Jump to content
Dogomania

~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.


malagos

Recommended Posts

Nie odzywam się, bo nic pewnego jeszcze nie wiem poza tym, że córka miała wstępnie umówionego do oględzin na dzisiaj jakiegoś kundelka z interwencji, a interwencja właśnie dzisiejsza, chyba. No i jacyś znajomi jeszcze im (co najmniej) trzy sieroty proponują. Jak posucha, to posucha, a tu się koszyk ofert wysypał, więc raczej nie robię nadziei, a szkoda, bo już myślałam, że się uda 😞. Jeśli coś na pewno będzie wiadomo, dam znać, ale wszystkich psiaków nie da się przecież przygarnąć.

U mnie też już nic się nie zadomowi, bo zwyczajnie mamy szczęścia pod dostatkiem. Każdy z trójki, a w porywach piątki naszych ogonków ma inną dietę, każda bardzo kosztowna. Laska już starszawa pani, nie wszystko jej podchodzi i staram się zmieniać karmę, ale jeszcze z nią nie jest źle. Za to Karuś ma silną alergię na zboża i drożdże, więc znaleźć karmę dla niego niełatwo. Worek 9 - 12 kg kosztuje ponad trzysta złotych. Pikuś z kolei ma zasadowy mocz i musi dostawać karmę "urinary", a drogie to, jak nieszczęście. Do tego leki. Dla Karego jeden blistr (10 tabletek) prawie 120zł, ale na szczęście podajemy co kilka dni, coraz rzadziej, aż przestanie się całkiem drapać "na śmierć". Diagnozowano go prawie dwa lata. Pikuś też bierze swoje zakwaszające i w sumie co miesiąc wszystkie razem kosztują ok. tysiąca zł. Plus obroże antyrobacze itp. itd., wizyty... Nie dam rady następnych przytulić, a Fafcio bardzo mi się spodobał. Zresztą wiek i zdrowie nie to, trudno, czas wycofać się stopniowo, trzeba być odpowiedzialnym emerytem jednak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nie będę już trzymać piesków w nadziei. Córka przysłała już zdjęcia pieska, na którego się zdecydowali i chociaż jest dopisek "możliwe", to jest to raczej pewność. No cóż, może znajdą się chętni na psiaczki. Co by nie mówić, malagos ma dobrą rękę do adopcji, ale trochę to trwa, niestety. Tym razem się nie udało :(.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zaniedbałam rozliczenie finansów - na pierwszej stonie nie podaję wydatków.... Pieniądze przeznaczyłam na zakup suchej karmy, Fitmin 15 kg z nieznanego mi dotąd sklepu Animalio (najtaniej, 149 zł), smaczki w Zooplusie za 70 zł, porcje rosołowe (gotuję na nich ryż, makaron, warzywa, i obieram z kości), serca wieprzowe, tańsze mięso. 

Kupiłam dwie obróżki.

No i ogłoszenia!... Wyróżniam na olx kolejny raz Aresa, to 25 zł bez kilku gr, wyróżniam Znaczka i Fafika.

Puszki jeszcze mam, uzupełniam nimi ten gotowany ryżowy "wkład", ekonomiczniej wychodzi. Ale i wożę kojcowym (przy każdej wizycie miseczka), teraz Misia - Molly. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O, Boże! Litości! 

O ile jest zdrowy,to gmina powinna go wysłać do Kruszewa ( razem z tymi dwoma chłopaczkami, których cały czas bezskutecznie ogłaszałaś), a nie cały czas liczyć na Ciebie i Tomka. Kruszewo jest dobrym schroniskiem i psom krzywdy nie zrobi. Są wolo, są ogłoszenia. Jak im to sądzone, to i dom szybko znajdą. 

Wam wystarczy lękowy Ares i ta schorowana bida, która ostatnio spadła Wam na głowę, a zdrowe, niech jadą do Kruszewa. 

Piszę, co myślę. Wszystkich psów nie uratujecie. Taka prawda. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj odwiedziła nas Karolina, zrobiła kilka zdjęć Aresa do ogłoszeń. Bał się jej, nie chciał wcale wyjść z kojca jak ją widział. Musiała się schować. W sadzie biegał swobodnie, nawet podszedł do Karoliny (ogon na brzuchu, ugięte łapy....) bo miała na dłoni chrupki. Pogłaskać się nie dał.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.02.2023 o 15:35, malagos napisał:

W kojcu gminnym kolejny pies. 

" nigdy nie kończąca się opowieść" 😞 😞 😞 😞

Dnia 9.02.2023 o 15:25, Mazowszanka13 napisał:

Ładny on jest. Szkoda, że taki dziki.

Prześliczny. I oby jak najszybciej pokonał swoje lęki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 23.02.2023 o 08:28, mari23 napisał:

Oby i Ares swój domek znalazł. OLX dał mi zniżkę, więc wypromowałam go na kolejny miesiąc jako Aleksa:

https://www.olx.pl/d/oferta/promocja-aleks-ladny-i-mlody-super-pies-do-adopcji-CID103-IDPLd3e.html?bs=olx_pro_listing

Ares i Misia trafiły dziś do schroniska Canis.

Link to comment
Share on other sites

  • malagos changed the title to ~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...