Jump to content
Dogomania

Mamy nową kicię. Zbiorowy wątek tymczasowiczów 2023 i 24


Recommended Posts

Najgorszym okresem dla dzieciaków psich i kocich jest chyba czas przed wakacjami; jest ich wysyp a ludzie myślą o wyjazdach, wypoczynku, nie adopcjach.

Co roku na zakończenie szkoły moja młodsza córka bierze na DT kocięta. W tym roku podobnie, już od miesiaca słyszałam nudzenie o kota. Zaczęłam się rozglądać, powiedziałam Toli, ze jednego możemy przyjąć na DT. No i wtedy zaczęła się jazda. Nagle pojawiły się dwie koteczki z Zamościa, które zostały już wydane na wieś przez osobe, kóra przygarnęła ich matkę. Na wsi oczywiście rodziłyby co ruję i zyły między polami. Udało się je jednak odzyskać.

Potem na Fb pojawił się wpis Marty biłgorajskiej o wyrzuconym z auta kociaku, który doznał urazu mózgu. Jego braciszkowi urwało łapkę i wykrwawił się po upadku, wiec został tylko ten neurologiczny, kręcący się wokół swojej osi. Nie miał się gdzie podziać. 

W międzyczasie rozglądania się za kotem, wypatrzyłam w jednym ze schronisk koteczkę z okiem do amputacji. Tym więc sposobem z planowanej jednaj puchatej kuleczki, zrobiły się 4 już nie puchate, ale w pilnej potrzebie. Dwie nieprzespane noce i ostateczna decyzja - bierzemy wszystkie. 

Po dorosłą kotkę pojechaliśmy do schroniska, jednak na miejscu okazało się, ze pracownica jej nie kojarzy i nie ma takiej w schronisku. Kiedy przeszukiwałysmy z córką budki na wybiegu, to smyrgnął koło nas czarny, drobny, dziki kotek bez całej tylnej łapy. Trochę nie wyrobił przez kalectwo na zakręcie, wiec zdążyłyśmy się mu kilka sekund przyjrzeć. Kolejna decyzja, że jego weźmiemy. Zostawiłysmy transporterek w schronisku i nastepnego dnia na jedzenie udalo się pracownikowi go złapać. Druga wyprawa do schroniska i mamy go. 

 

Zapraszam wszystkich! 

 

 

IMG_20230613_174704.jpg.4e1dffd42d0479b037505d68fa4f805f.jpg

IMG_20230613_143144.jpg.f7f6d71d74ea6b8c617e7213217a9df3.jpg

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rozliczenia:

Wpłaty:

100 zł Poker

100 zł Anonimowy Darczyńca

69,25 zł bazarek Nadziejki

bazarek mydełkowy część dla Malinki - 269,03 zł

65 zł bazarek Nadziejka 27.09.23

153,22 zł - spadek po Barytonie.

98 zł z bazarku Nadziejki po Barytonie

70 zł bazarek Nadziejki (02.12)

1243,05 zł moje dwa bazarki (17.02.24)

88 zł  bazarek Nadziejki (20.02.24)

wpłaty razem: 2255,55 zł

 

Wydatki: 

120 zł - testy FIV/Felv, profender Trzynóg

116.99 zł - 24 puszki Rafi bezzbożowe po 400 g (fakt. s.2)

24,93 zł wyróznienie ogłoszenia kotek (19.06)

24,93 zł wyróżnienie Landrynka (23.06)

Szczepionka dla Landrynka 60 zł ( opłacili moi klienci na konto zea)

Szczepionka 5 skl. Malinka

Odrobaczenie Malinka

test giardia  Malinka

Metrovis Malinka - - wet paragon 180 zł.

12 zł chip Malinka

24,93 zł wyroznienie ogłoszenia olx Katowice dla Malinki (30.07)

17,45 zł wyróznienie olx Landrynek 30.08.23

10 zł Advantix Malinka

4,20 zł drugie odrobaczenie Malinka

50 zł szczepienie p. wsciekliźnie Malinka

25 zł połowa kosztu dojazdu weta na szczepienie do domu.

150 zł kastracja Landrynek ( opłacili moi klienci na konto Zea)

7,48 zł olx Landrynek (12.09.23)

7,48 zł Olx Malinka

146,52 zł karma Malinka (24.01.24)

16,03 zł 2 obroże uspokoajające dla Malinki

330 zł sterylka + badanie krwi kotki

wydatki :1102,96 zł zł

 

Stan konta : 1152,59 zł.

 

 

inna pomoc - sucha karma dla kociąt oraz żwirek Fundacja ZEA. 24 puszki 400g Animonda

Drapak podarowany od Fudacji ZEA 😀

60 zł wpłata moich klientów na szczepienie Landrynka na konto ZEA.

150 zł wpłata moich klientów na kastrację Landrynka na ZEA

 

Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Zbiorowy wątek nowych tymczasowiczów lato 2023 :) szczeniaczka Malina i koty: Żelka, Lentilka, Landrynek i Trzynóg

Kociętom fundacja ZEA zasponsorowała duży worek suchej karmy i równie duży wór żwirku. Do tego obie buraski zostały przez nich odrobaczone i przetestowane, mają załozone ksiażeczki zdrowia. Na szczęście testy fiv /białaczka u wszystkich 4 kotów są ujemne.

