Jump to content
Dogomania

~Zarzekała się żaba błota... wszystkie szczenięta w domach, sunia w hoteliku


Recommended Posts

Napisałam tekst dla maluszków, może się przyda do jakiegoś kolejnego ogłoszenia albo na wymianę🙂

Szczeniaki szukają domów!

Rose, Stokrotka, Frezja, Dalia, Jaśminka, Lilia i Aster, sześć suczek i jeden piesek, to siódemka maluchów urodzonych przez bezdomną wiejską suczkę w belach sianokiszonki. Dzięki zaangażowaniu pewnej rodziny psia mama wraz z maluszkami zostały odłowione i trafiły do domu tymczasowego. W dt szczeniaczki mają zapewniony kontakt z dorosłymi oraz dziećmi a także innymi psami, są socjalizowane i uczone kontaktu z człowiekiem. Jak to psie maluchy lubią rozrabiać i gryźć wszystko co im wpadnie w ząbki.

Maluchy mają ok. 7 tygodni i mogą się już szykować do swoich nowych domów. Wyrosną prawdopodobnie na nieduże pieski, ich mama waży 7 kg. Szczeniaczki są odrobaczone i w najbliższych dniach będą zaszczepione. Szukamy dla nich odpowiedzialnych, cierpliwych właścicieli gotowych na wszystkie blaski i cienie wychowania psiego malucha 🙂 Obowiązuje umowa adopcyjna.

Maluszki przebywają w okolicach Makowa Mazowieckiego, tutaj można je poznać i tutaj czekają na odbiór przez nowe rodziny. 

 Oczywiście można wprowadzać dowolne zmiany🙂 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, Maryniu!

Psiaki mają 3 ogłoszenia na olx, dziś znów wyróżniłam jedno, za 16 z z groszami bo się po tygodniu skończyło wyróżnienie, dwa pozostałe za 1.40 codziennie podnoszę, póki trwa wyróżnienie.

Piesek - ten jedyny rodzynek -pojechał do domu. Przyjechała po niego cała rodzina, z babcią na czele, i młodzieżą taką po dwudziestce. Dostał małą wyprawkę - kocyk, zabawkę, karmę na początek. Ludzie psiarze, a odszedł ukochany piesek. Rodzina trzypokoleniowa w domu.

I jeszcze jest nadzieja, ze siostra pani się skusi na tę największą sunię, Big Lady, ale zobaczymy w niedzielę... 

Tak że na razie stan posiadania: 6 suczek i mama. 

Wczoraj zaszczepione pierwszą dawką.

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Się dzieje.

Wyróżnienia dają efekt - wczoraj dwa telefony z Warszawy. Oraz wreszcie decyzja państwa z Warszawy "znalazców" szczeniąt. 

Do domu pojechała Lejdusia - największa z suczek oraz malizna z charakterystyczną strzałką na pysiu. Utulone  wkocykach, z zabawką na wynos, karmą, książeczką zdrowia i umową adopcyjną.

W czwartek cała rodzina, która niedaleko nas kupiła dom,  i już po remoncie stwierdzili, że brak psa. Zabrali dwie suczynki, w tym Jaśminkę z białymi plamkami na łapkach. 

Jaśminka.jpeg

  • Like 5
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.07.2023 o 20:45, Sowa napisał:

Zaproponuj może nowym domom darmową lekturę - https://nosem.pl/pies-w-domu/szczeniak-w-domu/

Nie zaszkodzi na pewno, a może się przyda.

O, dzięki, że przypomniałaś, polecę lekturę 🙂

Dnia 29.07.2023 o 20:50, Marysia R. napisał:

Wow, świetne wieści!🙂 Czyli już tylko jedna sunia czeka na swoich ludzi, tak?🙂

Na razie czekają dwie, poczekamy na rozwój sytuacji. Milanówek ma dzwonić ok. 11.00 i potwierdzić (jak pani mówi, na 99 procent), druga pani z Woli szuka transportu. Ale jak znam ludzi, to wszystko pisane palcem na wodzie. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.07.2023 o 08:48, malagos napisał:

O, dzięki, że przypomniałaś, polecę lekturę 🙂

Na razie czekają dwie, poczekamy na rozwój sytuacji. Milanówek ma dzwonić ok. 11.00 i potwierdzić (jak pani mówi, na 99 procent), druga pani z Woli szuka transportu. Ale jak znam ludzi, to wszystko pisane palcem na wodzie. 

 

Dnia 30.07.2023 o 09:04, Mazowszanka13 napisał:

Pani z Wli ? To ciekawe:)

Z Woli miało być.

Od rana czkałam na telefon, miał być po 11.00.  Nawet do łazienki szłam z telefonem.  O 15.00 Sms. Tak jak myślałam, pani z Milanówka "musi odwołać rezerwację suczki", a pani z Woli nie odezwała się wcale.

Wznawiam ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.07.2023 o 22:32, sunnynight napisał:

Lepiej, że zrezygnowali teraz, niż po tygodniu 🙂 

Aż pięć piesków pojechało do siebie, a Tobie skrzydełka opadają? No dajże spokój 🙂

No właśnie. Głowa i skrzydełka do góry,

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniła wieczorem pani z polecenia pani Oli - znalazczyni psiaczków. Dla niej też miał być zarezerwowany szczeniak, ale jakoś tak to wszystko było niejasne, "może", "chyba", że nawet o niej nie pomyślałam. Ale się ucieszyłam, bo nadal są dwie sunie do wzięcia. I fajna rozmowa, czym karmię szczeniaki, jakie zabiegi wet miały itp. I nagle "piesek ma być dla ojca, emeryta, na wieś, i tatuś już szykuje budę". Ale to co, pies nie będzie w domu? - pytam. No tak, na zimę tatuś weźmie, a tak ma duże podwórko i piesek będzie maił swobodę. A że nie do budy? Przecież u pani siedzą  w budzie!

I jeszcze dobija sms o 22.40: "zdjecie matki można?". Można - odpisałam. Ale sobie myślę, może szansa na dom, więc wysłałam dwa. "A matka jak wielkosciowo (wlacNie z glowa) bo ludzie podaja tylko wielkosc do tylka a ja bym chciala wiedziec dokladnie"  - pisownia oryginalna.

Dobrego dnia!

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze z ogłoszeniami na słupie i w sklepach u nas na wsi poczekam do kolejnego weekendu, może jednak odezwie się ktoś rozsądny. Oby nie ta pani Jadwiga, co się zakochała w Big Lejdi, co prosiła o zdjęcia "na rączkach" i z profilu, i przesyłała serduszka, i miała przyjechać w miniony weekend, ale... w piątek sobie przypomniała, ze piesek jeszcze musi poczekać, bo ma zaplanowany remont mieszkania, a jeszcze ekipa nie umówiona... 

Jak bóg na niebie, zabieram się za doktorat o ludziach chcących adoptować psa!!....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...