Jump to content
Dogomania

JUZ W DS!!! Masza, Maszeńka poczciwa kilkuletnia sunia co najmniej dwukrotnie porzucona znalazła w końcu prawdziwy dom.


Ewa Marta

Recommended Posts

Nie sądziłam, że jeszcze w tym roku będę zaczynać kolejny wątek, bo choć serce rwie się do pomocy wszystkim psiakom, to możliwości niestety są ograniczone. 

O pomoc dla tej suni poprosiła Alaskan wolontariuszka ze schroniska. Ponieważ od jakiegoś czasu wspieramy się we trzy (Alaskan, Ellig i ja) tym razem również miałyśmy długą dyskusję co zrobić, jak pomóc. Sunia wg schroniska ma 6 lat, ale może mieć więcej. Ma kompletnie starte dolne przednie zęby. Wiemy, że dwukrotnie wracała do schroniska. Ostatnim razem 2 miesiące po adopcji została znaleziona na ulicy. Czym zawiniła ta poczciwa, spokojna i bardzo ugodowa sunieczka, nie mamy pojęcia. Może miała być psem pilnującym, a nie była? Nie dowiemy się tego pewnie nigdy.

Starałyśmy się zachować resztki zdrowego rozsądku i po zabraniu rudej suni poszukać ratunku dla Maszy gdzie indziej. No i zdarzył się cud ❤️ Wysyłałam wcześniej zdjęcie Maszy do mojego Dyrektora Rafała i jego żony, którzy bardzo wspierają nasze bezdomniaki. Niestety kilka dni później napisałam, że nie możemy wziąć kolejnej podopiecznej, że ta ruda sunia jest w większej potrzebie i w tej chwili i szukamy dla Maszy innej  pomocy. Wczoraj dostałam smsa, a potem telefon, że nie chcieliby, żebyśmy musiały wybierać i wesprą utrzymanie Maszki w hotelu ❤️ Jak zadzwoniłam do Asi i Ellig, obie prawie płakały ze szczęścia. Alaskan od razu zadzwoniła do wolontariuszki i ona też się popłakała. Ruszyła machina załatwiania miejsca i transportu...

Na dziś sytuacja wygląda tak, że Masza może pojechać do Anecik 30.12. A transport? Chcecie kolejnego cudu świątecznego? Transport ogarnie niezastąpiona, kochana i dzielna Aska7 ❤️

Chciałybyśmy zrobić suni badania, wysłać do groomerki, żeby popracowała nad jej dredami i wielomiesięcznym brudem. Z pomocą Rafała i Małgosi całe przedsięwzięcie wydaje się realne, ale będziemy wdzięczne za najmniejsze wsparcie, bo to nie będzie szybka adopcja. Sunia ma swoje lata, nie jest mała, a jak wiadomo najszybciej znajdują dom małe i młode. Wierzymy jednak, że tak dobry pies znajdzie swoją rodzinę.

Zapraszamy serdecznie do zarezerwowanej dla nas i czekającej w boksie wolontariackim Maszki 🙂

 

 

 

Masza01.jpg

Masza02.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:

 

 

WPŁATY:

19.12 - 20,00 zł - Nesiowata
19.12 - 50,00 zł - Dulska
22.12 - 75,00 zł - od adoptowanej Isi
31.12 - 200,00 zł - Małgosia D.
09.01 - 100,00 zł - Ellig - zwrot od Łatki
25.01 - 600,00 zł - Małgosia i Rafał
26.01 - 42,00 zł - z podziału funduszy Runo

 

BAZARKI :

ROK 2023:
05.01 - 73,00 zł - bazarek Nadziejki

 

W sumie zebrane: 1.160,00 zł

 

WYDATKI:

23.12 - 70,00 zł - zwrot za szczepienie przeciw wirusówkom
ROK 2023:
03.01 - 40,00 zł - Pobyt 30-31.12
12.01 - 215,00 zł - groomer plus dwa razy transport
23.01 - 175,00 zł - Badanie krwi, oczu i transport do weta
01.02 - 660,00 zł - Pobyt 01.01 - 02.02

 

W sumie wydane: 1.160,00 

 

Na koncie pozostało: 0,00 zł

Link to comment
Share on other sites

"I czego ty znowu płaczesz?"  zapytał mnie mąż...

Ze szczęścia!!! Masza, Maszeńka, Maszunia opuści schronisko!!!!nastrojowy-emotikon-ruchomy-obrazek-0091 

O suni dowiedziałam się rozmawiając z wolontariuszką Lidką w sprawie innego psa. 

Opowiedziała smutną historię porzucenia i dwukrotnej nieudanej adopcji....Wiedziałam, że MUSZĘ jej pomóc. 

Są takie psy, które w szczególny i wyjątkowy sposób chwytają za serce...Taka wlaśnie jest Masza...

Tak jak napisała Ewunia, iskrzyło na synapsach od wielu dni.....

Dzisiejszy dzień, to dzień DOBRYCH informacji. I tylko takie niech już zostaną. 

Sunieczko nasza kochana, wytrzymaj do 30.12.

319395135_3239988216331022_4497820024346217417_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.12.2022 o 18:08, Poker napisał:

Fajna sunia.

Ludziom, którzy ją adoptowali, a potem porzucili, ujdzie na sucho?

Poker, ta sunia poniżej też już dwukrotnie wróciła do schroniska...Pierwszy raz ludzie odwieźli, bo ponoć pogryzła małą sunię sąsiada. Chcieli wziąć w zamian małego pieska. Nie dostali.

Drugi raz Azja nawiała...zgłosiło inne schronisko, że taka sunia jest....

Teraz siedzi w kojcu i przeraźliwie wyje...To sunia w typie husky. Szukam dla niej pomocy, ale fundacje zapchane po kokardy....😭

317081575_524247119748356_7444512200347987228_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.12.2022 o 17:37, Tyśka) napisał:

Kojarzę Maszeńkę... jest w moim typie. 

I w moim.... a raczej tak bardzo przypomina mi mojego ukochanego Łatusia [*], ze się poryczałam, jak bóbr...

gdybym nie miała dwunastki, już dzisiaj bym po nią pojechała ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.12.2022 o 08:29, mari23 napisał:

I w moim.... a raczej tak bardzo przypomina mi mojego ukochanego Łatusia [*], ze się poryczałam, jak bóbr...

gdybym nie miała dwunastki, już dzisiaj bym po nią pojechała ❤️ 

No i wlaśnie taka jest Maszeńka. Rozczula do łez.

Może uda mi się podjechać fo schroniska zaraz po świętach.

Na pewno będę przy wyjeździe suni, 30.12.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...