Jump to content
Dogomania

Mamy nową kicię. Zbiorowy wątek tymczasowiczów 2023 i 24


Recommended Posts

Oglosiłam biłgorajskiego Landrynka na olx Lentilki, tylko jest aktywne i wyróżnione ogłoszenie jedynie 3 dni. Trudno mu zrobic zdjecia, bo nie dość, że czarny, to ma petardę pod ogonem. Spróbuję jutro w swietle dziennym.

https://www.olx.pl/d/oferta/pimpus-przymilny-lagodny-kotek-testy-szczep-kastracja-CID103-IDXbuF7.html?bs=olx_pro_listing

Link to comment
Share on other sites

Lokalizację zmienił też kot Trzynóg. Robił rozpierduchy z kotami i złożyło sie, że go chciała starsza córka do towarzystwa mopsicy. Pojechał więc do Katowic. Na utrzymaniu nadal mi został, ale chociaż w domu jest większy spokój między kotami.

Początki były bardzo trudne, bo panicznie bał się królików i mopsa. Pierwsze dni z budki wychodził bardzo rzadko i tylko nocami. Teraz ponoć w dzień już normalnie chodzi, sunię zaakceptował ale królików jeszcze się boi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.12.2023 o 20:30, rozi napisał:

Sama nie wiem, czy bym się nie bała królików. Będąc kotem.

To zależy jakich. Doppio jest tak agresywny i dominujący mimo kastracji, że wszystkie koty i małe psy rozgoni. Pozostałych królików nikt się nie boi. Tylko reszta kotów przywykła do nich od kiedy były maleńkie, a Trzynóg był dzikawym kotem schroniskowym. No i stresowało go teraz wszystko nowe. Dotąd mieszkał tylko z innymi kotami, chi i  okresowo kurą. A tu nagle takie spaślate futrzaki i charczące czarne monstrum. Jak się nie bać?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dziś dojechała koteczka. Ma ponoć ok 10-12 mies. Nie jest kastrowana i bałam się, że może być w ciąży, ale podobno właśnie ma ruję. Nie jest nawet odrobaczona, tylko Amelia ją odpchliła. Sporo pracy i kosztów się szykuje w związku z tym. Najpierw trzeba odrobaczyć, zrobić test giardia, oficjalne testy na wirusowki, ew. leczyć, zaszczepić, wykastrować. No to sobie posiedzi trochę, zanim to wszystko uda się zrobić.

IMG_20240110_185622.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.01.2024 o 20:35, Jo37 napisał:

Bardzo ładna kicia.

Tak, ładna.  Chciałam dać szansę jakiemuś czarnemu czy buremu, ale ona była przygotowana do drogi i zwolniło się miejsce w aucie, więc ją zapakowały dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.01.2024 o 18:15, Jo37 napisał:

Może córka zrobi trochę mydełek na jej konto?

Masz te same myśli 😉 właśnie dziś zamówiłam bazy i mikę oraz wosk sojowy do świec. Ostatnio robiła na prezenty do szkoły.

Do tego Parówczakowi wyszła nużyca. Wcześniej, kiedy rodzeństwo było leczone, on nie miał zmian, więc nie dostawał Simparica. Stale coś się trafia, nowe problemy.

IMG_20240112_211432.jpg

IMG_20240112_211442.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mam kiepskie zdjęcia kici przez żółte swiatło, ale jest świetna. Mruczy od razu, ma futerko mięciutkie jak brytyjczyk i podobnie krępą budowę, choć jest znacznie mniejsza. Od  śmierci naszej Grace zapomniałam już dotyku takiej aksamitki. Jest niebieska w liliowe pręgowanie i ma cudne liliowe obwódki oczu.

IMG_20240113_215310.jpg

IMG_20240113_215313.jpg

IMG_20240113_215307.jpg

IMG_20240113_215320.jpg

IMG_20240113_215317.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Mamy nową kicię. Zbiorowy wątek tymczasowiczów 2023 i 24 :) Malinka i koty.
Dnia 12.01.2024 o 18:15, Jo37 napisał:

Może córka zrobi trochę mydełek na jej konto?

 

Dnia 12.01.2024 o 21:16, Jaaga napisał:

Masz te same myśli 😉 właśnie dziś zamówiłam bazy i mikę oraz wosk sojowy do świec. Ostatnio robiła na prezenty do szkoły.

Do tego Parówczakowi wyszła nużyca. Wcześniej, kiedy rodzeństwo było leczone, on nie miał zmian, więc nie dostawał Simparica. Stale coś się trafia, nowe problemy.

IMG_20240112_211432.jpg

IMG_20240112_211442.jpg

Mnie już od listopada chodzą po głowie te mydełka, i sąsiadka też zainteresowana była, ale nie miałam odwagi prosić, bo córka teraz ma szkołę i nie chciałam zawracać głowy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2024 o 13:28, Isiak napisał:

 

Mnie już od listopada chodzą po głowie te mydełka, i sąsiadka też zainteresowana była, ale nie miałam odwagi prosić, bo córka teraz ma szkołę i nie chciałam zawracać głowy.

Bo Ty jesteś delikatna dziewczynka. Nie to co ja.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2024 o 14:48, Jo37 napisał:

Bo Ty jesteś delikatna dziewczynka. Nie to co ja.

Gdybyś w rozmowie telefonicznej nie powiedziała, to chyba nie pomyślałabym o bazarku. Czekam jeszcze na olejki eteryczne. Dokupiłam też miki spożywczej, więc najlepszej. Dodatkowo, oprócz mydelek będzie sól kąpielowa Epsom z olejkami. Jest super nie tylko na bóle, problemy ze skórą ale i do kąpieli relaksacyjnej. Osobiście będę probowac jej jeszcze do podlewania roślin doniczkowych; oczywiście bez olejków 😉

 

Link to comment
Share on other sites

Wkrótce kastracja i oficjalne testy. Testy były już robione wczesniej u Alesji, ale nie mam dowodu dla potencjalnych adoptujących, a teraz prawie każdy chce kota po testach. Bez tego marny odzew z ogłoszeń.

20240122_143042 (1).jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.01.2024 o 08:54, Nadziejka napisał:
Wszelkie pozdrowienia z serca calego Jagusiom wszystkim
                Czaruje kramik za kilka dzioneczków bedzie

Dziękuję Nadziejko, dopisałam w rozliczeniach na pierwszej poprzedni bazarek 70 zł.

Kupiłam Malince karmę - 146,52 zł. Wybór na Zooplus, gdzie mam 10% zniżki mały, wiele karm wykupionych. Kupiłam więc Puppy z 3 kg gratis zamiast Junior, ale lepsze to, niż karma dla dorosłych. Wstawiam opłacone zamówienie ze strony, bo jeszcze nie mam faktury. Cena na zamówieniu przed odliczeniem 10%

Postaram się zrobić na dniach bazarek mydełkowo/solny. Może uda się coś dozbierać. 

IMG_20240124_114323.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dotarły dziś 2 obroże uspokajające, które zamówiłam na Aliexpress dla Malinki. Jedną juz załozyłam. Rzeczywiście, bardzo kojąco i przyjemnie pachnie, mam nadzieję, że ciut pomoże wyciszyć Malinkę. Zapłaciłam 16,03 zł.

IMG_20240124_132834.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...