Kupiłam już też dla dzieciarni drapak.

Z pieniedzy podarowanych przez Poker zakupiłam mokre jedzenie. Pozostałe środki poszły na profilaktykę wet Trzynoga.

Elik ogłasza obie buraski na Kraków na Olx.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.06.2023 o 19:48, Poker napisał:

Zastanawiam się jak długo dałabym radę utrzymać szczeniaka, który ze względu na kalectwo ma mniejsze szanse na adopcje.

 Czasem akurat ktoś wypatrzy, kogoś ujmie skrzywdzony maluch. Ten chłopczyk jest fajny, ma słodkie brewki i gladxiutką, błyszcząca sierść.

Link to comment
Share on other sites

No to z duszą na ramieniu biorę go jak udzielicie pomocy finansowej, psychicznej i w ogłoszeniach.

 A miałam już nie brać psów pod opiekę. Ale rozum śpi, a serce podskakuje.

Utrzymanie  jakoś wyrobię, ale koszty weterynaryjne pewnie będą niemałe. W spadku po Nugacie mam 257 zł na początek.

Na pewno będzie potrzebował konsultację okulistyczną.

Kiedy psiaczki maja dojechać? No i imię będzie potrzebne.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.06.2023 o 22:18, Poker napisał:

No to z duszą na ramieniu biorę go jak udzielicie pomocy finansowej, psychicznej i w ogłoszeniach.

 A miałam już nie brać psów pod opiekę. Ale rozum śpi, a serce podskakuje.

Utrzymanie  jakoś wyrobię, ale koszty weterynaryjne pewnie będą niemałe. W spadku po Nugacie mam 257 zł na początek.

Na pewno będzie potrzebował konsultację okulistyczną.

Kiedy psiaczki maja dojechać? No i imię będzie potrzebne.

Bardzo się cieszę 🙂

Koszty weterynaryjne na pewno ogarnie się zbiórką, bo jego kalectwo widac, do tego jest z terenów objętych wojną no i maluszek jeszcze. Na początek potrzebny bedzie test giardia, pewne szczepienie wirusówką, badanie kału na resztę. Czyli to samo, co przy każdym. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.06.2023 o 22:18, Poker napisał:

No to z duszą na ramieniu biorę go jak udzielicie pomocy finansowej, psychicznej i w ogłoszeniach.

 A miałam już nie brać psów pod opiekę. Ale rozum śpi, a serce podskakuje.

Utrzymanie  jakoś wyrobię, ale koszty weterynaryjne pewnie będą niemałe. W spadku po Nugacie mam 257 zł na początek.

Na pewno będzie potrzebował konsultację okulistyczną.

Kiedy psiaczki maja dojechać? No i imię będzie potrzebne.

Pokerku, jeśli masz jeszcze mulinki na bazarek, to ja chętnie jeszcze kupię dla tego szczeniorka.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.06.2023 o 00:09, Isiak napisał:

Pokerku, jeśli masz jeszcze mulinki na bazarek, to ja chętnie jeszcze kupię dla tego szczeniorka.

Mam jeszcze sporo. Myślałam, że na późniejszą starość zacznę wyszywać, ale chyba zrezygnuję. Wolę poświęcić dla psów.

Kto opłaca przewóz?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.06.2023 o 00:15, Isiak napisał:

To Pokerku ślij mi ze 200 sztuk, będzie dla psiaczka jakiś zastrzyk finansowy. Kolory obojętne, przyjmę z wdzięcznością wszystko, co wrzucisz do paczuchy 🙂

Isiaczku, złota kobieto, dziękuję.

Jakie kolory preferujesz?

Założę maluchowi osobny wątek.

Imię dla niego wymyśliłam. Będzie BINGO.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.06.2023 o 10:51, Poker napisał:

Isiaczku, złota kobieto, dziękuję.

Jakie kolory preferujesz?

Założę maluchowi osobny wątek.

Imię dla niego wymyśliłam. Będzie BINGO.

Obojętnie, na każdy kolor znajdzie się jakiś pomysł. Kupiłam teraz wzór taki prosty, łatwy do wyszycia, takie kontury czarne kotów, które są wypełnione wzorzystymi szlaczkami. Nie muszę trzymać się kolorystyki wzoru, mogę poszaleć i dobierać sobie różne. A te koty to potem wyślę do Guccio, ona poszyje z nimi torby i pójdą na bazarek 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.06.2023 o 12:13, Poker napisał:

Wątek szczęśliwy,  bo Bingo będzie miał dom i sunia do Anecik przyjedzie. Kamień z serca mi spadł, bo kombinowałam wczoraj jak koń pod górkę, co zrobić gdyby ta opcja nie wypaliła.

Teraz w weekend postaram się zrobić zdjęcia kociętom. Córce nie bardzo wychodzą. 

Dziś będą wszystkie 3 szczepione. Kocurka odrobaczyłam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...