Jump to content
Dogomania

~ Rudzik i Rózia mają super domki :)


malagos

Recommended Posts

Dnia 14.11.2023 o 23:46, agat21 napisał:

Biedna. Nacierpiała się pewnie zanim to się zrosło i zrobił się staw rzekomy 😔 

Co będzie najlepsze dla suni teraz i na przyszłość? Teraz to chyba wiadomo, ale czy w przyszłości nie będzie mieć na przykład innych zwyrodnień czy uszkodzeń układu ruchu z powodu nieprawidłowej pozycji ciała przy chodzeniu teraz z taką łapką? 

Tego nie wiem, wg moich obserwacji staje na tę łapkę częsciej, niż te kilka tyg temu, po znalezieniu. 

Nadziejko, wpłynęło 33,75 zł z Twojego bazarku, dziękuję! Będzie na karmę, muszę zamówić jakieś puszki dla Rózi, to i Dinie się dostanie 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2023 o 15:38, malagos napisał:

Nie odczuwa w tej chwili żadnego bólu, ani przy dotyku, ani przy chodzeniu

Biorąc pod uwagę to co zasugerowała agat21 zaciągnęłabym opinii ortopedy czy i ewentualnie czym może skutkować w przyszłości taka wymuszona postawa.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2023 o 15:43, elik napisał:

Biorąc pod uwagę to co zasugerowała agat21 zaciągnęłabym opinii ortopedy czy i ewentualnie czym może skutkować w przyszłości taka wymuszona postawa.

Sęk w tym, ze mieszkamy na wsi i nie mamy ortopedy 😞 Do najbliższego gabinetu 23 km, do Ostrołęki 35 km, ale też lekarze ogólni, nie specjaliści. Dalej nie mamy możliwości jechać 😞  Więc rzeczywiście, jeśli by fundacja czy inny dt przejął Rózię, to byłoby najlepsze wyjście. Blisko dobrych lekarzy. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2023 o 15:47, malagos napisał:

Sęk w tym, ze mieszkamy na wsi i nie mamy ortopedy 😞 Do najbliższego gabinetu 23 km, do Ostrołęki 35 km, ale też lekarze ogólni, nie specjaliści. Dalej nie mamy możliwości jechać 😞  Więc rzeczywiście, jeśli by fundacja czy inny dt przejął Rózię, to byłoby najlepsze wyjście. Blisko dobrych lekarzy. 

W tej sytuacji to faktycznie byłoby najlepiej, gdyby jakaś fundacja lub DT mógł przejąć sunię.

Link to comment
Share on other sites

No, czas zabrać się za ogłoszenia Rózi.

Czy ktoś napisze ładny, wzruszający tekst? Proszę...

Dane Rózi: wiek ok. 3 lat, waga 13 kg, szczuplutka budowa, chude łapki, cudne oczy, nieciekawa przeszłość, ślad po łańcuchu, uraz łapki, który nie rzutuje na jej aktywność, wspaniały proludzki charakter, uwielbia pieszczoty, ślicznie chodzi na smyczy, w samochodzie bardzo spokojna, w domu zachowuje czystość, zostaje w domu "bez gadania". Ale: najlepiej dom bez innych psow, w każdym razie suczek. Koty raczej ok. Sterylizacja, odrobaczenie, full serwis wet.

Link to comment
Share on other sites

  • malagos changed the title to ~ Proszę o pomoc w ogłaszaniu ...Nie dość, że taka zwykła, to jeszcze kulawa :(

Myślicie, że anioły nie istnieją? Otóż istnieją! Nie mają oczywiście pierzastych skrzydeł ani żadnych aureoli. Mają za to piękne wierne oczy, pełne uśmiechu pyski i ...ogony. Oto jeden z nich, a właściwie jedna z nich: Rózia. Wiele przeszła zanim doczekała się dobrego człowieka na swej drodze, który pomógł jej uwierzyć, że istnieją ludzie przyjaźni aniołom. A teraz szuka przystani na resztę życia wśród takich właśnie ludzi. Trywialne informacje są takie, że waży 12 kg, jest smukła, bardzo lubi pieszczoty, inne anioły także, a przede wszystkim dobrych ludzi. Nie dajcie jej długo czekać. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedyna wada naszej Rózi, ze jednak nie lubi małych, szczekliwych piesków i goni je z zębami (czyli moją małą ukochaną Igusię). Dlatego albo wychodzę na spacer tylko z Rózią i puszczam ją ze smyczy, a psy i koty zostają w domu, albo wychodzimy całym stadem i Rózia jest na smyczy.  Z Bezią czasem chce się bawić, czasem warknie i tez nie puszczam ich obu luzem. Może z psami, nie suczkami, byłoby inaczej?...

Gdy musimy wyjść na dłużej, Rózia dla pewności zostaje w kojcu. Bez płaczu, piszczenia itp. Ale jak tylko może, pędem wraca pod drzwi do domu i wpada do kuchni - to jej królestwo!

Rózia13.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam Rózi dwa ogłoszenia na olx z różnym tekstem i zdjęciami, jedno na Warszawa Ursus, drugie na Legionowo. . Pierwszy telefon:  starsza kobieta z zapytaniem, kiedy może przyjechać po "tego kundelka"?  Już po głosie wiedziała, że to nie ten telefon. Powiedziałam, że choćby zaraz, ale czy wie, gdzie mieszkamy? Zdziwienie pani, ze to nie w Łodzi? Skąd ta Łódź, nie mam pojęcia. No i tyle było rozmowy, nawet bez "do widzenia".

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.11.2023 o 11:07, konfirm31 napisał:

Trzymam kciuki za TEN telefon. Cóż, pierwsze śliwki, robaczywki 😁

 

Dnia 25.11.2023 o 10:58, malagos napisał:

Zrobiłam Rózi dwa ogłoszenia na olx z różnym tekstem i zdjęciami, jedno na Warszawa Ursus, drugie na Legionowo. . Pierwszy telefon:  starsza kobieta z zapytaniem, kiedy może przyjechać po "tego kundelka"?  Już po głosie wiedziała, że to nie ten telefon. Powiedziałam, że choćby zaraz, ale czy wie, gdzie mieszkamy? Zdziwienie pani, ze to nie w Łodzi? Skąd ta Łódź, nie mam pojęcia. No i tyle było rozmowy, nawet bez "do widzenia".

Książki Na Prezenty Dla Rózi 4.12

zapraszam dobreduszki na kramik kolejny dla przemilej Rózi

                  i sciskam trzymam za wszystko  
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...