Jump to content
Dogomania

Mamy nową kicię. Zbiorowy wątek tymczasowiczów 2023 i 24


Recommended Posts

Dnia 14.07.2023 o 22:11, Isiak napisał:

No jakżeby inaczej! A jak się czuje pocerowana kura?

Nawet nieźle, szwy są suche, rany bez obrzęku. Jest na antybiotyku, przeciwbólowcu i smaruje ją dodatkowo maścią. Kury bardzo długo się goją 😞 Siedzi w klatce w pokoju, żeby pozostałe jej nie skaleczyły i nie zanieczyscila ran.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.07.2023 o 22:24, Jaaga napisał:

Nawet nieźle, szwy są suche, rany bez obrzęku. Jest na antybiotyku, przeciwbólowcu i smaruje ją dodatkowo maścią. Kury bardzo długo się goją 😞 Siedzi w klatce w pokoju, żeby pozostałe jej nie skaleczyły i nie zanieczyscila ran.

Kura ma szczęście, że mieszka u Was. U kogo innego skończyłaby w rosole.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.07.2023 o 22:25, Isiak napisał:

Kura ma szczęście, że mieszka u Was. U kogo innego skończyłaby w rosole.

Chyba niekoniecznie. Bo gdyby nie psy, to nie byłoby problemu. Przynajmniej nie miałaby ivh do czasu.

Maść zmieniłam na żel. Dopiero dziś wieczorem znalazłam olejną ranę, która była dotąd ukryta pod piórami. Jest całkiem zalepiona. Muszę jutro to odmoczyć, oczyścić z piór i zabezpieczyć.

IMG_20230717_223014.jpg

IMG_20230717_223010.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.07.2023 o 22:48, Jaaga napisał:

Chyba niekoniecznie. Bo gdyby nie psy, to nie byłoby problemu. Przynajmniej nie miałaby ivh do czasu.

Maść zmieniłam na żel. Dopiero dziś wieczorem znalazłam olejną ranę, która była dotąd ukryta pod piórami. Jest całkiem zalepiona. Muszę jutro to odmoczyć, oczyścić z piór i zabezpieczyć.

IMG_20230717_223014.jpg

IMG_20230717_223010.jpg

https://www.seni24.pl/preparat-na-rany-ze-srebrem-farmactive-silver-spray-125-ml_4597

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.07.2023 o 12:12, Jaaga napisał:

Moli@, dzięki za podeslanie. Masz to wypróbowane? Używam Polisept Vet wound gel, bo u psów sprawdza się.

Wypróbowane..., sprawdza się na ranach bez opatrunku - pióra nie będą się przyklejać... . Do żelu, maści przywiera brudek...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Jaaga changed the title to Malinka dziś przyjeżdża! Zbiorowy wątek nowych tymczasowiczów lato 2023 :) szczeniaczka Malina i koty: Żelka, Lentilka, Landrynek i Trzynóg

Za niedługo Andrzej na rowerze jedzie pożyczyć auto. 

Jesteśmy po nocnym porodzie, ledwo funkcjonuję. Dziś mamy kolejny pracowity dzień i chyba jestem jedną z nielicznych, co marzy o poniedziałku 😉  Tym bardziej,  że może jutro w końcu raczy odebrać telefon lub odpisać mechanik, naprawi auto i w końcu zaczniemy normalnie żyć.  

Link to comment
Share on other sites

Po wielu perypetiach, moim mega stresie Malinka przyjechała do nas.

Kiedy Andrzej dojechał do znajomego na rowerze po auto okazało się, że też mu szwankuje i nie może pożyczyć. Byłam bezradna.

Z pomocą pospieszyła alex260503 razem z bratem  i Isiak.

IMG_20230723_163335.jpg

 

IMG_20230723_163208.jpg

IMG_20230723_163159.jpg

IMG_20230723_170037.jpg

IMG_20230723_165840.jpg

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...