe.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy

Deklaracje stałe:
   50,00 zł  -  elik                                  wpłacone:  XII2023  I.2024
    10,00 zł  -  Nesiowata                    wpłacone:  XII2023  I.2024
   50,00 zł  -  limonka80                     wpłacone:  I.2024
   50,00 zł  -  teresaa118  od I.2024   wpłacone:
=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=
160,00 zł   -   potrzeba na ewentualną opiekę lekarską


Deklaracje jedorazowe:    

    50,00 zł  -  agat21                wpłacone:   
    50,00 zł  -  Ellig                      wpłacone:   21.12.2023 r.
 

 

Inna pomoc:

Poker    DT dla maluszka przez święta i transport po świętach do hotelu
agat21
  -  bazarek imienny  -  zebraną kwotę przekazałam dla Gucia
Nadziejka  -  bazarek rzeczowy


Wpłaty:
         20,00  -  Nesiowata  XII  -  20.12.2023 r.
         50,00  -  Ellig  -  21.12.
         50,00  -  elik  XII  -  22.12.
         20,00  -  Nesiowata  I  -  29.12.
         50,00  -  limonka80  I  -  2.01.
         50,00  -  elik  I  -  2.01.
         83,00  -  Nadziejka  z bazarku  -  9.01.
=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=
     323,00 zł

Wypłaty:

   120,00 - przekazałam dla Gucia, który nie ma kasy na leki (przel.) - 26.12.2023
   150,00 - częściowy zwrot za leki - Poker zapł. 650,00 zł  (przel.) - 13.01.2024
      53,00 - przekazałam dla Neruni, która ma duże wydatki na leki (przel.) - 7.05.
=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=
 323,00 zł

Saldo:

       1.323,00 zł.

.-.       323,00 zł 
= = = = = = = =     
        
0,00 zł 

 

14 stycznia 2024 r. Toficzek pojechał do bajecznego domu na Wybrzeżu.
Toficzku, niech miłość i szczęście nigdy już Cię nie opuszczą.

 

 

Wszystkim ofiarodawcom

bardzo serdecznie dziękuję !!!

555242026_dzikuj.gif.36d57c03a807e1f65a9038299f398421.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.12.2023 o 21:01, Gabi79 napisał:

O rany, jaki maluszek kochany. Napisałam do kilku znajomych osób w sprawie DT i nic☹️. Każdemu się podoba, każdemu żal i na tym się kończy.  Kurde, gdyby znalazł DT gdzieś bliżej pewnie nie czekałby długo na domek. 

Witaj Gabryniu  🙂 Super byłoby przetrzymanie go choćby do Nowego Roku, gdy będzie możliwy ten bezpłatny transport.

Może wspólnymi siłami uda się nam coś dla malca załatwić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.12.2023 o 21:20, Tola napisał:

Zapisuje się u maluszka, przypomina mi zamojskiego Kefira. Pomyślę nad pomocą.

Dziękuję Martusiu serdecznie i ogromnie proszę o pomoc dla niego. On ma tam małe szanse na przeżycie zimy. Wiem, że Ty masz wiele dobrych pomysłów, liczę na Ciebie  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.12.2023 o 22:17, limonka80 napisał:

Ode mnie dla malucha 50 zł stałej. 

I jakieś fanty na bazarek znajdę. Na pewno kawy będę miała sporo ... 

Witam Cię limoneczko kochana i bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie dla Chłopaczka  dzikujlicznie2.jpg.dfa0e439e2dab8ce27e07fcb4a16ffaa.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.12.2023 o 22:19, Gabi79 napisał:

Dziękuję, popytam, czy by ktoś nie zawiozł

Serdecznie dziękuję Gabrysiu. Byłoby to wspaniałe, gdyby ktoś mógł zawieźć maluszka i uratować go przed głodem i chłodem w czasie świąt.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.12.2023 o 09:40, Gabi79 napisał:

Czy ewentualny transport do Wrocławia ratuje sytuację? 

 

Dnia 20.12.2023 o 12:43, Poker napisał:

Mąż się zgodził, więc załatwiajcie transport do Wrocławia obojętnie na kiedy.

 

O mateczko, Dziewczyny,  czy ja śnię?   Czyżby pojawiła się szansa na zabranie maluszka ze schronu przed świętami? 

Zaraz dzwonię do Gabrysi i zapytam czy ten transport do Wrocławia jest możliwy.    

Link to comment
Share on other sites

Niestety. Koleżanka, na którą Gabrysia liczyła, która jeździ na święta do mamy do Wrocławia, w tym roku nie jedzie do mamy  😞  

My jedziemy na święta do dzieci, ale   to niestety dom bez zwierząt i nie mam na to wpływu, a nawet nie chcę mieć. Zięć jest kategorycznie przeciwny 😞 Wiem, że nawet nasze psy to wielkie ustępstwo i nie chcę stwarzać problemów. Nawet kota nie zabieramy. Załatwiłam mu lokum na te kilka dni u znajomych znajomej.
Propozycja Poker otwiera nowe możliwości. Poker, jeśli mogłabyś przetrzymać maluszka przez te kilka dni i załatwić zawiezienie go do Kasi, to byłoby fantastyczne rozwiązanie. Maluszek byłby uratowany. Poker, Twoja propozycja spadła jak z nieba 🙂 Radość mnie rozpiera. Od kilku nocy nie mogę spać, bo wizja tego psiaka w schronie przez święta i groźba kastracji w tamtym schronie spędza mi sen z powiek. Byłoby wspaniale. W takim razie dzwonię czy będzie możliwe przywiezienie maluszka do mnie przed świętami. Jeśli tak, to maluszek będzie uratowany. Zabranie się z nim do Wrocławia będzie trudne, bo będziemy maksymalnie doładowani, ale musi się udać. To w końcu tylko kilka godzin, a dla maluszka szansa na przeżycie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...