Jump to content
Dogomania

Mała, chudziutka Pesteczka z zamojskiego schroniska też chciałaby spędzić zimę w ciepłym miejscu, a być może już we własnym domu, tylko samej zawsze źle, prosi więc o pomoc i opiekę. Ma dom, zamieszkała w Bielsku.B.:)


Tola

Recommended Posts

Widziałam ją wczoraj jak jechała do Murki

Kupka nieszczęścia😒 przerażona,chuda,ogon pod same zęby,trzęsąca się,nic tylko wyć

ale taka nadzieja w oczach

miała dużo szczęścia,że została wybrana,ale ten wybór jest straszny,trudny do bólu,bo wiele psiaków tam potrzebuje takiej pomocy😒

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Wetki jak zobaczyły Pestkę to stwierdziły, że to jest taki obraz nędzy i rozpaczy, że trzeba jej zrobić podstawowe badania krwi. Kaszel jest tchawiczny, sunia dostała antybiotyk oraz tabletki na odrobaczenie do podawania przez 7 dni, które mają też podziałać ma lamblie (dziś koopka się rozrzedziła nieco, więc mogą być, choć może to też być stres, zmiana karmy itd.). Po pobraniu krwi sunia dostała smaczki i od razu humor się jej poprawił, ożywiła się i zaczęła merdać ogonkiem :)

Obecnie waży 6,35 kg

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.10.2023 o 15:32, Ellig napisał:

U mnie na BDT jest taka malutka sunia, Lusia ze schroniska w Zamościu. Jak przyjechała to ważyła 4 kg..

Razem z Lusią mocno trzymamy kciuki za Pestkę ❤️

20231025_123322_copy_300x400.jpg

Widziałam to maleństwo, pokazywała mi Lidka Rude ZŁO, był wtedy jeszcze chłopczyk, też szczeniak. Dobrze, że też już bezpieczna, w cieple. 

Dnia 27.10.2023 o 13:39, Murka napisał:

Wetki jak zobaczyły Pestkę to stwierdziły, że to jest taki obraz nędzy i rozpaczy, że trzeba jej zrobić podstawowe badania krwi. Kaszel jest tchawiczny, sunia dostała antybiotyk oraz tabletki na odrobaczenie do podawania przez 7 dni, które mają też podziałać ma lamblie (dziś koopka się rozrzedziła nieco, więc mogą być, choć może to też być stres, zmiana karmy itd.). Po pobraniu krwi sunia dostała smaczki i od razu humor się jej poprawił, ożywiła się i zaczęła merdać ogonkiem 🙂

Obecnie waży 6,35 kg

 

Dobrze, że Pesteczka ma zrobione badania, będzie można szybko zareagować, jakby - odpukać, było coś nie tak. Mam nadzieję, że to tylko wychudzenie i sunia powolutku będzie dochodziła do siebie. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.10.2023 o 09:17, DORA1020 napisał:

Widziałam ją wczoraj jak jechała do Murki

Kupka nieszczęścia😒 przerażona,chuda,ogon pod same zęby,trzęsąca się,nic tylko wyć

ale taka nadzieja w oczach

miała dużo szczęścia,że została wybrana,ale ten wybór jest straszny,trudny do bólu,bo wiele psiaków tam potrzebuje takiej pomocy😒

Tak, te wybory są bardzo bolesne, ale nie da się inaczej😥 Nie można zabrać wszystkich, trudno zabrać nawet te psy bardzo ze sobą zżyte, aby oszczędzić im kolejnego bólu 😥Ale tam wszystko jest trudne, boli każde spojrzenie tych biedaków, zapada w głowę i w serce i zostaje na długo. Cieszmy się jednak, że możemy pomóc chociaż niektórym, niejednokrotnie dla tych wybranych to życie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.10.2023 o 15:32, Ellig napisał:

U mnie na BDT jest taka malutka sunia, Lusia ze schroniska w Zamościu. Jak przyjechała to ważyła 4 kg..

Razem z Lusią mocno trzymamy kciuki za Pestkę ❤️

20231025_123322_copy_300x400.jpg

Śliczna puchata kuleczka  🧡 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.10.2023 o 15:32, Ellig napisał:

U mnie na BDT jest taka malutka sunia, Lusia ze schroniska w Zamościu. Jak przyjechała to ważyła 4 kg..

Razem z Lusią mocno trzymamy kciuki za Pestkę ❤️

20231025_123322_copy_300x400.jpg

O matko z córką, jakie cudeńko nad cudami! To żywe czy pluszowe?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pestka dalej kaszle? Widziała na innym wątku, że inny pies też kaszle. To zapewne kaszel kenelowy jest w schronisku. Gdyby kaszlala to trzeba sprawdzić wymazem na testy czy to kk wirusowy ( adenowirus typ2) czy bakteryjne ( bordatella bronchiseptica). Na Bb praktycznie teraz w kraju nie ma szczepionki. Jest dostępna 10-dawkowa, która nie działa, druga donosowa, po której pozostałe psy zaczynają chorować, bo to żywy wirus, a skuteczny Pneumodog trzeba sprowadzać z Czech.

Stan przy kk pogarszają infekcje pasożytnicze, więc u Pestki potrzebne byłoby ogólne badanie kału +test Ag na lamblie. Jeśli byłaby to bordatella, to przechodzi na koty droga kropelkową i zostaje miesiące w organizmie. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wetki od razu podejrzewały kaszel kennelowy, sunia dostaje antybiotyk cały czas. 

Kaszel jeszcze się utrzymuje, ale ogólnie Pestka czuje się zdecydowanie lepiej, ożywiła się, koopy robi już ładne.

Jedyny problem to zachowanie czystości, bo dopiero dzisiaj na porannym spacerze sunia pierwszy raz od przyjazdu zrobiła cośkolwiek poza domem. Póki co załatwia się na podkłady i nie ma oporów, żeby załatwić się na własne legowisko. Dużo je, dużo pije więc i częstotliwość załatwiania potrzeb jest duża. Ale wierzę, że to kwestia czasu jak załapie po co są spacery.

Ponowne badanie krwi oraz test na lamblie (na prośbę Toli) zrobimy po skończeniu leczenia i odrobaczania.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.11.2023 o 19:27, Murka napisał:

Pestka już prawie na każdym spacerze coś robi, więc powoli do przodu. Do zachowywania czystości jeszcze daleko, ale już raz po nocy było czysto, więc to kwestia czasu. Kaszlu już nie ma 🙂

Na dniach jakieś zdjęcia porobię 🙂

Bardzo się cieszę, że Pesteczka robi postępy i już nie kaszle:)

Tak zaczyna się to nowe życie:)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...