Jump to content
Dogomania

Mała, chudziutka Pesteczka z zamojskiego schroniska też chciałaby spędzić zimę w ciepłym miejscu, a być może już we własnym domu, tylko samej zawsze źle, prosi więc o pomoc i opiekę. Ma dom, zamieszkała w Bielsku.B.:)


Tola

Recommended Posts

Dziękuję za kolejne piękne zdjęcia, na weekend postaram się zrobić pierwszy olx.

Martwi mnie to sikanie, koniecznie trzeba zbadać mocz, będziemy wiedzieć więcej.

 

Tymczasem Pesteczka dostała wsparcie, za które pięknie dziękujemy image.gif.21ee7739c877c4b5e58c33b441d149fd.gif

160 zł - bazarek sonia71 (08.11.) image.gif.21ee7739c877c4b5e58c33b441d149fd.gif

40 zł - bazarek sonia71 (08.11.) image.gif.21ee7739c877c4b5e58c33b441d149fd.gif

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2023 o 13:18, Murka napisał:

Wczoraj wieczorem wytrzymała do spaceru i dzisiaj po nocy było też czyściutko, więc może to jednak kwestia czasu 🙂

Pewnie tak. Pesteczka uznała, że już czas na pokazanie, że wie o co chodzi  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.11.2023 o 13:18, Murka napisał:

Wczoraj wieczorem wytrzymała do spaceru i dzisiaj po nocy było też czyściutko, więc może to jednak kwestia czasu 🙂

 

Dnia 10.11.2023 o 14:54, Ewa Marta napisał:

Super wiadomość 😀

 

 

Dnia 10.11.2023 o 21:23, elik napisał:

Pewnie tak. Pesteczka uznała, że już czas na pokazanie, że wie o co chodzi  🙂 

Bardzo cieszą postępy Pesteczki, mądra dziewczynka:)

Myślę jednak, że badanie moczu trzeba zrobić, na wszelki wypadek.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.11.2023 o 18:23, rozi napisał:

Badanie moczu koniecznie. Jeśli wyjdzie ok, to nie ma prawa robić w domu. A będzie robić, póki podkłady leżą.

Właśnie mialam napisać, że ma jak nasza Malinka z zalatwianiem sie w domu. I tez jak Murka pisze o Pestce, tak Malinka jeśli nie ma nic rozłożonego, to idzie do legowisk załatwić się. Oby  udało się tego oduczyć Pestkę, bo ja już straciłam nadzieję  przy Malince. 

Link to comment
Share on other sites

Pestka niestety krok w tył z czystością, koopy znów się pogorszyły i jest ich więcej, mimo, że nie zmieniałam karmy.

Byłam dzisiaj z nią w lecznicy, zawiozłam kał zbierany przez dwa dni na test na lamblie i niestety wyszedł pozytywny. Wetka mówiła, że test może utrzymywać się pozytywny po przeleczeniu jakiś czas, ale niestety konsystencja koop się znacznie pogorszyła, więc wygląda na to, że jest nawrót. Dostałam leki, po zakończeniu kuracji znów trzeba będzie powtórzyć test.

Morfologia lepsza, jeszcze jest lekko obniżona Hemoglobina, ale jest duża lepsza niż wcześniej. Na badanie poziomu tarczycy za wcześnie, zbadamy ją w grudniu przy okazji testu na lamblie.

Moczu nie udało mi się dziś złapać niestety, sunia postawiła weto :(

Mimo kąpieli Pestka nadal ma łupież, wyłysienia na uszach (drapie się czasem), ale to prawdopodobnie jeszcze świąd po pchłach lub z powodu lambliozy. 

Plus jest taki, że sunia bardzo się ożywiła, zrobiła się nawet zaczepna typowo dla terrierka i próbuje trącać koty, żeby uciekały (patrzą na nią zdziwione).

Obecnie waży już 8,25 kg, czyli przytyła w ciągu 3 tygodni 2 kg!

img20231115_18203125.thumb.jpg.0d97bf252296b6d6d0fc879380e3f0c0.jpg

Kupiłam zapas podkładów, poszły mi już dwie takie paczki (50 sztuk w jednej). Rozkładam po 3 podkłady i ostatnio wszystkie trzy są do wywalenia rano i wieczorem. W trakcie dnia przeważnie jest ok.

image.thumb.png.585e588f45b70dec817ec8576744d9d7.png

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.11.2023 o 23:30, Jaaga napisał:

Właśnie mialam napisać, że ma jak nasza Malinka z zalatwianiem sie w domu. I tez jak Murka pisze o Pestce, tak Malinka jeśli nie ma nic rozłożonego, to idzie do legowisk załatwić się. Oby  udało się tego oduczyć Pestkę, bo ja już straciłam nadzieję  przy Malince. 

W skrócie mówiąc - pies ZDROWY, wychodzący odpowiednio, który leje w domu, nie szanuje domu.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj  wysłałam do Murki 3 testy na lamblie i metrovis - 14 tabletek.

Spróbujemy podawać ten lek tak, jak dostawały go zamojskie psy u Jaaga; po 7 dniach zrobimy przerwę,  potem test i zobaczymy jak to zadziała.

Poproszę też aby Murka zamówiła olej rybi na tą paskudna sierść.

W niedzielę zrobię suni pierwszy olx, chociaż na razie to nie bardzo nadaje się do nowego domu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2023 o 10:37, Nadziejka napisał:
 
           Z zakonczonego kramu poslalam Pestusi 46 zl do ZEA

 

Dnia 13.11.2023 o 21:00, Tola napisał:

Pięknie dziękuję, w piątek potwierdzę wpłaty.kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0059.gif

 

Dnia 18.11.2023 o 20:30, Nadziejka napisał:
prosze potwierdzic na baz zakonczonym

Nadziejeczko, wpłata na pewno jest, ale nie mam jeszcze wydruku, myślę że dzisiaj wieczorem lub jutro rano dostanę i  od razu  potwierdzę. 

Link to comment
Share on other sites

Myślałam, że wczoraj będzie pierwszy czysty dzień, bo po nocy było czysto, w południe było czysto, ale niestety wieczorem się zepsuło... ;) Ale nie jest źle, bo dziś po nocy znów było czysto. 

Ogólnie suni stara sie utrzymać do spacerów, załatwia się dosłownie po paru metrach jak ją tylko wyprowadzę. Nie ma porównania do tego co było na początku, kiedy na spacerze nic, a niedługo po powrocie było narobione w domu... Na pewno sprawę załatwiły by częstsze spacery, ale ja więcej niż 3 razy dziennie nie dam rady. 

Myślę, że po ostatnim weekendzie się Pestka trochę rozstroiła, bo mnie nie było i wyprowadzała ją moja mama. Teraz już wróciliśmy do stanu sprzed weekendu i na pewno będzie coraz lepiej, zwłaszcza jak się pozbędziemy lamblii.

Poza tym sunia jest świetna, bardzo grzeczna i przymilna, wielki przytulas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobrze. Przez większość dnia jest już czysto, jeszcze zdarza się raz, dwa razy dziennie jej coś zrobić, ale był już jeden dzień bez koopy w domu!

Zaczyna trochę ujawniać się jej terrierkowaty charakter i próbuje psy ustawiać, ale one nie zwracają na nią większej uwagi ;) Zawsze mnie bawi jak się czegoś wystraszy to wchodzi pod brzuch innym psom, chyba takie coś praktykowała w schronisku, bo to wyraźnie nie jest przypadkowe.

Póki co nadal nie szczeka, co mnie akurat wcale nie martwi, ale obawiam się, że z czasem odzyska głos :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...